Targalski: Niemcy atakują nas od trzech lat, czas odpowiedzieć! - zdjęcie
16.02.19, 10:30Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Targalski: Niemcy atakują nas od trzech lat, czas odpowiedzieć!

17

"Osłabienie pozycji Niemiec i osłabienie Unii jest w interesie Polski"-Ocenił dr Jerzy Targalski w piątkowym programie "Geopolityczny tygiel" na antenie Telewizji Republika. 

Politolog podsumował konferencję bliskowschodnią w Warszawie. 

"Chciałbym zastanowić się nad znaczeniem konferencji irańskiej w Warszawie. Pojawia się tutaj kilka pytań, po pierwsze, jaki charakter ma ta konferencja. Rzecz jasna, że nie jest to żadna konferencja pokojowa, nieskierowana przeciwko Iranowi. To są dyrdymały, zakłamanie i chodzi tylko o to, żeby pokryć rzeczywistość"- ocenił prowadzący "Geopolitycznego tygla". W ocenie dr. Targalskiego, jest to, tak jak napisała wprost prasa izraelska, "amerykańska demonstracja siły wobec Iranu". Co więcej, na konferencji miało dojść do przypieczętowania sojuszu antyirańskiego. 

"Rzecz jasna ten sojusz będzie głównie obejmował Stany Zjednoczone i Izrael i państwa arabskie, przy czym chodzi o konkretne państwa arabskie - Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman. Właśnie Netanjahu dogadał się w sprawie wizyty w Omanie"- wskazał Targalski. Jak dodał, akurat te trzy państwa nie mają nawet stosunków dyplomatycznych z Izraelem, nie uznają tego państwa, 

"Ale będą w sojuszu, ponieważ mają wspólnotę interesów, czyli zagrożenie ze strony Iranu a w wypadku Arabii Saudyjskiej to nie zagrożenie, tylko walka o dominacje w Zatoce Perskiej"- wskazał historyk. Jak dodał, dla Polski istotny jest jeszcze inny aspekt

"My nie mamy żadnych interesów z Iranem, Iran jest sojusznikiem Rosji i nie mamy żadnego powodu, żeby pomagać w czymkolwiek Iranowi, ale też nie mamy interesów w Zatoce Perskiej. Ta konferencja ma także inny cel i tutaj też posłużę się cytatem z prasy izraelskiej. Celem tej konferencji jest osłabienie Niemiec i Unii Europejskiej, bo jaka jest sytuacja?"-zastanawiał się Jerzy Targalski. Publicysta zwrócił uwagę, że w konferencji nie wzięli udziału szefowie dyplomacji Niemiec i Francji. 

"Unia Europejska na polecenie Niemiec nie wycofała się z umowy z Iranem i w dalszym ciągu z Iranem handlują i nie stosuje się do sankcji amerykańskich i zapowiedziała, że tak długo, jak Iran będzie przestrzegał porozumienia, to do sankcji amerykańskich się nie dołączy, a co więcej stworzy system przelewu, który umożliwi Iranowi unikanie sankcji i sprzedaż ropy"- podkreślił prowadzący "Geopolitycznego tygla". 

"Sytuacja, w której mamy całą Unię, która nie zgadza się ze Stanami Zjednoczonymi, a z drugiej strony Polska, która wspiera Stany Zjednoczone, to jest sytuacja, w której Stany Zjednoczone poprzez Polskę dążą do osłabienia Niemiec w tej Unii i to oczywiście leży w naszym głębokim interesie. Osłabienie pozycji Niemiec i osłabienie Unii jest w interesie Polski"-stwierdził dr Targalski. 

Historyk wskazał, że Niemcy od trzech lat- przy pomocy unijnych instytucji, takich jak Komisja Europejska czy TSUE, atakują Polskę, "wstrzymując reformy" czy "wspierając politycznych folksdojczy". 

"Nadszedł czas, żeby odpowiedzieć pięknym za nadobne,  jak wy tak, to my wspieramy Stany Zjednoczone przeciwko wam i moim zdaniem tego aspektu nikt nie podkreśla, nikt nie porusza. Jest to tak naprawdę uderzenie w politykę niemiecką, a co za tym idzie w politykę unijną, bo nie ma odrębnej polityki unijnej od polityki niemieckiej"-ocenił politolog.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze (17):

DARIUSZ2019.02.17 2:10
Kotek! Ty zmobilizuj polonie swiatowa, ktora sprzyja Janowi Grosowi, Jozefowi Grabowskiemu i Grazynie Aniolkrolowej. Jesli uda Ci sie wyeliminowac to towarzystwo z towarzystwa PAN (pogadaj z Kleiberem), to uklonie sie w Twoim kierunku. Caluski.
Pat2019.02.16 18:31
Korekta..Niemcy atakują Polskę od tysiąca lat.
EWA2019.02.16 15:58
Pisie czopki znowu o Niemczech choć Nataniahu pluje nam w twarz ale pisie udaja że SESZCZ PADA
Luzifer2019.02.16 15:52
Targalski, lesny dziadku, dzieki Niemcom, najwiekszemu platnikowi netto do kasy UE, ma Najjasniejsza Pomroczna kase na rozne inwestycje. A ty dziadku chcesz by Najjasniejsza dalej robila laske jankesom, ktorzy traktuja ten kraj jak ostatnia dziwke, z ktora robia co chca, a ta sie lasi i merda ogonem jak glupia? Wez, zakoncz te swoej wywody, bo jeszcze ktos uwierzy.
wania bolszewik2019.02.17 9:07
lucyferku czy Fonda to odpowiednie miejsce dla ciebie?
Olej2019.02.16 14:38
Osłabić Niemcy i Unię Europejską to jest źle postawiony wniosek. Unię Europejską należy zreformować, nadać jej konstytucję praw podstawowych narodów i obywateli, określić wolność gospodarczą i jedność przeciwdziałania wobec zagrożeń. Całkowita likwidacja systemu europejskiego zawartego w idei EWG jest błędna i doprowadzi do cofnięcia narodów i państw do czasów sprzed II Wojny. Narastania antagonizmów podsycanych nacjonalistycznie, odwołujących się do przeszłości i odgrzebywania konfliktów, które doprowadziły kontynent do tragedii. Należy zadać pytanie czy my wszyscy tego chcemy ? Jeżeli nie ? To co zrobić, jak działać aby wszystkim narodom w tejże Unii było jednakowo dobrze pod względem praw. Żeby nie być źle zrozumianym, odrzućmy nacjonalizm krwi, rasy, pochodzenia, wszelki szowinizm deprecjonujący innych. Przyjmijmy patriotyzm kultury, wartości narodowych, do których przynależymy bądź deklarujemy naszą przynależność. Pielęgnujmy historię w jej aspekcie siły moralnej, twórczej cywilizacyjnie i ogólnoludzkiej. Bądźmy narodem w Bogu, wyrazem naszych cech indywidualnych i zbiorowych, które swoją odmiennością decydują o bogactwie Europy. Tylko Europa odmienności kultur narodowych, różnorodności tradycji, wnoszonych do skarbnicy europejskiej da jej trwałość istnienia. O takiej Europie rozmawiajmy i taką twórzmy.
Bret2019.02.16 14:25
Osłabienie pozycji Niemiec, może i tak ale nie kosztem kompromitacji Polski. Rząd warszawski - bo nie polski - znowu strzelił sobie w kolano i to 4x pod rząd tego samego dnia.
Jan2019.02.16 13:57
Targalski nie wysilaj się z tym bronieniem przegranej sprawy. Władze dały doopy, o laskach nie wspomnę.
krak2019.02.16 13:38
tego Pana zapytam sie, jak bylo za komuny i co w tedy mówił,PZPR
ffd2019.02.16 13:16
no i Targalski ma racje, uderz w stół a folksdojcze się odezwą
Olej2019.02.16 13:12
Osłabić Niemcy ? Tak ! Osłabić Unię ? Nie ! Należy zrównoważyć siłę i osłabić lub zneutralizować niemiecką dominację, która rozsadza tę organizację. Unia Europejska ma być sojuszem wolnych narodów i ojczyzn, bez ideologicznej indoktrynacji i pacyfikowania społeczeństw.
Bret2019.02.16 14:28
Bredzisz Olej i mylisz pojęcia. Unia Europejska to marksistowski konstrukt polityczny z przewodnią siłą w postaci Niemiec. Nie ma już EWG. jest unia komunistyczna.
Jacek2019.02.16 21:02
Olej, może unia ma być taka jak piszesz ale nie jest. Stała się organizacją realizującą niemieckie interesy. Niemcy tak naprawdę rozwalają taką unię o jakiej piszesz.
Saki faki2019.02.16 12:45
Targal, kapiszonem możesz odpowiedzieć.
jozef2019.02.16 12:09
"Osłabienie pozycji Niemiec i osłabienie Unii jest w interesie Polski"-Ocenił dr Jerzy Targalski w piątkowym programie "Geopolityczny tygiel" na antenie Telewizji Republika. Ciekawe w czyim interesie jest jeszcze osłabienie UNI. Mądrego jak zwykle dobrze posłuchać. Dla wszystkich zwolenników słabej UNI - w Polsce wtedy na półkach znowu będzie królował ocet, a banan będzie towarem luksusowym.
Urszula2019.02.16 11:12
Unia ma tak postępować jak chce USA i popierająca jankesów Polska, a jak nie to trzeba unię osłabić. Czy pan Targalski zdaje sobie sprawę z tego, że osłabi się w ten sposób i Polskę. Czy Polska musi ciągle dbać o interesy innych państw? Czemu nie możemy postępować tak jak Niemcy i współpracować gospodarczo z Iranem. Że Iran współpracuje z Moskwą? A co nas to obchodzi. Niech sobie współpracuje. Dążenie do osłabienia Niemiec to dążenie do osłabienia Polski. Niemcy są naszym największym partnerem handlowym więc dokopywanie im może sie obrócić przeciwko nam. Nie osłabimy Niemiec. Są zbyt silni, a my zbyt marni. Będzie znowu 27:1 Czy chcemy aby zachodni producenci przenieśli swoje produkcje do innego kraju? Nie mamy swojego przemysłu. Polski rynek zalewa chłam i niedoróbki z państw azjatyckich, szczególnie Chin. Kiedy kolejne polskie rządy zmądrzeją i zaczną dbać o Polaków interes?
bolek elektryk2019.02.17 9:04
Urszula marsz do lawki dwoja