Relacje Niemiec i Rosji przypominają obecnie pakt Ribbentrop-Mołotow - zdjęcie
14.02.21, 12:38Fot. domena publiczna / Kremlin.ru via Wikipedia, CC 4.0

Relacje Niemiec i Rosji przypominają obecnie pakt Ribbentrop-Mołotow

11

- Przypomina mi to trochę most z 1939 roku Ribbentrop-Mołotow. Oni także się tak najpierw szanowali, później zarzynali a ofiarą padła Polska. U pana prezydenta Niemiec nie wybrzmiało, że cała Europa padła ofiarą tych dwóch hegemonów - powiedział Andrzej Michałowski, opozycjonista z czasów PRL, nawiązując do skandalicznej wypowiedzi sprzed kilku dni Franka Steinmeiera, prezydenta Niemiec.

- Ponad 20 milionów ludzi z ówczesnego Związku Sowieckiego padło ofiarą wojny. To nie usprawiedliwia złego zachowania w dzisiejszej rosyjskiej polityce, ale nie powinniśmy tracić z oczu szerszego obrazu – powiedział Steinmeier w wywiadzie udzielonym "Rheinische Post".

Niemiecki prezydent wywołał prawdziwą dyplomatyczną burzę stwierdzając usprawiedliwiając niejako budowę gazociągu Nord Stream 2, ponieważ Hitler napadł na Związek Sowiecki.

Z drugiej strony taka wypowiedż daje bardzo ciekawy obraz przyznania się prezydenta Niemiec do dziedzictwa po III Rzeszy, a więc zapewne też odpowiedzialności za działania działania tego zbrodniczego reżimu.

Jak podkreśla portal energetyka24.com "prezydent Niemiec użył do obrony projektu Nord Stream 2 argumentu swoistej rekompensaty za niemiecką agresję na Związek Sowiecki".

Na przemówienie Steinmeiera zareagował ukraiński ambasador w Berlinie Andrij Melnyk, który podkreślił „wątpliwe argumenty historyczne" tej wypowiedzi oraz zignorowanie ukraińskich ofiary II Wojny Światowej.

Z kolei Jan Rulewski, który także był dzisiaj gościem w programie Polskiego Radia 24, zauważył, że pomiędzy Rosją a Niemcami ścisła współpraca trwa już od wielu lat i miała ona miejsce nawet w okresie Zimnej Wojny, kiedy Zachodnie Niemcy czerpały z tego korzyści.

- Jest to rodzaj doktryny, w której proponuje się nowy ład europejski budując oś Zachód-Moskwa. Jeśli Niemcy chcą wynagrodzić coś Rosjanom to część tych rekompensat powinna wrócić do Polski z tytułu łupów jakie Rosja odebrała Polsce – powiedział Rulewski.

Jak dodał Andrzej Michałowski, taka retoryka Niemiec powinna skłonić władze Polski do ponownego podjęcia rozmów i domagania się od nich reparacji.

- Z uwagi na to, że najeźdźcą naszego kraju był też Związek Radziecki powinniśmy przygotować także wnioski o odszkodowania w stronę Rosji za czasy wojny i czas PRL - podkreślił Michałowski.


mp/polskie radio 24/energetyka24.com/fronda.pl

Komentarze (11):

Prawda2021.02.14 23:53
Niemcy i Ruski razem prowadza polityke z 1939 roku ----Widac ,ze dalej walczą z Rydzykiem bo Rydzyk przeszkadza w Okupacji Polski przez Niemcy i Ruskich
Drjaki2021.02.14 15:10
Kompletnie zgłupieliście.
matis + kretynizacja2021.02.14 14:13
Nie ma to jak żyd kremlowski nawija z żydem moskiewskim. Za rodinu ....Uuurraaa!
matis892021.02.14 12:58
Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 12:49
"powinniśmy przygotować także wnioski o odszkodowania w stronę Rosji za czasy wojny i czas PRL" buhaha... wraku PiSdzielce nie potrafią odzyskać od ruskich a chcą "walczyć" o odszkodowania!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 12:44
Relacje PiS i kościoła przypominają obecnie pakt Ribbentrop-Mołotow!
matis892021.02.14 13:02
Więc przypominam lewakoateistom, że wszyscy ich lewaccy politycy tylko się ślinią by móc pojechać do Watykanu i paść na kolana przed panem i przywódcą religijnym lewakoateistów Głową Watykanu Bergoglio. Oraz to że lewactwo uwielbia gdy Bergoglio im politykuje. Są z tego dumni.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 13:07
W Polsce nie liczy się papież tylko znany złodziej i oszust- Rydzyk.
matis892021.02.14 13:14
Głowa Watykanu Bergoglio to pan i przywódca religijny lewakoateistów więc dla nich liczy się najbardziej. Lewaki nawet go ubóstwiają a wszyscy politycy lewakoateistów się do niego ślinią.
Duraki, wy2021.02.14 15:55
Ty nie jesteś głupi, ty jesteś bardzo głupi.
Roman2021.02.14 13:05
A twoje relacje ze służbą zdrowia nie przypominają czasami relacji pacjent - psychiatra?