Rząd wykorzysta pandemię, aby przyciągnąć inwestorów   - zdjęcie
16.09.20, 15:08Fot. via: Pixabay

Rząd wykorzysta pandemię, aby przyciągnąć inwestorów

10

Na przełomie września i października rząd ma zaprezentować nową strategię, mającą na celu przyciągnięcie kapitału do Polski i wsparcie w rozwoju rodzimego biznesu. Będzie to ponad 20 zmian i uproszczeń podatkowo-regulacyjnych.

W ten sposób rząd planuje przekuć pandemię koronawirusa w pewną szansę, która pozwoli przenieść do Polski produkcję, ale także wykorzystać rosnący potencjał do przejmowania usług z innych krajów. Nowe rozwiązania podatkowo-regulacyjne mają zachęcić firmy do rozważania realizacji nowych projektów w Polsce.

Strategia opiera się na czterech filarach. Pierwszy z nich dot. repatriacji polskiego kapitału z zagranicy. Ma powstać program, który zachęci Polaków mających biznesy za granicą do powrotu ze swoim majątkiem do Polski. Planowana jest m.in. ulga w podatku dochodowym dla powracających z zagranicy.

Drugi filar będzie dotyczył tzw. inwestorów strategicznych. Mają pojawić się np. paszporty VIP dla największych spółek oraz uproszczona ścieżka administracyjna.

Kolejne dwa filary obejmują estoński CIT oraz ulgę na robotyzację. Poza tym mają pojawić się również ulgi na prototypy i wsparcie dla zatrudnienia innowacyjnych pracowników.

Roboczy tytuł nowej rządowej strategii brzmi: „Polska centrum gospodarczym Europy”. Prace nad projektem toczą się przede wszystkim w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Rozwoju. Ma zostać wprowadzonych ponad 20 zmian w przepisach, z których część będzie przewidziana dla inwestorów zagranicznych, chcąc zachęcić ich do realizowania w Polsce nowych projektów. Pojawi się również wiele rozwiązać dla polskiego biznesu.

- „Pandemia koronawirusa to szansa, aby przyciągnąć do kraju kapitał wysokiej jakości, ale i pomóc polskim firmom rozepchnąć się na międzynarodowych rynkach. Część z pomysłów strategii jest już znana, ale zdecydowana większość to rozwiązania, które dopiero planujemy wprowadzić. Wiele z nich ma szansę wejść w życie w 2021 r. Trwają już prace nad przygotowaniem konkretnych projektów ustaw” – przekonuje związany z rządem rozmówca portalu Forsal.pl.

kak/Forsal.pl

Komentarze (10):

dx2020.09.16 21:02
Zwolnienia podatkowe dla zagranicznych korporacji? Czego się spodziewać po premierze banksterze?
ebz2020.09.16 17:15
Akcja toczy się według życzen Mistrza Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych . Łukaszenka z Mistrzem Zakonu Putina w Doope Yebanych, Putinem aby utrzymać się przy władzy rozpoczynają masowe wpierrdol Bladoruskich po łbach . I już strilają ! Co na to Polskie Pany ? Polskie Pany potrzebują śmiecie bladoruskie do sprzątania , rolnictwa a Giermańcy do prostytucji ? Żyd etiopski Pompeo zrobił medialną ( i nie tylko ) nagonkę na Łukaszenkę . A co jest najlepsze - wpierrdol jaki OMON dał 7-miu etiopskim żydom to nic w porównaniu co biały imperialista amerykański wyprawia swoim kapitałem . Nawet rycerz z Zakonu Rycerzy Putina w doope Yebanych Łukaszenka bierze od nich DULARY . To prowokacja czy zdrada ? A Polskie Pany tylko czekają odzykać swoje wsie i miasta . Zagonić Bladoruskich do pańszczyzny . Pokręcone to wszystko , zagmatwane , zakamuflowane . Ruso - Mongolskie . Oj , jaka ze mnie głupia larwa bladoruska ! No , już lece , lece ... Stachu mnie woła do wycierania doop Polskim Panom .
o la , la2020.09.16 16:14
Akcja toczy się według scenariusza . Kaczyński z Morawieckim by utrzymać się przy władzy rozpoczynają wyprzedaż Ojczyzny . Co na to "Ziobryści " ? Też są za ? Morawiecki zrobił medialną ( i nie tylko ) nagonkę na Łukaszenkę . A co jest lepsze - poturbowanie kilku żydowskich prowokatorów czy wyprzedaż swojego ( nie swojego ? ) kraju obcym narodom ? A może swojemu narodowi , bo polska ziemia jest dla nich obcą ? Kij ich tam wie ? Pokręcone to wszystko , zagmatwane , zakamuflowane . Polskie .
o la ,la2020.09.16 16:25
I to , co powiedział Braun o ściągnięciu Krzyżaków do Polski nie jest trafne ? Jak znalazł . Krzyżacy ( jak zauważył jeden z komentatorów ) też budowali . Ale toczy się w dalszym ciągu bitwa o Polskę pomiędzy żydowskimi elitami . Zachodnioeuropejskimi , amerykańskimi i izraelskimi . Takiej nawałnicy na Polskę jeszcze nie było . A mówią wszyscy jednym głosem a więc to najgorsza z nawałnic . Skumulowała się .
polski koltun2020.09.16 15:30
napiszta tesz cus o opodatkowaniu Polakuf pracujoncyh zagranicom
Wycieraj doopy Polskim Panom, wycieraj!2020.09.16 15:55
Patrz z czego żyjesz śmieciu bladoruski!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.16 15:26
jak na razie pandemia przyciągnęła instruktora narciarstwa i handlarza bronią...
Lewak2020.09.16 15:59
a co tam u was w kacapi u tego azjatyckiego maczo słychać kretynie
Anonim2020.09.16 15:25
Tego właśnie się spodziewałam i obawiałam dla Polskiej Ziemi . Na Polakach mi nie zależy , gdyż większość z nich z tą ziemią nie ma nic wspólnego . Ta Ziemia i Ci , którzy od pokoleń w niej spoczywają przeklną braci Kaczyńskich . Polacy zresztą też . Nawet ci pomieszani .
Anonim2020.09.16 15:16
Tak wszyscy strasznie umierają, chorują masowo a ja nawet nie mam kogo spytać czy poza dusznościami brak odczuwalnej podwyższonej temperatury może charakterywować covid?