Szef KPRM: Dzieci premiera nie dowiedziały się o adopcji z 'Super Expressu' - zdjęcie
10.05.19, 17:39zdj. screen Youtube/Polskie Radio

Szef KPRM: Dzieci premiera nie dowiedziały się o adopcji z 'Super Expressu'

7

Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk odniósł się w rozmowie z "Super Expressem" do publikacji na temat rodziny szefa polskiego rządu. 

Artykuł o tym, że premier Mateusz Morawiecki z żoną adoptowali dwoje najmłodszych dzieci, Madzię i Ignasia, z podpisem zawierającym sugestię, że pociechy szefa rządu mogą nie wiedzieć, że pochodzą z domu dziecka, wywołał duże oburzenie wśród polityków, dziennikarzy oraz "zwykłych" Polaków. Szef ZPR Media, spółki, która wydaje "Super Express" powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, że najmłodsze dzieci premiera Morawieckiego wiedzą już, że są adoptowane, co więcej, ich wizerunek jest znany Polakom, gdyż Prezes Rady Ministrów publicznie pokazuje się z rodziną, sam również czasem publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia dzieci. Przypomnijmy, że dziennik przytoczył informacje zawarte w książce Piotra Gajdzińskiego, bliskiego współpracownika Morawieckiego z czasów, gdy obecny premier był szefem BZ WBK. 

"To jest bardzo intymna sprawa, ale mogę powiedzieć tyle: wiedziały o tym, zanim sprawa stała się publiczna. Na pewno nie dowiedziały się o sprawie z omówienia przez „Super Express” książki pana Gajdzińskiego, ani z tej publikacji”-zapewnił szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk w rozmowie z "Super Expressem".

 „Oprócz półprawd, plotek i manipulacji znalazły się tam informacje dotyczące spraw osobistych. Oczywiście, premier jak każdy polityk ma grubą skórę i potrafi bronić się przed różnymi atakami. Niemniej fakt brutalnego uderzenia przez pana Gajdzińskiego w jego najbliższych jest absolutnie niedopuszczalny i bulwersujący”- ocenia minister Dworczyk. 

Warto zaznaczyć, że nawet jeżeli dzieci premiera wiedziały już wcześniej, że są adoptowane, nie oznacza, że musi o tym wiedzieć również cała Polska.

yenn/SE.pl, Fronda.pl

Komentarze (7):

dziennikarz2019.05.10 20:39
Pisanie na takie tematy swiadczy tylko o bardzo niskim poziomie piszacego i kompletny brak profesjonalizmu dziennikarsiego. Wywalic faceta.
www2019.05.10 20:26
Agnieszko, między byciem hieną, a komentowaniem bycia hieną jest zasadnicza różnica. Gdyby miało nie być różnicy, to też w tej chwili musiałabyś być hieną. No chyba, że jesteś? :)
Agnieszka2019.05.10 20:30
Na powyższy temat to jest mój jedyny komentarz, podczas gdy Fronda poświęciła temu dziś 10 artykułów. Widzisz różnicę?
Agnieszka2019.05.10 19:00
Jedna nieetyczna hiena napisała artykuł do SE, pozostałe zrobiły z tego temat dnia na Frondzie. Niczym się te hieny od siebie nie różnią.
Patriota2019.05.10 20:35
Dziwka
ja2019.05.10 20:42
Twoja stara :)
Urszula2019.05.10 18:13
Dość juz pisania na ten temat.