Tajemne spotkanie egzorcystów na Jasnej Górze - zdjęcie
11.07.19, 18:29(fot. flickr/ Mariusz Cieszewski / www.polska.pl)

Tajemne spotkanie egzorcystów na Jasnej Górze

171

Na Jasnej Górze dobiega końca 7. spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania i osób posługujących modlitwą uwalniania. Konferencje te odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów, w tym roku także z Korei Południowej, Paragwaju i Stanów Zjednoczonych. W ściśle zamkniętym pięciodniowym spotkaniu udział bierze prawie 400 osób.
 

Egzorcyści nie mają wątpliwości – złe duchy, czyli upadłe anioły, szatan jako byt osobowy, istnieją i robią co mogą, by krzywdzić ludzi. Jednak największym problemem jest dziś to, że nie wierzymy w żywą obecność Jezusa, który kocha każdego człowieka. Dlatego, jak przypomina ks. Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, najważniejszym ich zadaniem jest głoszenie miłości Boga i profilaktyka.

- Zagrożeniem jest wszystko to, co jest grzechem, a że podobnie jak w świecie fizycznym, również i duchowym, nie ma pustki, to jeśli odrzucamy Jezusa i sakramenty przestrzeń wypełnia Zły – zauważa kapłan.

– Zagrożenia generalnie idą z dwóch kierunków: różne formy zniewolenia, jak alkohol, narkotyki, dzisiaj także seks, problem mediów, po zniewolenia już takie typowo duchowe, jednym z największych, tak wynika z rozmów w tym roku, jest brak przebaczenia - dodaje

Zdaniem egzorcystów problem braku przebaczenia pojawia się także dlatego, że w zlaicyzowanym świecie jesteśmy ukierunkowani tylko na siebie. Przypomniał o tym również gość konferencji: kard. Paul Josef Cordes z Watykanu: „Powstaje wrażenie jakoby człowiek nie potrzebował Pana Boga i sobie ze wszystkim poradził. Jest kult ja, swojego ja. Człowieka stara się samemu być szczęśliwym, samemu się uzdrowić, uzupełnić i spełnić”.

Zadaniem kapłanów egzorcystów, których w Polsce jest ok. 100, jest rozeznanie, uwolnienie i towarzyszenie, by uwolnioną od zła przestrzeń wypełniła miłość do Jezusa.
 

Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)

vaticannews.va

Komentarze (171):

Katolik2019.07.15 13:09
11 Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 12 I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, 13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. 14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień1. 16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście." Biblia Tysiąclecia
twitter:@PromocjaPWS2019.07.14 18:12
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Authorr2019.07.14 18:04
tajne spotkanie fałszywych guru
anonim2019.07.14 16:29
Eddie Murphy również walczył z demonami i to jak skutecznie - powinni pójść do niego na korki.
Polak2019.07.13 22:25
Wspaniały artykuł! Dziękuję! Chwała Bogu!!!
dgdg2019.07.13 22:02
Nie bój się. Jak cię opęta, sam poprosisz o egzorcystę, albo starzy cię zaniosą na mus.
nikt2019.07.13 18:18
Świetne miejsce sobie wybrali . W Miejscach Maryjnych Objawień by się nie odważyli bo by ich zmiotło . A Częstochowa to tylko niby symbol czegoś , czego nie było . A skoro Polacy wybrali ją jako miejsce szczególne , niby święte . No to mają . Taką świętość jaką wyznają . Pasują egzorcyści do tego miejsca jak ulał .
Realista2019.07.13 21:23
piepszysz
dert2019.07.13 13:00
Tytuł na miarę katolickiego portalu. Pewnie księża egzorcyści skryli się przed takimi mocarzami intelektu jak redaktorzy z Frondy.
nikt2019.07.13 18:26
Egzorcyzm nie ma wydźwięku intelektualnego tylko duchowy . Nie wypowiadaj się na temat spraw których nie rozumiesz lub też nie możesz pojąć . Człowiek to skomplikowana istota . Świat , który nas otacza też . I obie strony są ściśle ze sobą powiązane . Jesteś pewnie jednym z tych , którzy uważają , że przeżyją na Marsie gdy będą mieć odpowiednie warunki do życia ? Otóż nie przeżyją . Zwiędną jak zerwany kwiat .
bogdanus2019.07.13 10:53
Zamykanie drogi egzorcystom, to zamykanie łaski Boga dla potrzebujących. Pan Jezus dał Człowiekowi władzę, której nie wykorzystujemy z zaniedbania, braku wiedzy czy innych przyczyn. W Jezusie możemy wszystko. Poniżej polecam e-booki katolickie w PDF ==================================== EDUKACJA SEKSUALNA WEDŁUG CENDER https://docer.pl/show/?q=EDUKACJA+SEKSUALNA+WED%C5%81UG+CENDER ------ GENDER Światowa norma polityczna i kulturowa https://docer.pl/show/?q=GENDER+%C5%9Awiatowa+norma+polityczna+i+kulturowa ------ GLOBALIZACJA ZACHODNIEJ REWOLUCJI KULTUROWEJ https://docer.pl/show/?q=GLOBALIZACJA+ZACHODNIEJ+REWOLUCJI+KULTUROWEJ ------ GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności https://docer.pl/show/?q=GLOBALNA+REWOLUCJA+SEKSUALNA+Likwidacja+wolno%C5%9Bci+w+imi%C4%99+wolno%C5%9Bci -------- GLOBALNA WOJNA Z CHRZEŚCIJANAMI https://docer.pl/show/?q=GLOBALNA+WOJNA+Z+CHRZE%C5%9ACIJANAMI -------- PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ https://docer.pl/doc/-xn8c111#xn8c111 -------- JAK POSTĘPOWAĆ W MAŁŻEŃSTWIE https://docer.pl/show/?q=JAK+POST%C4%98POWA%C4%86+W+MA%C5%81%C5%BBE%C5%83STWIE -------- BANDYCI PROSTYTUTKI ZŁODZIEJE ZOSTALI ŚWIĘTYMI https://docer.pl/show/?q=BANDYCI+PROSTYTUTKI+Z%C5%81ODZIEJE+ZOSTALI+%C5%9AWI%C4%98TYMI -------- BIBLIA TYSIĄCLECIA Z KOMENTARZAMI https://docer.pl/show/?q=BIBLIA+TYSI%C4%84CLECIA+Z+KOMENTARZAMI -------- KATOLICKA NAUKA SPOŁECZNA 1775 - 2009 https://docer.pl/show/?q=KATOLICKA++NAUKA+SPO%C5%81ECZNA+1775+-+2009 ------- NAUCZANIE PAPIEŻA BENEDYKTA XVI, KARDYNAŁA JOSEPHA RATZINGERA - 49 https://docer.pl/show/?q=NAUCZANIE+PAPIE%C5%BBA+BENEDYKTA+XVI%2C+KARDYNA%C5%81A+JOSEPHA+RATZINGERA+-+49 -------- NOWY LEKSYKON BIBLIJNY https://docer.pl/show/?q=NOWY+LEKSYKON+BIBLIJNY ------- OBJAWIENIA Z ŻYCIA JEZUSA I MARYI https://docer.pl/show/?q=OBJAWIENIA+Z+%C5%BBYCIA+JEZUSA+I+MARYI ------ ŚW. JAN MARIA VIANNEY, KAPŁAN Z ARS, ROK KAPŁAŃSKI https://docer.pl/show/?q=%C5%9AW.+JAN+MARIA+VIANNEY%2C+KAP%C5%81AN+Z+ARS%2C++ROK+KAP%C5%81A%C5%83SKI ------- ŚWIADECTWA WIARY I ROZUMU KONTRA ATEIZM - 32 pozycje https://docer.pl/show/?q=%C5%9AWIADECTWA+WIARY+I+ROZUMU+KONTRA+ATEIZM+-+32+pozycje ------- WALKA Z SZATANEM W ŚWIECIE https://docer.pl/show/?q=WALKA+Z+SZATANEM+W+%C5%9AWIECIE ------ WIELOTEMATYCZNY PORADNIK RODZINNY - 86 pozycji https://docer.pl/show/?q=WIELOTEMATYCZNY++PORADNIK+RODZINNY+-+86+pozycji ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8882019.07.13 10:16
Pokorna Służebnica Pana Łamiąca strzały nieprzyjaciela miażdżąca głowę węża.https://www.youtube.com/watch?v=Dm22EW51hFQ Kto tego nie ogarnia z''mydłem''i czystością nie było mu po drodze, promień światła przez warstwę brudu nie przenika a jego drogi to drogi diabła. 13 lipca 1917 r. Trzecie obiawienie Matki Bożej w Fatimie http://www.sm(...)mid=623 Kilka obrazków jak kończą szydercy, bluźniercy a nawet ich fani co robią sobie sposób na robienie kasy mając niezły ubaw z najwyższych świętości Niewierze w przypadki a w szczególności kiedy uderzają w Trójcy Jedynego Boga i Maryję zawsze dziewicę ... link owego czasu http://www.ja(...)ie-3958 Pan Bóg nie pozwoli z siebie szydzić. Utkwiły mi słowa "profesora" Geremka w Brukseli przedstawiał problem - " okopanej głęboko Trójcy Świętej w Polsce wraz z radiem Maryja ze trzeba to wykopać''...Bóg nie musi karać ale wystarczy że nie pomoże ...Data i godzina modlitwy za ojczyznę pielgrzymki na Jasnej Górze r.M jest zbieżna z godziną śmierci B. Geremka. Autostrada do wiecznego zatracenia katolików niepraktykujących jest taka książka warto przeczytać.Wszystkie cierpienia od początku świata połączone razem są niczym w porównaniu do cierpień nieskończonych. Kara za sodomę i gomorę była dana Warszawie w 1944 powstanie warszawskie. Jeśli odda się pokłon diabłu on wyniesie człowieka wysoko w popularności, finansowo ale w zamian zabierze dusze do piekła. Każdy ma prawo i obowiązek moralny wypowiadać się w obronie swoich wartości. Pan Jezus rozmawiał ze wszystkimi ludźmi nawet z diabłem ( oczywiście w trybie rozkazującym-precz szatanie...) za wyjątkiem Heroda, milczał jedynie przed nim, również milczy dziś przed tymi co robią sobie ubaw (szydząc zejdź z Krzyża zrób nam cud...) przed Jego św. obliczem. Hitler też podobnie uważał, że jest wrogiem szczególnie 1 przykazania bożego, dlatego wypowiedział wojnę dekalogowi i zaczął wojnę od zbombardowania Kościoła w Wieluniu następnie szpitala niedaleko Kościoła. Zaskakująca inteligencja i strategia działania szatana. ( Kościół w wkrótce szpital) Dziś szatan działa nowocześniej, postępowo, usuwa Krzyż w imię poprawności politycznej,wolności pod płaszczem tolerancji i miłości a następnie wabi poprzez świecidełka sprawiające wrażenie dobrego nastroju i swobody. Inżynierowie budując Tytanica chełpiąc się "Ani Boga, ani Pana"Na jednej z burt Titanica napisali "Ani sam Chrystus nie zatopi tego.."Wielki muzyk Don Lennon wypowiedział słowa, "że jesteśmy bardziej popularni od samego Jezusa Chrystusa, chrześcijaństwo przeminie udzielając licznych wywiadów medialnych chwalił się że podpisał cyrograf i zawarł pakt z diabłem " a w niedługim czasie został zamordowany przez swojego fana. Dziś jego polski fan budując zespół na Lennonie "uniwerse" ( Universe - Mr Lennon ) w 2007r. 02.11. popełnia samobójstwo... módlmy się od jego zbawienie na pewno był nieświadomym fanem. Tak właśnie wygląda strategia działania szatana. https://www.youtube.com/watch?v=sLK2ONm4Uh8
WK2019.07.13 16:37
888! Piszesz może i ciekawie, ale nie da sie tego czytać ! Proszę cię, to jest jeden wielki długi, ciąg słów ! Proszę cię, rób jakieś przerwy , spacje, odstepy miedzy wierszami! To się wszystko zlewa! Nie każdy ma dobry wzrok ! OK?
nikt2019.07.13 19:19
W czyjej obronie właściwie stajesz ? Religii , Kościoła , wiary , Boga czy egzorcystów ?. Pomieszałaś ( eś) wszystko ze wszystkim . Jedna wielka egzaltacja i brak jakiegoś myślowego ciągu . Wielkie oddanie Maryi , Jezusowi , religii ( Boga nie widzę ) . Przykłady , które podałaś to objawy ludzkiej pychy , czyli czynnik Szatana . Ale Kościół Katolicki to sama pycha a więc kogo przed kim bronisz ?
Mejer2019.07.13 9:49
Bardzo bobrze
enre2019.07.12 20:32
skoro, Waszym zdaniem, szatan to bajki, to dlaczego tak zajadle walczycie z tymi bajkami? Przecież to nonsens. Mnie by się nawet palcem kiwnąć w proteście przeciw krasnoludkom
edi2019.07.12 15:50
O HO HO - widzę sPOro na forum demonów zjechało aby WYŚMIEWAĆ PRAWDĘ O ISTNIENIU SZATANA !!!!!!!!!!!!!!!!
Albert2019.07.12 17:42
Prawda o istnieniu szatana jest taka, że to nieprawda.
Ted2019.07.12 18:27
Małpa Albert prawdę ci powie.
Mateusz2019.07.13 18:03
Podaj mi dowód na istnienie szatana. Katolicki satanisto. (Nazwałem cię tak, ponieważ wygląda na to, że wierzysz bardziej w tego szatana od nie jednego chrześcijanina.)
edi2019.07.15 10:43
wszelkie zło na świecie BIERZE POCZĄTEK od upadłego Anioła Lucyfera - a dowodów na jego istnienie jest MNÓSTWO - no ale trzeba mieć WOLNY umysł i WOLĘ aby to dostrzec, na początek porozmawiaj z jakimś egzorcystą
Agnieszka2019.07.12 15:24
Zlitujcie się... Co to za tytuł "Tajemne spotkanie"?! Czy o zamkniętej dla postronnych obserwatorów radzie pedagogicznej w szkole albo spotkaniu zarządu jakiejś firmy będziecie też pisać "tajemne"? Oczywistą rzeczą jest, że takie spotkanie egzorcystów jest zamknięte, bo doświadczenia, którymi się dzielą są zbyt wielkiej wagi i delikatności. Jakiekolwiek osoby postronne szukające tam sensacji są najmniej wskazane.
nikt2019.07.13 19:25
Wiesz : znałam jednego księdza egzorcystę . Zginął tragicznie , w głupi sposób . Z filmów ( czasem fabularnych , czasem dokumentalnych ) wiem , że egzorcyści często drogo płacą za to , co robią . Jest instytucja . Niższy rangą pracownik wypędza właściciela tej instytucji z jakiegoś miejsca , które ten sobie wybrał . Szef to pracownikowi daruje ?
trasz2019.07.12 13:46
Najlepszą profilaktyką jest unikanie Kościoła: "opętania" niewierzących nie dotyczą.
Agnieszka2019.07.12 15:26
Dotyczą tylko nie wiedzą nawet, że jest ratunek i błąkają się po manowcach
@1922019.07.12 11:55
ALBERT w to że kiedyś zakończysz swój na pewno wierzysz i wówczas poznasz całą prawdę o Bogu i wieczności.
Albert2019.07.12 12:03
Jak skończę żywot, to bez cienia wątpliwości niczego nie poznam. Tak jak ty i każdy inny zdewociały ćwierćinteligent.
pat2019.07.12 12:07
Twoja niewiara nie jest w stanie zmienić faktów. Komu służysz, temu przypadniesz w udziale.
Albert2019.07.12 12:19
Twoja wiara powoduje tylko marnowanie czasu na pierdoły. Życie przelatuje ci między palcami, drugiej okazji mieć nie będziesz.
pat2019.07.12 12:33
To mówi ten, który dzień w dzień marnuje czas, by walczyć z Bogiem i Kościołem, bezskutecznie i pozbawiony ludzkiej godności i honoru.
Albert2019.07.12 14:48
Robię coś pożytecznego dla całej ludzkości, dokładając swoje trzy grosze do zwalczania tego raka, jakim jest religia.
Ted2019.07.12 16:40
Pisz dużo i często, już kilku uleczyłeś z ateizmu. Jak cię poczytali, to im rozum wrócił.
Albert2019.07.12 17:41
Niestety ćwoku, z ateizmu się nie wraca. Jeśli raz już w pełni pojmiesz świat rozumem, to wszelkie porykiwania zidiociałych klechów i ich ograniczonych intelektualnie wyznawców będą cię tylko śmieszyć. Ateizm to szczytowe osiągnięcie ludzkości, niestety dostępne dla wyjątkowo wąskiego grona osób dysponujących sporym intelektem i umiejętnością realistycznego spojrzenia na świat.
pat2019.07.12 18:37
To prawda. Małpy są na wymarciu, dlatego w UE i USA te najbardziej zbliżone do ludzi wyglądem są tak bardzo chronione. Latają po ulicach i małpują ludzi na różne sposoby.
@1922019.07.12 12:20
Tak sobie wmawiasz i w to wierzysz.
andrzejhahn32019.07.12 13:29
Pisownia się kłania! Kretynku😜
Albert2019.07.12 14:49
Wskaż błędy w moim komentarzu niewyedukowany moherze podszywający się pod andrzejahahna3.
MJ2019.07.12 10:16
Najbardziej ośmieszyli tzw ateistów ruskie bolszewiki. Oficjalnie ZSRR(S) było państwem ateistycznym i zwalczjącym Pana Boga. Tylko, że po cichu KGB pędem gnało tam, gdzie były tzw nawiedzone domy, czy zjawiska paranormalne. Jest mnóstwo filmów pokazujących nagrania z tych domów. gdzie wypadały szuflady, drzwi się same otwierały itp. Żeby było jeszcze ciekawiej genseki mieli swoje wróżki. Oczywiście głupota redaktora jest powalająca, bo co za tajnne, skoro wszyscy o nim wiedzą i znają tematy dyskusji. Zamknięte przed lewackimi przygłupami, dziećmi szatana i tyle.
kumaty2019.07.12 9:29
Gdyby były te spotkania tajemne, nikt by się o tym nie dowiedział.
Foster2019.07.12 8:31
Dlaczego tajemne ?
adam2019.07.12 8:01
To egzorcyści wlaśnie nasłali na nas suszę.Albo Tusk..!
Realista2019.07.13 21:18
ty jestes winien za duzo oddychasz produkujesz CO2 i nam klimat psujesz
G-unit2019.07.12 7:45
Szkoda ze niektorzy kaplani nie wierza w opetania, ani w demony, robia tylko dobrze tylko temu babo-chlopowi.
gumowa kaczka2019.07.12 6:05
jeżeli o nim wiadomo to już nie tajne
violencja2019.07.13 0:33
:)
EgzotyczneCzaryDlaKatoCiemnoty2019.07.12 0:02
Magnat medialny doktor zakonnik Rydzyk zgrzyta zębami z wściekłości, że to Częstochowa nadal jest centralną estradą katolickiego folkloru. Gdyby mógł wycisnąć forsę z takiego spędu 400 oszołomów z całego świata... Paulini częstochowscy już nie wiedzą, co robić z mamoną. Czy da się wyjaśnić pątnikom, że zakonnik powinien wypróżniać się do złotego sedesu?
Ted2019.07.12 0:18
Kolejna ofiara demonicznego zniewolenia w akcji opluwania Kościoła, katolików i kapłanów. I co ? Dalej nie wierzycie, że szatan istnieje naprawdę ? Że jego imię Nienawiść ? Że Kościół w Polsce jest jednym z ostatnich bastionów, który uniemożliwia mu zniewolenie całej ludzkości ?
Mathilda2019.07.17 4:23
Jesteś dowodem istnienia piekła, nienawiści, fałszywych oskarżeń. Jeśli nie odmienisz swego serca i postępowania, to zgrzytanie zębami na wieczność stanie się dla ciebie wiecznością. Niech Pan Bóg da ci Łaskę przejrzenia, przemiany i przebaczenia. POmyliłeś partyjnego właściciela złotego sedesu ze ... skromnym zakonnikiem, mającym złote serce i złote ręce. POmówienia to kłamstwa z piekła rodem. Apage satanas! Jezus jest Panem!
pat2019.07.11 23:20
Ale się zleciały demoniczne lewackie ofiary losu na wieść o egzorcystach. Piana z pysków leci, bluzgi na Boga, katolików i kapłanów. I te ścierwa próbują nam wmówić, że nie ma szatana i opętanych. A co zdanie,to mamy dowód na piśmie.
Albert2019.07.12 10:48
Widziałeś kiedyś opętanego ateistę?
pat2019.07.12 11:22
Właśnie mu odpowiadam. Podstawowe kryterium opętania, to obsesyjna nienawiść do Boga, kapłanów, ludzi wierzących, Sakramentaliów. Opętany pluje, szydzi, obraża, knuje zemstę, oszukuje, manipuluje, robi to wszystko, co jego pan-wąż starodawny. To twój wizerunek i twoja biografia. Masz jeszcze jakieś pytania ?
Albert2019.07.12 12:02
Za dużo filmów propagandowych oglądasz, a za mało wiedzy masz na ten temat, żeby się wypowiadać. Fakty są niezbite. Opętanie jest zaburzeniem psychicznym, które należy wyleczyć. Egzorcysta tego nie zrobi, bo nie ma do tego żadnych kwalifikacji. On uważa, że opętanie jest spowodowane przez demony, co jest oczywistą bzdurą, bo żadne demony nie istnieją. I dlatego też nigdy i nigdzie w historii ludzkości nie zdarzył się przypadek ateisty opętanego przez demony.
pat2019.07.12 12:15
" Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
Albert2019.07.12 12:30
Katolickie urojenia nie mają nic wspólnego z faktami. Ogarnij się półgłówku.
pat2019.07.12 12:37
Jak dochodzisz do ściany, to półgłówku próbuj ją przebić, może wreszcie wyjdziesz na świeże powietrze. Tylko nie mam pewności, czy to nie kolejna perła, rzucona świni.
Albert2019.07.12 14:46
Czyli nie potrafisz wskazać choćby jednego ateisty opętanego przez demony. Nie spodziewałem się niczego innego. Religia z wiedzą i rozumem zawsze miała nie po drodze.
Ted2019.07.12 16:37
Jak tu mentalnej małpie wytłumaczyć, że może nie jest jednak małpą ? No, nie ma sposobu. To jest nieuleczalne.
Albert2019.07.12 17:38
Faktów brak, argumentów brak, wiedzy brak, zostaje więc jedynie bicie piany. Typowe dla katolskiego ciemnogrodu.
Katarzyna2019.07.12 18:00
ALBERT ! Nie umiesz czytać, vel Kellerze vel....! Wskazał wielkiego opętanego przez demony starca , który nie wie, że tkwi w tym bagnie od lat! Psychikę też masz skopaną, to widać ! Wszystko pasuje do ciebie, co napisał "synu" demona!
Albert2019.07.13 11:30
Nie zauważyłem, by ktokolwiek tutaj wspominał o Leonie Knabicie.
Mateusz2019.07.12 12:10
A ja odpowiadam biednemu zmanipulowanemu człowiekowi przez typową sektę, współczuje tobie, i twoim dzieciom, bo jestem pewien, że je w to wciągniesz.
Alina 2019.07.12 21:22
Po co Szatan ma ich opętać? Przecież i tak są już jego na wieki.
Klarcia2019.07.13 16:09
Ja widziałam. Nadal widuję ateistów zniewolonych przez demony. Ty jesteś tego najlepszym przykładem. :)
Jarecki2019.07.11 22:28
" W ściśle zamkniętym pięciodniowym spotkaniu udział bierze prawie 400 osób." AHA. Jak rozumiem chodzi o to aby ukryć fakt że to jedno wielkie oszustwo służące wyciąganiu pieniędzy od ciemnego i oczadziałego od kadzidła ludu.
Agnieszka2019.07.12 15:31
Podsłuchać w kąciku i pocwaniakować z kpinami to by się chciało a po prostu pójść do egzorcysty, porozmawiać i pomodlić się to porteczki latają?
Albert2019.07.12 16:19
Równie dobrze można iść do miejscowego żula z flaszką. Sensu tyle samo, a przynajmniej żul będzie szczęśliwy. I z pewnością będzie miał więcej mądrego do powiedzenia od księdza egzorcysty.
Iga2019.07.12 16:44
Uszczęśliwiacz żuli i wszystko jasne.
Mathilda2019.07.17 4:29
Albercie, widzę, że dzielisz się swoim doświadczeniem z żulami. No i w swojej „ekspertyzie” zapominasz ⁉️opowiedzieć o ślicznych myszkach kojąco tulących się do ciebie.
Niejestemrobotem2019.07.11 22:02
Tia, egzorcyzmy. Psychiatria na fatalnym poziomie, to ludzie zamiast iść po skuteczną pomoc, idą do egzorcysty. Do tego doszukiwanie się wszędzie diabła, wymysły rodziny i niejako wymuszenie pójścia do egzorcysty na kimś bliskim kto po prostu nie wierzy w boga. A później kończy się dla tych ludzi tylko gorzej... Nasileniem chorób psychicznych, a jak byli zdrowi, tylko coś im wmówiono to popadnięciem w zespół stresu pourazowego. Księża oczywiście happy, bo można w czasie egzorcyzmu sobie laskę niby przypadkiem pomacać (jak to jest, że "atakowane przez demona" są zwykle dziewczyny, młode), realizować swoje chore fetysze... A prokurator jak coś śledztwo umorzy.
Andrzej2019.07.12 15:56
Ta! Cyborg zaprogramowany przez lucyfera.
Mathilda2019.07.17 2:00
Gadasz jak zaprogramowany robot na usługach piekła. Niech ogarnie cię Łaska przejrzenia, przemiany, przebaczenia i doznania Bożej Miłości. Memento Mori.
lon2019.07.11 22:01
Mój Boże cóż żeście zrobili z tą Jasną Górą Palady...Palanty. Jak nie wyznawcy szatana m nazywani dla niepoznaki egzorcystami , to faszyści spod znaku ONR czy innej cholery święceni w imię Boze. Albo zlot kiboli tam klęczących a w Bratysławie niszczących . no coś nieprawdopodobnego
Mathilda2019.07.17 1:55
Nie wzywaj Imienia Bożego nadaremnie ... zwłaszcza, że bluźnisz szkalując.
andrzejhahn32019.07.11 22:01
ten post powinien poprzedzac napis............zlot poganskich sekciarzy katolickich na ciemnej gorze
pat2019.07.11 23:14
Uwaga, śmierdzący nienawistnik endriuham nadchodzi. Ciemny jak tabaka w rogu, pijany od nienawiści, chodzące nieszczęście.
Karolina C.2019.07.12 1:34
Hahnie3!, znów kłamiesz! Nie może być takiego napisu jak piszesz?? hahaha ! Wiesz dlaczego? Bo przecież to ty jesteś ateistą i poganinem, gejem pederastą i kim jeszcze? Więc jaki zlot? Ciebie tam nie ma? Pomieszało ci się! Co masz pod swoim sufitem ?? Chłopie! Masz ciężką obsesję na punkcie KK! Oj, to ciężka twoja choroba!
Realista2019.07.13 21:15
poganinem to ty jestes ze syfem albo AIDS
bea2019.07.11 21:42
kto nie widzial filmu z Ks Glasem demony seksu https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU mocne
Karolina C.2019.07.12 0:06
Bea! Jest straszny! Oglądałam ten film, polecam go szczególnie tym niewiarkom ,pedałom itp. Daje dużo do myślenia. Polecam!
toni2019.07.11 21:29
Dlatego niezbędne jest przeprowadzenie Egzorcyzmów nad upadłymi kapłanami - biskupami, którzy wyprowadzili Jezusa Chrystusa z głównego ołtarza do tłumacząc na żenującym swoim poziomie dlaczego to zrobili, jak np. z Katedry Poznańskiej - powód bo turyści przychodzą. Kretyni Katedra Poznańska to Dom Boży czy turysty ?
stahu2019.07.11 22:42
Wszystkim śpieszno do pana tego świata , najbardziej ciągnie w te strone ... kler
Klarcia2019.07.13 16:08
Taki masz szacunek do Jezusa obecnego w tabernakulum, że nie przeszkadzało by ci to, iż przebywający w katedrze turyści profanują Najświętszy Sakrament? Wyjaśniam, że katedry przed turystami zamknąć nie można.
Michał Pasierb 2019.07.11 21:24
Jakie tajemne?? Przecież Fronda o tym pisze...
zatroskany2019.07.11 21:08
Jeszcze raz proszę, szczególnie przy tej okazji aby ci księża odmówili nad polską egzorcyzmy
bea2019.07.11 21:44
tak przyda sie za duzo diabelstwa gender i lgbt
Authorr2019.07.14 18:06
Może uratują ten zboczony kościół od ostatecznej degrengolady.
Ewa2019.07.11 19:53
Kochani, czytacie ten artykuł, tak bardzo Was porusza, nie możecie być obojętni, coś Wam nie daje spokoju ? Szukacie fachowej pomocy ? Jasna Góra czeka. Fachowcy też.
Stanislaw2019.07.11 19:53
Kiedy ludzie wreszcie uwierzą w Jezusa, egzorcyści stracą wiarę w siebie i nie będą potrzebni.
stahu2019.07.11 22:54
2 tys lat minęł i nie wierzy NIKT w to co wierzył Jezus ! podeptali szabas , wdeptali w błoto dekalg z czasów Chhrystusa Dlatego przekleństtwo ich nie oopuści
Oloo2019.07.11 19:53
Polska choruje na egzorcyzm albo Szatan umiłował sobie Polskę,bo w katolickiej Portugalii nie ma ani jednego egzorcysty,podobnie jak we Francji.Niemcy maja jednego i to Polaka.
pat2019.07.11 20:02
Lewactwo to kłamcy, oszuści, manipulatorzy i sługi diabła. A sio, bestio.
Oloo2019.07.11 20:30
:-) A gdzie dostrzegłeś lewactwo w tych faktach ;-)
pat2019.07.11 20:56
W wypaczaniu faktów, hipokryto i w ukrytych diabelskich intencjach.
Oloo2019.07.11 21:42
Więc podaj nazwisko egzorcysty z Portugali. Nie ma co?Kto jest hipokrytą,kłamczuszku?
pat2019.07.11 23:07
Po co ci, przecież ty nie wierzysz w demony.
Karolina C.2019.07.12 1:26
Oloo! Pseudo cwaniaczku, jak się pisze" Portugali? Czy tak ? Nie! Sprawdż gdzie masz błą!
Karolina C.2019.07.12 1:39
Winno być: Sprawdź, gdzie masz błąd w tym wyrazie!
andrzejhahn32019.07.11 18:56
tajemne spotkanie ciemnej zacofanej poganskiej masy katolickiej...............ale beka .....i to w 21 wieku
Ted2019.07.11 19:07
Beka beką, ale w XXI wieku bycie takim idiotą, jak endriuham3 to już rzeczywiście anachronizm.
andrzejhahn32019.07.11 19:37
dlaczego wy katole tak bardzo unikacie i obawiacie sie prawdy........dlaczego ............bo katole to ciemna i zacofana jest masa
Ted2019.07.11 19:56
Endriuham3, antykatolicki gnój w akcji, powtórki z rozrywki ciąg dalszy.
andrzejhahn32019.07.11 22:03
ciemny i zacofany imbecylny katol ted i jego wizje
pat2019.07.11 23:11
Pluj, pluj, jedyna twoja gnoju umiejętność to opluwanie. A konto zasług u diabła rośnie.
jacek2019.07.11 21:45
ciemny i zacofany jesteś Ty., Żeby w XXI wieku gdzie jest mnóstwo dowodów i faktów na istnienie realne szatana pisac banialuki ,ze to bajki to naprawde trzeba albo nie mieć rozumu albo być ograniczonym intelektualnie
Albert2019.07.12 12:11
"mnóstwo dowodów i faktów na istnienie realne szatana" Przytocz jeden z tego mnóstwa.
ja2019.07.12 12:24
Ty i twoje zniewolenie.
Albert2019.07.12 12:28
Wysil się bardziej katolicki półgłówku. Nie jesteś na kółku różańcowym, tutaj twoje urojenia na nikim nie robią wrażenia.
Iga2019.07.12 13:21
Robią, robią, największe na tobie. Potęgują twoją nienawiść, bezsilność i wściekłość. Obnażasz wyłącznie swoją płytkość i małość, ale nie możesz nikogo urazić twoimi obelgami, bo one jak bumerang wracają do ciebie. Jesteś niczym, nic nie pojmujesz i nic nie znaczysz, nawet dla diabła jesteś prymitywnym narzędziem, którego głupotą się brzydzi, jako istota zła, ale inteligentna.
Albert2019.07.12 14:44
Nie odwracaj kota ogonem wylewając kolejne wiadro katolickiego szamba, tylko przedstaw niezbite dowody na istnienie szatana. Czekam.
Iga2019.07.12 17:20
Jak wytłumaczyć małpie istnienie szatana ? No nijak.Brakuje jej piątej klepki. Jak małpa przypomina człowieka, ulegamy złudzeniu, że coś zrozumie i to jest poważny błąd i strata czasu.
Karolina C.2019.07.12 1:15
Andrzejuhahn3! Mylisz się ! Kłamiesz po raz kolejny! ALEŻ NIE! My, Katolicy nie unikamy prawdy! Wiara i BÓG jest naszą Prawdą i Drogą i Życiem, A ty przecież nigdy nie napisałeś tu prawdy! Ty piszesz tylko i wyłącznie same obelgi ! JEŻELI KOMUŚ, TAK JAK TOBIE, BRAKUJE ARGUMENTÓW, ŻEBY PRZEKONAĆ NAS, DO SWOJEJ "PRAWDY" WÓWCZAS JAK WIDAĆ STOSUJESZ ATAK POGARDY i OBELG ! ALE TEGO TYPU NAPAŚCI OD WAS, ŚWIADCZĄ TYLKO O PRAWDZIWOŚCI WYBORU NASZEJ DROGI! Natomiast skrajnie walczący ateiści, jak ty, tak żarliwie zwalczają ideę Boga, że jest ona waszą OBSESJĄ! Paradoksalnie Bóg i tak jest obecny w waszym życiu, poprzez ciągły przymus walki z Bogiem i ciągłe zaprzeczanie Jego istnieniu! Liczę, że odpiszesz! Nie zdziwi mnie wiadro obelg, tylko merytoryka!
andrzejhahn3 2019.07.12 12:00
''ALEŻ NIE! My, Katolicy nie unikamy prawdy! Wiara i BÓG jest naszą Prawdą i Drogą i Życiem,'' Daj mi dowód na istnienie twojego Boga, gadać może każdy, udowodnić mało kto może. ''ALE TEGO TYPU NAPAŚCI OD WAS, ŚWIADCZĄ TYLKO O PRAWDZIWOŚCI WYBORU NASZEJ DROGI!'' Jedyne czego dowodzi to skuteczności indoktrynacji zastosowanej na was we wczesnym dzieciństwie, niestety na to nie ma już ratunku, umrzecie z wypranym mózgiem. ''Natomiast skrajnie walczący ateiści, jak ty, tak żarliwie zwalczają ideę Boga, że jest ona waszą OBSESJĄ!'' Ateiści nie zwalczają czegoś, czego nie ma, zwalczają ideologie działającą jak wirus, i szkodzącą jak wirus. Religie. ''Bóg i tak jest obecny w waszym życiu, poprzez ciągły przymus walki z Bogiem i ciągłe zaprzeczanie Jego istnieniu!'' To jedynie wasze urojenie, które jak wcześniej wspomniałem jest efektem skutecznej indoktrynacji zastosowanej na takich jak ty we wczesnym dzieciństwie. Zabija ona przede wszystkim krytyczne myślenie, polecam kiedyś przeczytać biblię, zapewne nigdy tego nie zrobiłaś, skoro tak bardzo bronisz tej religii, a jeżeli kiedykolwiek zdecydujesz na tak desperacki krok, który odciągnie cię od tej sekty, to pamiętaj jedną rzecz. Czytaj ze zrozumieniem, interpretuj wedle własnego rozumowania, nie szablonu zafundowanego przez księży katolickich, w celu zatrzymania cię na siłę w tej sekcie. Powodzenia życzę.
Iga2019.07.12 13:31
Kolejna perła rzucona przed świnię. A świnia, jak to świnia, zakopała perłę w gnoju. Jak kto uwierzył, że prababka latała z gołym zadem po drzewach za bananem, to mu nikt tego z zawirusowanego łba nie wybije. Światło Boże tam nie dotrze, albo nie chce , kolejna perła wyrzucona w błoto.
andrzejhahn32019.07.12 13:26
Podnieca mnie to tajemne spotkanie😛
Mathilda2019.07.17 1:30
Trzeba zacząć od tego: Zły tytuł. Żadne tajemne ale robocze, z wymianą doświadczeń, więc tylko dla mających rozeznanie, a nie dla takich ignorantów jak ty hahnie do trzeciej potęgi ... Zaś tajne zebrania i do tego intrygi w celu globalnego panowania to u masonów służących belzebubowi. Apage satanas! Jezus JEST Panem! Swoją drogą ... wiele znaków wskazuje, że potrzebujesz egzorcyzmu. Życzę więc Łaski przejrzenia,przemiany, przebaczenia etc
Realista2019.07.13 21:08
te oswiecony ateista znowu nam zafundujesz z jak ateista Hitler i Stalin lewackie pieklo na ziemi o ostanio w Jugoslawi daly ateisty Serbskie postkomunistyczny popis ludobujstwa
zxcvb2019.07.13 23:36
wiek nie ma tu nic do tego ;)
Albert2019.07.11 18:53
"Tajemne spotkanie egzorcystów na Jasnej Górze" Czyli po prostu spotkanie bezczelnych oszustów, żerujących bez skrupułów na naiwnym ciemnogrodzie wierzącym w rozpowszechniane przez nich bajeczki o demonach, opętaniach i tak dalej. Godni pogardy są zarówno ci oszuści, jak i ci, którzy dają się w ten sposób robić w konia.
Ted2019.07.11 19:04
Nie ma głupszego, większego i podlejszego chama i oszusta od Alberta.
Albert2019.07.11 19:43
Ale przynajmniej nie jestem egzorcystą i nie oszukuję naiwnych ludzi wykorzystując ich upośledzenie intelektualne. Poza tym Tadziu to za wiele jak widać nie masz mądrego do powiedzenia.
Ted2019.07.11 19:53
Ty nie możesz być egzorcystą, ty możesz tylko doprowadzać do opętania, które ciebie samego dopadło. A co do mądrych wypowiedzi, to jak zasłużysz, zobaczysz. Póki co, tylko pomyje i gnojówkę dostaniesz.
Albert2019.07.12 12:05
Nie wysilaj się katolicki ćwoku, nic mądrego z siebie nie wyciśniesz, choćby ci całe twoje kółko różańcowe pomagało.
Ted2019.07.12 12:28
Z ciebie wyciskam ostatnie poty, nie panujesz nad sobą i odkrywasz coraz głębsze warstwy twych mrocznych duchowych uzależnień. Jesteś kopalnią odkrywkową możliwości oddziaływania złego ducha.
Albert2019.07.12 14:39
Wyobraź sobie, że szatan i złe duchy mogą dotyczyć tylko osób religijnych. Normalnych ludzi te śmieszne zabobony nie dotyczą.
Ted2019.07.12 16:34
Ty już lepiej wróć na drzewo, z którego zszedłeś, tam może znajdziesz jakieś zrozumienie. Twoja prababka popełniła poważny błąd, schodząc z niego. Czytając takie pierdoły, mam wrażenie, że wśród ludzi normalnych są też potomkowie małpy.
Albert2019.07.12 17:33
Wszyscy pochodzimy od zwierząt, z których potem powstali zarówno ludzie, jak i małpy. Niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie. Możesz sobie wierzyć w stworzenie świata w siedem dni i kobiety z żebra faceta, ale wiesz... nie przyznawaj się do tego w środowisku ludzi rozumnych. O ile rzecz jasna się w takowym obracasz, w co szczerze wątpię. Taka dobra rada na przyszłość.
Katarzyna2019.07.12 17:51
Hahaha ! ALBERT I TWOJA DOBRA RADA! KTO BY POMYŚLAŁ!?? TWOJE RADY TYLKO Z PIEKŁA RODEM! NIE MASZ INNYCH!
Iga2019.07.12 18:17
Małp ci u nas dostatek, w zoo, w cyrku, a ostatnio na frondzie. ale ta tutaj to małpa-cyborg, z wszczepionym bluzgaczem.
jacek2019.07.11 21:43
na szczęście nie jesteś egzorcystą
Albert2019.07.12 14:58
Bo nie jestem oszustem.
Iga2019.07.12 16:48
Nie, nie jesteś, ty jesteś po prostu idiotą, a idiota nie jest niczym innym, tylko idiotą i jest gatunkiem chronionym.
Albert2019.07.12 17:35
Jestem idiotą, bo naśmiewam się z tych, którzy wierzą w klechdy wymyślone 3500 lat temu przez naprutych ziołem i winem niegramotnych pasterzy owiec. Tak, to ma sens.
Iga2019.07.12 18:24
Bluzgająca małpa-cyborg z przewrotną nazwą "ratująca ludzkość".
Wladyslaw2019.07.13 3:02
Sam jesteś napruty, jak beka od smoły ! Nie widzisz, że wszyscy dokładnie mają cię głeboko , na dnie szamba ! Jakim trzeba być cymbałem żeby tego nie widzieć ! Jesteś przecież starym Ubekiem Niektórzy sprawdzali to w IPN, nawet twój numer tu pisali! I ty stary lewaku, chcesz nas pouczać ! A poszedł ty za DON !
W K2019.07.13 16:18
Albert, ty nie możesz być egzorcystą, bo to z ciebie trzeba najpierw diabła wygonić! Więc co ty chłopie, pleciesz???
anonim2019.07.11 19:45
A Pan godny politowania ,nie dość ,że nie ma Pan pojęcia o zagadnieniu to jeszcze zabiera Pan głos...
Albert2019.07.11 22:22
A kto ci takich bajek nagadał, że nie mam pojęcia o zagadnieniu? Mam. Jestem w tym ekspertem. Demonów nie ma. Nie istnieją. Opętanie to choroba psychiczna lub autosugestia. Egzorcyzmy to zwyczajne oszustwo służące do oglupiania niewykształconej, ciemnej masy katolickich fanatyków. I to wszystko.
pat2019.07.11 23:05
Odezwał się demonolubny nienawistnik Boga na temat nieistnienia demonów.
Karolina C.2019.07.12 1:46
Albert, chłopie! A gdzie ty to wszystko wyczytałeś? Podaj wiarygodne źródła, bo to tylko twoje dywagacje, pewnie po "silnych prochach" ! Jesteś ekspertem?? Można się śmiać!? A może masz jakie publikacje swoje? Co? Masz nazwisko ekspercie? Jak mam sprawdzić???
Albert2019.07.12 10:45
Do bycia ekspertem w kwestii egzorcyzmów wystarczy rozum. Nic więcej nie jest potrzebne. Katolicy go nie mają, stąd też bierze się popularność tych szarlatanów.
pat2019.07.12 12:40
Bezrozumny prawi o rozumie. Jak ślepy o kolorach.
Albert2019.07.12 14:40
Katolicki ciemnogród prawi o rozumie. Jak katolik o rozumie.
Iga2019.07.12 16:54
Nie ruszać Alberta więcej, bo to czarna dziura, wchłaniająca czas i energię bez żadnego efektu. Z wymierającego gatunku Idiott małpos.
Albert2019.07.12 17:36
Jak się nie ma argumentów, to faktycznie traci się tylko czas. Tak to już z wami moherami jest.
Iga2019.07.12 18:43
Małpę można wytresować, ale nigdy nie nauczy się rozumować. A co mówić o sprawach szerszego aspektu, poza konsumpcją , wydalaniem i kopulowaniem. Dla małpy wszystko inne to kosmos. Choćby wyglądem była jak człowiek.
Mateusz2019.07.13 18:31
Aha, bo żeby osiągnąć wysoki iloraz inteligencji trzeba wierzyć w Boga. Przepraszam bardzo, który mamy rok?
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.13 10:23
XDDDD a pani gdzie wyczytała o tym demonie pustynnym ? z książeczki starożytnych wypasaczy bydła ? Niech mi pani poda wiarygodne źródła na temat istnienia tej bozi i demonów , w innym przypadku uznam twoje pieerdolenie za chorobe umysłową
Karolina C.2019.07.13 16:29
Dumny??? Posłuchaj, MI TO ZWISA KALAFIOREM I POWIEWA TO, ZA CO TY MNIE UZNASZ, LUB JAKĄ UZNASZ CHOROBĘ! LECZ SWOJE DIABELSKIE POMIOTY! ZGIŃ , PRZEPADNIJ, DEMONOLUNBY !
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.13 17:58
Karolinko ... doigrałaś się , oczekuj przyjścia moich demonów :) Zobaczymy czy twój koralik cię przed nimi obroni
KarolinaC.2019.07.14 2:20
Ja się nie doigrałam! To ty "Lewaku" się doigrałeś! Nie wygrasz nigdy z Wojskiem Boga, ze Sw. Michałem Archaniołerm na czele! Chcesz spróbować Egzorcyzmów! Na sam widok będą uciekać do piekła!
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.14 12:35
To ty nie masz szans na wygraną! Nasz atak przeprowadzi Robert Biedroń wraz z Janem Pawłem 2! A po tym łatwym zwycięstwie zostaniemy sowicie wynagrodzeni przez pana Szatana!
Mateusz2019.07.13 18:02
Czyli standard, nie masz dowodów na istnienie twojego Boga, więc wyjeżdżasz z obelgami. Przez takich jak ty katolicy są uważani za niewydedukowanych debili. ''ZGIŃ , PRZEPADNIJ, DEMONOLUNBY ! '' Zadam ci jedno proste pytanie. Ale odpowiedz szczerze, dobrze? Znasz go osobiście?, wiesz, że modli się do demonów?, odprawia czarne msze?, czy jakie cechy mieszczą się definicji ''demonolubny''. Nie sądzę.
Marek2019.07.12 1:52
Co ty wiesz o życiu duchowym człowieka? Nic. Wydaje ci się, że jesteś kupą mięsa i kości?
Albert2019.07.12 10:46
Tak. Kupą mięsa i kości. I niczym więcej. Niczym nie różnimy się od innych zwierząt pod tym względem.
pat2019.07.12 12:04
Różnisz się od innych zwierząt. Jesteś z nich najpodlejszy. Twoja nienawiść w świecie zwierząt jest niespotykana i nie ma nic wspólnego z naturą jakiegokolwiek zwierzęcia na ziemi.
Albert2019.07.12 12:08
Tak jak w wypadku każdego człowieka. Jesteśmy najgorszymi ze zwierząt na tej planecie.
pat2019.07.12 12:45
Nie, na tej planecie są dwa rodzaje ludzi : dobrzy-dzieci Boga i źli-dzieci szatana. Świat i ty istnieją tylko dzięki tym pierwszym, gdyby nie oni, już dawno by go nie było.
Albert2019.07.12 14:41
Wyczytałeś to w swojej książeczce opisującej mity wymyślone 3500 lat temu przez pustynnych pastuchów nudzących się podczas wypasania stada, czy powiedzieli ci o tym na spotkaniu kółka różańcowego?
Iga2019.07.12 17:05
Ależ skąd, nawet małpy o tym wiedzą, ale ty jesteś potomek tych najgłupszych, do których nic nie dotarło.
andrzejhahn32019.07.12 13:27
Albert nieuku😃do szkoły podstawowej marsz uczyć się kultury.
Albert2019.07.12 14:43
Katolickiej? To ja podziękuję, nie zamierzam się staczać do ich poziomu.
Iga2019.07.12 17:14
No, zrozumiałe, małpa zawsze siedzi wyżej na drzewie i ma się za coś lepszego.
Agnieszka2019.07.12 15:25
Proponuje się tak prymitywnie nie pocieszać. Ta duchowa rzeczywistość bardzo pana dotyczy.
Szendzielarz2019.07.12 16:06
ależ z ciebie durna istota
rozbawiony głupotą śmiecia2019.07.12 20:22
swoim bełkotem pokazałeś tylko że jesteś żenująco głupawym śmieciem
Robert2019.07.12 22:28
godna ubolewania jest Twoja nienawisc do ludzi
@1922019.07.13 19:52
przypomnij sobie jak umierali wielcy polscy komuniści Jaruzelski i Oleksy.
Adonai2019.07.13 19:55
Albert ładnie się ich boisz :) twój atak jest oznaką ogromnej obawy, ale nie martw się, prawda zawsze zwycięża !
Anna2019.07.14 10:25
Współczuję ci życia w tępocie.
AnnaNS2019.07.11 18:35
Fajny film do obejrzenia. Za jedyne 13 PLN. https://www.youtube.com/watch?v=odnB2F8rcAM
Mejer2019.07.13 9:55
a tu za darmo: https://www.cda.pl/video/24378347