Stankiewicz: Pokazaliśmy na Przystanku „Woodstock” parodię biczowania Pana Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia - zdjęcie
04.08.11, 12:33

Stankiewicz: Pokazaliśmy na Przystanku „Woodstock” parodię biczowania Pana Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia

4

- Były pytania dotyczącego tego, co się działo na Krakowskim Przedmieściu, o walce z krzyżem i dlaczego pokazaliśmy w filmie tylko drugą stronę. Razem z Jankiem Pospieszalskim mówiliśmy, że pokazujemy im to, czego nie było widać w mediach, żeby mieli materiał porównawczy. Pokazaliśmy np. parodię biczowania Pana Jezusa, która miała tam miejsce.


- Młody chłopak powiedział abyśmy zostawili już to i poszli razem się bawić. Janek Pospieszalski odpowiedział, że nie chce o tym zapomnieć i nie dlatego, że w tej katastrofie lotniczej zginęło wielu jego przyjaciół ale, że bardzo ważne jest wyjaśnienie tej katastrofy ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich, łącznie z chłopakami i dziewczynami zgromadzonymi pod sceną. Odpowiedziałam, że ja bardzo lubię się bawić i wolę się bawić niż dostawać w twarz pod Pałacem Prezydenckim. Jednak uważam mówienie o tym, co się tam działo za bardzo ważną sprawę, która ma swoją wagę i cel.


Młodzi ludzie zadawali dużo ostrych pytań, często byli z nami w kontrze. Wytworzył się prawdziwy dialog, szczery na argumenty. Podziękowaliśmy im za to – dodaje Stankiewicz.

 

Not. Jarosław Wróblewski

Komentarze (4):

anonim2011.08.4 13:02
<p>Mam nadzieje,ze w kontrze nie byli ludzie z przystanku Jezus tylko bydło od owsika.Bo byłby to juz koniec świata,ze nawet katole myslą jak wymiotna i tvn.</p>
anonim2011.08.4 17:44
<p>kundel michnika.</p>
anonim2011.08.4 21:16
<p>Mieliśmy pokaz tego filmu na spotkaniu KSMu. I okazało się, że wzorowa katolicka młodzież niekoniecznie podziela poglądy o obronie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Nie wiem, dlaczego tak jest. Czy to wstyd. Albo TVN już doszczętnie przeżarł umysły.</p>
anonim2011.08.5 0:18
<p>Czy można dostać link do tego filmu?</p>