Przydacz: Chcemy utrzymać solidarność Europy wobec zagrożenia ze strony ZBiR - zdjęcie
25.11.21, 13:48Fot. Screenshot You Tube TVP Info

Przydacz: Chcemy utrzymać solidarność Europy wobec zagrożenia ze strony ZBiR

3

Chodzi o to, żeby w kontekście tych zagrożeń świat zachodni wspólnie z regionem Europy Środkowej i Wschodniej wysyłał odpowiednie sygnały i do Mińska, i do Moskwy, aby do jakichkolwiek dalszych działań eskalacyjnych nie dochodziło. Tę misję będziemy kontynuować przez najbliższe dni” – zapowiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

„Sytuacja na granicy - to niebezpieczeństwo, które obserwowaliśmy wokół przejść granicznych - spowodowała konieczność zamknięcia tego przejścia (w Kuźnicy). Jesteśmy absolutnie zdeterminowani, by zabezpieczyć polską granicę. Jeżeli sytuacja będzie eskalowała, to będzie konieczne zamykanie kolejnych przejść granicznych” – oznajmił na konferencji po naradzie sztabu kryzysowego ws. sytuacji na granicy, wiceminister Przydacz.

„Widzimy, co się dzieje na rynku gazu. Idzie zima, mamy świadomość, że Rosja może wykorzystywać tę sytuację do rozgrywania swojej polityki”  – stwierdził wiceszef MSZ i dodał, że polska będzie kontynuować swoje działania dyplomatyczne aż do momentu, w którym „strona wschodnia zrozumie, że nie opłaca się jej to działanie, że ta jedność europejska będzie na tyle utrzymana, że zniechęci potencjalnych agresorów do działań eskalacyjnych. To jest nasz cel: twarde sygnały, publiczne i niepubliczne. Chodzi o to, żebyśmy mówili jednym językiem i wspólnie odpychali potencjalne zagrożenia”.

 

ren/tvp.info

Komentarze (3):

Dam2021.11.25 14:10
Frondo, coś o tym? "Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w sprawie jawności majątków rodzin najważniejszych urzędników Trybunał Konstytucyjny w czwartek uznał, że ustawa dotycząca ujawniania majątków rodzin najważniejszych osób w państwie jest częściowo niezgodna z polską konstytucją." Czyli teraz jak polityk przepisze majątek na żonę, to już się o tym nie dowiemy. Ciekawe, czy gdyby taka decyzja TK padła za rządów PO, to byście popierali.
RNA wirus2021.11.25 14:09
A kiedy PIS się określi z kim chce współpracować bo póki co na wszystkich psy wiesza i z nikim mu nie po drodze .
B522021.11.25 14:01
od zachodniej Europy możesz jedynie spodziewać się kar