Resort wyda ogromne pieniądze na kampanię urlopów macierzyńskich dla ojców  - zdjęcie
09.08.13, 08:29Fot. abro/FreeDigitalPhotos

Resort wyda ogromne pieniądze na kampanię urlopów macierzyńskich dla ojców

6

Ministerstwo Pracy chce zachęcać ojców do częstszego korzystania z tzw. urlopów macierzyńskich. Na ten cel szykuje ponad 1,7 mln złotych. Od razu po wakacjach rusza specjalna kampania informacyjna, która ma na celu poinformowanie płci brzydszej "w jaki sposób nowo uchwalone przepisy pozwolą im łączyć obowiązki rodzinne z zawodowymi".

Czy to dobry pomysł? - Wprowadzone zmiany w zakresie polityki rodzinnej mają charakter rewolucyjny. Wiele osób nie potrafi z tych nowych przepisów korzystać. Chcemy im wytłumaczyć, w jaki sposób to robić - mówi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz dla "Rzeczpospolitej".

Innego zdania jest Rafał Chwedoruk, politolog z UW, który mówi: "Ministerstwa mają za zadanie realizować politykę państwa, a nie funkcjonować tak jak komercyjne firmy. Nie podoba mi się, ze instytucje państwowe się komercjalizują.

sm/Rzeczpospolita

Komentarze (6):

anonim2013.08.9 8:38
To już chyba raczej urlopów ojcowskich lub tacierzyńskich ?! Urlopy macierzyńskie tylko matek dotyczą-prawda. ............................................. Nie kasować
anonim2013.08.9 8:45
Akurat na Rafała Chwedoruka to taczej Fronda nie powinna się powoływać. Poza tym jak jego słowa dopasować do treści artykułu , trochę to brzmi niezrozumiale.
anonim2013.08.9 10:59
idiotyczny rząd idiotycznego premiera wydaje pieniądze na idiotyczne kampanie. Jednym słowem- tuskomatolstwo!
anonim2013.08.9 13:00
Ehe, już jeden taki u taty w pracy uparł się na ten urlop tacierzyński, politycznie przekonany że mu się należy. W efekcie stracił wszystkie dodatki i zarobił w danym roku ze dwa razy mniej niż gdyby obgadał z kierownikiem i poskładał w kupę urlop i trochę odsiadek. Przy takim kryzysie takie kampanie to ewidentnie trollowanie ludzi przez państwo. Gdyby z puli tych 1,7mln dawali dopłaty za każdy miesiąc urlopu, to bez reklamy ludzie by brali. A tak to pójdzie do kieszeni określonych ludzi, a przeciętny ojciec nawet tej kampanii nie zauważy.
anonim2013.08.9 13:14
Według badań London School of Economics nad związkiem między inteligencją i potrzebami macierzyńskimi kobiet, im wyższy iloraz inteligencji, tym mniej dzieci.
anonim2013.08.9 13:36
@sylwiaiwona Zdefiniuj najpierw czym jest "inteligencja", to wtedy możemy podyskutować. " Niestety, mentalność tradycyjno-konserwatywna jest taka, że dla wielu ojców to byłby dyshonor pójść na taki urlop..." Dziecko potrzebuje w pierwszych latach życia przede wszystkim obecności matki. Kiedy lewaki zrozumieją, że wobec natury ich rozumki są niczym?