16.02.16, 17:10

Rosja odcięta od świata - sprawa TIRów ciąg dalszy!

 

Chodzi oczywiście o najnowszą odsłonę walki z polskimi transportowcami. Rosjanie chcąc wyrugować nasze firmy z ich rynku, cofnęli im pozwolenia i nakazali opuszczenie terytorium kraju. Takie same reakcje spotkały firmy rosyjskie na rynku polskim. Rosyjskie TIR-y nie mogą przejeżdżać przez naszą ojczyznę z transportem do Unii Europejskiej.

Rosja szukając rozwiązania chciała ominąć Polskę i nakazała jeździć swoim kierowcom przez Ukrainę. Na reakcję Ukrainy nie trzeba było długo czekać. Najpierw narodowi aktywiści zaczęli blokować rosyjski transport, jako odwet na agresję na Wschodzie kraju. A potem rząd w Kijowie nakazał wstrzymanie ruchu. W tym samym czasie zamarł ukraiński transport przez Rosję do Azji.

Rosja jest więc odcięta od rynków Unii Europejskiej, co z pewnością boleśnie odczuje. Tranzyt lądowy do UE jest praktycznie zamknięty. Pozostaje droga morska, ale to w zasadzie wyklucza opłacalność przedsięwzięcia. Moskwa nie chce ustąpić, więc może nastąpić przymusowa dywersyfikacja dostaw z kierunków wschodnich.

W ten sposób Kreml ukręcił bat na swoich własnych obywateli. Teraz nie dość, że cierpią oni biedę na skutek dużych wydatków na zbrojenia i spadku cen surowców, dochodzi do tego inflacja i wzrost cen, przez co cierpią najbiedniejsi. Za agresję władz płacą zwykli ludzie, którzy ratują się jak za komuny szmuglem i handlem w szarej strefie.

Tomasz Teluk

Komentarze

anonim2016.02.16 12:05
Kiedy zostaną zamknięte przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim ???
anonim2016.02.16 12:10
Ciekawe jak wyglądała by reakcja rządu na zakaz wjazdu polskich ciężarówek do Rosji gdyby dalej rządziło PO
anonim2016.02.16 12:45
Zodrak stawiam, że rosyjskie firmy transportowe dostałyby 10 letnie ulgi podatkowe oraz milionowe dotacje na uruchomienie działalności w Polsce, a na polskich przedsiębiorców nasłano by celników, urzędy skarbowe i kontrole sanitarne. To sarkazm, ale znając kłopoty wielu branż, nie potrafię napisać nic innego...
anonim2016.02.16 15:14
Polacy Kochaja Rosjan ale nie akceptują ich imperialnej polityki. Ja modlę się za Rosję ale mam wrażenie, że przepowiednia o Polsko - Chińskiej Granicy się zbliża do wypełnienia
anonim2016.02.16 15:17
@[email protected] Nie można zamknąć granicy dla zwykłych ludzi bo z głodu by poumierali, trzeba im pomagać jak możemy bardziej im niż islamistą
anonim2016.02.17 7:31
tomciu Teluk,a Rosja wie że jest odcięta? to jest za mocne to co łykasz, zacznij palić... czy coś..., Tyty jajcarzu.... :-)
anonim2016.02.17 16:13
Frondo zrób lajki, to pomoże nie co zrównoważyć emocjonalnie forum :) i będzie więcej fanu dla fnów...
anonim2016.02.18 12:57
Niech sobie po dnie Bałtyku jeżdżą. Nord Stream III bul, bul, bul