Szef KPRM: Jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji - zdjęcie
24.09.20, 08:20Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Szef KPRM: Jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji

5

Jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji” – powiedział dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk odnosząc się do kolejnych rozmów w Zjednoczonej Prawicy w związku z trwającym w niej kryzysem po głosowaniu nad ustawą dot. ochrony zwierząt.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” Dworczyk dodał:

Wydaje się, że jesteśmy bliscy ich zakończenia [negocjacji – red.]”.

Szef KPRM zaznaczył, że politycy są już bardzo bliscy porozumienia. Dalej dodał:

Jeżeli chodzi o jego ostateczną treść i formę, decyzję podejmą w ciągu kilkudziesięciu godzin władze PiS. Wtedy szczegóły zostaną zakomunikowane”.

Komentując doniesienia medialne dotyczące możliwego wejścia prezesa PiS do rządu Zjednoczonej Prawicy szef Kancelarii Premiera podkreślił, że miałoby to charakter stabilizujący i można by liczyć wówczas na większą refleksję koalicjantów PiS niż dotychczas. Zaznaczył też:

Po drugie na takie rozwiązanie, mówię o stworzeniu pewnego nadzoru w tym obszarze bezpieczeństwa już wskazywały różnego rodzaju ćwiczenia, między innymi też ćwiczenia NATO-wskie”.

Dworczyk dodał, że Jarosław Kaczyński w związku z jego ogromnym doświadczeniem w polityce byłby świetną osobą do pokierowania tym obszarem, a współpraca z premierem Morawieckim wytworzyłaby bardzo pozytywną synergię dla rządu.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze (5):

aha, czyli jeszcze nie hehehe2020.09.24 10:20
tymczasem w prawdziwym świecie: "Powiat sztumski wycofał się z wprowadzonej ponad pół roku temu na wniosek radnych PiS Samorządowej Karty Praw Rodzin. Karta ta już wcześniej skrytykowana została przez Komisję Europejską, która uznała ją za naruszającą prawa obywateli."
fdf2020.09.24 10:16
Nakarmić toruńskiego potwora nie jest łatwo.
Michał Jan2020.09.24 9:49
Jak Bardzo Dobry Człowiek zostanie szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa (Publicznego?), to wreszcie poczuję się bezpiecznie. Na pewno powstrzyma MSWiA przed zbieraniem odcisków palców wszystkim Polakom do "nowych dowodów", a samo to nazwisko odstraszy wraże armie i nasi wojacy nie będą musieli przesiadać z BWP-1 do drogich transporterów odpornych na ogień z prostych granatników.
Po 11 ...2020.09.24 9:37
Negocjacje ciągle się kończą sukcesem, aby zaraz się na nowo rozpocząć. Macie jakieś niepojęte parcie na sukces.
Michał Jan2020.09.24 9:37
Jakoś tak do tego porozumienia dążą asymptotycznie.