Rosjanie mają dość skutków polityki Putina - zdjęcie
02.12.14, 07:57Rosjanie mają dość skutków polityki Putina (fot. media)

Rosjanie mają dość skutków polityki Putina

15

W sierpniu tylko 35 proc. skarżyło się na wzrost cen i stan rosyjskiej gospodarki. W październiku było to już 64 proc. Dziś – aż 80 proc. widzi powody do narzekań. Według sondażu przeprowadzonego przez Centrum Lewady zaledwie 14 proc. Rosjan nie widzi większych kłopotów w krajowej ekonomii, a 5 proc. po prostu nie potrafi ocenić, co się zmieniło.

Większość osób upatruje przyczyn nękających Rosję problemów w spadku ropy naftowej. Tak wskazuje 45 proc. 33 proc. winę zrzuca na zachodnie sankcje, a 30 proc. na wydatki wynikające z aneksji Krymu. Istotną rolę odgrywają też ich zdaniem korupcja władzy, zapóźnienia technologiczne oraz sowiecka struktura przemysłu – na to uwagę zwraca 30 proc. ankietowanych.

Wygląda na to, że kremlowska propaganda sukcesu powoli przestaje działać. Rosjanie, którym burczy w brzuchu coraz bardziej, być może jej po prostu już nie słyszą.

bjad/kresy24.pl

Komentarze (15):

anonim2014.12.2 8:02
Ciekawe. Jeszcze wczoraj pisalisci, że ok. 80 proc. Rosjan go popiera.
anonim2014.12.2 8:27
"33 proc. winę zrzuca na zachodnie sankcje" No tak, bo sankcje nałożone przez Kreml zapewne nie mają żadnych skutków gospodarczych.
anonim2014.12.2 10:24
Zamknij mordę banderowski tryglodyto. I schowaj widły i dopory - dobrze ci radzę - bo jeszcze możesz za to beknąć.
anonim2014.12.2 11:01
powinni Putina rozje...ać
anonim2014.12.2 13:14
Instrukcja FSB a poglądy Sługusa Postsowieckiego Imperializmu PiotraZW: 1. PiotrZW uważa, że zdecydowana większość prostych Ukrainców to normalni ludzie, zmuszani przez banderowców, Żydów i Amerykanów do zachowań niezgodnych z ich sumieniem. 60 tys. Ukraińców oddało życie w obronie swoich polskich sąsiadów w czasie rzezi wołyńskich. Kilkadziesiat tysięcy żołnierzy i policjantów stanęło po stronie separatystów na Krymie i na początku powstania w Donbasie. Kilkanaście tysiecy żołnierzy wraz z oficerami przeszło na stronę separatystów już w czasie walk, czemu banderowscy próbowali zapobiec strzelajac do nich, m.in. także z cieżkiej artylerii. PiotrZW uważa, że jeżeli nie dojdzie do III wojny światowej to tylko dzięki temu, że prości Ukraińcy przejrzą na oczy i stwierdzą, że "ich jest krew, a onych jest nafta".
anonim2014.12.2 13:20
2. PiotrZW uważa, że Wł. Putin zachował się podle wobec powstańców w Donbasie. Po przewrocie majdanowym na Ukrainie ogłosił, że nie pozostawi swoich rodaków na pastwę banderowskich bandytów, ale po zajęciu Krymu spanikował i wycował się, kiedy ludzie już podjęli walkę. Wł. Putin jest, owszem, jednym z najwybitniejszych polityków, ale nie ma charakteru męża stanu. Piotr ZW go rozumie, na jego miejscu też by się wystraszył (III wojna światowa!), ale rację ma J. Korwin-Mikke: powinien był na samym początku ostro postawić sprawę, że nie pomoże powstańcom, a jeśli tego nie zrobił, to błyskawicznie zająć południową Ukraine, aby zapobiec przelewowi krwi.
anonim2014.12.2 13:26
3. PiotrZW nie żyje w świecie wirtualnym, lecz patrzy na mapy i widzi, że Rosjanie nie budują baz w pobliżu Ameryki ale Amerykanie budują je na całym świecie, a najgęściej wokół Rosji. PiotrZW widzi, że to Amerykanie a nie Rosjanie rozp...lają państwo po państwie, Afganistan, Irak, Syria, Libia, Ukraina.
anonim2014.12.2 13:29
3. Kiedy dowódca amerykańskich sił zbrojnych wyraża niepokój z powodu objęcia przez Rosjan militarnej kontroli nad basenem Morza Czarnego, PiotrZW szuka na mapie, czy Morze Czarne leży przy granicy Stanów Zjednoczonych i nie widzi. Widzi, że Morze Czarne leży przy granicy Federacji Rosyjskiej.
anonim2014.12.2 13:37
4. PiotrZW nie jest antysemitą. Jego duchową mistrzynią jest żydówka Simone Veil, a wzorem postawy m. in. prof. Finkelstein. PiotrZW tylko stara się bez uprzedzeń patrzeć an wydarzenia. I co widzi. Najbogatszym oligarchą na Ukrainie jest Żyd Pilczuk (czy jakos tak) zięć Kuczmy, największego złodzieja, który podobno wszystko co nakradł, przepisywał na zięcia. Widzi, że wszyscy złodzieje oligarchowie na Ukrainie są żydami, bo Rinat Achmetow też nim podobno jest. PiotrZW widzi, że Żyd Waltzman, złodziej oligarcha, syn złodzieja skazanego na pięć lat tiurmy, zostaje prezydentem Ukrainy po przewrocie, który - jak się chwali - sam zorganizował. PiotrZW widzi, że premierem Ukrainy jest również Żyd i widzi, ze Rada Najwyższa Ukrainy przyjmuje uchwałę-kuriozum, że rządy na Ukrainie będą mogli obejmować również cudzoziemcy - jak w kraju okupowanym.
anonim2014.12.2 13:41
5. PiotrZW nie jest wrogiem Unii Europejskiej. PiotrZW tylko widzi, że jest to instytucja, za pomocą której Niemcy kolonizują Polskę, ale - w odróżnieniu od wrogów Unii - PiotrZW uważa, ze jest to przede wszystkim wina samych Polaków. Ich niedołęstwa.
anonim2014.12.2 13:53
PiotrZW ma przed oknami swego bloku pomnik katyński. PiotrZW jest Ślązakiem, którego ojciec walczył w Wehmachcie. PiotrZW przez całe prawie życie żył z tym pietnem w atmosferze propagandy, przedstawiajacej Niemców jako naród wszechwiecznych zbrodniarzy. PiotrZW nauczył się dzięki temu wyważać winę i po przełomie 1989 roku zauważył niepokojącą zmianę biegunów. Od tego czasu powoli i postępujaco za wszelkie zło świata w Polsce zaczynają być obarczani Rosjanie. PiotrZW nie moze się z tym pogodzię, ponieważ jego ideowym wzorem postawy człowieka jest Aleksander Sołżenicyn i ponieważ wie, że obok kilkudziesięciu Polaków w katyniu i okolicach wymordowano również prawie pięćdziesiat tysięcy rosyjskich żołnierzy i oficerów. Co ciekawy, zarówno wykonawcy tej zbrodni, jak i poleceniodawcy byli z określonej nacji, o której już iotrZW nie wspomni, aby nie być oskarżany o antysemityzm.
anonim2014.12.2 13:54
7. PiotrZW też był kiedyś za sojuszem z USA, ale przejrzał na oczy.
anonim2014.12.2 14:00
8. PiotrZW stara się myśleć i jeśli ktoś mu wmawia, że gaz z łupków może być tańszy od gazy samoczynnie wytryskującego na powierzchnię, to radzi mu popukać się w głowę. PiotrZW widzi, że Amerykańce wykiwali Polaków wciskajac im F16 bez uzbrojenia i pieprząc o jaqkimś ofsecie.
anonim2014.12.2 14:11
9. PiotrZW to prostolinijny człowiek i dlatego był wielokrotnie wyzyskiwany przez demagogów. Kiedyś zawierzył Adamowi Michnikowi, potem zawierzył polskiemu Kościołowi. PiotrZW często wbrew sobie zmuszony jest do przyjmowania do wiadomości faktów. Jednym z takich faktów jest, że rządy E. Gierka, do którego obalenia sie przyczynił, zbudowały w Polsce potężny przemysł i podniosły poziom życia Polaków, a "jego" solidarnosciowe rządy doprowadziły do zniszczenia polskiego przemysłu, potwornego rozwarstwienia Polaków, do powstanie rzeszy ludzi żyjących poniżej progu ubóstwa i poniżej progu egzystencji i zmusiły do emigracji prawie trzy miliony Polaków w wieku produkcyjnym i teraz kombinują, jak PiotraZW i jemu podobnych pozbawić emerytury. PiotrZW z bólem serca musi przyznać rację Edwardowi Gierkowi, który ostrzegał, ze wprowadzenie kapitalizmu doprowadzi do potwornego bezrobocia, wyzysku i poniżenia robotników.
anonim2014.12.2 14:45
@Genesis. PotrZW wyłożył swoje "credo", z którym można się nie zgadzać, ale "Genesis" woli jak zwykle ad personam przywalić. Żałosny z pana człowiek. Z Bogiem.