Prof. Krasnodębski: Doceniamy słowa Steinmeiera. Czas na konkrety - zdjęcie
02.09.19, 10:01zdj. screen Youtube/Polskie Radio

Prof. Krasnodębski: Doceniamy słowa Steinmeiera. Czas na konkrety

1

"Oczekiwałbym, żeby za słowami poszły pewne czyny"- w taki sposób europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski odniósł się do wystąpień prezydenta Niemiec. 

"Należy docenić, że prezydent Frank-Walter Steinmeier przyjechał do Wielunia. Parę lat temu było to jeszcze miejsce zupełnie nieznane przez Niemców"-ocenił polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Polskim Radiem. 

"Oba wystąpienia prezydenta Niemiec były dobre i znaczące, Wszystkie media niemieckie odnotowują tę prośbę o przebaczenie"-zauważył Krasnodębski. Europoseł zwrócił uwagę, że choć w warstwie symbolicznej wyraźniej widać ubolewanie i ekspiację, to stanowisko niemieckie w kwestii konkretów- m.in. reparacji- nie zmienia się. 

"Ja bym oczekiwał, żeby za tymi słowami poszły pewne czyny i to dotyczy po pierwsze, oczywiście reparacji, może jakiś gest w rodzaju odbudowania Pałacu Saskiego, mówi się dużo o pomniku - polskie ofiary nie mają żadnego miejsca upamiętnienia w Berlinie. Dopiero dzisiaj, 80 lat po wojnie, się o tym mówi"-ocenił gość Polskiego Radia.

"Apelowałbym do strony niemieckiej, żebyśmy przeszli od słów do konkretów. Za słowami prezydenta Steinmeiera powinny pójść czyny, więc niech pójdą jakieś czyny"-podkreślił prof. Krasnodębski.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (1):

JS2019.09.2 10:37
Zatrzymani bandyci mówią bardzo przepraszamy ale płacić nie zamierzamy za nasze zbrodnie, morderstwa, tortury, gwałty, grabieże, upokorzenia. Jeżeli nie chce to jakaś organizacja, sąd musi pociągnąć go do odpowiedzialności. Pozdr.