Sławomir Nowak skazany przez sąd. Złożył mandat - zdjęcie
27.11.14, 15:59Sławomir Nowak (fot. prezydent.pl)

Sławomir Nowak skazany przez sąd. Złożył mandat

7

Sławomir Nowak został skazany przez sąd. Uznano go za winnego zatajenia w oświadczeniu majątkowym informacji o posiadaniu wartościowego zegarka. Musi zapłacić grzywnę o łącznej wartości 20 tys. złotych.

„W okresach objętych zarzutami Sławomir Nowak zajmował wysokie stanowisko państwowe ministra transportu i gospodarki morskiej” – podała sędzia. Dodała, że wobec tego Nowak „był zobowiązany składać oświadczenia majątkowe, w których powinna się znaleźć informacja o jego zegarku”. Stwierdziła ponadto, że polityk „podał nieprawdę w oświadczeniu majątkowym w ten sposób, iż nie posiada mienia ruchomego o kwocie wyższej niż 10 tys. zł."

Nowak nie zjawił się na ogłoszeniu wyroku. Musi zapłacić nie tylko 20 tys. złotych kary, ale pokryć też koszty procesu w wysokości niemal 4,5 tysiąca złotych.

Kara wymierzona Nowakowi przez sąd jest zgodna z tym, czego żądał prokurator.

Śledczy stwierdził w mowie końcowej, że „Sławomir Nowak był przekonany, że jego zegarek jest wart więcej niż 10 tys. zł i miał obowiązek ujawnić jego posiadanie w oświadczeniu majątkowym”.

Sam Sławomir Nowak złożył mandat posła i wystąpił z klubu Platformy Obywatelskiej. Zapowiada jednak, że nie zgadza się z wyrokiem sądu i będzie się odwoływać.

bjad/rzeczpospolita.pl/media

Komentarze (7):

anonim2014.11.27 16:31
Spokojnie, zaraz wróci do polityki i koledzy dadzą mu synekurę na której sobie to wielokrotnie odbije.
anonim2014.11.27 16:48
No rzeczywiście wielka ci grzywna dla gościa który mówił że 50 tyś które wylądowało na koncie jego żony to drobna kwota. Tyle że PO to skąpiradła i tak zaboli wpłacanie do państwowej kasy, z której do tej pory przyzwyczajeni byli tylko brać
anonim2014.11.27 17:12
Jaka wysoka?! Co ? Jeden zegarek mu zabiorą z kolekcji i tyle -nawet nie poczuje...
anonim2014.11.27 17:30
Przecież nie chodzi o to, żeby go zrujnować, tylko żeby dostał po łapach. Plus, jeśli wyrok się uprawomocni, nie będzie mógł już nigdzie kandydować.
anonim2014.11.27 18:26
Sławek Brylantyna powinien beknąć również za inne zdecydowanie poważniejsze sprawy, np za zakup Pendolino, czy przetargi autostradowe. PO to organizacja przestępcza, coś na wzór mafii i jak w mafii chronią się wzajemnie. Jednak tutaj nie udało się ukryć głupiej sprawy zegarka przed opinią społeczną... no i to nieszczęsne nagranie z knajpy na którym Sławek Brylantyna załatwia sprawę swojej żony. Chyba Sławek poszedł w odstawkę
anonim2014.11.27 18:59
jakby był przekonany,to by zgłosił,nie podejrzewam pana Nowaka o głupotę i chęć wyrzucenia 20 tys.w błoto. To co zrobił śledczy,to niedozwolone sugerowanie. ten zegarek już za progiem jubilera był wart co najwyżej 8tys.
anonim2014.11.28 11:03
@helikopter, przygłup z ciebie, bo nie pojmujesz najprostszych mechanizmów. Próbuję ci wytłumaczyć dlaczego autostrady u nas są takie drogie, podobnie stadiony, podwykonawcom się nie płaci, a Pendolino nie nadaje się na nasze tory i jest co najmniej 2× droższy niż tabor kolejowy, który mógł być zamówiony w kraju Zrozumiałeś trochę platformerski kmiocie?