23.10.19, 11:45fot. EPP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Protesta wyborcza być dobra jak nasza i niedobra jak PiS-a

Wierzę w inteligencję Czytelnika, ale felietony czytają też dziennikarze GW i TVN, zaglądają na portal politycy i wyborcy POKO, to dla nich małe wyjaśnienie. Żart, tytuł jest żartem, takim sobie i zbudowanym na wyeksploatowanej parafrazie „prawa Kalego”, ale taki miał być. Prosty i zgrany żart najlepiej oddaje poziom opozycji POKO, bo już nawet „Lewica” wykazuje więcej inteligencji. W zastanych okolicznościach komediowej głupoty należałoby zacząć od podstaw prawnych i fundamentów demokracji, co razem wzięte wygląda mniej więcej tak. W każdym demokratycznym państwie protest wyborczy nie tylko nie jest „zamachem” na demokrację, ale jest stałym i niezbędnym narzędziem kontroli procesów demokratycznych, zapisanym w kodeksach - pisze Matka Kurka na łamach strony Kontrowersje.org.


Do wczoraj z powyższą oczywistością zgodziliby się wszyscy, nie wyłączając pogubionych w śmieszności polityków POKO, ale jak wiadomo wystarczy, że Kaczyński powie A, to w odpowiedzi musi usłyszeć Z, bo tak daleko od rzeczywistości znajduje się „opozycja”. PiS skorzystał z normalnej procedury prawnej i demokratycznej, a cały proces musi się odbyć na oczach obywateli, o ile w ogóle do procesu dojdzie. Gdyby ktoś w POKO znał podstawy prawne, to całą grupą nie robiliby z siebie idiotów w czasie konferencji prasowej, na której opowiadali brednię za brednią. Oczywiście ten spektakl ma służyć budowaniu emocji, przecież po drodze już padło, że „zamach na demokrację” wyprowadzi miliony na ulice i będzie końcem PiS, jednak i to trzeba umieć robić.

Zamiast budowania emocji, POKO zbudowało taką śmieszność, że Lis z Giertychem się ubawili i załamali. W TVN24 też pełna konsternacja i brakuje pomysłu, jak wytłumaczyć, że protesty wyborcze złożyły i PiS i POKO, co więcej wszystkie te wnioski zostaną rozpoznane w tej samej procedurze przez te same instytucje. Schetyna w boju o utrzymanie stołka najprawdopodobniej traci resztki rozumu i bez żenady opowiada do kamer brednie, jakoby POKO złożyło skargę do Sądu Najwyższego, nie do Izby Nadzwyczajnej SN. Problem polega na tym, że protesty wyborcze rozpatruje tylko i wyłącznie Izba Nadzwyczajna, czyli ta "pisowska" i „podległa” Kaczyńskiemu.

Kto chcący zachować odrobinę powagi da wiarę, że PiS protestem wyborczym w tym samym trybie, przed tą samą instytucją, dokonuje zamachu na demokrację, a POKO demokracji broni? Niestety nie można powiedzieć, że nikt, najmniej połowa wyborców „opozycji” uwierzy, ale to jest kolejna radykalizacja, która ma jeden wielki pożytek. Przekroczenie pewnych poziomów groteski, ocierającej się o obłęd, powoduje, że partia aspirująca do przejęcia władzy staje się politycznym kolorytem. Działania Schetyny i tych, którzy jeszcze przy nim zostali skierowane są tak bardzo radykalnej grupy wyborców, że Lis z Giertychem się w niej nie mieszczą i to jest pierwsze zwycięstwo PiS.

Na początku byłem sceptyczny wobec pomysłu PiS, nie trudno było się domyślić, że to się skończy dokładnie tak, jak widzimy, jednak po jednym dniu trzeba przyznać, że to jest strzał w dziesiątkę. Prawdopodobieństwo, że wyniki wyborów zostaną zmienione w mojej ocenie jest niewielkie. Za to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sama procedura w Izbie Najwyższej zostanie przeprowadzona wzorcowo i w pełnej transparentności, co zresztą wynika wprost z przepisów prawa i to będą następne duże punkty dla PiS. POKO przez cztery lata zrobiło tysiąc głupich rzeczy, ale ich największy problem to spirala. Oni się każdego dnia nakręcają coraz bardziej i popełniają coraz większe głupstwa na oczach Polaków.

Na końcu są jeszcze dwie inne ważne korzyści, PiS tym prostym ruchem zmienił tematy dnia, na przykład sprawa Banasia praktycznie zniknęła, podobnie jak rzekome „konflikty” w Zjednoczonej Prawicy. Drugi sygnał pójdzie do świata, szczególnie do Komisji Europejskiej, której Polska pokaże, że prawo i demokracja działają idealnie, a obóz władzy nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie niezależnych sądów. Nie wiem na ile ten scenariusz został świadomie przez Nowogrodzką napisany, na ile jest dziełem przypadku, natomiast wiem, że na tym wygrywa i wygra PiS – do zera.

Matka Kurka

Kontrowersje.org

Komentarze

Daniel K2019.10.23 12:41
Polska to dziwna kraj ! Większość Polaków, która głosowała na partie opozycyjne, głosowała de facto przeciwko własnym interesom !!! Oni nie chcą, aby pieniądze trafiały do ich dzieci i emerytów czyli ich rodziców, lecz do mafii watowskich i oszustów !
Portofino2019.10.23 13:35
Tak wlasnie jest! Tych ludzi trzeba leczyc
Daniel K2019.10.23 12:39
Polska to dziwna kraj, 45 lat komunizmu to jeszcze za mało pseudopolakom ?!! Ponad 3 mln ludzi głosowało na postkomunistów. To nieprawdopodobne !!!
KaczyKaczor2019.10.23 12:36
13 października skończył się Grzegorz Schetyna ! Bye, bye !
Dam2019.10.23 12:35
Tymczasem PIS kwestionując uczciwość wyborów senackich odwołuje się do artykułów Kodeksu dotyczących głosowania na listy sejmowe. Nasi rządzący nawet wniosku poprawnie napisać. Miernoty i nieudacznicy u władzy.
Po2019.10.23 12:31
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Dam2019.10.23 12:53
Właśnie doczytałem, jest lepiej. PIS uważa, że nieważne głosy im "się po prostu należą" "Ustalenie, iż część głosów zostało nieprawidłowo uznanych za nieważne, zaś w rzeczywistości powinny być one uznane jako głosy poparcia dla kandydata KW Prawo i Sprawiedliwość decyduje o tym, że najwięcej głosów uzyskał kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość"
Albert2019.10.23 12:35
To takie proste by osiągnąć większość w senacie ! Panie Ziobro, pogoń pan tych zgniłych sędziów do roboty ! Do odsiadki powinni się już szykować Gawłowski i Kwiatkowski i być może 2-3 innych i większość jest zapewniona !!!
Piotr Nowak2019.10.23 12:34
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
Portofino2019.10.23 13:33
Zawiesic dla wszystkich ktorzy twierdza ze to lapowka
2019.10.23 13:34
Widzisz, mój drogi psycholu. Nie mogę powiedzieć że się pode mnie podszywasz, bo jak poszedłem po odbiór prawa jazdy, to pani zapytała mnie o imię i nazwisko. Powiedziałem Piotr Nowak - odpowiedziała że ma trzydziestu. :) Co nie zmienia faktu że jesteś mocno zaburzony. :) ps Uważaj na spacje. Bo widać że to ty poyebie :P
JS2019.10.23 12:10
Jeszcze w Polsce nie było takich IDIOTÓW, DURNIÓW, GŁUPKÓW, OBŁUDNIKÓW, ZDRAJCÓW, KRĘTACZY, WICHRZYCIELI, NIENAWISTNIKÓW po studiach !!! Oni są obrazem upadku człowieka, służalczego jak pies wobec obcych rządów. Pozdr.
OTUA2019.10.23 12:05
Widzisz Kurek, jesteś jednak nieuk. Protest może być zasadny, np. źle wydrukowane karty do głosowania albo bezzasadny vide Terlecki "...a tak sprawdzimy z ciekawości...". Doucz się Kurek i nie ośmieszaj się jeszcze bardziej.
Zbych2019.10.23 12:42
Widzisz Otua, Ty jesteś jednak inteligentny - jak Bolek... I to jest piękne.
TVPiS2019.10.23 13:09
A ty, Zbychu, pierdnij po cichu ;-)
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.23 13:14
OTUA - chyba nie wierzysz w to, że Kurek w to wierzy. Kurek ma płacone za to, żeby frajerami sprytnie manipulować. Praca jak każda inna. SB-cy też nie wierzyli w marksizm.
JONASIK2019.10.23 11:52
Trzeba być debilem żeby nie odróżniać protestu związanego z dowodem na nieprawidłowości od protestu związanego z "dobrze jest sprawdzić" Totalnym debilem