Sądny dzień dla Budki. Polityk PO: Będzie grillowanie Borysa   - zdjęcie
18.05.21, 15:04Fot. via: Flickr

Sądny dzień dla Budki. Polityk PO: Będzie grillowanie Borysa

10

- „Jeszcze nie jest na wylocie, chociaż na pewno przeżywa cholernie trudne chwile” – mówi o Borysie Budce portalowi Gazeta.pl anonimowy polityk Platformy Obywatelskiej. Dziś spotkanie parlamentarzystów tej partii, na których podjęty zostanie temat trwającego kryzysu. „Będzie grillowanie Borysa” – zapowiada rozmówca Gazety.pl.

Platforma Obywatelska przeżywa bardzo ciężkie chwile. W sondażach odnotowuje najniższe w historii poparcie. Niedawno 51 parlamentarzystów w liście otwartym zaapelowało do koleżanek i kolegów o podjęcie poważnej debaty, prowadzącej do zreformowania partii. Dwóch z sygnatariuszy apelu zostało już na wniosek Borysa Budki usuniętych z partii, to Ireneusz Raś i Paweł Zalewski. Wczoraj z partii odeszła jedna z najbardziej rozpoznawalnych europosłanek, Róża Thun. Dziś natomiast z członkostwa w Platformie zrezygnował Arkadiusz Kubiec, szef kieleckich struktur partii.

Trwający kryzys będzie tematem dzisiejszego spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Będzie to okazja do konfrontacji Borysa Budki z posłami i senatorami, którzy otwarcie krytykują jego przywództwo. Poseł PO Bogusław Sonik goszcząc dziś na antenie RMF FM stwierdził, że „jest pewien bunt oficerów pokładowych na pokładzie”. Być może to właśnie dziś pojawi się wniosek o dymisję Budki.

Rozmówca portalu Gazeta.pl podkreśla, że dzisiejsze spotkanie będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości Budki w partii.

- „Będzie grillowanie Borysa. Już schetynowcy się o to postarają”

- stwierdził polityk.

- „Jeszcze nie jest na wylocie, chociaż na pewno przeżywa cholernie trudne chwile”

- dodał.

W rozmowie z Wirtualną Polską inny polityk zapewnia jednak, że Borys Budka nie ma zamiaru się poddawać i będzie starał się bronić swojej pozycji.

- „Będzie dawał do zrozumienia, że główną przyczyną spadających notowań w Platformie są wewnętrzne konflikty w partii, podgrzewane przez jego oponentów. Wyrzucenie Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia z Platformy to sygnał ostrzegawczy dla krytyków Budki. To pokazanie przeciwnikom, że będzie chciał za wszelką cenę utrzymać swoje przywództwo w PO”

- mówi informator przedstawiony jako osoba z otoczenia kierownictwa partii.

Portal dowiedział się też nieoficjalnie, że politycy PO zbierają już podpisy pod zwołaniem konwencji, którą formalnie może zwołać jedynie przewodniczący.

kak/Gazeta.pl

Komentarze (10):

Sex Randka2021.05.18 16:49
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Piotr Nowak2021.05.18 16:37
Panowie Miller, Buzek, Cimoszewicz i Belka z postkomuny – co jest z wami ?!! Jak powsadzaliście tyłki w listy PO na wybory do PE to było wszystko w porządku, a teraz jak statek PO tonie to was to nie obchodzi ? Żadnej pomocy ? Ani tymi czerwonymi fiutami nie kiwniecie ? A może by tak, aby na chwilę wpaść do kraju i pomóc temu nieszczęsnemu Butce ?! Ni kuta ?! Brać czerwone gnidy to wiecie jak, ale jak pomóc to nie wiecie jak !!! Co za małpiszony ?!!
szybka sonda2021.05.18 16:23
wolisz budkę z keczupem czy z musztardą ? zielona łapka z keczupem , czerwona łapka z musztardą
Anonim2021.05.18 16:20
Budka i Lubnaeur tylko do PISu sie nadaja. Sasiedzi za PO j3bia PIS rowno ile wejdzie, to fanatycy ktorych lepiej unikac, ale nigdy nie widzialem by krytykowali w internecie PIS ze za slabo dokracili srube Polakom. Budka domagal sie od PiSu ostrzejszej walki z wirusem tzn ostrzejszego holocaustu Polakow.
Anonim2021.05.18 16:33
Czechy Slowacja testy testy, wy gnoje stenogramy nawet sa https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/biuletyn.xsp?documentId=F095378208E3E257C125858A003B9F86
ala2021.05.18 16:14
Tak w PO szanują Budkę. Gronkiewicz-Waltz: "Niech zadzwoni do Tuska i spyta, co robić"
V2021.05.18 15:43
Nie ma znaczenia kto tą zgrają dowodzi, to są ludzie bez idei , bez programu, bez honoru, bez rozumu .... do jakiegoś czasu udawało się, manipulowali, kłamali, szczuli, donosili ale ten marny kabaret przestał być interesujący nawet dla lewactwa, nie mówiąc o normalnych ludziach
JM2021.05.18 15:25
Żeby na głowie stawali to nic nie pomoże. Złodziejstwo, liczne afery. wyprzedaż majątku narodowego za psie pieniądze, wyprowadzanie ogromnych pieniędzy za granicę, wiele tajemniczych zgonów, zabójstw, petycje w Brukseli o ukaranie Polski tego Polacy nie zapomną!!!! Co ta banda myśli, że naród jest ciemny??? Za kogo oni się uważają? Kupa złomu, nawet programu żadnego nie mają poza idiotycznymi hasłami obalenia PISU. To ciemnota, bezczelna w dodatku!!!
Anonim2021.05.18 15:20
Niech go za mocno nie grillują bo mu resztę włosów wypadnie i już będzie wyglądał jak sam LENIN !!!!!! A później już mu tylko pozostanie mauzoleum z przeźroczystą puszką !!! Ze ZGRYZOTY i ZMARTWIENIA a było już tak wspaniale TERAZ KUR..WA JA !!!!
Krasnoludek szczający do mleka2021.05.18 15:17
Oby Borys Budka wziął przykład ze św Wawrzyńca i w odpowiedniej chwili nie zapomniał poprosić o obrócenie by grillowanie było równomierne. Ciekawe czy grill będzie gazowy czy na brykiet.