,,Różaniec do granic czasu’’. Biskupi zwracają uwagę na nieprawidłowości  - zdjęcie
18.12.20, 17:40Fot. screenshot Facebook (Różaniec Do Granic), Twittter (KEP)

,,Różaniec do granic czasu’’. Biskupi zwracają uwagę na nieprawidłowości

85

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski odniosła się do działalności Fundacji „Solo Dios Basta” i zaplanowanego przez nią na sylwestrową noc wydarzenia „Różaniec do granic czasu”. W swoim stanowisku biskupi stwierdzają, że wydarzenie to jest „pozbawione teologicznego i pastoralnego uporządkowania”.

- „W ocenie teologów, niektóre wydarzenia, organizowane przez Fundację Solo Dios Basta, bazują m.in. na magicznym traktowaniu praktyk religijnych, pobożności o wyłącznie pokutnym charakterze, błędnych interpretacjach słowa Bożego, apokaliptycznej wizji historii i świata, a także na wybranych prywatnych objawieniach” – czytamy w opublikowanym przez KEP stanowisku.

Biskupi podkreślają, że organizatorzy akcji nie zaprezentowali jej wcześniej na forum KEP i wydarzenie nie zostało przez to gremium zaakceptowane.

Wobec powyższego, polscy biskupi zalecają duszpasterzom oraz wiernym świeckim zachowanie dystansu odnośnie do wydarzeń organizowanych przez Fundację i uczestnictwo w organizowanych 31 grudnia nabożeństwach dziękczynno-przebłagalnego na zakończenie Starego Roku.

kak/episkopat.pl

Komentarze (85):

Mikołaj Kenski2020.12.20 23:41
A oto dlaczego dlaczego różaniec mógłby być zły; bo wg. Bergoglio nie prowadzi do powszechnego braterstwa. Straszne ale prawdziwe. Polecam świetny link poniżej; rzeczowo i zwięzle! https://www.youtube.com/watch?v=978rM_hSn20
katoliczka2020.12.20 15:25
KEP ma teraz pole do popisu- wystąpić oficjalnie przeciwko umieszczonej grafice z wysokich obcasów w GW,gdzie jest Matka Boża w maseczce z błyskawicą i czarną parasolką! No, może by tak tym razem pokazać ,że jesteście za Matką Bożą,Bogiem i Kościołem.Może by tak zgłoszenie przestępstwa? ale nie -lepiej czepiać się do odmawiania Różańca!!!! PO co nam zwykłym katolikom taki Episkopat?
Krzysztof2020.12.20 7:29
Modlić się na różańcu trzeba bardzo. Idą bardzo trudne czasy. Oby nas Matka Boża miała w opiece. Modlić się za duchownych .
Val2020.12.20 1:07
Dzieci i młodzież odchodzą od wiary, w seminariach pustki, opieka duszpasterska leży i kwiczy...KEP,.. DO ROBOTY, NYGUSY!!!
grupa pasibrzuchów...2020.12.19 21:49
z nadania nuncjusza Kowalczyka, która nic nie robi od lat dla poszerzenia wiary. Teraz równie dobrze mogła uznać, ze odmawianie różańca ma sobie coś z carów...bo po co "klepać" to samo 10 albo i wielokrotnie więcej razy.
zapomnieli jakoś dziwnie...2020.12.19 21:52
zaproponować cokolwiek innego od siebie w miejsce inicjatywy katolików świeckich. (bo oni jedynie znoszą posty w piątki na wielkiej majówce, by naród mógł piwko kiełbasa z grilla zakąszać)
papa72020.12.19 20:27
Cytowanie slów biskupa Zawitkowskiego, który doswiadczenie polityczne zdobywal co najmniej od 1992 roku u boku biskupa Alojzego Orszulika, aktywnego uczestnika obrad "magdalenkowych". Trudno zakladac, ze nie byl swiadomy w czyim interesie stworzono Unie Europejska i jaka w niej jest przewidziana rola dla Polaków. Dla mnie, zwyklego obywatela, bylo jasne, ze bedziemy niewolnikami. Dlatego glosowalem przeciw: Unii, papiezowi, biskupom i rodakom.
papa72020.12.19 20:11
Jezus mówi: „Z jakiegoz to powodu wzburzony ulegasz zametowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko sie ulozy i uspokoi. Zaprawde powiadam wam, kazdy akt prawdziwego oddania i zawierzenia mi przyniesie owoc i rozwiaze napiete sytuacje. Calkowicie zdac sie na Mnie oznacza nie zadreczac sie i nie wzburzac, nie popadac w desperacje, nie napinac sie nerwowo, proszac Mnie, bym idac waszym zamyslem, przemienil wzburzenie w modlitwe. Calkowicie zdac sie na Mnie znaczy zamknac ze spokojem oczy duszy, odwrócic niespokojna mysl i zamet i zdac sie tylko na Mnie, modlac sie slowami: »Ty sie tym zajmij«”. „(…) Zamknij oczy i pozwól Mi dzialac, zamknij oczy i pomysl o terazniejszosci, odwróc wzrok od przyszlosci jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufajac w Moja dobroc, a zapewniam cie na Moja milosc, ze kiedy zwrócisz sie do mnie slowami: »Ty sie tym zajmij«, oddam sie tej sprawie calkowicie, pociesze cie, wyzwole i poprowadze. I kiedy bede musial poprowadzic cie inna droga niz ta, która zaplanowales, bede ci przewodnikiem, wezme na ramiona, przeprowadze cie, niosac jak matka niemowle na rekach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie sie i chec, by za wszelka cene zajac sie tym, co cie trapi, wprowadza zamet i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ilez to moge zdzialac, czy majac na wzgledzie potrzeby duchowe, czy tez materialne, kiedy dusza zwróci sie do mnie slowami: »Ty sie tym zajmij«, kiedy zamknie oczy i sie uspokoi. Otrzymujecie niewiele lask, kiedy sie zamartwiacie. Wiele zas lask spada na was, jesli tylko modlitwa wasza staje sie pelnym zawierzeniem i oddaniem sie Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym dzialal, ale tak jak ty tego chcesz… Nie zwracasz sie do Mnie, a chcesz jedynie, bym sie dopasowal do twoich potrzeb i zamyslów. Nie jestes chory, skoro proszac lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie. Módlcie sie tak, jak was nauczylem: »swiec sie imie Twoje«, czyli badz pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie. »Przyjdz królestwo Twoje«, czyli niech wszystko, co sie dzieje, przyczynia sie do stwarzania Twojego królestwa w nas i na swiecie. »Badz wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi«, czyli to Ty wejdz i dzialaj w tej mojej potrzebie, (…) Jesli powiesz mi naprawde: »badz wola Twoja«, czyli jakbys mówil: »Ty sie tym zajmij«, wkrocze z cala moja moca i rozwiaze najtrudniejsze sytuacje. (…) Powiadam ci, ze sie tym zajme i podejme dzialania jak lekarz. Uczynie nawet cud, jesli bedzie to potrzebne. Masz wrazenie, ze sytuacja sie pogarsza? Nie burz sie; zamknij oczy i mów: »Ty sie zajmij«. Powtarzam ci, ze sie tym zajme, ze nie ma potezniejszego lekarstwa niz moje dzialanie z milosci”. «Ja jestem droga i prawda, i zyciem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie»
Jurek2020.12.19 20:48
A gdzie to mówi..?
Katecheta2020.12.19 19:16
Stróże jego* - są wszyscy ślepi, niczego nie widzą. Oni wszyscy to nieme psy, niezdolne do szczekania; marzą sennie, wylegują się, lubią drzemać. Lecz te psy są żarłoczne, nienasycone. Są to pasterze niezdolni do zrozumienia. Wszyscy oni zwrócili się na własne drogi, każdy bez wyjątku szuka swego zysku*. Iz 56,10-11
Palindrom2020.12.19 18:33
Poza kościołem i bez rozkazu modlić się nie wolno, a w kościele się nie da, bo biskupi kościoły pozamykali. Może pora najwyższa, żeby biskupi skupili się na formacji kapłanów, na sakramentach i godnym ich sprawowaniem, a organizację zwykłej modlitwy i zwykłej pokuty pozostawili wiernym?
Palindrom2020.12.19 18:22
Czyżby panny nie dość mądre obudziły się zdezorientowane i gniewne, bo z ręką w nocniku?
jt2020.12.19 18:02
Może warto czytać ze zrozumieniem. W komunikacie Rady Stałej KEP nie ma ani słowa o tym, żeby nie odmawiać różańca. Jest tylko zakwestionowanie (i to bardzo delikatnie wyrażone) sposobu działaniu fundacji "Solo Dios Basta". A to jest jednak coś zupełnie innego...
modlę się z nimi2020.12.20 15:28
Masz pojęcie o działaniu fundacji Solo Dios Basta ? no,mam wrażenie ,że Episkopat też nie.
Anonim2020.12.19 17:03
Kochani wierzący bierzmy różańce do rąk i módlmy się to jest ratunek dla nas ,dla Polski .
Siostra Konsoleta2020.12.19 16:25
Organizatorzy kwantowego różańca do granic czasoprzestrzeni przewidują takie atrakcje jak: biczowanie różańcem, zlizywanie bitej śmietany z kolana zakonnika, zabawa w rozpoznawanie księdza pedofila (po zapachu), gonitwa za zbiegłą hostią, płonąca tęcza, rzut poświęconą kremówką w potwora Gender, zwiedzanie sierocińca z siostrą Bernadettą i wiele innych, zapraszamy!!!
biedaku2020.12.20 15:29
zabłąkałeś się ,to nie GW
kaka2020.12.19 15:20
Wydarzenie nie zostalo zaakceptowane przez KEP,,,,,,,,,,,, to ruszcie sie byki i sami to zorganizujcioe a nie uwalac modlitwe,,,,moze jak sie modle wieczorem to tez mam do piskopatu wyslac czy mi wolno?????chanba. Episkopat polski spelnia chaniebna role.Poddanie chrzescijan pod przymius panstwowy jest chanba wolajaca o popmste do nieba,Pomyscie troche-----teraz mamy sluchac swieckiego pislamu ,a jak utraci wladze i SLD przejmie to co MAMY SLUCHAC SZATANISTOW?????????????????????????????????????????????? Jak wam nie wstyd -Kar Wyszynski tak z nami nie postepowal!!!!!!!!!!!!!!
JOU2020.12.19 15:17
NIC PROSTSZEGO, DRODZY ARCYPASTERZE: RUSZCIE SIĘ I WŁĄCZCIE W INICJATYWĘ RÓŻAŃCOWĄ I SŁUŻCIE UPORZĄDKOWANIEM TEOLOGICZNYM, ALE TRZEBA RUSZYĆ SIĘ ZE STOŁKÓW, A NIE BYC KSIĘŻNYM UDZIELNYM ... AŻ KTOŚ PRZYJDZIE ... JESTEŚCIE PASTERZAMI, A NIE ZWIERZCHNIKAMI JAK ICH ŚWIAT ROZUMIE.
Anonim2020.12.19 15:15
Troszkę dziwnie to wygląda. Ludzie się organizują do modlitwy a biskupi niezadowoleni? bo coś nie gra, jakieś błędy? to poprawić. Każdy modli się jak potrafi, najważniejsze aby szczerze i gorliwie i w dobrej intencji.
Partyk2020.12.19 14:17
Zapomniałem linka: https://www.youtube.com/watch?v=HkFGR8DVfx8&feature=youtu.be
Patryk2020.12.19 14:11
Kiedy zprostytuowany KEP radośnie sobie kanibalizuje druga strona wznośi się na szczyty zdiablenia. Goroąco polecam superwartościowy materiał o pewnym popularny serialu, w linku na dole. Otóż, tam juz nie zaprzecza się prawdom czy wartościom chrześciańskim. Diabeł uczy KIM JEST BÓG! Z 37 odcinków dowiadujemy się, że Bog przede wszystkim nienawidzi, jest mordercą i obcym tyranem. Film na wysokim poziomie artystycznym. ...Tymczasem dibeł Srala i KEP....
Marek2020.12.19 14:24
Tak szatan z samego założenia kocha ludzi i mówi prawdę. Acha i jescze jedno nie wąchaj kleju
Patryk2020.12.19 14:41
Chyba nie doczytałeś. Napisałem o filmie, który mnie przeraża, a dowiedziałem się o nim z zamieszczonego linku; nie wyraziłem swoich poglądów... Dziękuję za przypomnienie, żebym nie wąchał kleju
Patryk2020.12.19 14:44
https://www.youtube.com/watch?v=HkFGR8DVfx8&feature=youtu.be
Marek2020.12.19 15:03
Przepraszam ,mój bład
Patryk2020.12.19 14:01
Żadnego zamknięcia ust czy degradacji dla otwarcie zdiablonych: ks. Sowa (mój katecheta), ks. Lemański, biskupi z SB, homoheretycy z KUL, apostaci z Tygodnika Powszechnego i inne tchórze i lemingi w koloratkach ( i w purpurowych.. stringach). Wszyscy pełni nienawisci do tego co święte. Ale degradacja i zamknięcie ust jednak może nastąpić i to błyskawicznie! Dla ojce Pelanowskiego, ks dr. Murzinskiego i innych teologów, kasacji Różanca do Granic, potępienia obrony kościołów (wszystko w roku 2020!) czy suwerenności w ramach narodu ścieżki wydalenia są proste i szybkie. Żałosny KEP, który na ogół przemawia w sposób absurdalny, zaowalowany, bez pierwiastka żywej wiary i bełkotliwie tu jest prosty w przemowie jak cep: " Nawet jeśli od nas nic to i tak NIC BEZ NAS!!!!"
Maria2020.12.19 14:07
Rewelacja-gratuluję.
katoliczka2020.12.19 13:56
To biskupi/nie wszyscy/z Prymasem na czele są generalnie pozbawieni teologicznego i pastoralnego uporządkowania .Zacznijcie się modlić do Ducha św. o rozum -dla siebie. Teraz tylko katolicy świeccy zajmują się organizowaniem modlitw ,a biskupi się okopali i czekają w ciszy na to co się będzie działo.Czego wy się boicie,bo Pana Boga na pewno nie! Gdyby nie laikat już dawno byłyby tylko meczety ,a wtedy wy co?
Beno2020.12.19 13:48
Biskupi sami nie mają inicjatywy na żadne akcje modlitewne, duszpasterskie, nie robią burżuje nic, a jak jest jakaś oddolna akcja, to krytykują. To to samo co z Radiem Maryja i TV. Trwam. Nieudacznicy sami nic nie potrafią i nic nie robią, a innych krytykują. Jeśli są w tych akcjach błędy teologiczne, to pomóżcie organizatorom, by wszystko było po bożemu. Cieszczcie się, że lud się jeszcze modli i powierza Bogu swoje problemy, troski i to wszystko, co z pandemią jest związane. Pomóżcie, dziady jedne, a nie negujcie i odbierajcie ludziom ducha. Wołał przecież nasz święty papież: "Ducha nie gaście". Szlag mnie trafia patrząc na ten tych nieudacznych, zawistnych, leniwych hierarchów, co siebie samych pasą, a zapomnieli o ludzie, któremu mieli służyć, tak służyć, siły i życie oddawać! Boże, uczyń cud, i odnów ten Kościół, szczególnie tych którzy mu przewodzą - tak cię błaga lud!!!
Anonim2020.12.19 14:03
Bardzo dziękuję za ten komentarz- bardzo .Jest nas bardzo dużo ludzi tak myślących i musimy trzymać się razem ,a przede wszystkim głośno wołać jeśli Episkopat nie ma racji,jeśli nie potrafi stanąć z ludźmi świeckimi w obronie wiary i Boga,bo chyba mają "odjazd"- uwierzyli w swoją-"wielkość i nieomylność",a tu -mój Boże!
Maria2020.12.19 13:43
Jako osoba wierząca- praktykująca katoliczka pragnę wyrazić swoje oburzenie na postawę Episkopatu Polski w kwestii Różańca do Granic..Obecnie odbywają się 33 dniowe rekolekcje ,które kończą się indywidualnym oddaniem się Matce Bożej.I co? modli się bardzo duża ilość ludzi i to źle!A może by tak biskupi w końcu się opamiętali i "zaskoczyli",że inicjatywa takich modlitw,powinna wyjść od nich ? nie od ludzi świeckich,którzy próbują ratować wiarę w naszej Ojczyźnie,ale od nich! Czy zdają sobie sprawę,że przy 2 godzinach katechezy w szkole,młodzież odeszła od Boga i biega po ulicach z okrzykiem" aborcja jest ok." i wypisuje się z katechez,że źle wyraża się o katechetach,Kościele,a przede wszystkim odeszła od Boga? Episkopatowi dziwnie nie przeszkadzało ,gdy niszczono budynki kościołów i profanowano,gdy przeszkadzano we Mszach św.?Czy jeden raz odezwał się Prymas i wtedy przedstawił zdanie KEP z oburzeniem na sytuacje,które mają miejsce? nie,bo po co,natomiast,będzie opowiadał,że nie powinno się chodzić do kościoła,że musi być dystans itp. Dlaczego tylko kilku biskupów poparło wypowiedź abpa-reszta milczy? czy Episkopat jest tylko po to ,żeby był? Czy Prymas zdaje sobie sprawę,e katolicy nie wiedzą ,kto jest prymasem,jak się nazywa-jak wygląda. Czy KEP nie boi się Pana Boga ? Przeszkadza wam,że świeccy organizują wspólne modlitwy ,bo wy nie potraficie,obawiacie się konkurencji finansowej?/bo fundacja? Najlepiej zorganizować posiedzenie Episkopatu i gadać o niczym,żyć w urojonym świecie. Przyjdzie czas stanąć przed Bogiem,który rozliczy i co powie biskup wtedy ? przeszkadzało mi,że ludzie odmawiają Różaniec?A przecież Matka Boża mówi,żeby Różańca nie wypuszczać z dłoni. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia ,napiszcie do nas list ,że P.Bóg narodził się w ubogiej stajence i my powinniśmy nie zabiegać o dobra doczesne,przypomnijcie o maseczkach ,dystansie i pokażcie jak się NIE MODLIĆ ! I pytanie do Prymasa Polski : czy ks.Prymas miałby odwagę stanąć obok Prymasa Wyszyńskiego ,Sapiehy ?
Marek2020.12.19 14:32
nic dodać nic ująć. Tyle że oni tego nie czytają. Jedną z ważniejszych informacji o tym spotkaniu była ta że odbyła się przez internet.
Henryk2020.12.19 13:07
jest wiele sekciarskiego działania w Kościele.
fdf2020.12.19 12:12
Co tym leśnym magikom się nie podoba, najpewniej konkurencję zwąchali.
JPIII2020.12.19 12:05
Katole to idioci. Modlą się do qrwy zw. maryną, która łajdaczyła się się z józkiem, dawidem i starym bydla...kiem pedophilem-bożyszcze zw. bogiem.
Marek2020.12.19 12:08
Co byś zrobił gdyby ktos obraził twoich rodziców. Zal mi ciebie.
Anonim2020.12.19 15:25
Maryja prosi ,żeby modlić się za takich ludzi jak ty ,biednych grzeszników ,bo zależy Jej na twoim zbawieniu ,więc człowieku marny nie bluźnij Jej i nie blużnij Bogu ,bo sobie tym krzywdę robisz nie nam ,sam się potępiasz. Ja się za ciebie pomodlę .
Zbyszek2020.12.19 11:47
Skandal zabraniać ludziom się modlić, do czego wzywała Maryja, chce się wyć !!!
Beno2020.12.19 13:51
Zbyszku drogi, współczuje, mnie też i szlag mnie trafia. Czego żeśmy się w tym naszym kościele doczekali po wspaniałym pontyfilkacie św. papieża Jana Pawła II.
MaxFiend2020.12.19 11:22
Nie ma wroga, to "różaniec" nieważny.
Faustyna2020.12.19 11:12
Różaniec jest potężną, skuteczną modlitwą do Nieba za wstawiennictwem Matki Najświętszej. "Odmawiajcie różaniec" i to jak najczęściej to wezwanie Matki Boskiej powtarza się we wszystkich objawieniach w La Salette, Fatimie, Medjugorje a ostatnio w Trewignano Romano. Chwała Fundacji Solo Dios Basta za kolejną religijną inicjatywę, ja włączę się w ten apel. Nie rozumiem obiekcji Episkopatu.
Roman2020.12.19 10:25
Mądre, wyważone stanowisko KEP i równie mądre zachowanie wiernych modlących się na Różańcu. Nie widzę żadnej sprzeczności. Polecam wszystkim modlitwę różańcową. Ona naprawdę zmienia życie. Maryja jest wierna, troskliwa i rzeczywiście pomaga. Ave Maria !
zatroskana2020.12.19 9:06
na wielkanoc jeden mądry Polak mowil ze kto pójdzie do kościoła ma grzech, a teraz zakazuja ludziom wspólnej modlitwy rózańcowej. kto sie boi różańca? diabeł juz nie tylko przebrał sie w ornat, ale i mitrę załozył i krzyczy
Faustyna2020.12.19 11:13
Odmawiajcie różaniec, to ogromna broń przeciw szatanowi, tak wzywa Matka Najświętsza.
Bożena2020.12.19 8:27
Zadziwiające. Od kiedy biskupi powinni wydawać zgodę na wspólnotową modlitwę. Kompletny absurd. Zdarzało się, że biskupi badali objawienia maryjne - początkowo nawet je negowali, ale to normalny proces uwierzytelniania. Czy istotna jest zgoda na modlitwę, czy biskupi to jakaś partia?
Anonim2020.12.19 11:13
Tym bardziej ,że sami nic nie robią ,z ich strony nie ma żadnych wezwań do akcji modlitwenych ,to ludzie świeccy sami się organizują.
Faustyna2020.12.19 11:22
Właśnie, ludzie świeccy się organizują. "Różaniec do granic" oplatający Polskę to wspaniała inicjatywa tej szlachetnej Fundacji i wiele innych modlitewnych inicjatyw. Episkopat powinien się cieszyć, że są tacy aktywni wierni w Polsce, wspierać a nie krytykować. Modlitw nigdy nie za wiele zwłaszcza w tych zwariowanych czasach.
Anonim2020.12.19 7:23
Szkoda że KEP nie wyjaśnia konkretnie tylko ogólnikowo. Przecież inicjatywa modlitwy sama w sobie jest ok, biskupi powinni się z tego cieszyć, ewentualnie coś skorygować, podpowiedzieć, pomóc a nie tak po prostu zniechęcać, skrytykować, zgasić i nic. Coś za dużo rozłamów ostatnio, nie wiadomo kogo słuchać.
Józef2020.12.19 6:56
Ale wy jesteście małej wiary, nie słuchacie nawet swoich biskupów. Koniec tej sekty już nadchodzi.
Katecheta2020.12.19 7:31
Nie martw się Józefie, nawet jak zostanie jeden WIERNY, który zdoła utrzymać różaniec Kościół będzie istniał. Ja nie wypuszczam różańca z ręki, polecam Ci Proroctwo Izajasza:"Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą." Iz40, 30-31
Anonim2020.12.19 11:15
Jakbyśmy byli małej wiary to byśmy nic nie robili ,ludzie chcą się modlić to biskupi nic nie robią.
wanda2020.12.19 4:34
jesli biskupi maja problem z modlitwą rożańcową to nie sa to wierzacy biskupi. Rada Stala to: Nycz, Polak, Gadecki, Ryś Czaja, Budzik, Miziński, Kupny Bryl i dwóch bez możliwości przebicia sie Jędraszewski i Dzięga
Maria2020.12.19 13:48
tak jest !!!
Marek2020.12.18 23:55
Matka Boska w Fatimie wzywa do POKUTY. Matka Boska wzywa do modlitwy za kapłanów bo oddalają się od BOGA. Kościoły są bezszczeszczone ,nie widziałem na stronie KEP by ten temat był pod dyskusją. Nie było też tematu ,a wierni czekali,gdzie byliście gdy atakowano DOM BOGA. JEZUS do ludzi których nauczał i głosił Dobrą Nowinę powiedział -wskazując na faryzeuszy i uczonych w PISMIE....słuchajcie ich ale nie czyncie tego co oni.. Będziemy słuchać naszych biskupów gdy będą głosić SŁOWO bo w tym jest DUCH SWIĘTY. Jednak co do działań administracyjnych ,,,,nie będziemy czynili tego co oni.. Od czasu gdy zabrakło Kard.Wyszyńskiego ,Kard Wojtyły nasi biskupi skupiają się na walkę o posłuszeństwo.Tracą Ducha głoszenia SŁOWA BOZEGO. Myślę że wiara prostego ludu jest na tyle silna że KK jeszcze w Polsce trwa .Nie podpatrujemy wyczynów KK w Niemczech czy Holandi. Jednak gdy biskupi wręcz gaszą ogień modlitwy,ogień wiary ...to boli. Zarzut postawiony fundacji jest bardzo miałki,proszę o szczególy.W którym punkcie jest złe rozumienie SŁOWA,dlaczego nie można pokutować-a jest za co? Dlaczego biskupi uważją ze modlitwa na różancu jest zła. Bo to wynika z komunikatu. Możliwe że rzecznik znowu się nie popisał i przesłał bzdury. Bo na tym się skończy .
Bob2020.12.18 23:33
Nasi biskupi juz nie pamietaja co dzialo sie jeszcze niedawno na polskich ulicach,co pisano na polskich kosciolach.Ilu Polakow popiera mordowanie nienarodzonych dzieci.I co w takiej sytuacji maja robic katolicy upasc na kolana i blagac Boga o milosierdzie nad Polska i calym swiatem.A jezeli ta inicjatywa jest <nieupozadkowana> to po to sa biskupi zeby to upozadkowac Ducha nie gascie
łoł2020.12.18 23:00
Jak nie różaniec, to co ? Pachamamę mamy obnosić i tańczyć indiański taniec deszczu ?Wielu naszych biskupów to ślepcy - patrzą i nie widzą, słuchają i nie słyszą, że Pan się zbliża....
Iwo 52020.12.18 22:46
Ależ tu plugastwa bolszewickiego!
JANOSIK2020.12.18 22:19
Jeszcze chwile i zabronia nam sie modlic a potrzebujemy modlitwy,trzeba nam prawdziwych ksiezy a nie purpury -sa niepotrzebni.Pozdro
gosia2020.12.18 22:56
każą nam modlić się do nich
Anonim2020.12.19 11:26
No nie, tak źle jeszcze nie jest.
Leo2020.12.18 21:42
Biskupi też mogli by wpaść na taki pomysł i wystąpić do wiernych o modlitwę pokutną
JANOSIK2020.12.18 22:58
Bardzo trafnie,pewnie by mogli ale chyba ni mieli casu.Jeszcze trza poczekac ze trzy dni i wyjdzie prymas Polak i powie ze nie ma obowiazku uczestnictwa w swiatecznych obrzadkach i nie ma grzechu.Pozdrawiam
Klara2020.12.19 9:19
Arcybiskup niech po raz kolejny skupi się na modlitwie za zasługi HGW, a inny niech zrobi porządek z Lemańskim
JS2020.12.18 21:20
KEP ma rozum a nie rozumie, ma oczy a nie widzi, ma uszy a nie słyszy, że Pan nasz nadchodzi. Jest tak jak za czasów Pana Jezusa kiedy chodził po Palestynie. Bóg ukrył Bóstwo Jezusa, Swojego Syna przed kapłanami, którzy zamiast Jemu służyć i Jego szukać szukali interesu, władzy, majątku. Tak teraz ukrył przed tymi mędrcami, inżynierami duchownymi czasy kiedy zapadły już prawie całkowicie ciemności, wszystkie panny posnęły i słychać wołanie Oblubieńca. Jak się ockną dla nich może być za późno i pójdą po oliwę a jak wrócą oświeceni, nie zostaną przyjęci na ucztę do Nieba. Módlmy się za kapłanów, bo zbyt dużo w nich pychy, że wszystko wiedzą najlepiej, a zbyt mało wiary i czujności, czuwania, w jakich czasach żyjemy, że grozi nam realna możliwość znakowania znakiem, bez którego nie będzie można żyć w cywilizacji techniczno-konsumpcyjnej. Panie Jezu przyjdź jako Król Polski ! Pozdrawiam
matis892020.12.18 21:07
Od razu widać że tłumaczenia KEP są idiotyczne i nie mu tu żadnego konkretu. A ludzie wiedzą że za Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika w samym Watykanie zwalcza się katolicyzm, a wprowadza pogaństwo, lewackie ideologie. Więc może i tym katolicyzm przeszkadza.
Anonim2020.12.18 20:40
Biskupi nabożeństwa dziękczynno -błagalne proponujecie ,a przecież limit w kościołach jak możemy uczestniczyć w tych nabożeństwach?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.18 19:57
dobrze że yebanie dzieci przez pedofilnych kleszych skürwysynów jest uzgodnione z Konferencją Episkopatu Polski! aleluja i od tyłu! jak mawiał arcypedofil wesołowski pyerdoląc dzieciaki na Dominikanie...
Anonim2020.12.18 20:54
Masz jakiś problem ze sobą psychiczny ,to zapewne jakieś zaburzenie obsesyje ,nie potrafiszwypowiadać sięo niczym innym ,nawet o pedofili w innych środowiskach ,udajesz ,że tam tego nie ma ,twój wulgaryzm potwierdza twój niski poziom intelektualny.
Katecheta2020.12.18 19:53
Trudno to komentować, szopka gorsz niż ta w Watykanie. Powtórzę za Maryją:"odmawiajcie różaniec"
Leo2020.12.18 19:51
Do tej pory , jak biskupi coś ogłosili pod kątem wydarzeń religijnych, to można się było o tą opinię oprzeć, Nie wiem co się dzieje, ale w tym roku jakieś same kontrowersje....
Anonim2020.12.18 18:51
Różaniec jest teologicznie pogubiony? to co, może będzie zakaz odmawiania Różańca? Niech KEP się lepiej zajmie kapelanami TVN z tęczową flagą w tyłku
Werfd2020.12.18 18:53
Módl się o rozum!!!
Anonim2020.12.18 21:50
Albo o. Szustakiem co to herezje głosi ,bo jakoś nim się nikt nie zajmuje .
NEOS com PL2020.12.18 18:45
... az sie zDziwisz .... Polak .... a glombecki , to kapelan ZOMO nykczemNycz ...
Przeciw kretynom2020.12.18 18:23
Takim ludziom to tylko napluć w twarz. Jeśli, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu, staję się powodem, do takich podłych zastrzeżeń to szkoda komentarza. Ja jako katolik, zwłaszcza licząc i patrząc na okres cyrku covidowego postrzegam po tym co pokazali pseudo pasterze tych ludzi jako judaszy.
Werfd2020.12.18 18:47
Podnosisz rękę na Kościół i swoich pasterzy? Szemrasz przeciw nim? Jesteś jakimś heretykiem raczej! Wszyscy heretycy twierdzili, że to właśnie oni są njaprawdziwszymi katolikami, a oficjalny Kościół się myli! Nie idź taką drogą!!
ojciec Scholastyk2020.12.18 18:15
Niestety zarabianie forsy na katolikach to domena wielu cwaniaków. A oni wcześniej czy później popełniają błędy. To nachalne sprzedawanie "specjalnych" magicznych świeczek do tego wieczoru modlitewnego, to przegięcie jakich mało. Całkowicie niewiarygodne i naciągane ale sporo ludzi to kupi i cała akcja modlitewna zamieni się w "stragan w świątyni". Źle się bawicie chłopcy... Musicie mieć nihil obstat od biskupów a nie rąbać ludzi modlitwy jak zielonoświątkowcy, sprzedający bilety na nabożeństwa i uwielbienia gospel. Wstyd!
Maria2020.12.18 18:13
Szkoda , że polscy biskupi są tak nieaktywni, nie mają żadnego pomysłu na ewangelizację - niczego nie zaproponowali na 1050 rocznicę chrztu Polski, na stulecie odzyskania niepodległości nie umieli nawet długo znaleźć miejsca dla spotkania Polaków pod Krzyżem - szkoda że nie ma następcy wielkego i kardynała Wyszyńskiego. Jeżeli pasterz nie ma pomysłu, powinien chociaż podążać za owcami
Anonim2020.12.18 18:22
i owcom nie przeszkadzać .
Anonim2020.12.18 18:13
Widać naocznie ,że KEP jest bezbożna i nie wierzy już w modlitwę
Anonim2020.12.18 18:02
Zapraszamy na atrakcje takie jak: biczowanie różańcem, zlizywanie bitej śmietany z kolana zakonnika, zabawa w rozpoznawanie księdza pedofila (po zapachu), gonitwa za zbiegłą hostią, płonąca tęcza, rzut poświęconą kremówką w potwora Gender, zwiedzanie sierocińca z siostrą Bernadettą i wiele innych, zapraszamy!!!
Agnieszka2020.12.18 17:58
Motto życiowe polskiego episkopatu - Zniszczyć wszelkie dobro a samemu nic nie dać. Jak do nich nie zachować dystansu. Tylko w skakaniu po maluczkich, pokornych i im poddanych się wydoskonalili. Gdyby mieli choć tyle odwagi w wyjściu i napiętnowaniu wrogów Kościoła jak wobec tych, co są Mu wierni. Zwiewali, zamilkli przed Strajkiem Kobiet. Stulili się przed Żydami, przed koronowirusami a tu nagle czyjaś modlitwa w sylwestra im przeszkadza. Cóż za "odwaga". Są jak ci, co prześladowali ojca Pio, o.Dolindo, o.Sopoćkę i wielu świętych. Święci w świętości się wydoskonalili, ale co z ich kościelnymi oprawcami?
Agnicha Niechcic2020.12.18 18:18
Oj dziewczyno... nerwica eklezjogenna Cię dopadła. Zasuwaj do konfesjonału bo będzie po Tobie na dłuuuugie lata...
Anonim2020.12.18 18:34
Moze powiesz, kiedy ty bylas ostatnio u spowiedzi, a nie innym chcesz rady dawac ?!