08.08.19, 10:50(fot. flickr/Sejm RP)

Rafał Ziemkiewicz: Porażka PiS, ale na nieważnym polu

- Sprawa marszałka Kuchcińskiego jest to porażka PiS, ale porażka – używając terminologii wojskowej – na mało istotnym, pobocznym polu. I wbrew powszechnemu mniemaniu wielu komentatorów ta porażka nie wpłynie specjalnie na wizerunek PiS-u ani tym bardziej na wynik wyborów. Za 2-3 tygodnie nikt o tym nie będzie pamiętał – mówi portalowi DoRzeczy.pl Rafał A. Ziemkiewicz

- Marszałek Marek Kuchciński nie jest orłem. To nie od dziś wiadomo. W sytuacji kryzysowej sobie nie poradził. Problemem nie jest to, że latał, ale to, że się zaplątał. On już w czasie kryzysu medialnego, który zakończył się „ciamajdanem” pokazał, że nie ma wyczucia, w sytuacjach trudnych się nadyma, w starciu z mediami musiał polec. Jak widać Jarosław Kaczyński bardzo nie chciał marszałka zmienić, ale serial ten trwa za długo. Więc koniec końców będzie musiał to zrobić. - stwierdza publicysta

Według niego, można się zastanawiać nad tym, jaki wpływ będzie mieć ta sytuacja na elektorat niezdecydowany.  

- ziś PiS wygrywa jawiąc się jako partia zdrowego rozsądku, spokoju, bezpieczeństwa, chroniąca Polaków przed szaleństwami, takimi jak ideologia LGBT. Dla takiego wizerunku sprawy takie jak z Kuchcińskim nie mają znaczenia.  - zaznacza Ziemkiewicz

- PiS nie jest odbierane jako partia uczciwość, ale jako partia 500 Plus. 500 Plus, które jest w odbiorze społecznym nie rozdawnictwem socjalnym, jak mówi opozycja, ale przywróceniem ludziom godności, nadaniem im znaczenia, pokazaniem, że są ważni, pokazaniem, że ta władza myśli o tym, by było im lepiej. Ludzie najwyżej sobie pomyślą, jak za Gierka, że „może tam troszkę kradną, ale przynajmniej się dzielą”. Z tego powodu PiS na Kuchcińskim tak bardzo nie straci. - podsumowuje

 

bz/DoRzeczy.pl

Komentarze

AAAtomek2019.08.8 20:23
Przyjdzie Putin, da 2000+ i prawicowy suweren wybierze jego, sprzedając Polskę. Tak wyhodowaliście sobie suwerena. Brawo prezes!
stara Repelecka 2019.08.8 15:15
Dymisja marszałka sejmu, drugiej co do ważności osoby w państwie to jest nieważne pole. To co jest ważnym polem ? Ziemkiewicz odleciał. Dla takich jak Ziemkiewicz nie mają znaczenia, są nieważne instytucje demokratycznego państwa prawa.
Urszula2019.08.8 14:36
Nic sie nie stało, Polacy, nic sie nie stało. Tylko druga osoba w państwie okradała Polaków, wykorzystywała stanowisko dla prywaty. Ale to nic ważnego.
piotrek2019.08.8 14:46
Jak okradała? Jeżeli przy okazji jego lotu poleciał także jego syn to z czego okradł państwo?
Urszula2019.08.8 16:37
No widzisz. Jak ty nic nie rozumiesz? Czy Kuchcińskiemu przysługiwały specjalne loty na swoją prywatną działkę? Albo na narty? Albo na weekendy do domu? Czy żonie Kuchcińskiego przysługiwał specjalny lot z Rzeszowa do Warszawy? Jeśli rodzina Kuchcińskiego, jego przyjaciele i ich rodziny latali za darmo, a nie mieli do tego prawa to wg ciebie wszystko jest ok? A podatek od tych darmowych lotów? PiS ponoć ściga mafie vatowską, a sam jest taką samą mafią. Gdyby wszystko bylo w porządku to Kaczyński nie zdymisjonowałby Kuchcińskiego. Nie bądź głąb!
hrabia Potocki2019.08.8 12:12
W moim przekonaniu Kuchcinski nic nie zrobil nielegalnego,przeciez samolot i tak lecialdo Warszawy z pustymi siedzeniami, jako druga najwazniejsza osoba w panstwie, jednak z drugiej strony powinien byc bardziej ostrozny ze wzgledu na opozycje ktora szuka takich tanich spraw , glowny komentator tej sprawy posel Nitras sam zachwal sie po chamsku szukajac w torebce poslanki w Sejmie , sa na to filmy z Sejmu, ten moralizator to bezszczelny typ i klamca .Nie mniej jednak powinno sie sprawdzic wszystkie loty Tuskai innych urzednikow PO za czasow ich rzadow, ogolnie sa to drobne sprawy w porownaniu z dziesatkami afer za czasow PO
edi2019.08.8 11:26
P. KACZYŃSKI TWORZY NOWY SYSTEM SPOŁECZNY W POLSCE - SOLIDARNY ! Jan Paweł II w encyklice pisze że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
M2019.08.8 11:32
I na czym ten system ma niby polegać?
mckwacz2019.08.8 11:39
na dojeniu kasztanów
Urszula2019.08.8 12:26
Solidarni ze złodziejami?
edi2019.08.8 11:23
Jarosław Kaczyński to skromny GENIUSZ - DLA POLSKI WSZYSTKO !. To prawdziwy patriota i Mąż STANU, genialny strateg, ZAPISZE SIĘ W HISTORII ZŁOTYMI LITERAMI tak jak Józef Piłsudski. DUŻO ZDROWIA PANIE PREZESIE !!!!
sara miriam2019.08.8 11:26
100%
anonim2019.08.8 11:27
Obok "Sary" to ty w życiu nawet nie stałeś chłopie. Czas na wyjście z szafy.
Luzifer2019.08.8 11:21
Dojna Zmiana w akcji. Nalezalo im sie! Wstali z kolan i w gumiakach do samolotu!
lolek kremowka2019.08.8 11:17
The Aviator kłamał. Jest drugą, najważniejszą osobą w państwie.
lolek kremowka2019.08.8 11:06
W każdym rozwiniętym kraju zachodnim polityk przyłapany na kłamstwie jest skończony. W Polsce Kuchciński dalej jest marszałkiem i drugą osobą w państwie. Pan Stanisław Piotrowicz oświadczył, że leciał z The Aviatorem raz, a to ze względu takiego, że jego żona wypisana została ze szpitala (UWAGA!) z kilkoma tysiącami ampułek silnie zamrożonego leku... Żadnych ampułek się nie mrozi. Żaden szpital nie wypisuje pacjenta i nie zaopatruje go w leki - pacjent sam je sobie kupuje. W kilku tysiącach ampułek to wykąpać się można. Ponadto, Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologi i terapii zakażeń, skomentował zasadność tłumaczenia posła Piotrowicza z medycznego punktu widzenia. - Nie wydajemy leków pacjentom w postaci niegotowej do użycia - mówi nam lekarz.
piotrek2019.08.8 14:45
To nieprawda. Są cytostatyki, które przechowuje się w temp. 4stC. Kolokwialnie można powiedzieć, że to "w zamrożeniu". Mi zdarza się wydawać pacjentom leki aczkolwiek w małych ilościach. W przypadku terapii onkologicznych bywa różnie. Czasami lek jest sprowadzany imiennie z zagranicy i może być wydany choremu, a częściej jego rodzinie przy przeniesieniu miejsca terapii.
stara Repelecka 2019.08.8 15:17
+ 4 stopnie C to silnie zamrożony lek ; weź się człowieku ... w czoło. Krętacz, kłamca nawija makaron na uszy, a tu proszę obrońca się znalazł.
Pet2019.08.8 20:38
Bredził coś ten komunistyczny prokurator o pięciuset ampułkach. 500 ampułek cytostatyku? Zdajesz sobie sprawę z ceny tychże? Nie? A powinieneś. Nie spotkałem się jeszcze z tym, że szpital wydaje jakieś leki pacjentowi przy wypisie, tym bardziej cytostatyczne. Poza tym, najważniejszym pozostaje fakt że Piotrowicz, najzwyczajniej w świecie kłamał, zresztą jak cała ta partyjka PiS.
arbiter elegantiarum2019.08.8 11:05
Portal tvn24.pl dotarł do dokumentów, z których wynika, że na pokładzie rządowego samolotu razem z Markiem Kuchcińskim latali nie tylko jego żona i synowie, ale również siostra marszałka - Beata Kuchcińska.
Matka Polka2019.08.8 11:26
no i? Zapewne straci stanowisko, dziwię się, że sam nie podał się do dymisji. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, nawet jeżeli chciało się na niej dłużej błyszczeć. Jedziemy dalej.
anonim2019.08.8 11:32
Obok "matki" to ty w życiu nawet nie stałeś chłopie. Czas na wyjście z szafy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 11:00
eeeej gej marksista!!! to ty chodziłeś z p.izdą na kiju , czy stałeś jak idiota w durszlaku na głupim łbie?