Sesja Rady Miasta ws. ,,Czajki’’, a Trzaskowski nieobecny  - zdjęcie
03.09.20, 19:51Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Sesja Rady Miasta ws. ,,Czajki’’, a Trzaskowski nieobecny

11

Dziś, na wniosek prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, o godz. 17:00 rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Sam włodarz stolicy w swoim napiętym grafiku nie znalazł jednak czasu, aby w sesji wziąć udział, a zamiast niego informacje o awarii radnym przekazywał wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.

- „Miałem wątpliwości, czy będzie pan prezydent Trzaskowski, czy stanie przed Radą, złoży wyjaśnienia w tej ważnej sprawie. Odpowiedź jest negatywna. Prosiłbym bardzo o uzyskanie wyjaśnienia czy to panią przewodniczącą, czy pana prezydenta, dlaczego pana prezydenta Trzaskowskiego nie ma dzisiaj z nami. Pan prezydent Trzaskowski podpisał wniosek o sesję nadzwyczajną. Mam nadzieje, że nie jest to koniec aktywności pana prezydenta w tej sprawie” – mówił na dzisiejszej Radzie Miasta Warszawy radny PiS Dariusz Figura.

Rafała Trzaskowskiego próbował wytłumaczyć wiceprezydent stolicy Radosław Soszyński. Przedstawił on też zaprezentowany wczoraj mediom plan naprawy awarii złożony z trzech punktów. Po pierwsze zostanie zbudowany tymczasowy rurociąg na moście pontonowym. Zajmie to do 5 tygodni i po jego skończeniu zakończy się zrzut ścieków do Wisły. Następnie zostaną wykonane przewierty pod rzeką, które przejmą przesył ścieków i wówczas zdemontowany będzie mógł zostać most pontonowy. To zajmie do 3 miesięcy. Ostatni etap, który będzie polegał na zabezpieczeniu obecnej infrastruktury zajmie kilkanaście miesięcy.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (11):

Śmiech mnie ogarnia2020.09.4 18:57
jak wyborcy czaskosia teraz będą jedli jego gooowna
kibic2020.09.4 10:09
Trzaskowski nie jest winny, że jest indolentem i gnojem. Winni są POpaprańcy którzy go wybrali na prezydenta Warszawy !!! Niedługo podwyższy im znów podatki.
Ja ich nie żałuję2020.09.4 18:58
za mało się najedli gooowna czaskosia rok temu więc go ponownie wybrali
Anonim2020.09.4 9:07
WYWALCIE GNOJA
Anonim2020.09.4 9:05
Pojechał na konsultacje do Niemiec czy gówien w Polsce ma się wylać jeszcze więcej ?
bo9gdanus2020.09.4 8:58
Wielu z nas niema wiedzy i wyciąga błędne opinie. Rurociąg do ścieków jest wykonany ze stali, pod Wisłą wstawili eksperymentalne rury z plastiku, które są lekkie i wpadały w wibracje podczas przepływu ścieków. By zapobiec wibracją obciążyli plastikowy rurociąg betonem. Wibracje były na tyle duże, że beton nie pomógł i nastąpił przeciek. Logiczne myślenie nakazuje, że należy wyczyścić kanał i wstawić stalowe rury. Nie zrobiono tego, bo na ekspertyzach można zarobić miliony. Wiadomo że ta technologia się nie sprawdza i awaria powtórzy się, to jest kwestia czasu. Kto jest winny; ten który pozwolił na wstawienie niesprawdzonej technologii w kanale i ten który zaniechał odpowiednich kroków po pierwszej awarii.
Lucy2020.09.4 19:01
Zwykli zjadacze chleba nie muszą się znac na technologii kładzenia rur kanalizacyjnych od tego są inzynierowie ale warszawka to nieformalna mafia w imperium zła budowała niejaka hajka złodziejka.
lele2020.09.3 23:52
w czerwcu w Wawie była powód,ź studzienki wybijały na metr wysokości...rząd nie sprawdził kanalizacji czy nie powstał zator, który spowodował wzrost ciśnienia w Czajce....opuścić stolicę w potrzebie to nie jest patriotyzm
osculator2020.09.4 5:59
Najpierw poczytaj trochę jak działa kanalizacja bo widać nie masz pojęcia.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.3 20:14
Zagadka! Czym będą się bawić w przyszłym tygodniu trójmiejskie dzieci?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.3 20:15
Warszawskimi klockami! 😄 😁 😆