Putin wybiela ZSRR. Mówił też o Trumpie i Ukrainie - zdjęcie
20.12.19, 09:55Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Putin wybiela ZSRR. Mówił też o Trumpie i Ukrainie

2

Wczoraj w Moskwie miała miejsce coroczna konferencja prasowa z udziałem Władimira Putina. Rosyjski prezydent mówił między innymi o impeachmencie Donalda Trumpa i sytuacji na Ukrainie. Znowu też wybielał historię ZSRR.

W trakcie konferencji, która miała miejsce w Światowym Centrum Handlu, na której zebrało się nie mal 1900 dziennikarzy z całego świata Putin stwierdził, że impeachment Trumpa odbywa się pod zmyślonymi pretekstami. Dodał też, że Rosja chce popraw stosunków z USA, bez względu na to, kto zasiada w Białym Domu.

Mówiąc o kwestii Ukrainy, powiedział że na wschodnie… nie ma zagranicznych wojsk, są tylko siły samoobrony, które składają się z miejscowych mieszkańców. Dodał, że po obu stronach konfliktu znajdują się najemnicy – Francuzi czy Niemcy.

W swoich słowach odniósł się także do wrześniowej rezolucji Parlamentu Europejskiego dot. wybuchu II wojny światowej. Bronił sowieckiej Rosji stwierdzając, że ZSRR… jako ostatni kraj podpisał z III Rzeszą pakt o nieagresji.

Dalej mówiąc o tajnym protokole, którego efektem był rozbiór Polski, stwierdził, że i ona brała udział w rozbiorze Czechosłowacji, a wojska sowieckie wkroczyły na teren Polski 17 września po tym, jak rząd utracił kontrolę nad siłami zbrojnymi i „opuścił kraj”. Dodał:

Nie było o tym z kim rozmawiać”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

Klapaucjusz2019.12.20 10:47
Wszyscy się czepiają niewinnej Rosji. Tak jak ten frajer, który osłodził herbatę polonem 210 i potem zwalił wszystko na Putina. Albo ci frajerzy, którzy pomylili broń chemiczną z perfumami i też płakali, ze to wina Rosji. Każde dziecko wie, że polon 210 i Novichok można kupić w dowolnym sklepie z polonem 210 i bronią chemiczną. I to ładnie, że Prezydent Putin stanął po stronie Prezydenta Trumpa, który nie tylko jest do bólu uczciwy i kryształowo czysty ale też kocha Polskę całem sercem.
robaczek 2.02019.12.20 10:13
TO JAK TO KURDE JEST??? / Putin naszym przyjacielem czy wrogiem ???? bo: - realizujemy interesy rosii - rozwalamy EU od srodka - wspolpracujemy z sojusznikami Rosii - bronimy rosje w ONZ a jednoczesnie: - oskarzamy ją o cale nasze nieszczescie miski!!!!! wy nie widizcie ze cos tutaj nie gra????? wy ???!!!!! najiteligentniejsza grupa wyborcow w PL???? ;] jak to???!?!?!?!??!?!?!?!? oj geriatria..... robią was w chu..........!!!!! a wy z usmiechem eh tylko Polski szkoda ;/