Prof. Zdzisław Krasnodębski: Rozpad KE to kolejna porażka Schetyny. To początek bardzo głębokiego kryzysu - zdjęcie
19.07.19, 08:55screenshot Youtube - Polskie Radio

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Rozpad KE to kolejna porażka Schetyny. To początek bardzo głębokiego kryzysu

11

- To kuriozalne zjawisko, że bez względu na orientację polityczną wszyscy połączyli się po to, by zwalczać jedną, zbyt silną dla opozycji, zbyt merytoryczną i dobrze rządzącą partię - mówił w "Sygnałach dnia" Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Główne siły opozycyjne nie wystartują w jesiennych wyborach na wspólnych listach. PSL ogłosiło samodzielny start, SLD formuje koalicję wraz z Wiosną i Lewicą Razem, a Grzegorz Schetyna ogłosił, że na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się politycy PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska oraz działacze samorządowi.

Zdzisław Krasnodębski uważa to za "powrót do normalności". - To kuriozalne zjawisko, że bez względu na orientację polityczną wszyscy połączyli się po to, by zwalczać jedną, zbyt silną dla opozycji, zbyt merytoryczną i dobrze rządzącą partię jaką jest Prawo i Sprawiedliwość - ocenił.

- Przynajmniej jest tak, że będzie jeden blok mniej, a drugi bardziej lewicowy. Wyborcy będa mogli wybrać w sposób bardziej świadomy - wskazał europoseł PiS.

W opinii polityka z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości "to lepiej", że opozycja się podzieliła, ale i "z punktu widzenia Polaków" jest to korzystna sytuacja. - Mają jaśniejszy wybór - ocenił Zdzisław Krasnodębski.

Gość Jedynki uważa również, że rozpad Koalicji Europejskiej to "kolejna porażka" lidera PO Grzegorza Schetyny. - Myślę, że to jest początek bardzo głębokiego kryzysu po przegranych wyborach europejskich – wskazał.

Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej polityki migracyjnej. Niemiecka polityk jest też za ukonkretnieniem dyskusji w sprawie praworządności.

Zdzisław Krasnodębski przyznał, że cieszą go wypowiedzi tego typu, "bo takich słów zabrakło w czasie jej przemówienia w PE". - Mam nadzieję, że Ursula von der Leyen wniesie taki element, który kiedyś wnosiły Niemcy (...), rozumienia tego, że czasami potrzeba trochę więcej powściągliwości ze strony dużych państw - powiedział na antenie Jedynki.

Europoseł liczy na to, że nowa przewodnicząca KE "uzna podmiotową rolę Grupy Wyszehradzkiej" i będzie świadoma, "że nie można budować polityki unijnej tylko na sojuszu francusko-niemieckim".

Całej rozmowy wysłuchać można tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze (11):

twitter:PromocjaPWS2019.07.21 21:55
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
1112019.07.19 10:53
A porażki pisuarów? Szydło,Richard,Szczerski w NATO.Same sukcesy.Zenada
Trzeba myśleć2019.07.19 9:43
PiS bedzie miało poparcie tak długo puki ma za co kupować głosy wyborców, potem będzie wielkie bum! Pusty budżet i nie pomogą już żadne kłamstwa, a za łamanie praworządności kilku polityków znajdzie się w wiezieniu
qwerty2019.07.19 9:32
Dla czego te PiSowskie psory (KRASNODUPSKI, PAWŁOWICZ) są takimi jełopami ?
Krzysiek2019.07.19 9:34
Powiedział co wiedział.
===2019.07.19 10:17
Bo takich prezes potrzebuje do koryta
qwerty2019.07.19 10:24
O Boze to znowu ja niestety opanowała mnie pomrocznosc i jak zwykle piszę bzdety oczywiście to miało byc o koparce co to kopała i kopała az się dokopała
Foster2019.07.19 9:29
Śmieszne jest to jak polityk PIS umartwia się rzekomym niepowodzeniem PO.
Krzysiek2019.07.19 9:33
To nie jest śmieszne. Facet mówi prawdę otwartym tekstem. Śmieszna jest sytuacja zdrajców z opozycji. Nawet tragikomiczna. Ich miejsce jest na śmietniku historii. A ich poplecznikom pozostała ironia i wulgaryzmy.
Foster2019.07.19 10:05
Jakich zdrajców, co ty bredzisz - od tego tylko krok do rozwiązania ostatecznego.
Tres Amigos 500, 600,12002019.07.19 9:25
Spokojnie, to tylko pisowski profesor z naciskiem na "pisowski"