Tajemnicza śmierć wiceminister Zbrojewskiej. Prokuratura wszczęła śledztwo! - zdjęcie
02.11.15, 20:37

Tajemnicza śmierć wiceminister Zbrojewskiej. Prokuratura wszczęła śledztwo!

7

"RP" pisze, że przez cały dzień śledczy wahali się, czy rozpocząć śledztwo ws śmierci 43-letniej wiceminister sprawiedliwości w rządzi PO Moniki Zbrojewskiej, która zmarła w piątek w warszawskiej klinice przy ul. Banacha. Przez cały weekend śledczy nawet o tym nie wiedzieli. - Dopiero dziś prokurator z Ochoty uzyskał telefoniczne potwierdzenie, że Monika Zbrojewska zmarła w piątek w tym szpitalu – poinformował „Rzeczpospolitą" Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury.

„Super Express" w swojej dzisiejszej publikacji sugerował, że była wiceminister popełniła samobójstwo łykając duże ilości leków. Nieprzytomną miał znaleźć członek rodziny i wezwać karetkę. "Prokuratura analizowała ten tekst. Ale nie zdecydowała się na działania. Zapowiedziała jednak, że w razie uzyskania jakiegokolwiek powiadomienia ze szpitala lub otrzymania dokumentacji albo w razie zawiadomienia od rodziny w sprawie śmierci byłej wiceminister, będą prowadzone czynności sprawdzające. Szpital przy ul. Banacha nie chciał mediom udzielić żadnych informacji w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej. – Nie rozmawiamy o tej sprawie – usłyszeliśmy jedynie w szpitalu.

Jednak prokuratura zdecydowała się dziś działać: – Zdecydowaliśmy się na wszczęcie śledztwa z art. 155 kodeksu karnego czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, by poznać przyczynę zgonu kobiety - mówi prok. Nowak. Dodaje, że we wtorek zostanie zarządzona sekcja zwłok, która ma wyjaśnić, czy do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie, czy nie była ona wynikiem przestępstwa.

mm.rp.pl

Komentarze (7):

anonim2015.11.2 21:02
Czyżby seryjny samobójca powrócił, i jak zwykle spóźniona sekcja zwłok, mająca na celu jak najszybsze wykluczenie udziału osób trzecich?
anonim2015.11.2 21:26
za dużo wiedziała, więc POpełniła "samobójstwo"...była ekspertem Sejmowej Komisji Śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery Rywina, zabójstwa Krzysztofa Olewnika, ds afery prywatyzacji PZU, rozstrzygnięć dotyczących przekształceń kapitałowych i własnościowych w sektorze bankowym oraz działania organów nadzoru bankowego...
anonim2015.11.2 21:46
rychło wczas się zebrali jak dowody już się rozpusciły wraz z rozkładajacym ciałem
anonim2015.11.2 22:09
W tym przypadku SS (seryjny samobójca) miał ułatwione zadanie - skoro w komunikacie stoi że sama łyknęła te środki. Zatem drogi Zbyszku dowody nie muszą się rozpuszczać - wręcz przeciwnie, muszą stanowić dowood samobójstwa
anonim2015.11.2 22:34
o jaka sprawność ... zawsze tam gdzie nic się nie stało.
anonim2015.11.3 0:05
Czy to juz ostatnie samobójstwo za rządów Platformy czy jeszcze można się czegoś spodziewać?
anonim2015.11.3 6:12
Dodajmy do tego akcję niszczenia dokumentów... Wyłania się przerażający obraz 8 lat despotii i nadużyć. Szwadrony Antoniego do dzieła! Drżyjcie platfusy!