Radykalny wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. Chiny i Korea Płn. w tym przodują - zdjęcie
22.04.21, 19:50Fot. Peter Griffin - publicdomainpictures, CC 0

Radykalny wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. Chiny i Korea Płn. w tym przodują

8

Jak wynika z upublicznionego właśnie raportu papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na całym świecie odnotowywany jest silny wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. Sytuacja ta nasiliła się zwłaszcza w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Jak podaje raport prześladowania chrześcijan dotyczą obecnie aż 62 krajów, podczas gdy jeszcze dwa lata wcześniej było to 38 krajów. - Oznacza to, że wyznawcy Chrystusa są gnębieni już nie w co piątym kraju, jak to miało miejsce przed dwoma laty, lecz w co trzecim – czytamy na portalu vaticannews.va.

- „Mnożą się organizacje terrorystyczne i dżihadystyczne. Jest to już nie tylko Państwo Islamskie czy Al-Kaida, Boko Haram, Asz-Szabab. Powstało co najmniej 20 kolejnych organizacji islamistycznych. Wszystkie one są ze sobą luźno powiązane, ale mają jeden wspólny cel: stworzyć wielki transkontynentalny kalifat, który będzie się rozpościerał od Mali w Afryce Subsaharyjskiej i Mozambiku aż po wyspy Komory na Oceanie Indyjskim i Filipiny” - powiedział na antenie Radia Watykańskiego dyrektor włoskiego oddziału stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Alessandro Monteduro.

Jak dodaje, „Na liście krajów prześladujących chrześcijan na pierwszym i drugim miejscu nadal znajdują się państwa, gdzie chrześcijanie są gnębieni przez reżimy autorytarne, a zatem Korea Płn. i Chiny”, w których „kwestionuje się nie tylko wolność religijną, ale narusza się wszystkie prawa człowieka”.

Z kolei dyrektor francuskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę na sytuację w Chinach gdzie „nastąpił w ostatnich latach znaczący rozwój techniki masowej kontroli, wykorzystującej sztuczną inteligencję”, co całkowicie narusza prawa człowieka do prywatności.

- Mówi się, że w Chinach zainstalowanych jest dzisiaj 626 mln kamer kontrolnych, które są połączone z systemem rozpoznawania twarzy – zauważa.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (8):

Dam2021.04.23 7:06
Chiny i Korea Płn. prześladują wszystkie grupy religijne, nie tylko Chrześcijan. Ale reszta nie jest ważna wspomnienia? Że poganie, niewierni, gorsi to mogą być prześladowane?
Radykalny wzrost prześladowań2021.04.22 21:52
chrześcijan na całym świecie. Chiny i Korea Płn. w tym przodują.//// Jak wynika z upublicznionego właśnie raportu papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na całym świecie odnotowywany jest silny wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. Sytuacja ta nasiliła się zwłaszcza w przeciągu ostatnich dwóch lat. Jak podaje raport prześladowania chrześcijan dotyczą obecnie aż 62 krajów, podczas gdy jeszcze dwa lata wcześniej było to 38 krajów. - Oznacza to, że wyznawcy Chrystusa są gnębieni już nie w co piątym kraju, jak to miało miejsce przed dwoma laty, lecz w co trzecim – czytamy na portalu vaticannews.va. - „Mnożą się organizacje terrorystyczne i dżihadystyczne. Jest to już nie tylko Państwo Islamskie czy Al-Kaida, Boko Haram, Asz-Szabab. Powstało co najmniej 20 kolejnych organizacji islamistycznych. Wszystkie one są ze sobą luźno powiązane, ale mają jeden wspólny cel: stworzyć wielki transkontynentalny kalifat, który będzie się rozpościerał od Mali w Afryce Subsaharyjskiej i Mozambiku aż po wyspy Komory na Oceanie Indyjskim i Filipiny” - powiedział na antenie Radia Watykańskiego dyrektor włoskiego oddziału stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Alessandro Monteduro. Jak dodaje, „Na liście krajów prześladujących chrześcijan na pierwszym i drugim miejscu nadal znajdują się państwa, gdzie chrześcijanie są gnębieni przez reżimy autorytarne, a zatem Korea Płn. i Chiny”, w których „kwestionuje się nie tylko wolność religijną, ale narusza się wszystkie prawa człowieka”. Z kolei dyrektor francuskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę na sytuację w Chinach gdzie „nastąpił w ostatnich latach znaczący rozwój techniki masowej kontroli, wykorzystującej sztuczną inteligencję”, co całkowicie narusza prawa człowieka do prywatności. - Mówi się, że w Chinach zainstalowanych jest dzisiaj 626 mln kamer kontrolnych, które są połączone z systemem rozpoznawania twarzy – zauważa.
c.d.2021.04.22 21:53
Radykalny wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. Chiny i Korea Płn. w tym przodują.//// Jak wynika z upublicznionego właśnie raportu papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na całym świecie odnotowywany jest silny wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. Sytuacja ta nasiliła się zwłaszcza w przeciągu ostatnich dwóch lat. Jak podaje raport prześladowania chrześcijan dotyczą obecnie aż 62 krajów, podczas gdy jeszcze dwa lata wcześniej było to 38 krajów. - Oznacza to, że wyznawcy Chrystusa są gnębieni już nie w co piątym kraju, jak to miało miejsce przed dwoma laty, lecz w co trzecim – czytamy na portalu vaticannews.va. - „Mnożą się organizacje terrorystyczne i dżihadystyczne. Jest to już nie tylko Państwo Islamskie czy Al-Kaida, Boko Haram, Asz-Szabab. Powstało co najmniej 20 kolejnych organizacji islamistycznych. Wszystkie one są ze sobą luźno powiązane, ale mają jeden wspólny cel: stworzyć wielki transkontynentalny kalifat, który będzie się rozpościerał od Mali w Afryce Subsaharyjskiej i Mozambiku aż po wyspy Komory na Oceanie Indyjskim i Filipiny” - powiedział na antenie Radia Watykańskiego dyrektor włoskiego oddziału stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Alessandro Monteduro. Jak dodaje, „Na liście krajów prześladujących chrześcijan na pierwszym i drugim miejscu nadal znajdują się państwa, gdzie chrześcijanie są gnębieni przez reżimy autorytarne, a zatem Korea Płn. i Chiny”, w których „kwestionuje się nie tylko wolność religijną, ale narusza się wszystkie prawa człowieka”. Z kolei dyrektor francuskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę na sytuację w Chinach gdzie „nastąpił w ostatnich latach znaczący rozwój techniki masowej kontroli, wykorzystującej sztuczną inteligencję”, co całkowicie narusza prawa człowieka do prywatności. - Mówi się, że w Chinach zainstalowanych jest dzisiaj 626 mln kamer kontrolnych, które są połączone z systemem rozpoznawania twarzy – zauważa.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.22 20:59
mnie zawsze cieszy wiadomość że ktoś zabił księdza!
Po 11 ...2021.04.22 20:51
A u nas co? U nas też prześladuje się "obce" religie. Na przykład polskie państwo ODMAWIA nawet rejestracji KLPS. I co? I jak można czepiać się prześladowań gdzieś, jak u siebie robi się podobnie???
Anonim2021.04.22 20:43
Ja nie wiem, czemu frądla tak pyszczy. Przecież męczeństwo jest gwarancją zbawienia wg ideologii katolickiej. Dopiero był artykuł, że nie wystarczy być "dobrym" by iść do nieba. Dziękujcie zatem swoim prześladowcom na kolanach i nadstawiajcie drugi policzek jeśli życie wieczne wam miłe!
Kto mieczem wojuje...2021.04.22 20:35
Mogliście katocfelki nie prześladować wszystkiego z czym się nie zgadzacie, to może by was teraz nie gnębiono. Dla mnie sytuacj na plus, coby szybciej się tej bezmózgiej masy zajmujacej miejsce na Ziemi się pozbyć.
Przypomnienie2021.04.23 8:48
Przypomnę tylko że było wiele "wielkich'' osób, już próbowało zniszczyć Katolików ALE NIKOMU SIĘ NIE UDAŁO. Dopóki świat będzie istniał będą po nim chodzić wyznawcy Jezusa i radzę się z tym pogodzić.PS:Nienawiść prowadzi tylko do wojny więc radzę się opamiętać.