PSL przyjmie posłów wyrzuconych z PO? ,,Z otwartymi rękami’’ - zdjęcie
16.05.21, 13:56Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

PSL przyjmie posłów wyrzuconych z PO? ,,Z otwartymi rękami’’

11

W piątek Zarząd Krajowy PO wyrzucił z partii dwóch posłów: Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Posłowie nie zdradzili jeszcze swoich politycznych planów, jednak politycy PSL nie ukrywają, że chętnie przyjęliby ich do siebie.

Zarząd Krajowy PO wyrzucił z partii posła Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Wnioskował o to przewodniczący Borys Budka, a jako powód partia podała „działanie na szkodę Platformy”. Obaj posłowie byli sygnatariuszami słynnego apelu parlamentarzystów KO, którzy wezwali do „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”.

Zarówno Ireneusz Raś jak i Paweł Zalewski byli zaskoczeni decyzją władz Platformy i podkreślali, że nie znają jej przyczyn.

Zdaje się, że po radykalnym skręcie w lewą stronę w Platformie Obywatelskiej rozpoczęły się „czystki”. W najbliższym czasie z ugrupowania Borysa Budki może odejść lub zostać wyrzuconych więcej polityków o konserwatywnym światopoglądzie. Goszcząc na antenie TVP Info poseł PSL Władysław Bartoszewski podkreślił, że jego partia chętnie ich przyjmie.

- „Nie ma wątpliwości, że rozmawiamy z posłami konserwatywnymi w PO. Nie będziemy łowić w opozycji, natomiast jeśli będą wyrzuceni za poglądy podobne do nas, to przyjmiemy ich z otwartymi rękami”

- mówił polityk

- „PO zwróciła się w lewo, traci w sondażach i nie widzi miejsca dla posłów konserwatywnych. To niczemu dobremu nie służy”

- dodał gość programu „Woronicza 17”.

Podobnego zdania jest senator Jan Filip Libicki, który gościł w programie „Polityczna Kawa” na antenie TV Republika.

- „Ja opuściłem Platformę w 2018 roku, kiedy wyrzucono z niej posłów, panią Fabisiak i pana Tomczaka i pana Biernackiego. Pani Fabisiak wróciła do Platformy, koledzy zostali wyrzuceni i ja wtedy wystąpiłem z Platformy Obywatelskiej, zdając sobie sprawę, że dla osób o konserwatywnych poglądach w tym momencie w 2018 roku, że tego miejsca nie ma”

- przypomniał polityk.

- „Wydaje mi się, że dobrze zdiagnozowałem sytuację, skoro mijają trzy lata i następne osoby kojarzone jakoś tam z konserwatywnymi, czy centrowo-konserwatywnymi poglądami, są z tej partii usuwane. Moja decyzja była słuszna”

- dodał.

Jak ocenia, obecna sytuacja w Platformie wynika z podjętego wcześniej przez partię wyboru.

- „Chce się ona ścigać z Lewicą na postępowość, progresywizm itd.”

- stwierdził.

Zaznaczył, że PSL chce być formacją centrowo-konserwatywną.

- „Nie będzie tu oczywiście żadnego polowania, czy ciągnięcia na siłę, ale mogę powiedzieć za siebie - gdyby panowie Raś i Zalewski chcieli współtworzyć Koalicję Polską, to ja osobiście bym się cieszył”

- podkreślił gość Tomasza Sakiewicza.

kak/tvp.info.pl, Telewizja Republika, niezależna.pl

Komentarze (11):

PSL2021.05.18 10:58
Nijaka partia, nijacy politycy, nijaki program. Najważniejsza stabilizacja kadr partyjnych, poborów i stanu posiadania Co mądrego może powiedzieć rolnik z Warszawy z wykształceniem ( ? ) historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i Cambridge. Tyle co przeczyta w prasie lub ktoś mu powie. Pan PROFESOR dymny jest z mądrości , autorytetu i wiedzy.
Przyjmą2021.05.18 11:01
PSL przyjmie wszystkich . Przecież nie wiadomo co będzie jutro . Może sami będziemy w poniewierce a wtedy ktoś nas przyjmie. A program to bycie w OPOZYCJI do KOALAICJI. Program uniwersalny, nigdy się nie zużyje.
KATON STARSZY2021.05.17 12:01
A czym się różni PSL od PO-wolksdojczów.Ta sama sitwa z pędem do żłoba. Sprzedawczyki i zdrajcy.
droma2021.05.16 20:07
jasne że psl ich przyjmie bo to ''partia swoich ludzi'' i jest jeszcze miejsce na kanapie ...
Oglądaj Hit kinowy2021.05.16 18:37
Oglądaj już dziś super film familijny Dumbo 2019 Lektor PL https://bit.ly/33KRIn5 Oraz inne hity. Zapraszam serdecznie nie przegap tego Voda!
Anonim2021.05.16 16:56
ZSL (PSL) łapie wszystko co się rusza inaczej nie przetrwa . ZSL zawsze było jak nie z PZPR to z PO .
Nina2021.05.16 16:13
PSL był i jest takim rzepem na ogonie PO, jak ogon machał tak z nim machał się ten rzep i bez zastrzeżeń wykonywał rozkazy platformiarzy. Obrzydliwa partyjka wywodzaca się z komunistycznego ZSL. PSL takie samo zło jak PO.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.16 15:55
Ciekawe, że katoprawackie trepy zawsze mają takie tępe, brzydkie, odpychające gęby i jest to absolutna reguła. Czasem wystarczy spojrzeć i od razu wiesz: PiSowiec. Albo coś równie głupiego i podłego.
takich tylko poza sejm2021.05.16 15:29
Zalewski mial prawo do swojego swiatopogladu, ale inni jego zdaniem nie mieli prawa do wlasnego. Gdy byl narzucony przez decyzje wladz partii prawdziwy faszyzm, posel Zalewski i Raś nie protestowali i poparli 5 dla zwierzat https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=17&nrglosowania=130 Poza PSLem wszystkie partie sa faszystowskie. Moze jeszcze Gowin
Macie2021.05.16 14:51
aż tyle gumofilców? Krętacze i sejmowe dziwki.
nil2021.05.16 14:16
Libicki twierdzi, że PSL chce być formacją centrowo-konserwatywną. Panie Libicki, póki co PSL jest lewacką nierządnicą i nic nie wskazuje na to, że coś w tym zakresie się zmieni. Zawsze byliście pierwszym koalicjantem lewaków, a kiedy grunt pod nogami się wali, chwytacie się prawej poręczy. Żeby gości zapraszać, trzeba najpierw zrobić u siebie porządek.