Sprofanowano krzyż na terenie warszawskiej parafii - zdjęcie
08.10.14, 17:02fot.media

Sprofanowano krzyż na terenie warszawskiej parafii

10

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Drewniany krzyż, upamiętniający bohaterską walkę mieszkańców tej podwarszawskiej miejscowości w czasie II wojny światowej, został ustawiony przez parafian wiele lat temu.

– W tym momencie nie mamy żadnych informacji, czy była to celowa profanacja, czy chuligański wybryk. Niestety, jednak krzyż został złamany i przewrócony. Na chwilę obecną sprofanowany krzyż został przeniesiony do kościoła – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Grzegorz Sławiński, proboszcz parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Międzylesiu.

Jak zaznacza ks. Grzegorz Sławiński, informacja o nabożeństwach ekspiacyjnych zostanie ogłoszona podczas niedzielnych Mszy Świętych.

W niedzielę poinformuję naszych parafian o tej profanacji, byśmy mogli wspólnie przebłagać Boga za grzech profanacji. Jednakże każdy, kto będzie chciał, może już dziś przyjść do kościoła, by przy tym złamanym krzyżu przepraszać i prosić Boga o wybaczenie – dodał proboszcz parafii.

W tej parafii to nie pierwszy taki przypadek. Kilka miesięcy temu zniszczona została elewacja kościoła.

Warto zwrócić uwagę na kontrast, jaki coraz bardziej rysuje się między katolikami, a środowiskami lewackimi w Polsce. Ci drudzy już zapowiedzieli, że będą własnymi ciałami bronić homoseksualnej tęczy przy placu Zbawiciela w Warszawie. Ciekawe, ilu z nas zaprotestuje przeciwko profanacjom naszym symboli religijnych?

ed/Nasz Dziennik 

Komentarze (10):

anonim2014.10.8 17:27
To niech władze Warszawy - wbrew woli mieszkańców, jak to ma teraz miejsce - wydadzą zgodę na budowę jeszcze kilku meczetów...i "problem" krzyży zniknie zupełnie.
anonim2014.10.8 17:30
Existenz napisało: " "Warto zwrócić uwagę na kontrast, jaki coraz bardziej rysuje się między katolikami, a środowiskami lewackimi w Polsce." Faktycznie. Ci drudzy nie podpalaja symboli tych pierwszych. " Faktycznie ci drudzy symboli nie podpalają, tylko zamiast tego prześladują i mordują tych pierwszych...
anonim2014.10.8 17:36
"Warto zwrócić uwagę na kontrast, jaki coraz bardziej rysuje się między katolikami, a środowiskami lewackimi w Polsce." To prawda, trwa wojna ideologiczna i my ludzie wierzący ją przegrywamy. Nic dziwnego, młodych odrzuca od Kościoła idea walki przez "szturm modlitewny" czy "krucjatę różańcową". Czy doczekam czasów gdy w parafiach zagości młodzież? Musi to być coś więcej niż kółko różańcowe. Klubik bokserski, sportowy, turystyczny (plus oczywiście wychowywanie) byłby lepszą alternatywą.
anonim2014.10.8 17:46
pewnie jakiś bękart komucha
anonim2014.10.8 18:01
Niebawem ateistyczne oprychy do jeszcze gorszych wybryków się posuną skoro władza sprzyja lewackim szumowinom. Nie podpalają lewaki powiada degenerat ateistyczny jednak w Sulistrowiczkach wydarzyło się coś zupełnie odmiennego od tego co wygaduje ateistyczna POpłuczyna.
anonim2014.10.8 18:06
Na jakiej podstawie taki osąd że my normalni ludzie przegrywamy z lewackim zbirami, zauważ że do Kościoła Katolickiego coraz więcej młodych chętnie przybywa na Niedzielną Mszę i nie tylko w mniejszych aglomeracjach ale i w dużych kompleksach w Kościołach jest mnóstwo osób!
anonim2014.10.8 18:54
krzysiek Nie obawiaj się gejów ci wystarczy do kopulowania w końcu jest ich w populacji az 1,4 % wiec masz w czym wybierać zboczeńcu. Dla własnego dobra powinieneś chociaż spróbować podjąć leczenie homoseksualnej przypadłości którą ci doskwiera i upadla bo robisz rzeczy niegodne człowieka.
anonim2014.10.9 8:16
jakieś pijane głupki to zrobiły
anonim2014.10.9 10:37
Nie mówcie! @Krzysiek to dziwek? Kurewek (kurwik?)? Nawet na portalach randkowych poluje? Przecież tam są raczej normalni...
anonim2014.10.9 10:38
Marek22; jeśli przewrócenie krzyża czy jego złamanie nie nastapiło na skutek wypadku, to jest profanacją.