Szef KPRM: Od tych wyborów będą zależały najbliższe lata rozwoju Polski - zdjęcie
10.06.20, 06:25Screenshot Youtube - Polskie Radio

Szef KPRM: Od tych wyborów będą zależały najbliższe lata rozwoju Polski

17

Rafał Trzaskowski, reprezentujący drapieżne skrzydło PO, byłby zainteresowany bardziej konfrontacją niż współpracą” – ocenił dziś szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

W Polskim Radiu szef KPRM zapytany został między innymi o opublikowany wczoraj list, jaki Jarosław Kaczyński wystosował do członków ugrupowania. Podkreślił w nim, że reelekcja Andrzeja Dudy leży obecnie w elementarnym interesie Polski. Dodał też, że gdyby zwyciężył Rafał Trzaskowski, mielibyśmy do czynienia z ciężkim kryzysem politycznym, społecznym oraz moralnym. Napisał wprost o „stanie alertu”, jak określił obecną sytuację. Skończy się on zdaniem prezesa PiS, gdy Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie.

Komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego, Michał Dworczyk podkreślił:

Mamy dzisiaj sytuacją rzeczywiście, można powiedzieć, przełomową”.

Dodał:

[…] od wyniku zbliżających się wyborów prezydenckich będą zależały najbliższe lata rozwoju Polski”.

Zaznaczył, że istnieje poważna obawa, granicząca z pewnością, że wygrana Trzaskowskiego oznaczać będzie konfrontację, a nie współpracę.

Jednocześnie Dworczyk przypomniał, że mamy w Polsce kryzys zdrowotny oraz gospodarczy, w związku z czym współpraca prezydenta z rządem jest w tej chwili niezwykle istotna. Dodał, że dlatego właśnie wskazał na to w swoim liście prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (17):

anonim2020.06.10 15:58
Z dniem dzisiejszym ustanawia się następujące porzekadła ludowe. Taki mniej więcej to jest przekaz.
Maximus2020.06.10 9:28
Złodzieje pisowscy w panice ! Nie spodziewali się, że ktoś może zastąpić ich usłużnego Dudka i patrzeć im na ręce.
Urszula2020.06.10 9:12
A co w ramach tego rozwoju PiS zrobiło przez ostatnich 5 lat? Rozdać naszą kasę to zbyt mało, no i każdy głupi to potrafi.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.10 8:57
Ale panika w PiS-e po złożeniu podpisów przez Trzaskowskiego : - prezes się zesrał - zesrała się Witek ,Terlecki i Suski - rydzyk i dwóch Karnowskich ha ha ha...
Dam2020.06.10 8:50
No biorąc pod uwagę że Morawiecki zapytany nie był w stanie wymienić żadnej rozpoczętej i ukończonej przez PIS inwestycji w ciągu poprzednich 5 lat, to chyba nie chodzi o rozwój. Chyba że rozwój we wprowadzaniu nowych podatków (ponad 30) i wypłacania sobie naszych pieniędzy.
witia ka2020.06.10 7:16
Uchowaj nas Panie Boże od nieszczęścia jakim byłoby wygranie wyborów przez Trzaskowskiego. Jego wizytówką jest dzika reprywatyzacja Warszawy z krzywdą dla masy ludzi i klejenie taśmą rozbitej szyby. Takie to byłyby jego rządy w Polsce. Lipa z sosną równo rosną. Nie wierzę w to co mówi. To wierutny oszust.
v2020.06.10 7:12
Pewno, trzeba dbać o koryto i swoich bliskich, PiS utraty tych przywilejów się panicznie boi.
x2020.06.10 7:09
Owszem, może uda się zatrzymać destrukcję kraju i okradanie Polaków przez obecny rząd.
anonim2020.06.10 7:09
Podejrzewam, że od tych wyborów zależy nasze być albo nie być. Jakkolwiek można Trzaskowskiego "wypalanie żelazem" rozumieć metaforycznie, mam poważne obawy, iż słudzy Baala zrobią wszystko, aby to literalnie zrealizować. Gdzieś tam się przebija u nich myśl, iż do przyjścia ich pana konieczne jest zniewolenie całego, literalnie całego świata. Jaki pan, taki kram.
anonim2020.06.10 7:09
Dworczyk... ten co mówił "albo wygramy, albo pójdziemy siedzieć". Czego innego od takich osób oczekiwać.
Pat2020.06.10 6:59
Losy Polski i kariera nowego niemieckiego ambasadora w Warszawie
klara2020.06.10 6:56
Panika pisowców cieszy.:)))
Starry Pierre Nick2020.06.10 7:07
Tyle ci zostało: radość z czyjejś wydumanej porażki jako pocieszenie na własną indolencję. Trochę to za mało.
les2020.06.10 6:52
Od tych wyborów będzie zależało,czy bedziemy wszyscy chemikaliami zaszczepieni,czy tez nie. Jakiej sily uzyje jedna z macek wybranego swira,by nam dowiesc,ze plan szczepien musi zostac wykonany.Jakie jeszcze kanalie z roznych urzedow, beda maczac swe brudne lapska w tym interesie?
Starry Pierre Nick2020.06.10 6:45
Oj, już za kilkanaście dni fałszywy (oraz cyniczny, durny, złośliwy,...) "kandydat" na prezydenta RP, rodem z Warszafki, wpadnie w sidła demokracji i na mocy decyzji większości Polaków przegra z kretesem. A szmatława Wyborcza będzie go pocieszać: - Rafałku, nie płacz, to nie byli wyborcy, to tylko "ciemny lud" z prowincji. Prawdziwi wyborcy są nieliczni, to elitarna kasta, siedzą w redakcji na Czerskiej. Daj nam trochę forsy z kasy warszawskiego ratusza, niewiele, parę milionów, ciemny lud nic nie zauważy, a nam się należy. A resztę kasy przelej pedałom. A gdy się zrobi manko, to zawsze możesz podwyższyć opłaty za śmieci i gówna.
.2020.06.10 7:16
Może debilu doczytasz kto stoi tak naprawdę za podwyższą opłat za twoje śmieci. Może wtedy przestaniesz pie.do.lić jak naćpany.
Debil2020.06.10 7:56
Za podwyższaniem opłat za śmieci w Warszafce stoi oczywiście Kaczyński. Podobnie jak za kilkudziesięcioma niezrealizowanymi obietnicami wyborczymi Trzaskowskiego. To on, oraz Rydzyk, zablokowali te reformy. Podobno Ziobro też maczał w tym palce.