Terlikowski: Tak się kończy katolicyzm otwarty i prezydentura Komorowskiego - zdjęcie
22.07.15, 08:23

Terlikowski: Tak się kończy katolicyzm otwarty i prezydentura Komorowskiego

29

To smutny dzień dla Polski. Prezydent podpisał eugeniczną, selekcjonującą ludzi ustawę o in vitro. W naszym kraju legalne i finansowane z podatków nas wszystkich staną się działania eugeniczne, likwidacja i mrożenie ludzi, tworzenie nadliczbowych dzieci. Smutny to dzień także dla prezydenta Komorowskiego, a może lepiej powiedzieć dla Bronisława Komorowskiego. Dziś bowiem wybrał on swoją przyszłość, do momentu publicznej pokuty, poza wspólnotą Kościoła.

Stanowisko Episkopatu nie pozostawiało wątpliwości. Ten, kto opowiada się za takimi rozwiązaniami sam wyłącza się z Kościoła. Prezydent to zrobił. I w ten sposób podważył własny katolicyzm, pokazał, że nie ma on dla niego znaczenia, i że liczy się wyłącznie postęp. Tym razem nie ma już wytłumaczenia polityczne. Bronisław Komorowski nic by nie stracił odrzucając skandaliczne zapisy, a mógłby pokazać, że istnieją zasady, którym jednak się nie sprzeniewierzył. Wybrał inaczej. I w ten haniebny sposób zakończył własną prezydenturę i własny katolicyzm.

W pewnym sensie uśmiercił także koncept katolicyzmu otwartego (do spółki z dzisiejszym wydaniem „Tygodnika Powszechnego”). Jego decyzja, tak jak okładka rzekomo katolickiego pisma) są doskonałym  dowodem na to, że katolicyzm otwarty prowadzi zazwyczaj do odrzucenia katolicyzmu. Tak się stało w przypadku prezydenta, tak się dzieje w przypadku redaktorów „TP”, którzy  promują – wbrew nauczaniu Kościoła – metodę in vitro i to, co z pochodzenia jest demoniczne nazywają pochodzącym od Boga. To także jest smutne, ale trzeba powiedzieć, że są z tego także pewne korzyści. Jawne bowiem stają się zamysły wielu serc, a wilki przebrane w owcze skóry zrzucają przebrania.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (29):

anonim2015.07.22 8:46
Faktycznie, 22 lipca powinno stać się jakimś dniem żałoby z powodu tej śmiercionośnej decyzji, ale zarazem i smutku, że kościelne duszpasterstwo okazało się jakby słabe i nieprzekonujące w tej sprawie... Pytajmy, kto winien i nie blokujmy sobie myślenia sloganem "chrześcijanin otwarty", bo nie ma otwartego, ani zamkniętego. Jest tylko ewangeliczne i nieewangeliczne, Chrystusowe i nie Chrystusowe.
anonim2015.07.22 8:53
Panie Tomaszu polecam zapoznać się z historiami tych dwóch chłopców z in vitro a dopiero potem formułować kategoryczne sądy. http://bit.ly/invitroX2
anonim2015.07.22 8:54
@ArturN Z naszych podatków są leczeni ludzie uzależnieni od alkoholu, narkotyków. Na dodatek ateiści, katolicy, protestanci, żydzi, muzułmanie. I jeszcze bezmyślni użytkownicy samochodów, motocykli, pił mechanicznych. I trochę samobójców.
anonim2015.07.22 8:56
@ArturN: na pensje katechetów składają się wszyscy podatnicy, także ci bezdzietni i ci, co nie posyłają swoich pociech na lekcje religii. Czy tego chcą, czy nie, nikt nie ma wyboru.
anonim2015.07.22 8:58
Ekskomunika stała się FAKTEM dla b.k. Zdradził wszystkich, włącznie z Bogiem. Mały człowiek, duchem, sercem i rozumem. Oby kiedyś publicznie odpokutował i przywrócił sobie choćby cień szansy na zbawienie.
anonim2015.07.22 8:58
Cała kariera Komorowskiego oparta jest na brudnych zagraniach:atak na ministra Szeremietiewa,głosowanie przeciwko rozwiązaniu WSI,duża podatność na środowisko lgbt oraz luki w wykształceniu.PO-wski produkt.
anonim2015.07.22 9:07
Max49 " Podpisał ustawę a decyzja, czy z niej korzystać, należy do innych ludzi. Dał możliwość wyboru..." Tępy lewaku, jutro Komorowski podpisze ustawę o zniesieniu kodeksu karnego, ponieważ uważa ,iż ludzie powinni posługiwać się własnym sumieniem.
anonim2015.07.22 9:08
@Hamsterooo Ja jestem zwolennikiem in vitro i zagorzalym przeciwnikiem finansowania go z budzetu. Nie z powodow ideologicznych czy religijnych ale zwyczajnie dlatego, ze w sluzbie zdrowia brakuje pieniedzy na ratowanie ludzkiego zdrowia. Na finansowanie in vitro moze stac nas bedzie w przyszlosci, z pewnoscia nie teraz. W tym przypadku wraca takze problem prywatnych ubezpieczen. Nie widze powodu, zeby nie mozna bylo wykupic dobrowolnego dodatkowego ubezpieczenia, ktore mogloby finansowac in vitro. Najwazniejsze jest jednak to, ze ta ustawa NIE REGULUJE KWESTII REFUNDACJI. To jest kwestia osobnego rozporzadzenia ministerialnego, ktore moze sobie przyszly rzad PISu zmienic. Dlatego bardzo sie ciesze, ze PBK ustawe podpisal.
anonim2015.07.22 9:10
@ ArturN A ja zupelnie nie chce sie dokladac do finansowania KK jak i nauki religii w szkole. Ale tez nie mam wyjscia.
anonim2015.07.22 9:15
Czy ten dzień 22 lipca, to na pamiątkę ogłoszenia Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (1944) i komunistycznego Narodowego Święta Odrodzenia Polski, czy też przypadek?. Bo i za WSI jako jedyny z partii też był... Jak to przypadki, to jakieś dziwne...
anonim2015.07.22 9:19
jak to o Frondzie napisał Michalkiewicz? Gadzinówka ? Pogratulować stylu Żołnierza Wolności ze stanu wojennego czy KurWara z czasów okupacji
anonim2015.07.22 10:05
@Max i podobnie myślący + Jesteś w błędzie jeżeli uważasz że tą decyzją przypieczętował sobie wyrok Boży wieczny. Bóg Ojciec wyraźnie zakazał klonowania ludzi ponieważ osoby poczęte w ten sposób nie są objęte jego Bożym Planem Opatrzności , za takim poczęciem więc stoi szatan i jako swoich zabierze klony i nie tylko także lekarzy eksperymentatorów wraz prawodawcami Bezbożnego Prawa do Piekła i ect. do PIEKŁA A wIę można powiedzieć że ex prezydent B Komorowski będzie wraz Iluminatami ciemności z Masonerii, posłami, senatorami, i obecnym rządem RP w piekle.Można powiedzieć marna perspektywa, być dręczonym przez diabły. Zresztą aby dopełnić także postawa poprzedniego Prezydenta nie podobała się Chrystusowi i dlatego zapowiedział "Jeżeli zostanie wybrany następny Prezydent i będzie postępował niezgodnie z Moją Wolą , to samo się stanie, "lecz w inny sposób"
anonim2015.07.22 10:10
No cóż, już dawno powinniśmy wiedzieć, że głosując na PO, oddajemy w kraj w ręce "Polski Obłędnej". To co w ostatnim czasie poczyniła PO to tylko Obłęd! Obłęd przez duże O!
anonim2015.07.22 10:16
powinno być jeżeli nie uważasz. A jeżeli chodzi o katechezę to jesteście głupi - jeżeli uważacie że dzieci i młodzież nie powinna uczyć się Religii w szkole. Co nie do Boga należy cała ziemia i wszystko co się na w niej jest stworzone, czy ty marny człowieku jesteś bytem niezależnym od Boga .- nawet diabły śmieją się z głupich naukowców uczących Ateizmu Przyrody K. Darwina i jego bp i kapłanów celebrujących kult Dinozaura tj Smoka Czerwonego i Jego demonów z piekła /Ap. 12,3 nn.
anonim2015.07.22 10:25
Nazista wybiera eugenikę. Komunista zresztą też.
anonim2015.07.22 10:56
Ile musi być w was nienawiści i złej woli, że nie jesteście w stanie docenić, że w porównaniu do stanu sprzed "chwili", kiedy nie było żadnych regulacji dotyczących in vitro (i nie ma co zwalać na PO - swego czasu PiS miał już i Prezydenta i premiera i większość w parlamencie i mógł to zrobić choćby w przerwach pomiędzy szukaniem haków na koalicjantów) ustawa znacznie ogranicza możliwości in vitro? Łatwo więc bredzić, że "Komorowski jest za mordowaniem dzieci", podczas gdy TA koalicja i TEN Prezydent mieli odwagę zająć się tematem. Bredzicie o tym, że jako podatnicy którzy mają inne poglądy, nie godzicie się na finansowanie in vitro. Możecie się nie zgadzać. Ale pamiętajcie - "„Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co Boskie”. (Mk 12,13-17). A co mają powiedzieć ci np. ateiści którzy chcąc nie chcąc finansują np. naukę religii w szkołach? Fundusz Kościelny? Dotacje do "muzeów" przy świątyniach ? Dura lex sed lex! Zróbcie prosty eksperyment myślowy: W kraju Nibylandia, nie ma zakazu zabijania. Każdy bez kary i ograniczeń może zabić sąsiada. I oto parlament Nibylandii uchwala prawo, że można zabijać, ale tylko w dni parzyste, w godzinach 15-17. Czy parlament poparł tym samym "cywilizację śmierci" czy może raczej zrobił zdecydowany krok w kierunku ucywilizowania ? Czy mino zaślepienia nienawiścią do wszystkich myślących, zwłaszcza tych myślących inaczej widzicie analogię?
anonim2015.07.22 11:25
Całkowicie się z TPT zgadzam. Sponsorowanie tego procederu z budżetu centralnego jest skandaliczne. Ta hucpa i związki partnerskie będą się uzupełniać celem umożliwienia produkcji dzieci dla zboczeńców, bo o to w tym chodzi. To, że skorzystają na tym pary normalne na umyśle to tylko PRZYPADKOWA korzyść. Przecież ani władzom Eurokołchozu, które naciskały na platformianą bandę gajowego, ani jemu samemu nie zależy na dobru młodych polskich rodzin. Wystarczy przywołać działania Eurokołchozu skierowane na zmniejszenie dzietności: "aborcję" na życzenie, czy wysoki VAT na artykuły dla niemowląt. I teraz nagle Bul chce wcisnąć nam pierdółki o jego współczuciu do bezdzietnych par, gdy sam podniósł na te rzeczy VAT z 8 do 23 procent?
anonim2015.07.22 11:35
@Hamsteroo - czy to od Chama przeklętego przez Noego pochodzący? Jak uważasz to może nie Bóg się troszcz o wszystkich także i o Ciebie Hamsteroo Frondowiczu.Od Niego otrzymałeś życie nie tylko fizyczne ale duchowe bo Bóg z własnego Ducha utworzył ci duszę nieśmiertelną . Dlatego szanuj Jego i Jego Prawa bo kara DLA wszelkiej maści bezbożników JEST STRASZNA Przerażająca to najgorszy horror jaki ci się może przyśnić lub jaki widziałeś na tzw filmach grozy. PIEKŁO - Ci co go doświadczyli nie chcieliby tam nigdy trafić. więc zastanów się, ""zastanowcie się!!!"
anonim2015.07.22 11:45
Podsuwany tutaj przez niektórych argument odwracający uwagę od samego procederu, a ukierunkowujący na inne rzeczy finansowane - zdaniem tych osób - niepotrzebnie z budżetu jak kłująca ich religia w szkole jest bałamutny. Alternatywą do lekcji religii jest etyka, więc można wybrać to drugie. Po drugie koszt produkcji dziecka w takiej fabryczce jest znaczny, ale mieszczący się w zasięgu obojga pracujących małżonków (Kopaczowa chełpiła się ostatnio najniższym bezrobociem w Galaktyce). Po trzecie proceder in vitro jest szalenie kontrowersyjny etycznie, więc nie można obarczać nim solidarnie wszystkich Polaków. Bez jasnego sprzeciwu społecznego ta hołota płynnie przejdzie do refundacji tzw. aborcji na każde życzenie ze środków NFZ i jeszcze będzie zdezorientowanym Polakom stawiała przykład zachodnich państw, które już masowe mordy i eugenikę radośnie przerabiają. I na koniec: wygnajcie katechetów ze szkół, ale pod warunkiem, że za in vitro zapłaci sobie rodzic. Ja na przykład chciałbym, aby państwo mi opłaciło implanta stomatologicznego, ale coś mi się zdaje, że tego nie zrobi.
anonim2015.07.22 11:50
@Maksym - łezka się w oku kręci za czasami, gdy szatańskie pomioty paliło się na stosach. @Hamsterooo - kiedyś ten związek zobaczysz.
anonim2015.07.22 11:58
Kłopot polega na tym że pan Terlikowski nie ma racji co do ekskomuniki. Powinien mieć, ale nie ma. Owszem, była mowa o tym że kto będzie popierał in vitro sam siebie wykluczy z Kościoła. Jednakże była to mowa-trawa. Groźba bez zębów. Ponieważ nie pojawiło się w tej chwili żadne potwierdzenie ekskomuniki, ani prezydenta Komorowskiego, ani posłów i senatorów popierających ustawę, to żaden kapłan ani nawet biskup nie będzie traktował ich jako ekskomunikowanych. Gdyby zaś zapytać któregoś z biskupów bezpośrednio, odpowiedzieliby mętnie że coś tam, ten tego. Niestety.
anonim2015.07.22 12:41
Pełna zgoda panie Tomaszu.
anonim2015.07.22 13:01
@Maksym W obecnych postępowych czasach nie stosujemy stosów tylko mrożenie, magazynowanie i po stosownym czasie spuszczenie do ścieku. W myśl nowoczesnej, postępowej ustawy podpisanej właśnie przez prezydenta.
anonim2015.07.22 13:03
Postąpił zgodnie ze swoim sumieniem. Ale ponieważ nie wg wytycznych episkopatu, więc jest zbrodniarzem. Na szczęście, katolicy w Polsce są bardziej rozsądni niż spolegliwi a 70 proc jest za in vitro, to o co raban?
anonim2015.07.22 13:12
Popadać w ekstazę powodowaną przeforsowaniem do polskiego systemu skrajnego bubla prawnego... Paradne!! :D :D
anonim2015.07.22 13:50
@Maksym - to była forma literackiej emfazy z mojej strony. Wystarczyłoby wygnać tę bandę na Sybir do dożywotniej produkcji kostek lodu na otwartym powietrzu.
anonim2015.07.22 21:04
Właściwa diagnoza prof. Obirka czyli "Polak Katolik ?" http://wyborcza.pl/magazyn/1,146875,18384386,nie-jest-przesada-mowienie-o-iranizacji-polski.html
anonim2015.07.23 0:55
Komorowski otworzył wrota i dał przyzwolenie do większego zabijania dzieci. Nieważne jak jest tłumaczona decyzja Komorowskiego, wydał zgniły owoc. Za mordowanie dzieci odpowie przed Bogiem.
anonim2015.07.23 9:53
Czyli finansowanie armii i potencjalnych działań zbrojnych według Kościoła Katolickiego jest wyśmienitym pomysłem, nie stawiającym nikogo poza wspólnotą, a finansowanie zapłodnienia pozaustrojowego to już ekskomunika i ogień piekielny? Tym samym przykazanie "nie zabijaj" obowiązuje tylko przed urodzeniem? Po skończonym 18. roku życia i dołączeniu do armii śmierć zarodka przestaje KK szokować. Ochrona życia ma jak widać datę ważności. Ja z kolei moich podatków nie chcę przeznaczać na nauczanie religii (co uważam za ogłupianie dzieci), na fundusz kościelny, na Świątynię Opatrzności Bożej, na utrzymanie kapelanów, a niestety nikt o zdanie w tych kwestiach nie pytał.