Sondaż. Już wiemy, dlaczego część Polaków nie chce się szczepić - zdjęcie
26.01.22, 12:44Fot. Pixabay

Sondaż. Już wiemy, dlaczego część Polaków nie chce się szczepić

51

Brak zaufania do bezpieczeństwa szczepionek przeciwko koronawirusowi jest głównym, choć niejedynym powodem sceptycznego podejścia części Polaków do szczepienia się przeciwko covid-19, wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” oraz RMF.

Zdecydowana większość, aż 64,5 proc. badanych uważa, że podstawowym czynnikiem odstraszającym Polaków od poddania się szczepieniom przeciw koronawirusowi jest brak zaufania do bezpieczeństwa antycovidowych preparatów.

Znacznie mniejsza ilość ankietowanych, 46,8 proc., jako powód wstrzemięźliwości w sprawie szczepień podała fakt, iż niezaszczepieni nie wierzą w istnienie pandemii. Natomiast 41,7 proc. badanych uważa, że Polacy się nie szczepią, bo choć wierzą w covidową pandemię to jednak jej się nie obawiają. Ponadto 40,7 proc. ankietowanych jako przyczynę odmowy zaszczepienia się podało argument poczucia ograniczania wolności obywatelskiej.

Akcja szczepień przeciw koronawirusowi rozpoczęła się w Polsce w grudniu 2020 roku. Do chwili obecnej pełen cykl szczepień (dwie dawki preparatów Pfizera, Moderny AstryZeneki lub jedną dawkę szczepionki Johnson & Johnson) przyjęło 57 proc. Polaków. We Włoszech stan zaszczepienia obywateli pełną dawką kształtuje się na poziomie 87 proc., w Wielkiej Brytanii – 83 proc. Według danych rządowych, od początku rozpoczęcia szczepień w Polsce zgłoszono ponad 17,5 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych.

 

ren/rmf24.pl

 

Komentarze (51):

meg2022.01.29 9:48
Nie zaszczepię się na covid z tej prostej przyczyny ,że kłamstwem , manipulacją i głupotą spowite jest od początku wszystko co dotyczy tej niby pandemi i tego cudownego eliksiru.Krótko mówiąc, każdy kto ma otwarty umysł ,oczy i uszy ,wie iż choroba powstała dla tego lekarstwa a nie odwrotnie.Na świecie jest tyle straszliwych chorób , które spaść mogą nagle i koniec ,dlaczego ta właśnie powoduje tyle zamętu i strachu.Moje życie jest w rękach Stwórcy , nie covida.
matis982022.01.28 17:37
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Krakus2022.01.26 19:23
No coż - nie trzeba sondaży, by wiedzieć, że 44 proc Polaków jest niewyksztalconymi idiotami. :( Boli mnie tylko, że PRZEZ NICH 70 proc łóżek covidowych i 95 proc respiratorów jest zajętych. Jak za tydzień - dwa dupnie omicron, służba zdrowia padnie. Już teraz z zawałem, złamanie, wylewem, po cięzkim wypadku czeka sie w karetce 6 godzin przed przyjęciem na OIOM, ludzie umieraja. Wszystko przez ANTYSZCZEPIONKOWCÓW...
żydku żydku2022.01.26 19:40
Masz nawyczki z PRLu. Czym skorupka ... Lata spędzone w PZPR. Pośród ludzi niezaszczepionych są z całą pewnością mądrzejsi od ciebie, natomiast ty matole i te twoje "kryteria oceny" inteligencji opartej na zaczepiony vs niezaszczepiony są, jak wspomniałem, z PZPR-u. Jesteś zwykłym chu jem, który rzyga hejtem przy każdej okazji. Przyczep się do otyłych, do z genetycznym problemem takim czy innym, do palaczy a najlepiej to przyjrzyj się sobie. Całymi dniami na du pie przed gównem chińskim z klawiaturką. Jedyne twoje ćwiczenia "fizyczne" - samo zdrowie, dowód "wyższej inteligencji".
Ot! Co, "krakusie"-Lechu!2022.01.26 21:08
Ale z tobą chłopie, jest jeszcze gorzej! --- Ty jesteś chyba trochę wykształconym, ale twój idiotyzm bije rekordy głupoty świata! Mądry tak głupio nie pisałby, tak jak ty to zobiłeś!
Krakus2022.01.26 22:34
to typowa chazarska dusza, chowająca się za polskim parawanem "Krakus", nazwisko może od jakiegoś "mazowsza" czy innego polskiego regionu. Ta wrodzona konspiracja stepowej dziczy jest jak rak na polskiej ziemi.
matis982022.01.28 17:38
jest jak jest świata i tępych foliarzy nie zmienisz :))) niech zdychają...
mejza uzdrowiciel2022.01.26 17:42
a jak pokrywa się ta niechęć z analfabetyzmem funkcjonalnym w społeczeństwie ?
Alex2022.01.27 1:04
Moja niechec rozciaga sie rowniez na ciebie debilu, entuzjasto eksperymentow medycznych.
(...)2022.01.26 16:57
Prof. Christian Perronne "Wszystko to jest nielegalne" "każdy parlamentarzysta który zagłosuje za obowiązkiem na produkt eksperymentalny, może być postawiony przed międzynarodowy trybunał" [kodeks norymberski]
jan kowalski2022.01.26 17:43
https://demagog.org.pl/fake_news/perronne-ma-dowody-na-szkodliwosc-szczepionek-fake-news/?cn-reloaded=1
absolutnie2022.01.26 16:37
================================================================================== FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ==================================================================================
anatol2022.01.27 9:44
Ile ci płacą za tą propagandę - od wierszówki czy ilości ?
absolutnie2022.01.26 16:32
================================================================================= FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! =================================================================================
absolutnie2022.01.26 16:31
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! =================================================================================
(...)2022.01.26 16:30
Prof. Christian Perronne "Wszystko to jest nielegalne" "każdy parlamentarzysta który zagłosuje za obowiązkiem na produkt eksperymentalny, może być postawiony przed międzynarodowy trybunał" [kodeks norymberski]
W.cz.2022.01.26 16:14
Mogę pisać tylko za siebie, nie reprezentuję nikogo poza sobą. Nie wyrażam zgody na szczepienie, bo podejrzewam nadużycie polegające na tym, że koncerny farmaceutyczne zamiast zapłacić ochotnikom za udział w ostatniej fazie testów wolały przekazać pieniądze skorumpowanym lekarzom i wysokim urzędnikom państwowym, bo tak jest taniej. Nie zamierzam zmagać się z późnymi efektami szczepień (po 2-3, a może i 5 latach), których żadne statystyki nie obejmą, bo nie będą prowadzone, przynajmniej jawnie. Nie jestem przeciwnikiem szczepień dla dających sobie je zrobić dobrowolnie, odrzucam jednak każda formę przymusu. Liczę się z możliwością utraty pracy i ograbienia mnie z oszczędności życia, w ostateczności uwięzieniem lub koniecznościa rekwirowania przeze mnie zakupów tym, którzy będą możliwość ich dokonania. Trudno, prześladowania przyjmę, dla wolnej w przyszłości Polski może warto, nawet jeśli to zmarnują.
Koncarz2022.01.26 17:28
Jakbym czytał co o tym myślę ;) Pozdrawiam
W.cz2022.01.26 17:30
Ps. A covida przechorowałem na przełomie listopada i grudnia; miło nie było, ale nie taki diabeł straszny.
kobieta2022.01.27 0:03
Dziekuje, tez tak uwazam. Jestem za wolnym wyborem.
matis982022.01.26 15:59
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Leon2022.01.26 15:43
Fronda już coś już wie, a ja z tego artykułu nic. Gdybym chciał się dowiedzieć dlaczego ludzie nie chcą się "szczepić" zapytałbym o to niezaszczepionych, a z pytaniami co skłoniło do zaszczepienia się zwróciłbym się do zaszczepionych. W jednym badaniu miałbym ogarnięte całe zagadnienie. Z tekstu zaś wynika, że o niechęć do szczepienia zapytano obie grupy osób. Genialne. Więcej nauki i pracy zdalnej a będzie jeszcze lepiej.
Jul2022.01.26 15:41
odmianę koronki Omikron przywlekli z Afryki do Europy holenderscy turyści, którzy byli dwukrotnie zaszczepieni i mimo tego zarazili się w RPA i potem zarażali innych bo wg takich jak ty jak ktoś jest wyszepem to może zgodnie z prawem podróżować po świecie i roznosić to paskudztwo ale to jest zarażanie innych bo jest się zaszczepionym i to zarażanie jest słuszne bo w wykonaniu zaszczepionych
Sebix2022.01.26 16:32
Widzisz a ja czytałem na voiceghana że pierwsze "omikrony" przyleciały samolotem wraz z kilkoma obcokrajowcami.
Piszę jak jest2022.01.26 15:31
"Szczepionki" mRNA modyfikują genom człowieka i osłabiają jego system odpornościowy.
w jakim sensie »genom«?2022.01.26 16:30
wiesz z ilu komórek składa się organizm homo?
Anonim2022.01.26 15:30
Pierwsze to nie wiadomo co jest wstrzykiwane a szczególnie gdy z producentów zdjęto odpowiedzialność. Drugie to brak zaufania do wykonawcy szczepień ( można w takim układzie podać wszystko). Trzecie że widać że to nie działa.
Anonim2022.01.26 15:14
Bo szczepi się zwierzęta i żydów a nie ludzi.
Argument2022.01.26 15:03
Nazywam się Argument i z przykrością stwierdzam, że modyfikowanie ludzkiego genomu poprzez tzw. "szczepionki" mRNA jest zbrodnią ludobójstwa.
Nina2022.01.26 14:33
Te szczepionki nic nie pomagają zaszczepieni chorują i umierają, bo im system odpornościowy niszczą. Niezaszczepieni przechodzą to o wiele łagodniej i wychodzą z tego. Niepotrzebnie kupili ten szczepionkowy eksperyment i teraz chcą każdego tym świństwem zainfekować, chyba tylko po to, żeby im nie zarzucili, że wydali na to pieniądze.
Torchwood2022.01.26 13:50
Taa, ci sami co nie wierzą w skuteczność szczepień masowo zażywają wszelakie suplementy diety czy stosują homeopatię.
Dudirobson2022.01.26 14:46
No i co z tego?
itd2022.01.26 15:18
Zmusza ich ktoś? Nie. Robią to na własna rękę. Szpryca też winna być dobrowolna.
Anonim2022.01.26 13:29
Dochodzi jeszcze inny dodatkowy czynnik. Dotyczasowe "efekty" dotychczasowej strategii. Szmaty na ryju nie dzialaly, lockdown nie dzialal, leczenie zdalne nie dzialalo, wiec trudno uwierzyc ludziom ze szczepionka zadziala.
ORKA!!! SZOK!!! MASAKRA!!!2022.01.26 13:19
Polska to naród liczny ale ilość w parze z jakością nie idzie tu w parze
czere2022.01.26 13:14
Niepożądane odczyny,.... co rączka się zaczerwieniła?
katolicka deratyzacja Polski2022.01.26 13:10
Putin kontroluje juz polska opinie publiczna,wiec nie musi juz wkraczac, Wymozdzona Polska za Putinem i Konfederacja.
Jacuś2022.01.26 13:04
Na temat szczepień zapewne zostało już wszystko powiedziane, tylko nasi rządzący są niesłyszący. Ponadto pomijając już nieprzebadane szczepionki , jak można szczepić po raz krocie tym samym preparatem na mutującego się wirusa, to przeciw grypie corocznie zmieniane są zawartości.
Pucuś2022.01.26 13:10
A ty wiesz, co mutuje w wirusie? Opowiedz o tym więcej. Lubię czytać twoje pocieszne kocopały.
ADAM2022.01.26 14:16
Czytaj kotes, może coś z tego do ciebie dotrze.
Jo2022.01.26 14:40
Pacuś polecam na Frondzie "Izrael o krok od rekordu ciężkich zakażeń", poniżej. Może zakumasz.
Pacuś2022.01.26 16:45
No chyba żartujesz, lemoniadowy Dżo.
Nina2022.01.26 14:39
Firmy produkujące te szczepionki zarabiają na nich po 1000 dolarów na sekundę i chodzi im tylko o zarobek, a nie o to by one zapobiegały zachorowaniu, czy śmierci po zakażeniu. To że szczepionki nie pomagają, a tylko system odpornościowy uszkadzają jest udowodnione w Niemczech, a w WB już jest dochodzenie w sprawie szczepień.
(...)2022.01.26 12:55
Prof. Christian Perronne "Wszystko to jest nielegalne" "każdy parlamentarzysta który zagłosuje za obowiązkiem na produkt eksperymentalny, może być postawiony przed międzynarodowy trybunał" [kodeks norymberski]
Kotes Kaczyńskiego2022.01.26 12:48
Polak boi się szczepionki, ale na potęgę zażywa suplementy diety (najwięcej w Europie).
Andy Semicki Rabin2022.01.26 13:00
Jak zwykle, jakiś parchaty żyd ma najwięcej do powiedzenia w sprawach polskich.
Dopiero 13:072022.01.26 13:07
A ty już pijany, podszywie.
ban2022.01.26 15:22
nie powinieneś o tej godzinie widłami gnój przerzucać?
16:462022.01.26 16:46
Goń się, marudo cała na rudo :-P
Anonim2022.01.26 14:58
zażywa suplementy diety(wit C łyżkami, wit D3, cynk, itd.) i dlatego do niczego nie są mu potrzebne te szczepionki :)
Partia Murvin2022.01.26 16:49
Jedna Rutinacea Max D3 na dzień jest okej. Albo parę kubków naparu z czystka. Ale ludzie łykają różne rzeczy garściami, bo reklamę usłyszeli albo poleciła to sąsiadka.