Sondaż: PiS zwycięża, ruchy Hołowni i Trzaskowskiego zabójcze dla PSL i Lewicy - zdjęcie
13.09.20, 20:30Fot. Jarosław Roland Kruk - Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0 / Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0 / Radosław Czarnecki via Wikipedia, CC 4.0

Sondaż: PiS zwycięża, ruchy Hołowni i Trzaskowskiego zabójcze dla PSL i Lewicy

3

Gdyby w najbliższych wyborach do Sejmu wystartowały ruchy Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego, oznaczałoby fatalne wieści i katastrofę dla Koalicji Obywatelskiej. Jednak najgorzej z tego starcia wychodzą PSL oraz Lewica.

Gdyby w wyborach najbliższą niedzielę wystartowała zarówno „Polska 2050” Hołowni, jak i „Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego, według sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem rzędu 37 proc. Drugie miejsce zajmuje wówczas ugrupowanie Hołowni – zdobywa 22 proc. głosów.

Nieco mniej, bo 20 proc. zdobywa w takim układzie ruch Trzaskowskiego. W sejmie znalazłaby się także Konfederacja z 7 proc. głosów oraz Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby tyle samo osób.

To jednak nie największy przegrany startu ruchów Trzaskowskiego i Hołowni. Prawdziwą katastrofą byłoby to dla Lewicy oraz PSL. Obie partie uplasowały się w sondażu poniżej progu wyborczego i zebrały odpowiednio: 4 i 3 proc. głosów.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 28-31 sierpnia 2020 roku.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (3):

Anonim2020.09.14 9:03
Odsłaniamy kulisy funkcjonowania ferm zwierząt futerkowych! ..... https://www.youtube.com/watch?v=OSNuS9Hi2Zc
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.13 20:55
Od czasów Stalina nic gorszego Polski spotkać nie mogło jak stary zaszczany gnom przewodzący Paserom i Sutenerom! Podzielił kraj gorzej jak zaborcy, bo oni byli obcy. Mam nadzieję że ten kaczy chüjek nie dotrwa końca roku i wyląduje na śmietniku historii!
Urszula2020.09.14 10:41
Nic nie poradzisz skoro głupi Polacy dali się podzielić. Dla mnie największym szokiem jest zachowanie lewicy. Wyraźnie tulą się do PiS-u. Czarzasty chyba zgłupiał. To jest koniec tego ugrupowania.