,,Sprzeczna z prawem i logiką''. Prokuratura ostro o decyzji sądu ws. Zbigniewa S. - zdjęcie
16.10.20, 14:00Screenshot Youtube

,,Sprzeczna z prawem i logiką''. Prokuratura ostro o decyzji sądu ws. Zbigniewa S.

13

Prokuratura Regionalna w Lublinie nie zgadza się z decyzją Sądu o nieuwzględnieniu wniosku o tymczasowe aresztowanie Zbigniewa S. i natychmiast skieruje zażalenie do Sądu Okręgowego w Lublinie celem zmiany tej decyzji, którą uznaje za całkowicie niezasadną i błędną.

Decyzja Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie rozpoznająca wniosek prokuratora w przedmiocie stosowania środka zapobiegawczego w stosunku do Zbigniewa S. i przedstawiona argumentacja jest oceniona przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie jako niezasadna, nielogiczna, błędna co do meritum jak i w zakresie uzasadnienia. Niezrozumiała jest wyrażona przez Sąd ocena zachowania podejrzanego wskazująca, iż nie popełnia przestępstwa przywłaszczenia mienia osoba, która wykorzystuje do celów prywatnych środki pozyskane w ramach prowadzonej przez siebie fundacji. Linia obrony wskazująca, iż w chwili zdarzenia (kupno żetonów w kasynie) podejrzany się pomylił co do użytej karty lub nie mógł wypłacić z bankomatów z uwagi na limit wypłaty odpowiednio dużej własnej gotówki i w związku z tym konieczne było wykorzystanie środków fundacji jest absurdalna. Tym bardziej, że uczynił to w sumie trzykrotnie, a przy pierwszej wizycie w kasynie trzy razy użył „przez pomyłkę” karty fundacji zamiast prywatnej.

Przedstawione przez Sąd stanowisko sugeruje opinii społecznej, że każdy dysponujący w imieniu instytucji charytatywnej otrzymanymi od obywateli środkami pieniężnymi może „bezkarnie”, w oparciu o takie decyzje Sądu, wydawać je na cele niezwiązane z działalnością statutową fundacji i przeznaczać je na własne cele np. gry hazardowe

Stanowisko takie może uzasadniać również przekonanie, że każdy dysponujący kartami związanymi z rachunkami np. instytucji lub organów państwowych może w ten sposób postępować ze środkami publicznymi.

Taka argumentacja Sądu, jest sprzeczna z prawem i logiką oraz zasadami doświadczenia życiowego. Błędna i niespotykana dotychczas decyzja wymaga przewidzianych prawem reakcji, dlatego Prokuratura Regionalna w Lublinie natychmiast złoży zażalenie na to niesłuszne orzeczenie do Sądu Okręgowego w Lublinie.

lublin.pr.gov.pl

Komentarze (13):

gumowa kaczka2020.10.16 19:08
niech się pan trzyma panie Zbyszku
Ojej2020.10.16 18:50
To te "niezależne" sądy od Neumanna"
TAK SAMO NIEZALEZNE2020.10.16 19:39
JAK PISOWSKA PROKURATURA
JM2020.10.16 18:15
Cóz wypada tylko życzyć temu sędziemu aby jego ktoś okradł i to tak dokładnie i żeby zostawił go w gaciach. Takie decyzje deklasują tego człowieka jako sędziego.
wkurzony2020.10.16 15:41
Podajcie nazwisko tego głupawego sędziego, który wydaje takie orzeczenia. Jest to bowiem kolejne gów.o które Wymiar Sprawiedliwości czyni parodią
Klejnot Nilu2020.10.16 15:08
Jak ziomal parch Po 11 ... słusznie zauważył gry hazardowe to pomysł na dochody PIS-u i samego Prezesa. Nie uczestniczenie w tym patriotycznym działaniu gospodarczym i na domiar Z maseczka jest i będzie traktowane jako sabotaż i karane śmiercią. Inny ziomal, Michnik, ma brata bardzo w tym doświadczonego.
Michał Jan2020.10.16 14:51
Prokuratura właśnie udowodniła, że wina jest ewidentna, więc wyrok skazujący jest bardzo prawdopodobny. Jak nie teraz do aresztu, to potem pójdzie do regularnego kicia. Po co się aż tak pieklić? Chyba że chodziło, żeby p. Stonogę uciszyć.
Po 11 ...2020.10.16 14:48
Za użycie nie tej karty, powinna być kara śmierci. Trochę problem w tym, że pieniądze od razu popłynęły jako podatek od gier hazardowych do skarbu państwa. Ale co tam, kara śmierci!
A opozycja i całe UE pyskuje, że w Polsce2020.10.16 14:24
sądy są zależne od Prezesa. A takiego tłustego parcha nie mogą wziąć za pysk i wpierrdolić do kicia z Nowakiem i Gietrychem. A może to ciągle żydo-bolszewicka kasta pozostała po kolonii sowieckiej jak był PRL?!
Dziennikarz TVN2020.10.16 14:19
Przysięgałem przystępując do pracy, że będę Polaków kłamał każdego dnia..
Michał Jan2020.10.16 14:38
Co to znaczy "klamał Polaków", chłopczyku?
mieetek2020.10.16 19:09
zobacz na TVPinfo tam są specjaliści
Ali-baba2020.10.16 19:13
A komu przysięgałeś, rabinowi czy Dekanowi ? Bo podobnie jak ty, oni - to 2 szuje: żydowska i niemiecka, nieustannie szkodzące Polsce i widocznie pozyskali ciebie jako 3 SZUJĘ !!!