Skandaliczny tekst w New Yorker. Co ma wspólnego Holokaust z Nawalnym? Będziecie zdziwieni! - zdjęcie
27.03.21, 20:50fot. pixabay.com

Skandaliczny tekst w New Yorker. Co ma wspólnego Holokaust z Nawalnym? Będziecie zdziwieni!

76

Artykuł, który ukazał się w „The New Yorker” miał bronić skazanych prawomocnym wyrokiem prof. Jana Grabowskiego i Barbary Engelking, którzy w swojej książce dopuścili się licznych nadużyć, a ich „badania” doprowadziły m.in. do tego, że dokonania kilku różnych osób połączyli w osobie jednego Polaka, który na dodatek nie tylko nie szkodził Żydom w trakcie II wojny światowej, ale nawet pomagał ich ratować. Tekst miał bronić autorów kłamliwej publikacji, ale poszedł znacznie dalej. Brzmi wręcz jak manifest atakujący Polskę.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, że Grabowski i Engelking muszą przeprosić bratanicę Edwarda Malinowskiego – sołtysa ze wsi Malinowa na Podlasiu, którego w wydanej w 2018 roku książce, obarczyli kłamliwie współwiną za śmierć ukrywających się Żydów. Podczas gry Malinowski nie tylko, że nie był szmalcownikiem, ale ratował Żydów.

Nie bardzo wiadomo, czemu ma służyć owa „nadgorliwość” publicystów i samego New Yorkera, ponieważ tekst jest zbudowany w taki sposób, że po pierwsze jest peanem na cześć dziennikarzy lub naukowców o określonym zacięciu szerzenia bardzo wątpliwych, a nawet zafałszowanych badań. Po drugie nie ma w nim w ogóle kontekstu historycznego. A po trzecie autorzy nie zająknęli się nawet słowem, żeby poinformować zachodnią opinię publiczną, że ZWZ-AK szmalcowników karał śmiercią.

Zamiast tego mamy w tekście „The New Yorker” ataki polityczne na PiS jako „autokratyczny”, który łączy „polski antysemityzm” z polityką „anty-LGBT”. Z kolei rząd PO-PSL określa jako „proeuropejski”.

Aby oczyścić naród z morderstw trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do ścigania naukowców za zniesławienie” - tak brzmi podtytuł artykułu. Śmiało można powiedzieć, że autorzy wzorce mogli chyba czerpać od Goebbelsa albo z rosyjskiej „Prawdy”. Nadal powielane są te same skandaliczne kłamstwa, jakie dotychczas fundował nam wyłącznie przemysł Holokaustu.

- W 2017 roku Grabowski opublikował książkę (…) w której nakreślił kluczowy związek między strukturami przedwojennego państwa polskiego - w tym przypadku policji - a Holokaustem. Postać Malinowskiego łączy oba te wątki: był Polakiem, który prowadził Niemców do ukrywających się Żydów, a jako burmistrz wsi reprezentował związek między państwem polskim a nazistowskimi okrucieństwami – pisze autorka New Yorkera.

Nie wspomina oczywiście o uzasadnieniu wyroku sądu oraz o tym, jakich nadużyć owi „naukowcy” w tej publikacji się dopuścili.

Cały tekst jest przesiąknięty dość dobrze zaplanowanymi technikami manipulacyjnymi. Pojawiają się wątki zupełnie nie związane ze sprawą ani Grabowskiego i Engelking, ani samego Holokaustu. O czym pisze autorka? O Nawalnym na przykład. A pretekstem do jego wspomnienia jest to, że w tym samym czasie co proces Grabowskiego i Engelking odbywał się także proces rosyjskiego opozycjonisty w Moskwie.

Prawda, że kompletna aberracja intelektualna?


mp/newyorker.com/tysol.pl

Komentarze (76):

Aldona2021.04.5 23:26
Zydzi zastosusują WSZYSTKIE METODY I DOKONAJA KAŻDEJ ZBRODNI BYLE ZAROBIĆ PIENIĄDZE CUDZYM KOSZTEM . żADNA ZBRODNIA I LUDOBÓJSTWO NARODÓW NIE JEST IM OBCE. W Polsce byli tylko dla tych celów. W czasach Niemieckiej Zagłady ratowali tylko własne majątki i siebie .NIE WALCZYLI Z NIEMCAMI ,ODCIELI SIĘ OD TEGO ALE DOGADYWALI SIE Z HITLEREM TYLKO IM NIE WYSZŁO. STARY TESTAMENT pełen jest ludóbójstwa niezliczonych narodów , które sobie przypisali dla wzbogacenia się ich kosztem . Teraz exterminują Naród Palestyński , wprowadzili syjonistyczną ludobójczą ideologię apartheid i grabież cudzych ziem . Co znaczy jakich artykulik osoby binarnej przy tej całej żydowskiej rzeczywistości. Trzeba trzymać syjonistów na dystans pocisków balistycznych .
Piotr2021.04.4 18:55
Stosunki polsko-żydowskie nie stanowią monolitu. Medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata otrzymało 6992 Polaków, 5778 Holendrów, 4099 Francuzów, 627 Niemców. Grzegorz Korczyński będąc dowódcą Gwardii Ludowej na Lubelszczyźnie dokonywał masowych zbrodni na Żydach. W czasie pogromu w Ludmiłówce (listopad 1942-luty 1943) zamordował ponad 100 Żydów. Na Podlasiu miejscowa ludność w lipcu 1941 r. dokonała około 30 pogromów w miejscowościach: Jedwabne, Radziłów, Wąsocz, Szczuczyn, Goniędz, Rajgród, Jasionówka. Polscy historycy szacują liczbę zabitych Żydów przez Polaków w czasie Powstania Warszawskiego od 20 do 100. W nocy z 11 na 12 września 1944 r. w domach przy ul. Prostej 4 oraz Twardej 30 zamordowano kilkunastu Żydów. Zabójcy mieli mundury i opaski AK, prawdopodobnie byli to zdemoralizowani podwładni kpt. Wacława Stykowskiego "Hala". W dniu 17 sierpnia 1944 r. w Lesie Siekierzyńskim (Świętokrzyskie) oddział AK "Barwy Białe" dokonał egzekucji 58 ukrywających się Żydów. Ciała pomordowanych zostały okradzione i zakopane. Sprawcy egzekucji po wojnie byli sądzeni, przyznali się do winy i nie potrafili określić motywów zbrodni. Główny winowajca, który wydał stosowny rozkaz porucznik Kazimierz Olchowik "Zawisza" został przez AK ukarany odebraniem dowodzenia, nie był sądzony. W okresie powojennym uciekł do Australii, gdzie zmarł w 1979 r. Miejscowi chłopi potwierdzili udział w zbrodni jego oddziału. W dniu 4 lipca 1946 r. miał miejsce pogrom kielecki, w czasie którego zamordowano 42 Żydów. Brak jest jakichkolwiek dowodów na prowokację polityczną. W 1968 r. wielu Żydów zostało zmuszonych do opuszczenia Polski na stałe. Niektórzy z nich w czasie II wojny światowej walczyli w Wojsku Polskim.
fakty2021.03.28 21:03
Rodzina Mashy Gessen mieszkała w Białymstoku, komuniści. Jej babcię wysłano na studia w 1940 roku z Białegostoku do Moskwy, ale nie znała rosyjskiego, więc zdawała w jidysh. https://www.jewishbialystok.pl/Masza-Gessen,5410,3125
Aldona2021.04.5 23:30
Fakty są takie ,żę jej ojciec był w KGB !!! To jest kacapska swołocz dalszy cią stycznia 2020 gdzie Putin , Kantor , Katz i Putin dali koncert antypolskiej narracji kłamstw historycznych. To jest dalszy ciąg tych Jasełek z Jerusalem i trzeba WYTOCZYĆ PROCES TEJ REDAKCJI I AUTORCE!!!!
Aga2021.03.28 19:28
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Robot, Marek, Andrzej, itd, jle_ffm, Złodziej na złodzieju, Fizjo, młody, matis89, podatnik, Stary, Polka, Foster, Izydor, adg, i inni. Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
adg2021.03.28 22:47
Proszę mnie nie mieszać do tego towarzystwa. Wystarczy przeczytać mój post w którym pokazuję jak niejaki Izydor czytaj kryptoŻyd manipuluje faktami. Albo Ago jesteś wczorajszym Andrzejem albo mamy juz dwóch Januszy na portalu. Lewactwa nie cierpię ale jeszcze bardziej kretynów strzelajacych na oślep.
Sławomir Obuchowicz2021.03.29 21:25
Całkowicie się zgadzam z pani komentarzem, dotyczącym tych osób które piszą w sposób prymitywny , jątrzący , wzywający do nienawiści. Komentarze przepełnione nienawiścią to właśnie zamierzony cel takich " naukowców " jak Jan Grabowski, Jan Tomasz Gross , czy Barbara Engelking. Osoby te świadomie podają nieprawdę, półprawdę, kłamstwo, po to aby na emocjonalnej reakcji odbiorców budować ich negatywny obraz i dokumentować zamierzony cel swoich działań. Dlatego komentując ich " dzieła " , należy być merytoryczny. Można również posłużyć się ich bronią. A najlepiej publikacjami napisanymi przez takie osoby jak Icchak Kacenelson np. " Pieśni o zamordowanym narodzie żydowskim " , czy książka książka Moniki Polit pt. " Mordechaj Chaim Rytkowski, czy pisarki Hannah Arendt .
Anonim2021.03.28 18:18
Jednak te żydki nie dadzą sie lubić.
AAAtomek2021.03.31 11:12
jak można myśleć, że żydokomunę można lubić?
Prawda2021.03.28 13:41
Wszystkie Rewolucje od Francuskiej do Ruskiej Finasowali i Stworzyli --Żydzi i Finasowali jak z USA -- Rokefelery ---- tez Niemcy przez Banki ---Bundes Bank --Niemcy przed 1914 roku Banki w Szwajcari ---Holandi Szwecji Dani no i Berline ====Dawali Kasy Leniowi --Trockiemu ile == Potrzebowali aby zniszczyć Rosje = i Zniszczyli
Anonim2021.03.28 16:34
ale ty, polak, postwaisz sie i pokazesz, zes silniejszy niz tysiace Francuzow, Niemcow, Amerykanow itp. polak potrafi. zapomnial, czyje wojska stoja na twoim podworku?
michał2021.03.28 13:03
Operacja most i tysiące żydów z rosji do izraela lata mineły a teraz trzeba naskrobać kaski na emeryturki dla nich, skąd obrabować polaków 447 zrobić z nich morderców żeby się usprawiedliwić.
YORK2021.03.28 10:59
Ambasador tego kraju na dywan i solidny opieprz a nawet grozba pogorszenia stosunkow dyplomatycznych, i inne sankcje za takie publikacje.
bardzo bRZYDko2021.03.28 9:07
ruskie żydki
Grizzly2021.03.28 8:57
Czy jakikolwiek żyd z NKWD albo UB uratował chociaż jednego Polaka?
Skrzypek na dachu2021.03.28 8:53
Polska i Izrael moga teraz zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku bo sa na swiecie Zydzi ktorzy mowia prawde o Zydach ktorzy wspolpracowali z agresorami okupantami RP II aby ratowac wlasne zycie . Niemieckie zbrodnie bardzo szybko rozwialo zaufanie i nadzieje na sprawiedliwe traktowanie poboznych Zydow niemieckojezycznych ale niektorzy bezbozni nawet sie starali wpisac na folksdojcz listy . Jednak pod sowiecka okupacja to bolszewizujace bezbozne socjalistyczne Zydzi ochotniczo przesladowali bezbronnych Polakow ale znaczna czesc poboznych Zydow nie darzylo stalinowcom goraca sympatia co sie sprawdzilo kiedy sowieci zniszczyli wolny handel na terenach okupowanych . Traktat Ribbentrop Molotow byl zrodlo najwiekszej zbrodni przeciw Polskiego narodu a wspolpraca niemcow i sowietow w tym ludobojstwie trwalo az do konca wojny , a pod sowieckiej okupacji az do 1989 .
Grizzly2021.03.28 8:51
To nie naukowcy a żydowscy hochsztaplerzy i hucpiarze, co zostało udowodnione nie tylko w sądzie! Dr Gontarczyk ujawnił kilkaset celowych kłamstw i manipulacji w ich ostatniej "książce" "Dalej jest noc"! To nie nauka a paszkwil żydowski!
tęczowy ormowiec2021.03.31 11:12
na tym polega żydowska tzw nauka
Anty lichwa2021.03.28 7:46
No a o 150 tysiącach żydow w wojsku 3 rzeszy cisza , w gestapo cisza , żydzi którzy byli zagorzałymi nazistami i antysemitami cisza zainteresujcie sie tematem , dokonywali też zbrodni na swoich a Polskość była ich celem nr 1. jedni szli tam bo chcieli przeżyć a 2 bo byli naziolami z krwi i kości fanatycznie zepsutymi a jeśli był tam jakimś z 2 3 pokolenia od jednej strony np. tylko to tego nie było widać nie był ciapakiem żadnym tylko białym i np niebieskie bądź zielone czy szare oczy miał blond kasztan jasny brąz włosy i pasowało wszystko mógł służyć dla adolfika swego ale po wojnie wielcy żydzi pokrzywdzeni czystej semickiej krwi :) po odszkodowania pierwsi w kolejkach :) to ci dopiero farbowane lisy germanie celtowie słowianie a tu nagle bach żyd semita ciapatek wyrasta ..:)
Europa2021.03.28 7:34
Sami przyznali ze bez wydatnej pomocy policji żydowskiej i kolaborantów żydowskich z niemcami holokaust na taką skalę nie mógł by się odbyc , sami wydawali swoich za p[pieniądze od gestapo konfidenctwo we krwi mają a ich człowieczeństwo a raczej brak i totalne zdziczenie widać w okupowanej Palestynie !!! co wyprawiają i świat udaje ze nic nie widzi bo im wolno wybrani przez boga wiecznie poszkodowani itd itd ps. szkoda ze pewien pan nie ukończył dzieła .... światu by było o wiele lżej
Kruk2021.03.28 7:30
Daj rączkę a żydówa ci prawdę powie i oskubie w tym czasie
Taka prawda2021.03.28 7:29
OBECNIE TO ŻYDY I SZWABY FAŁSZUJĄ NAJBARDZIEJ HISTORIE I WYCHODZI HISTERIA JEDNI KŁAMIĄ I ŻYJĄ Z LICHWY ZŁODZIEJSTWA GRABIEŻY OD ZAWSZE A DRUDZY HISTERYCZNIE SIĘ CHCĄ POZBYĆ WINY I ZWALIĆ NA KOGOŚ INNEGO , OBECNIE SIE DOGADALI I MAJĄ WSPÓLNY CEL WINNA POLSKA PASUJE KAŻDEMU ...
tukan2021.03.28 7:07
Żyd kłamstwo ma we krwi bo jego religia POzwala mu oszukiwać goja .!!!!!!!!!!!!!!
Why goje polscy finansują katedry Holoucastu2021.03.28 7:05
jako Żyd protestuję
zbrodnie żydokomny nie podlegają przedawnieniu2021.03.28 6:10
wznowić Trybunał Norymberski
Po11... PATOLOGICZNY HEJTER2021.03.28 3:06
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński kontynuuje od marzenie gudłaja od kilkuset lat zamieszkujący frajerskiej Rzeczpospolitej i pisze CYT.: "Los Polski na 90% jest przesądzony, nie będzie Państwa polskiego,..." - TE ŻYDOWSKIE KÖRWY BOLSZEWICKIE PRÓBOWAŁY 1920 -21 r. - - - NIE JEST MOŻLIWE UCYWILIZOWANIE GUDŁAJA - BOLSZEWIKA!
Magna Germania2021.03.28 3:06
Wir haben frischen Transport von Juden. Sie können Ihre Bestellung für Seife aufgeben. Hergestellt aus reinem jüdischem Fett.
Prawda2021.03.28 6:35
Skopiowane i wysłane, zobaczymy co z tego będzie. Nie jesteś anonimowy.
Srul Fickenholz2021.03.28 1:07
Po tym można rozpoznać kto jest naszym szefem: najpierw kłamiemy, a jak to nie przynosi efektu, to zabijamy.
Ryszard2021.03.27 23:50
Zwolennicy barabasza w akcji — cd. zamęczenia na śmierć Pana Jezusa — Mesjasza. Nas, Polaków nienawidzą za samo bycie Polakami-Katolikami. Tak będzie do powtórnego przyjścia Pana Jezusa i nawrócenia Żydów... A przeprosiny za kłamstwa? Bez finansowego zadośćuczynienia?! Im tylko w to graj. Goldbergi zrozumieją tylko walnięcie po portfelu. Oni umiłowali kłamstwo i żyją kłamstwem. A do naszych czasów dotrwało nasienie zbuntowanych spod góry Synaj i dalej się pleni..
Po 11 ...2021.03.27 23:43
No to jest 1:1. Ostatnio w New Yorker był artykuł: "Skandaliczny tekst na Fronda.pl"
czekista2021.03.27 23:10
Tak, to prawda, ze to kompletna aberracja intelektualna, a my mamt taki rzad, ktory na takie opluwanie Polski i Polakow pozwala. Nic nie robi, tylko unizenie schyla sie o obejmuje kolana swiom panom.
Naziści w jarmułkach wyp****alać!2021.03.27 22:50
kwik trolli na tym forum jest bezcenny
­2021.03.27 22:41
No i nie dziwię się, że red. Terlikowski porzucił to Grzesikowe gówno.
Kotes Kaczyńskiego2021.03.27 22:38
Które dno przebił już portal Grzesika?
mordziaty2021.03.27 22:17
Katolicy to zaprawdę najbardziej miłujący bliźnich ludzie, o czym pięknie świadczą komentarze.
Skrzypek na dachu2021.03.27 21:42
Kiedy agresorzy Traktatu Ribbentrop Molotow zniszczyli RP II to Zydzi robili sobie paskudne szydercze kpiny z Polakow - " Chcieliscie Polske bez Zydow a tu macie Zydow bez Polski ." Dlatego mowili Polacy " Nie ratujemy Zydow ze ich lubimy ale dlatego ze to co Niemcy robia jest okropne ". Pod sowieckim zaborem to Polacy byli bezbronni ale nie znam ani jednego Zyda ktory uratowal nawet jednego Polaka . Jednego .
Anonim2021.03.27 21:38
Żydzi, Droga Pani, mogą się tylko głęboko skłonić wobec czystości ducha i serc Polaków!
goj2021.03.27 22:13
Nie bronię żydów, ale ten komentarz reprezentuje wszystko, co jest z Polską nie tak. Polska chrystusem narodów xd
Żyd Wyklęty2021.03.27 21:33
Tymczasem na planecie nie rządzonej przez pisowszczyznę: prof. Jan Grabowski i Barbara Engelking oskarzeni przez potomków jednego zjebka, sąd uznał że ponieważ w latach 50tych ofiara tego zjebka mówiła co innego niż w źródłach przedstawionych w książce w **tym jednym** przypadku być może nie **dopuścili się należytej staranności**. Natomiast pozostałe przypadki kiedy poalczki wydawały żydów za bochenek wódki i flaszkę wódki są jak najbardziej prawdziwe.
Anonim2021.03.27 23:38
Żyd Wyklęty łże na forum, jak to Żyd.
Anonim2021.03.27 21:24
Rozumiem, ze nazistami byli Polacy, ciekawie, coraz ciekawiej!
Izydor2021.03.27 21:35
Podzielali te same poglądy. Żeby być prawdziwym nazistą trzeba się urodzić aryjczykiem w pozostałych przypadkach jest to ograniczeni umysłowe będące następstwem chowu wsobnego wśród polskich chłopów.
Aldonka2021.03.28 1:14
Udowodniono naukowo, że wśród żydów jest sześć razy więcej psychicznie chorych niż wśród gojów.
Józek2021.03.27 21:24
Żydzi to trzecia nacja, po niemcach i ruskich, paskudna nacja, która tyle złego nam Polakom uczyniła i czyni nadal ! Przykładowo: - Adam Michnik (nazw. rod. Aaron Schechter) od okrągłego stołu zagorzały wróg Polaków na rzecz czerwonej zarazy, - Andrzej Halicki (nazw. rod. H-u-j) zagorzały wróg Polaków i Polski, jeden ze zdrajców w PE, który żąda karania Polski za rzekomy brak praworządności, - Marta Lempert (nazw. rod. nieznane) wróg Polski i Polaków nr 1. Oprócz aborcji na życzenie, żąda dymisji rządu, a do Polaków wrzeszczy „Wyp-dalać” ! Popatrzcie na te w/w przykłady, ile ci ludzie robią złego nam Polakom obecnie ! Pytam więc, dlaczego nie wyjechali ? Kanada w okresie wojennym nie zgodziła się na przyjmowanie żydów z Europy i mają święty spokój do dziś. Amerykanie z USA przyjmowali ich chętnie, za co m. in. żyd właściciel FB blokuje nawet prezydenta. Ilu Polaków zginęło z rąk niemców za pomoc żydom, a historycy żydowscy pod kierunkiem B. Enkelking i J. Grabowskiego oczerniają Polaków w księżce „Dalej jest noc”. Nie mają pretensji do Francji, Holandii Belgii, i innych, i mówią, że ci nie kolaborowali, jednak ani słowa o tym, że ci wyłapali wszystkich żydów, wepchnęli ich do wagonów i odesłali na wschów – do Auschwitz. Jeśli Polacy kolaborowali i wydawali niemcom takich żydów jak np. Józef Michnik to wszystko jasne ! Poczytajcie sobie o tym żydzie ilu zamordował Polaków – teraz na emeryturce w Szwecji. O żydach aktorach nie będę wspominał, bo oni potrafią się cieszyć a nawet drwić z katastrofy i śmierci 96 Polaków, w tym Prezydenta Państwa. Żydzi, czy wasze życie kończy się w Polsce ? Wyjedźcie i zostawcie nas Polaków w spokoju ! Polska nie jest waszą ziemią obiecaną !!!
Izydor2021.03.27 21:37
Polaczek to zawsze śmierdzący antysemita. C.N.D.
Anonim2021.03.27 23:41
Jeśli antysemita to dlatego że taki Izydor na to pracuje.
Grizzly2021.03.28 8:55
Antysemityzm dla żydów to taki sam interes jak handel więc robią wszystko aby trwał i się rozwijał!
Andrzej2021.03.27 21:23
Jeśli żydzi mówią dzisiaj, że Polacy są antysemitami, to znaczy, że jest to wredny naród, który uważa, że kilku szmalcowników w czasie wojny było dla nich ważniejszymi niż tysiące Polaków pomagających żydom pomimo świadomości utraty za to życia ! My nie mówimy, że w Polsce nie było szmalcowników, ale to były jednostki w porównaniu do wszystkich w Holandii, Belgii, Francji, Norwegii ... Tam, w czasie wojny, wszyscy mieszkańcy byli szmalcownikami, bo wyłapali żydów, - wszystkich żydów, powrzucali ich do pociągów i odesłali do Auschwitz. Mimo to, żydzi twierdzą, że oni nie byli antysemitami, bo Hitler kazał im to robić. Ja nie gardzę żydami dlatego, że są żydami, tak jak to było w Europie zachodniej ! Natomiast gardzę takimi żydami jak np. brat Adama Michnika (Aarona Schechtera) Joseph Schechter, obecnie żyjący na emeryturce w Szwecji, który skazywał na karę śmierci niewinnych Polskich bohaterów, opozycjonistów i robotników ! Czy wyraziłem się jasno i zrozumiale ?!!! No ! Dlatego my Polacy nie chcemy ich tutaj. Niech sobie te Stuhry, Haliccy, Lemparty, Zadbergi, Michniki, Urbany, Tokarczuki i inni wracają do ich ziemi obiecanej, i dadzą nam Polakom święty spokuj !
Izydor2021.03.27 21:52
Moja droga tępa mendo: Holendrzy mają najwyższy procent przyznanych medali sprawiedliwy wśród narodów świata na tysiąc mieszkańców. Norwegowie uratowali 1/3 żydowskiej populacji.
Polski szlachcic2021.03.28 1:18
Jak się zwracasz do damy, żydzie?
adg2021.03.28 3:53
Próbujesz manipulować liczbami, bucu ze śmierdzącego kibucu. To masz liczby: ludność Norwegii w 1939 roku - 2 954 000, w tym garstka Żydów - 2173 ( 0.07% populacji). Do 1942 roku ok. 1100 Żydów uciekło do neutralnej Szwecji i Wielkiej Brytanii. Pomagał im w tym norweski ruch oporu, ale pod warunkiem, że za to zapłacili. Bogaci się uratowali, ci których nie było stać trafili do Auschwitz. W październiku i listopadzie 1942 r rozpoczęły się masowe aresztowania. Deportowano do obozów zagłady 772 osoby. Brały w tym udział norweska policja, norweskie firmy, wielu norweskich "porządnych" obywateli. Pod koniec listopada w Norwegii nie było ani jednego Żyda na wolności. W sumie zamordowano 765 Żydów, 1408 przeżyło zagładę. Można powiedzieć prawie 65%, nawet dwa razy więcej niż podałeś, ale w szczegółach to "ratowanie" Żydów przez Norwegów wygląda zdecydowanie inaczej. Dodam, że za pomoc Żydom w Norwegii można było co najwyżej trafić do aresztu. W Polsce za to samo groziła śmierć pomagającemu i jego rodzinie. Nie pluj więc bucu z kibucu na Polaków, naród który własną krwią płacił za ratowanie twoich pobratymców. I przeproś nas za wszystkich żydowskich zbrodniarzy, wieczną hańbę twego narodu.
Andrzej2021.03.28 13:42
Ty "adg" jesteś zmanipulowany TVN-em albo żydowską GW ! Tak Francuzi jak i Holendrzy, belgowie i Norwegowie to kolaboranco Niemiec. Wyłapali żydów - co do jednego i odesłali do Auschwitz !!! Nie pier-dol, że tak nie było idioto !
adg2021.03.28 14:24
Przecież piszę o tym samym. Mój post był odpowiedzią na kłamstwa Izydora. Przeczytaj Andrzeju mój tekst bo widzę że albo nic nie zrozumiałeś albo się niepotrzebnie gorączkujesz. Tak czy owak wyszedłeś na idiotę. I na koniec: Wyborczej nie czytam, TVN-u nie oglądam czego i tobie życzę.
Andrzej2021.03.28 22:51
Przepraszam cię adg ! To z nerwów nie zajarzyłem ! Masz całkowitą rację ! Zwracam honor !!!
adg2021.03.29 15:33
ok, też wybacz
Andrzej2021.03.28 13:20
Ty osobniku, który wabisz się Izydor, jesteś albo totalnie głupim żydem, albo bezrozumnym frustratem !!!
Aga2021.03.27 21:21
Nie możemy tak po prostu wyganiać żydów z Polski. Rozumię, że nikt ich tu nie zapraszał, nikt ich nie witał z otwartymi rękami i okrzykiem „Herzlich Willkommen„ ! Ale niestety, oni mają polskie obywatelstwo ! Pomimo tego jest jakieś światełko w tunelu, bo być może któryś z nich, współczesny Mojżesz, np. Aaron Schechter, albo Aaron Nusselbaum, Izaak Rosenberg, Jakub Bauer, Aaron Bucholtz, Dawid Goldstein, Ozjasz Goldberg, Aaron Nusselbaum, Lejba Kohne, wyprowadziłby ich z Polski do Izraela – ich ziemi obiecanej !!! https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1YkPbzEfiTw8_0f5B-o91tAJk6XCLBhMmyH6WYaBWD0fP1AA40QR8qA9A&v=O7O1BpGyfMo&feature=youtu.be
Skrzypek na dachu2021.03.27 21:29
Polska i Izrael moga teraz zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku bo tego dopilnuje Jehuda Kalkenstein i Mosiek Morawitzer .
Mateo2021.03.28 8:05
"Niestety mają Polskie Obywatelstwo"A kto im rozdaje te obywatelstwa ?????Zibacz do danych min.spr wew.Od 1990r ilu zydom nie mającym NIC wspólnego z Polską dano Polskie Obywatelstwo tylko dlatego że zarządali w ambasadzie takie go właśnie.Polaka zapłaciła w latach 90tych za transport żydów z Ukrainy do Izraela.Z naszych pieniędzy.Zobacz co robiła wtedy senator Annna Skowrońska ze Słupska "rodem"Robią nas w wała i kpią.W każdej chwili mogą tu wszyscy zjechać.A na kogo będą głosować????To są dziesiątki nowych głosów na lobby żydowskie w PIS-ie.Zobaczycie po przyszłych wyborach jak sejm nam się jeszcze bardziej zarzydzi.
Aga2021.03.28 13:36
Wymienię ci Mateo paru żydów lobby żydowskiego w PIS-ie: A. Michnik, H. Gronkiewicz-Waltz, Pitera, Halicki, Braun, Mikke, Cimoszewicz, Buzek, Boni, Lempart, Nitras, Schetyna i wielu innych.
Mateo2021.03.28 19:26
Ci to z PO akurat czyli są wszędzie gdzie można Polskę okraść.Nie martw się w Konfederacji też są.
Anonim2021.03.27 21:14
The New Yorker ... zydowska zgnila propaganda ...
Magna Germania2021.03.27 21:13
Wir haben frischen Transport von Juden. Sie können Ihre Bestellung für Seife aufgeben. Hergestellt aus reinem jüdischem Fett.
Anonim2021.03.27 21:16
Magna Germania\... german schlampe....
Po11... PATOLOGICZNY HEJTER2021.03.27 21:09
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński kontynuuje od marzenie gudłaja od kilkuset lat zamieszkujący frajerskiej Rzeczpospolitej i pisze CYT.: "Los Polski na 90% jest przesądzony, nie będzie Państwa polskiego,..." - TE ŻYDOWSKIE KÖRWY BOLSZEWICKIE PRÓBOWAŁY 1920 -21 r. - - - NIE JEST MOŻLIWE UCYWILIZOWANIE GUDŁAJA - BOLSZEWIKA!
Skrzypek na dachu2021.03.27 21:05
Czekam na te badania naukowe ktore pokaze ze jeden Zyd uratowal jednego Polaka . Jednego .
czekista2021.03.28 4:30
Zwroc sie do zydow, to oni znajda milion Polakow uratowanych przez jednego icka.
Böno2021.03.27 21:01
Nie będzie żydek pluł nam w twarz. W polskich gazetach powinno się pisać co tydzień o żydowskich komunistach ich niesprawiedliwym skazywaniu niewinnych i ich mordach, a także o takich jak Gross, Grabowski, Engelking..... "pseudo naukowcach" i wszelkich pajsiatych przestępcach. Stop wydawania na tysięcy polskich paszportów dla żydów co nie mają nic wspólnego z Polską, bo urodzeni w Izraelu.
Anonim2021.03.27 21:06
Mówisz o Morawieckim i żonie prezydenta?
Anonim2021.03.27 21:17
mowi o twoim ojcu zydowski parchu
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.27 20:58
40 LAT PRLu NIE OBRZYDZIŁO KOŚCIOŁA I KLERU POLAKOM TAK JAK ZROBIŁ TO PIS I SAM KOŚCIÓŁ ! ! !
Anonim2021.03.27 21:18
jestes kretynem od urodzenia ....parchu...
Po 11 ...2021.03.27 20:56
Wrzucenie do jednego wora Kaczyńskiego, Łukaszenki i Putina jest bardzo racjonalne. Te same metody, ten sam narodowo patriotyczny zaśpiew.
Psi cycku2021.03.27 21:05
Do budy i milczeć.
Po 11 ...2021.03.27 21:47
A nie do Pesztu?