Prof. Aleksander Nalaskowski dla Fronda.pl: Czuję się jak zbrodniarz,  jak zarażony HIV - zdjęcie
13.09.19, 07:45nalaskowskialeksander.jpg

Prof. Aleksander Nalaskowski dla Fronda.pl: Czuję się jak zbrodniarz, jak zarażony HIV

135

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Niemal wszystkie media informują, że został Pan w środę zawieszony na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego. Podobno to skutek Pana felietonu, zamieszczonego w tygodniku „Sieci”. Jak Pan Profesor odnosi się do tej sprawy?

Prof. Aleksander Nalaskowski, pedagog, ekspert ds. rozwoju dziecka: Jest to sprawa niemiła, dotyczy mojego uniwersytetu, szkoda mi moich studentów, zwłaszcza seminarzystów, których musiałem zostawić. 

Inni profesorowie wyrażają swoje opinie w mocniejszy niż pan sposób i... nic. Dlaczego?

Nie chciałbym powoływać się na przypadek „nieśmiertelnego” profesora Hartmana, który w istocie rzeczy dokonuje wpisów zupełnie nieakceptowalnych i czyni to jako profesor (dla porównania ja zostałem ukarany za wypowiedź w felietonie).

To bodajże nie pierwszy taki przypadek, gdzie profesor wyrażający poglądy prawicowe zostaje ukarany przez władze uczelni, natomiast inni wyrażający zamiłowanie do lewicy profesorowie, wydają się być faworyzowani. Dlaczego tak się dzieje?

Jest to pierwszy taki przypadek, dlatego, że tego typu możliwość zawieszenia rektor ma dopiero od 2018 roku - wprowadziła to ustawa Gowina. Nie pozwala ona zachować tego typu spraw w gronie uczelni, jedyną możliwością mojego odwołania nie jest odpowiedź do rektora, czyli do nadawcy tego pisma - po ustawie Gowina mogę udać się tylko do sądu pracy. Szkodliwość tej ustawy widoczna jest gołym okiem. Gdyby nie ona, napisałbym odwołanie, rektor być może okazałby zrozumienie i sprawa by się skończyła, nie byłoby skandalu i całej niepotrzebnej hucpy na całą Polskę, która robi ze mnie medialną gwiazdę. 

I co teraz?

W tej chwili nie mam innego wyboru, jeśli nie odwołam się do sądu pracy, to znaczy, że zgadzam się z nałożoną na mnie karą, że przyznaję się do winy. Jeżeli się odwołam, to wynoszę sprawy poza uniwersytet i wdaje się w procedury sądowe, które mogą trwać wiele lat. 

Za co rektor do tej pory zawieszał wykładowcę uczelni?

Profesorowie byli zawieszani za molestowanie studentek, plagiaty, nieprowadzenie zajęć itp., ja zostałem zawieszony za poglądy, których się nie wyrzeknę. Kwestię wierności tym poglądom warunkuje moje sumienie. Jest to kuriozalny przypadek, którego nie umiem skomentować. Niemniej jednak jest to mój uniwersytet, będzie on trwał, niezależnie od tego czy będę na nim wykładał czy nie, niezależnie od tego czy rektor się zmieni, czy nie. Od samego początku tego uniwersytetu studentem był tu mój tata, później wykładał jako doktor, następnie ja się z nim związałem. Niezależnie od sytuacji przyznam panu, że kocham ten uniwersytet. 

Co rozstrzyga w tej sprawie?

Studenci. To zawieszenie powoduje, że formalnie rzecz biorąc nie mogę iść nawet do biblioteki uniwersyteckiej. Zostawiłem „rozgrzebane” prace magisterskie, dwa seminaria, które prowadzę, bardzo wysoko oceniane przez studentów wykłady nie będą mogły się odbyć. Ktoś będzie musiał teraz prowadzić za mnie zajęcia. Koleżanka, która jest prorektorem, prowadziła ten sam co ja przedmiot, nie wiem czy znajdzie czas. Przyznam, że czuje się jak zbrodniarz, bandyta, bądź jak zarażony HIV. Nie mogę się nawet pojawić, mam zakaz istnienia na uniwersytecie. 

Czy od teraz inni profesorowie o podobnych poglądach mogą zacząć się bać wyrażać własne poglądy?

Bardzo chciałbym żeby się nie bali. Jak narazie poparł mnie jeden dziekan z tego uniwersytetu, reszta zgodnie milczy i najprawdopodobniej tak będzie to wyglądało. 

Czy kiedy wróci już Pan do swoich obowiązków, zmieni sposób wyrażania przez pana opinii?

Nie. 

Co wtedy? Czy nie obawia się pan konsekwencji?

Nie, najwyżej znowu mnie zawieszą, bądź wyrzucą. Nie zamierzam niczego zmieniać, nawet o tym nie myślę. Moje merytoryczne wykłady w ogóle nie zawierają przestrzeni do wyrażania jakichkolwiek poglądów. Po moich wykładach nie można poznać, jakie mam poglądy, czy jestem wierzący czy nie, czy jestem „homo” czy „hetero” . Owe wykłady nie pozwalają na tego typu deklaracje. Natomiast nie rozumiem dlaczego miałbym zmieniać coś, co wyraziłem jako felietonista. Miałbym wyprzeć się siebie? Śp. Mama bardzo by się na mnie pogniewała. 

Może rektor uległ modzie panującej na innych uniwersytetach?

Każda uczelnia jest niezależna, każdy rektor może interpretować przepisy tak jak zechce. 

Nie żałuje pan określeń „grube baby”, „gogusie” itp.? 

Są to określenia, które opisywały obrazek, który widziałem. Nie dało się go inaczej opisać. Były to takie sytuacje, w których nie dało się inaczej zareagować. Gdybym widział apetyczne, rude anorektyczki, to też bym napisał. Widziałem, natomiast obleśne grube baby, które obleśnie się całowały. Jest to moja ocena, ktoś mógłby uznać, że były one piękne i apetyczne, ja uznałem, że są obleśne. 

Jak najbardziej Pana rozumiem i nie mogę zrozumieć tego, że z powodu faktów, które Pan Profesor opisał, zrobiło się takie zamieszanie, że podjęto względem Pana taką decyzję. 

Proszę zwrócić uwagę na to, że ganiąc mnie za to co zrobiłem, uniwersytet jednocześnie przyznał się do akceptowania zachowań, które opisałem. 

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (135):

PePe2019.09.14 17:21
Pięknie, ja tylko się zastanawiam dlaczego wszystkie media podają personalia Rektora UMK z literówką w nazwisku??? Kiedy wreszcie ktoś to sprostuje :)))
Media2019.09.14 22:16
Prostujemy: PePe = pipa.
anonim2019.09.14 15:57
http://wyborcza.pl/7,75968,25188711,swiatobliwi-pedofile-tekst-dedykowany-obroncom-prof-aleksandra.html
OZ2019.09.14 12:24
Panie profesorze lewackie zboczenia, łajdactwa były, są i będą - Pana postawa jest godna WIELKIEGO POLAKA I PATRIOTY. !!!! - Tak trzymać. Pewnie gdy malowani fagasowskie przebierańce są już w domowych pieleszach, nafaszerowani używkami - liczą zarobione srebrniki.
Brexit2019.09.14 9:25
"... ja zostałem zawieszony za poglądy". Nazywanie ludzi "obleśne grube baby" to są prawicowe poglądy? Gratuluję prawicy. Brawo Jego Magnificencja profesor Tretyn! Barbarzyńców wyrzucać. Dosyć negocjacji.
Ron2019.09.14 9:12
Kto personalnie - imię i nazwisko - podjął decyzję o zawieszeniu ?! Przecież za lewackie oszołomstwo odpowiadają konkretni ludzie. Wiem , że ONI czują wiatr w plecy z tzw, zachodu, ale terror 1789 roku powinien chyba ludzi już czegoś nauczyć ? A w tym kierunku to zmierza.
Grizzly2019.09.14 5:52
Zamknąć tą psią budę UMK!
dumny Polak2019.09.14 5:12
Tak wygląda wolność słowa w wykonaniu tych, co od 4 lat czynią obsceniczne,wulgarne uliczne burdy i awantury - koderastów,pederastów,pedeofili, wszelkiej rasy zboczeńców, uboli, czrnych piczek - w imię wszelakich wolności? Czy to nie lewactwo walczące o wolność słowa samo odbiera Polakom tą wolność?
ANDRZEJ2019.09.13 21:16
Przecież profesor napisał prawdę. To było widać, słychać i czuć. A mówienie " jak te k...y wymrą to my zrobimy co chcemy" to jest mlekiem i miodem płynące? Dewianci seksualni obsiedli stanowiska w WHO, oraz w rządach, instytucjach finansowych,mediach i korporacjach. Swoim przekazem przypominają mieszkańców Sodomy atakujących gości Lota. Jak to się skończyło? Archeolodzy już wiedzą, bo się dokopali do spalenizny. Panoszą się bo jest jeszcze 10 sprawiedliwych. A przecież na tej niebieskiej kulce mogło być tak dobrze. Pycha samowystarczalności w społeczeństwach dobrobytu. "Dam Ci wszystkie królestwa świata bo do mnie należą, tylko oddaj mi pokłon"." Kładę przed Tobą życie lub śmierć". Wybieraj. Historia ludzkości na niebieskiej kulce przejętej przez lucyfera dobiega końca. Dał swoim wybranym władzę i bogactwo, a odebrał rozum i wolną wolę. Są jego zdobyczą. Dwie wojny to dla niego za mało.Trzeba zniszczyć " winnicę" Powoli kończy się czas próby, bo ucisk coraz większy i upadek moralny na maksa. Czas żniw w drzwiach.
Maria Blaszczyk2019.09.13 23:05
Jak się skończyło z Lotem? Ano tak, że ów sprawiedliwy mąż zaofiarował mieszkańcom Sodomy swoje dziewicze córeczki na zgwałcenie. Czyn ów tak przypadł dobremu bogu Jahwe do gustu, ze postanowił Lota ocalić z Sodomy. Mniej szczęścia miała jego małzonka, którą dobry Jahwe ukarał śmiercią za straszliwą zbrodnię - obejrzenie się za siebie. W końcu taka ciekawość musi być sprawiedliwie ukarana. Nie można wątpić, że wścibskość u kobiet należy karać śmiercią... Zupełnie jak tych zboczeńców, co? W dalszym ciągu tej historii Lot zapładnia swoje córeczki, czemu towarzyszy zaprzeczająca doświadczeniu kogokolwiek, kto w życiu choć trochę imprezował historyjka, że to one go zgwałciły, upiwszy go tak, że nic nie jarzył, co się dzieje. Rozumiem, że to były czasy prawdziwych zasad moralnych, w skład którch wchodziło gwałcenie własnych córek. A co do upadku moralnego, to chyba jest wręcz przeciwnie. Stale spada liczba zabójstw, wojen,świat nigdy nie był tak bezpieczny, kolejne grupy się emancypują i dołączają do tych, których nazywamy "ludźmi". W wielu miejscach świata udało się to już kobietom, kolorowym, a teraz próbują tego osoby nieheteronormatywne. Za każdym razem znajdują się obrońcy status quo. Opowiadają o końcu świata, prawach natury i swoich religiach. Ale ludzie mają w sobie naturalną tendencję do ulepszania świata, i choć na dwa kroki do przodu przypada jeden do tyłu - dotychczas świat nieodmiennie stawał się lepszym miejscem do życia dla coraz większych grup ludzi.
leszczyna2019.09.14 15:13
Niedokładnie zrozumiałaś treść postu @Andrzeja, Mario, i niedokładnie relacjonujesz treść Genesis. @Andrzej napisał: "Swoim przekazem przypominają mieszkańców Sodomy atakujących gości Lota. Jak to się skończyło? Archeolodzy już wiedzą, bo się dokopali do spalenizny. Panoszą się bo jest jeszcze 10 sprawiedliwych." Wynika z tego, że: - obecni aktywiści LGBT są porównani do dawnych Sodomitów tak, że jest dostrzegana analogia między obiema grupami, - zły koniec spotkał Sodomitów, więc pytanie "Jak to się skończyło?" dotyczy losu Sodomitów i Gomorytów, a nie Lota, on bowiem ocalał z zagłady występnych miast. - Sodoma i Gomora zginęły, bo nie znalazło się dziesięciu sprawiedliwych, za którymi wstawiał się do Boga Abraham. Nawet narzeczeni córek Lota nie skorzystali z szansy ocalenia. Natomiast wg @Andrzeja jest dziś gdzieś dziesięciu takich sprawiedliwych, że ze względu na nich Bóg nie karze świata zagładą, a dzięki temu "dewianci seksualni się panoszą". Tymczasem Ty przenosisz punkt ciężkości na dzieje Lota, którego nikt nie zaprezentował jako sprawiedliwego: ani @Andrzej, ani autor Genesis. Jako sprawiedliwego ironicznie prezentujesz Lota akurat Ty: "Ano tak, że ów sprawiedliwy mąż zaofiarował mieszkańcom Sodomy swoje dziewicze córeczki na zgwałcenie. Czyn ów tak przypadł dobremu bogu Jahwe do gustu, że postanowił Lota ocalić z Sodomy. " A gdyby tak przeczytać, co w Biblii napisane? To czytamy: "... Bóg, niszcząc okoliczne miasta, przez wzgląd na Abrahama ocalił Lota od zagłady..." (Gen 19,29). Zatem nie ze względu na tak czy inaczej rozumianą sprawiedliwość Lota i jego czyn, polegający na podaniu męskim napastnikom swych córek do zgwałcenia zamiast goszczonych mężczyzn, czego się oni domagali, Bóg ocalił Lota z Sodomy. A żona Lota była wścibska i wsadzała nos, gdzie nie trzeba, a paskudny Jahwe go jej przytarł zabijając paskudę? Lektura nie jest trudna: "Uchodź, abyś ocalił swe życie (...), bo inaczej zginiesz". (Gen 19,17) Zakaz oglądania jest skierowany do Lota jako opiekuna uciekinierów, ale dotyczy wszystkich. Akurat żona Lota się obejrzała, czyli nie dochowała warunku ocalenia, gdyby zrobił to Lot, tak samo by zginął. Nie pisz więc tego, czego w Biblii nie ma. Gdy piszesz "rozumiem, że to były czasy prawdziwych zasad moralnych, w skład których wchodziło gwałcenie własnych córek", to niestety, w ogóle nie zrozumiałaś opowieści z Tory.
leszczyna2019.09.15 13:32
Podałam niedokładnie cytat ze słowami skierowanymi do Lota, więc moje uwagi mogą być niezrozumiałe. Całe zdanie brzmi tak: "Uchodź, abyś ocalił życie. Nie oglądaj się za siebie i nie zatrzymuj się nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach, bo inaczej zginiesz."
ed2019.09.13 19:35
Powinien Pan zdać sobie sprawę, że znalazł się Pan wśród zbrodniarzy, bandytów, do tego zarażonych HIV-em. Nie odwracajmy kota ogonem. Jeśli twórca tej ustawy będzie nadal lewackim mędrkiem w rządzie PiS-u, to kiepsko to będzie świadczyć o Prezesie Jarosławie Kaczyńskim. W kraju, w którym łamana jest konstytucja zezwalająca na wolność słowa i tego łamania vice premier nie zauważa, tłumacząc to pokrętnie autonomią uczelni, żyć się nie da. To jest konserwowanie bolszewizmu na długie lata, gdyż każdy z pracowników naukowych, który się sprzeciwi lewactwu, wylatuje, pochlebcy tej ideologii stają się adjunktami i profesorami. Dramat.
anonim2019.09.13 19:30
podajcie imię i nazwisko tego rektora
danao2019.09.13 18:16
Najbardziej zdumiewa tutaj postać Gowina, któremu pozwolono hasać w dziedzinie, o której nie ma zielonego pojęcia i wykazał się jako szkodnik i psuj. Panie Kaczyński, chcesz pan drugiej kadencji, wywal Gowina.Niech wraca tam, skąd wyszedł, czyli na łono Tuska.
Maria Blaszczyk2019.09.13 18:44
Nie, żebym ceniła sobie pana Gowina, wręcz przeciwnie - ale co on, na litość boską, ma tu do rzeczy? Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak "autonomia uniwersytetów"?
leszczyna2019.09.13 18:13
"Przyznam, że czuję się jak zbrodniarz, jak zarażony HIV." Samopoczucie pana profesora jest nieistotne wobec stanu umysłowego, jaki zaprezentował. Chodzi mi o to "jak zarażony HIV". Widocznie wg niego zarażenie HIV to piętno zbrodni, złego czynu, odrażający stan człowieka. Z pewnością wielu dorobiło się HIV dzięki niemoralności, ale niekoniecznie własnej. Owszem, najwięcej zakażeń jest wśród homoseksualistów, ale niech profesor nie zapomina o ludziach zarażonych zakażoną krwią we Francji i poza jej granicami (Afera we Francji. Eksportowano krew skażoną wirusem HIV ...https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-afera-we-francji-eksportowano-krew-skazona...), o dzieciach zarażonych wirusem w łonie matki, czy wskutek braku sterylizacji sprzętu medycznego. Tych ludzi nie wolno w żaden sposób traktować jako niemoralnych, sami są ofiarą cudzej niemoralności. A tego pan Nalaskowski jako profesor nie widzi, a powinien.
Janka2019.09.14 8:14
W Polsce akurat najwiecej zakażeń HIV jest wśród hetero, w USA fakt wśród gejów, nie znam statystyki lesbijek na przykład, bo zwykle na AIDS nie zapadają więc można przypuszczać, że bycie lesbijką jest zdrowsze niż bycie heteroseksualną kobietą, bądź heteroseksualnym mężczyzną. Nie zmienia to jednak faktu że największą grupę zarażoną wirusem HIV na świecie stanowią dzieci i całe heteroseksualne rodziny w katolickich krajach afrykańskich, a swoją chorobę zawdzięczają właśnie szaleńczej ideologii katolickiej, która ceni sobie wyżej pozabiblijny zakaz antykoncepcji niż ludzkie życie i zdrowie - to podobno bardzo moralne.
leszczyna2019.09.14 14:27
Wg Państwowego Zakładu Higieny procentowy udział w zakażeniu HIV największy mają kontakty homoseksualne - 24,8% wobec 19,9% wynikających z kontaktów heteroseksualnych, a 0,5% to zakażenie płodu przez chorą matkę - dane za lata 2014-18. Biorąc pod uwagę, że homoseksualistów jest stosunkowo mało w ogóle populacji, mają wysoki wskaźnik zakażeń. Podobnie w Niemczech, gdzie Instytut Kocha za rok 2012 podał aż 57% zakażeń drogą kontaktów homoseksualnych. Jeśli chodzi o dane z Afryki, to wskazani przez Ciebie ludzie swoją chorobę zawdzięczają niemoralności i brakowi panowania nad popędem płciowym dowolnie ukierunkowanym, nie szaleńczej ideologii katolickiej, jak byłaś łaskawa orzec. Kościół nakazuje wstrzemięźliwość tam, gdzie grozi zakażenie, a ona jest najlepszym postępowaniem zapobiegawczym.
Maria Blaszczyk2019.09.15 0:07
Chociaż szaleńcza katolicka ideologia rzeczywiście wydaje się mieć umiarkowany wpływ na rozprzestrzenianie sie HIV - bo rozprzestrzenia się ono raczej tam, gdzie są protestanci i kościoły afrykańskie - to stwierdzenie, że "wskazani przez Ciebie ludzie swoją chorobę zawdzięczają niemoralności i brakowi panowania nad popędem płciowym dowolnie ukierunkowanym" jest czymś tak rasistowskim, że ręce opadają. Co po pierwsze nie wpływa na ocenę tej ideologii - bo pomysł, że lepiej, by ludzie umierali niż stosowali kondomy, jest w istocie szaleńczy, ale każe poszukać sensownych korelatów tego stanu rzeczy, zanim się wyda setkom milionów ludzi świadectwo moralności, a nawet człowieczeństwa - bo w końcu kontrola impulsów jest jego istotną częścią. Może warto się przyjrzeć tradycyjnym modelom rodzinnym, powstałym przed czasami pandemii HIV. Chrześcijaństwo na tych terenach na ogól ma koło 100-150 lat. Poligamia czy dziedziczenie wdów to rozsądne rozwiązania w tamtejszych warunkach, jeśli pominiemy rzeczoną pandemię. Podobnie otwartość tamtejszych związków, biorąc pod uwagę tryb życia, gdzie mężczyźni statystycznie często zajmowali się wypasem bydła, podczas gdy żony - uprawą sorgo czy czego tam. Właśnie te kraje, południowej Afryki, mają najwyższą zachorowalność - gdzie ten model, ekstensywnej hodowli zwierząt na terenach nienadających się pod uprawę dominował. Tymczasem jednak podstawowym sposobem kontroli HIV nie jest wstrzemięźliwość - bo ludzie nie są wstrzemięźliwi. Oczywiście mogą być, jesli zechcą, ale musza mieć do tego dobre powody. Trudno uznać HIV za dobry powód. Zwłaszcza, ze Ci ludzie nie rozumieją za bardzo związku miedzy jednym a drugim, wręcz przeciwnie - informacja o byciu zakażonym stanowi dla nich często powód do wzmożenia aktywności seksualnej. Wśród krajów o najwyższym procencie zakażonych, program 90–90–90 - czyli zakładający jako cel, że 90% zakażonych wie o zakażeniu, z nich 90% otrzymuje leczenie, a kolejne 90% z nich pozostaje niezakaźnych - udało się liczbę zakażonych zredukować z 550 tys. roczni do 250 tys. rocznie. https://www.unaids.org/en/regionscountries/countries/southafrica Podobne wyniki ma Uganda czy Zimbabwe. HIV należy kontrolować przez edukację, badania przesiewowe i leczenie antyretrowirusowe oraz rozpowszechnienie prezerwatyw. Aha, zdajesz się zapominać o tym, że nie sa to kraje z rozbudowanymi prawami kobiet i wiele z nich była po prostu zgwałconych, co samo w sobie sprzyja zakażeniu i późniejszym ryzykownym zachowaniom seksualnym. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4461563/ A nie przez rasistowskie uwagi na ich temat. W krajach, w których te zasady wdrożono liczba zakażeń spada - nie mówiąc już o przypadkach śmierci, które są zupełną rzadkością.
leszczyna2019.09.15 13:15
Rasistowskie uwagi to odnośnie czego mi zarzucasz, bo zupełnie nie rozumiem. Żadnej rasy nie miałam na myśli pisząc swój komentarz, zaś brak panowania nad sobą człowiekowi jakiejkolwiek rasy chluby nie przynosi. Skoro uważasz, że zarażenie HIV czy groźba tego zarażenia to nie jest dobry powód do zachowywania wstrzemięźliwości, jeśli chodzi z zakażenia szerzone drogą płciową, to nie ma o czym z Tobą rozmawiać. W Polsce postawiono zarzuty mężczyźnie, który wiedząc o swoim zakażeniu HIV zaraził inne osoby. Nie podam Ci namiarów, bo słyszałam to w TVN parę lat temu. A jeśli ludzie nie rozumieją związku między swoim zachowaniem a możliwością zakażenia, to trzeba ich uświadamiać przez edukację. Rozbudowane prawa kobiet mają chronić przed gwałtem? Naprawdę nie ma gwałtów w USA czy innym "cywilizowanym kraju"? Obroną przed gwałtem jest poziom mentalno-moralny mężczyzn. Nie słyszałam, żeby gwałciciel zaopatrywał się w prezerwatywy przed popełnieniem czynu zgwałcenia, ale może za mało wiem.
anonim2019.09.17 13:14
24,8% to nawet nie jedna czwarta. Biorąc pod uwagę znikomą ilość zakarzeń HIV w Polsce to w sumie bez znaczenia (120 zakazeń rocznie to marna próba statystyczna). Jednak skoro tylko 24,8% to homoseksualiści to reszta zakażeń stanowić musi hetero, czyli teza że w Polsce najwiecej zakażeń HIV jest wśród hetero jest uzasadniona. A czy akurat przez kontakty seksualne czy nie to juz inna kwestia.
Maria Blaszczyk2019.09.15 0:08
Najlepszy i najwięcej tłumaczący ze wszystkich wykresów. Finlandia. Oni mają edukację seksualną, dawniej typu B, obecnie C. Ale w latach 1998-2006 ze względów finansowych ją wycofano. Ten wykres - chodzi mi o wykres "new HIV infections" pokazuje skutki https://www.unaids.org/en/regionscountries/countries/finland dodam, ze podobnie wygląda wykres ciąż nastolatek. Kraj z nieprzerwaną edukacją seksualną, najpierw typu B. obecnie C: Dania: https://www.unaids.org/en/regionscountries/countries/denmark Spadek nowych zakażeń z ok. 350 rocznie w 1990 do ok. 150 w 2018. Francja - edukację seksualną zbliżona do standardów WHO wprowadzono w 2004. Od tego czasu liczba zakażeń HIV spada, z jednym małym pikiem w 2014. O ile mi wiadomo, łaczy się to z jakąś ważną piłką nożną, która miała miejsce w tamtym roku we Francji. https://www.unaids.org/en/regionscountries/countries/france Generalnie w Europie Zachodniej czy Ameryce Północnej liczba zakażeń spada, choć zdarzają się wyjątki. No to jeszcze sprawdźmy, jak tam Polska, ze swoim brakiem edukacji seksualnej, za to katolicyzmem wciskającym się wszędzie. No więc mamy niemalże stały wzrost zakażeń, od jakichś 450 w 1990 roku po 1500 obecnie. https://www.unaids.org/en/regionscountries/countries/poland To co - Polacy to zwierzeta, prymitywne i niepanujące nad popędem płciowym dowolnie ukierunkowanym i niemoralne, czy może ofiary chorego systemu edukacji i społecznych tabu, niepozwalających na wykrywanie wczesnego HIV, by się dalej nie rozprzestrzeniał?
leszczyna2019.09.15 13:22
Na przykładzie danych PZH w Polsce pokaż, jak dochodzi do zakażenia HIV na skutek stosowania się do zasad katolickiej etyki seksualnej. Pokaż, jakiego wyznania są zakażeni, jak doszło u nich do zakażeń i czy zarazili się właśnie przestrzegając kościelnych nauk moralnych.
Regina2019.09.13 17:58
To bardzo dobry pedagog, z bogatym doświadczeniem. Okropne jest, że homoseksualiści moga zablokować swobodę wypowiedzi. Mamy tu do czynienia z homoterroryzmem. Z tego wniosek, że nie należy odpuszczać LGBT. Oni sąjak diabeł, gdy dasz mu palec łapie za całą rękę.
Darek2019.09.14 12:57
Swoboda i w ogóle każda wolność jest ograniczona swobodą i wolnością drugiego człowieka. Pan profesor nie został ukarany za swoje poglądy, nie została ograniczona jego wolność wypowiedzi, został ukarany za gwałt, za gwałt na wolności innych ludzi oraz nawoływanie do czynów karalnych, pozaprawnych, jakie skierował do czytelnika w końcowej części felietonu. W ramach wolności i demokracji wolno mieć rozmaite poglądy, nawet tak głupie jak Nalaskowksi czy Hartman, ale nie wolno w ich głoszeniu posługiwać się agresją, nienawiścią, kłamstwem i nawoływać do łamania prawa, nie wolno czynić właśnie tego za co ukarano Nalaskowksiego.
Durczykiewicz2019.09.13 16:45
jeden dziekan Pana poparł. A gdzie cała reszta...?Takie mamy elity, co to nawet nie umieją wyrazić swojego zdania, sprawy tak ważne jak homopropaganda w Polsce nie są ważne dla naszego narodu?! Myślałam, że inteligencja to ludzie o wysokim morale i nie ma to wiele wspolnego z przynależnością religijną, ale ze zwykłą ludzka uczciwością...smutne...
rozbawiony2019.09.13 13:32
Jak tacy sa profesorowie to nic dziwnego że nasze uniwersytety w koncówce światowej
Maria Blaszczyk2019.09.13 13:22
"szkoda mi moich studentów, zwłaszcza seminarzystów, których musiałem zostawić" - ale czy tych, ktorych łaskaw pan był nazwać "gwałcicielami" i "obleśnymi, grubymi, wytatuowanymi babami"? Jest pan pewien, że pańska nieszczupła - a przynajmniej za taką się nie uważająca - studentka żałuje, że człowiek oceniający ludzi w ten sposób przynajmniej chwilowo znikł z jej życia? A pańskie uwagi, panie profesorze, na temat obelśnych i grubych - a prawdę mówiąc także apetycznych anorektyczkach - to jest poziom menela. To jest coś tak żenującego, ja nie wiem, skąd panu przyszło do głowy, że takie opinie należy wypowiadać na forum publicznym. Trzeba być płytkim jak kałuża, szowinistycznym, zadufanym samcem z kompleksami, by takich rzeczy używać do publicznej oceny innych osób. Tak, każdy z nas ma jakieś preferencje. Ale nie używamy ich do oceny innych ludzi publicznie co najwyżej do dobierania sobie partnerów. Dużo rzeczy może się nam nie podobąc - człowiek z kikutem, osoba z bliznami po oparzeniu, ktoś ze zmianami skórnymi lub brodawką na policzku. Ale kwestą zupełnie elementarnego poziomu kultury jest nieurażanie ludzi z tego powodu. Aha, i nazywanie ludzi "anorektyczkami" świadczy również o kompletnym braku wrażliwości i człowieczeństwa. Wpisał się pan pięknie w poetykę pana Sklepowicza, prawicowego eksperta, a zarazem, żadna to niespodzianka, byłego oficera służb PRL, który w sprawie protestujących kobiet zapytywał „kto to rucha?” Panowie publicznie zastanawiający się, kogo mają ochotę "ruchać" w wersji eksperckiej i kto jest "apetyczny" w wersji profesorskiej - nie uwierzyłabym w to, jakbym nie zobaczyła. To się po prostu nie mieści w żadnych cywilizowanych standardach, jest to poziom menela, uprawiającego catcalling. A to wszystko, żeby zdeprecjonować idee, o które walczą te oceniane osoby... Brakuje Wam, panowie-dżentelmeni, argumentów, to się za wygląd bierzecie.
ZERR02019.09.13 18:04
To sa bardzo delikatne określenia. Doskonale wiemy co zamierzają wrogowie ludzkości zgromadzeni w Sekcie LGBT - zamierzają zatruć, zniszczyć i zgwałcić swoją ludobójcza ideologią 100% dzieci szkolnych. Przecwelić cały naród. Dorośli sa zasadniczo poza ich zasięgiem, ale z dziećmi mozna zrobić wszystko. Ciągle mam nadzieję, że ci homosie, którzy żyją nikomu nie przeszkadzając, nie dadzą się wykorzystać do roli katów i oprawców.
Maria Blaszczyk2019.09.13 18:36
No cóż, niektórzy doskonale wiedzą, że Ziemia jest dyskiem, z kopułą nad nią. Inni wiedzą, że Mahomet odjechał na skrzydlatym koniu. Jeszcze inni, że czarne koty przynoszą pecha - choć itnieje spora grupa, która uważa, że przynoszą szczęście. A Ty wiesz, czego chce nieistniejąca sekta.
Albert2019.09.13 11:52
"Czuję się jak zbrodniarz, jak zarażony HIV" To też. Ale przede wszystkim powinieneś się czuć jak skończony debil i prymityw od pługa oderwany.
Ola2019.09.13 11:15
Pochylam czoło Panie Profesorze. Tak wyglada niestety nasza wolność i demokracja.
Spoko2019.09.13 11:10
E-mail: [email protected] Do Profesora Andrzeja Tretyna Panie Profesorze, To, co pan zrobiłeś Profesorowi Aleksandrowi Nalaskowskiemu to akt homoterroryzmu przeciwko wolności słowa. Jeśli jesteś pan rektorem i nie rozumiesz pan znaczenia słowa „wolność”, to nie dziwię sią, że polskie wyższe uczelnie plasują się poza 500 wyższymi uczelniami na świecie. Pan jesteś zwykłym szkodnikiem, którego Polacy powinni wywieźć na taczce z UMK. Oczywiście dopisujemy pana do naszej listy najgłupszych profesorów w Polsce. Oto ona: prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens, prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens, prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. złodziej, prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens, prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem, prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens, prof. Radosław Markowski – prof. debil, prof. Jadwiga Staniszkis – feministka, prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić, prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności, prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności), prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności. Wierzymy, że po wyborach 13.10.2019 ministrem nauki i szkolnictwa wyższego zostanie Antoni Macierewicz, który przeprowadzi lustrację i takim jak pan da 3 dni do podania się do dymisji, spakowania manatków i opuszczenia Uczelni, podobnie jak zrobił to już z rektorem Akademii Wojskowej w Warszawie ! Jeśli pan się uprze i nie odwoła pańskiej decyzji o zawieszeniu Prof. Aleksandra Nalaskowskiego za jego artykuł, podejmiemy kolejne kroki przeciwko panu .
Albert2019.09.13 11:40
Wyślij takiego maila, a zobaczysz, jak się wygłupisz. Poza tym, zapewne nie zdajesz sobie sprawy, że nawet jak Macierewicz zostanie ministrem edukacji, to jedyne, co może zrobić, to poprosić prof. Tretyna o autograf. Usunąć rektora ze stanowiska może wyłącznie senat uczelni. Minister nie ma tutaj nic do powiedzenia.
ZERR02019.09.13 18:09
Nie ma? Wystarczy przykręcić kurek z pieniążkami. Na drugi dzień Senat Uczelni w podskokach przyniesie główkę rektora na srebrnej tacy, z jabłkiem w ząbkach, uśmiechniętą i posypaną szafranem.
Albert2019.09.14 10:41
Może pora najpierw dowiedzieć się, jak wygląda finansowanie szkolnictwa wyższego, zanim zaczniesz snuć swoje odjechane teoryjki.
Spoko2019.09.13 18:19
Nie ministrem edukacji , a ministrem nauki i szkolnictwa wyższego !! E-mail zaztał wysłany bezpośrednio do rektora UAM. Petycję o odwołanie rektora wysłano bezpośrednio do Ministra Gowina, który nam odpisał, że powiadomił o wszystkim rektora, a sprawą dyscyplinarną dla rektora zajmie się po upąywie wyznaczonego mu czasu !
Albert2019.09.14 10:37
Ale nie rozumiesz, że pan minister Gowin może rektorowi zwyczajnie naskoczyć? On nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Po co pytam - oczywiście, że nie rozumiesz.
Kolizja2019.09.13 10:50
Gowin do dymisji. To szkodnik i kret w tym rządzie.
Spoko2019.09.13 11:09
Ty Kolizja, zgłoć wniosek o dymisję Gowina w sejmie RP. Po wyborach z pewnością zostanie rozpatrzony.
OdrażającyDewotNieświeżuchObrzydzaNaukę2019.09.13 10:41
HIV? A może trąd? Co za górnolotne pierdy. To zaledwie obrzydliwy staruch łupieżuch z wytłuszczonym kołtunem i resztkami uzębienia a la Kaczyński. Usuwać takich nieświeżych dewotów ze świeckich polskich uniwersytetów. Niech go utrzymuje magnat zakonny Rydzyk w niedzielnej szkółce medialnej manipulacji kato-ciemnotą.
Irena2019.09.13 10:15
Panie Profesorze, modlę się za Pana. Czytam Pańskie felietony i nie widzę tam żadnego "kryminału". Jak można kształcić dobrych pedagogów, akceptując ideologię LGBT? - to pytanie do rektora UMK, pozostające wołaniem na puszczy.
Olej2019.09.13 10:15
Ustawa Gowina. Ile jeszcze takich ustawi wyprodukuje pan minister zanim zostanie usunięty ? Nie on jeden objawił swój ,,geniusz''
Arturo2019.09.13 10:07
Seksparytet uber alles
anonim2019.09.13 10:06
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Jahu2019.09.13 9:54
Panie profesorze jesteśmy z panem i pokonamy homo-terror.
anonim2019.09.13 9:51
A o złym samopoczuciu z powodu bycia traktowanym jak przestępca, też coś wiem. Generalnie chodzi o zasadę: Chciałeś to masz!
anonim2019.09.13 9:35
Co do języka felietonu proszę sobie przeczytać "Zniewolony umysł" Miłosza, bardzo podobne określenia, co do Rektora, podejrzewam raczej telefonik od ważnej, a wpływowej osobistości, co do prawa, daję pod rozwagę Panu Gowinowi.
RHQQ22019.09.13 9:38
Przeczytałem, ale jakoś analogii nie widzę najmniejszej.
Hanys672019.09.13 9:27
I to jest gwóźdź programu: Karząc Profesora, tak zwany "rektor" przyznał się, że akceptuje a nawet afirmuje dewiacje, zboczenia i zwykłe choroby umysłowe - ktoś taki nie może wychowywać naszych dzieci. Gowin zrób coś sensownego wreszcie !
Maria Blaszczyk2019.09.13 13:05
Ale jakie dewiacje i zboczenia oraz choroby umysłowe? Wskaż choć jedną. Zawieszając na czas potrzebny do wyjaśnienia - a nie karząc, po co te kłamstwa? - rektor uznał, że istnieją przesłanki by uznać, że coś tu jest nie tak. Pomyśl tylko jak czują się studenci pana profesora, ci, którzy na marszach równości bywają.
ZERR02019.09.13 17:54
Lesbianizm, sodomia, biseksualizm , transseksualizm. Całe LGBT, każda literka. Dewiacje upośledzające najważniejsze funkcje psychiczne, ale nie tylko.
Maria Blaszczyk2019.09.14 21:43
Żadna z tych rzeczy nie jest dewiacją, zboczeniem ani chorobą umysłową. Więc nie.
anonim2019.09.13 9:24
To jest bardzo dobry tekst, panie profesorze. Mocny, ale bardzo dobry. A słowa o tym, że "przyjdą zgwałcić dziewicę" to sama kwintesencja ideologii LGBT. Jesteśmy z panem. +
Jarek2019.09.13 10:20
Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Cała prawda
Oszywna kacza mordka2019.09.13 10:59
Ty i te twoje krzyżyki.  Żal.pl.
anonim2019.09.13 11:03
Przejęłam się :)
Naczelny2019.09.13 12:01
Kłamczucha i obrończyni pedofilli za tym zwyrodnialcem, co za niespodzianka ;D
sek2019.09.13 9:05
Głos zdrowego rozsądku, to jest skandal że profesora za to zawiesili, środowisko akademickie powinno głośno się sprzeciwić, nie pozwolić na wdrażanie na chama jakieś chorej tęczowej ideologii
killpedryll2019.09.13 9:02
zdychaj pedale. twoim truchłem nakarmimy świnie w chlewie.
killpedryll2019.09.13 9:03
to oczywiście do tego pederasty durnego ateisty
RHQQ22019.09.13 9:20
Ale pan profesor Nalaskowski nie jest ateistą, zostałeś źle poinformowany.
lech2019.09.13 9:01
PROSZĘ na czas wyborów do SEJMU RP wyłączyć komentarze.
Dr Aloha2019.09.13 8:58
Biedactwo. Ten ćwok w felietonie zatytułowanym "Wędrowni gwałciciele" napisał że: „wypełzają na ulice miast, gwałciciele, obleśne grube baby, tęczowa zaraza”. Ocenił, ludzie ci są „zniewieściałymi gogusiami, wesołkami na utrzymaniu mamusi, facecikami, chcącymi się wiecznie bawić, obleśnymi, grubymi, wytatuowanymi babami, które ostentacyjnie się całują jak na wyuzdanych filmach i osobnikami, którym trudno przypisać jakąś płeć”. Tępy frondowy ludek będzie go i tak bronił jak niepodległości
sek2019.09.13 9:43
Profesor widzi taki obraz na ulicy i go opisuje, no niestety tak to wygląda w jego oczach, nie jest w tym odosobniony, te parady to ohyda, obraza Boga, zgorszenie, deprawacja młodzieży. LGBT prowokuje, obraża i bezczelnie oczekuje że ludzie będą się tym zachwycać, jeśli nie to wyją że ich prześladują
Dr Aloha2019.09.13 13:01
Q.E.D.
anonim2019.09.13 8:56
Brawo Panie Profesorze !!! Tylko więcej odważnych ludzi nauki.
POPiS niszczy polską kulture i gospodarkę2019.09.13 8:54
Pułapka średniego dochodu w ,którą wpędza Morawiecki: https://www.youtube.com/watch?v=ZRADUBwLU9E
komuna wrociła za dobrej zmiany2019.09.13 8:36
Komuna w wersji komunizmu korporacyjnego wrócila za PiS; korporacje nie placa podatku a poslskie male przedsiebiorstwa tak, jak kiedys domiar! https://www.youtube.com/watch?v=pCOsxq-es_M
wkurzony2019.09.13 8:27
wywalić na zbity pysk tego głupawego rektora - lewaka tej uczelni. Szkoda bowiem by takie śmiecie gnoiły profesorów
precz z zydokomuna POPiS2019.09.13 8:26
Uniwersytety i szkoły do mateczniki zła gender i tęczowego bolszewizmu!Wystarczy prześledzic "karierę" tego rektora!
Spoko2019.09.13 8:17
Panie Profesorze Nalaskowski, przestań się pan przejmować kretynem, który jest rektorem UMK w Toruniu i nazywa się Andrzej Kretyn !! Dopisujemy go do naszej listy najgłupszych profesorów: W Polsce trwa rywalizacja na najgłupszego profesora. Oto dotychczasowi kandydaci: 1. prof. Jan Hartman 2. prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż u hetero) 3. prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT 4. prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens 5. prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens 6. prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. złodziej 7. prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens 8. prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem 9. prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens 10. prof. Radosław Markowski – prof. debil 11. prof. Jadwiga Staniszkis - feministka 12. prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić 13. prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności 14. prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności) 15. prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT
nn2019.09.13 9:21
Tą listę można wydłużać, np. Janda, Sthur (Szczur) młody i stary, Mucha itp, Niesiołek co mirabelkami się obżarł i chuć z tego miał straszliwą.
Spoko2019.09.13 11:00
Masz rację, ale ja wymieniam najgłupszych profesorów !
ZERR02019.09.13 18:13
Pozostaje miec nadzieję, że wkrótce ich zabraknie i cały kraj odetchnie z ulgą.
Urszula2019.09.13 9:31
Dzięki, że wymieniłeś najlepszych polskich profesorów. Nie muszę szukać w internecie. Tylko jeszcze wymień takich równie znakomitych profesorów - zwolenników PiS. Nie znasz? Ja też nie znam.
Spoko2019.09.13 11:02
Jak ich nie znasz to doucz się kretynko !
Urszula2019.09.13 11:54
A ty, kretynie, znasz? Wątpię, pisdo.
alex2019.09.13 17:10
pisda to ty jestes tylko popatrz w lustro
ignac2019.09.13 10:02
Dopisałbym jeszcze Głowińskiego, to paranoik rzadko spotykany
Spoko2019.09.13 11:06
Znalazłem go, to zboczek, ale nic więcej ciekawego. Jeśli coś masz daj znać !
Ola2019.09.13 11:17
Sądzę że mistrzostwo zdobędzie Senyszyn,
Spoko2019.09.14 9:09
Całkiem możliwe, chociaż środa i hartman depczą jej po piętach !
max2019.09.13 19:41
to jeszcze odpowiedzmy sobie, kto ich mianował.
Albert2019.09.13 8:16
Hartman obrazi katolików i wyleje pomyje - na Frondzie: SKANDAL, PODŁOŚĆ, ATAK NA ŚWIĘTOŚCI, LEWACTWO SIĘ PANOSZY Nalaskowski obrazi LGBT i wyleje pomyje - na Frondzie: MUREM ZA PROFESOREM, ZAWIESZONY ZA NIEWINNOŚĆ, BROŃMY PRAWDY Mentalność Kalego po raz kolejny zaprezentowana w czystej postaci. A wy się potem dziwicie, że normalni ludzie gardzą katolstwem.
Cool2019.09.14 5:07
Hartman od lat obraża Polaków i Katolików i pozostaje bezkarny! Nalaskowski za jeden felieton jest linczowany przez swoje środowisko! Teraz rozumiesz znaczenie terminu "mentalność kalego" ???
Darek2019.09.14 15:37
Nie o Hartmanie tu mowa, ale nawet Hartman takiego poziomu chamstwa nie osiągnął - też powinien już dawno wylecieć z uczelni za dużo lzejsze teksty, zle co to ma do rzeczy. Twoja logika - sadsiad od lat nie segreguje śmieci całymi latami i nic go za to nie spotkalo, a wójek raz po pijaku pobił kogoś tak ze go zabił i wielkie halo. Jak porównać teksty to mniej więcej taka dzieli je przepaść. znaczenie terminu "mentalność kalego" - nie istnieje taki termin i nie nie rozumiem go. MORALNOŚĆ Kalego natomiast reprezentują frondyści którzy pochwalają obrzydliwości Nalaskowskiego i jego nawoływanie do samosądów i łamania prawa, a jednocześnie potępiają dużo łagodniejsze choć też niesmaczne wyczyny literackie Hartmana.
Cool2019.09.14 16:56
Twój komentarz to jak rozumiem odpowiedź na wpis Alberta.
Eodd2019.09.14 7:38
Ktoś podał Albertowi kanapkę z gów...nem. Albert zjadł, oblizał się i podziękował. Następnie ktoś podał Albertowi świeży owoc. Albert zjadł, oblizał się i podziękował. Od tego dnia Albert zanieczyszcza ten świat głosząc ideologię bolszewickiej równości. Chroń swoje dzieci przed tego rodzaju intelektualną kiłą!
JS2019.09.13 8:12
Ta sytuacja na UMK przypomina mi czasy powstawania III Rzeszy, w której naukowcy a właściwie NIEukowcy wyznający fuhrera nie tolerowali innych naukowców, którzy trzymali się zdrowego, trzeźwego krytycznego myślenia. A przecież nauka polega na krytycznych badaniach ! Na szukaniu PRAWDY obiektywnej ! Gdzie jest tolerancja poglądów na UMK, którą tak wypisują na banerach wyznawcy lgbt+ ? A może środowisko naukowe a raczej NIEukowe UMK ma w sobie coś o czym my nie wiemy i dlatego pozwoliło sobie wstrzyknąć w umysł tą infekcję ? Pozdr.
Spoko2019.09.13 8:22
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia - na wyższych uczelniach też !!!
nn2019.09.13 8:23
Trafiłeś sedno! Faszyzm zagościł na naszych uczelniach. Tylko poglądy głoszone przez lewicę są tolerowane innych się niszczy, niedługo będzie się do nich strzelać.
AB2019.09.13 8:48
Bardzo słusznie. Uczelnie polskie są w dużej mierze skretyniałe, co potwierdza nomen omen nazwisko rektora UMK, który zawiesił Nalaskowskiego: prof. Andrzej Kretyn!! Teraz jak środowisko LGBT czy Qeer gwizdnie, to szanowna profesura od razu leci na usługi. Tak to się przecież stało.
Maria Blaszczyk2019.09.13 13:29
Nazywanie ludzi gwałcicielami bez dowodów - nie jest poglądem, a zniesławieniem. Opisywanie kogoś jako "obleśną grubą babę" - nie jest poglądem, tylko osobistą preferencją, wyrażoną w chamski uwałaczający sposób. Zaznaczam, że powyższe uwagi o "apetycznych anorektyczkach" są prawie równie obrzydliwe. Wypowiedź o seksturystyce nie jest poglądem - tylko fantazją pana profesora, wszystkie dane wskazują że Tajlandia jest przede wszystkim kierunkiem seksturystyki osób heteroseksualnych. To straszenie holocaustem to nie jest pogląd - tylko pozbawiona jakichkolwiek podstaw, chamska, prymitywna propaganda. Wezwanie do zaprzestania negocjacji nie jest poglądem tylko nawoływaniem do przemocy. Pan profesor nie zrobił żadnego "krytycznego badania". Pan profesor napisał tekst w stylu "Der Stürmer". Nikt mu nie broni robić badań,
JS2019.09.13 15:49
Pani Mario, nie będę tu pisał rozprawy. Krótko. Poglądy a nie naukowe stanowisko maja ci uczeni, którzy zamiast być w zgodzie ze zdrową, rzetelną nauką,opartą na badaniach (uwaga na źródła !) dla zachowania stanowiska wolą podporządkować się nachalności, natręctwu ruchu opartego na pseudo nauce, pseudo badaniach na których zbudowano ideologięi lgbt . Są jak chorągiewka łopocąca w kierunku silnego wiatru. Pozdr.
Klejnot Nilu2019.09.13 8:09
Kolejny męczennik katoprawactwa. Kiedy zrozumiecie, że Nalaskowski nie został zawieszony za POGLĄDY, tylko za styl w jakim opisał uczestników Marszu Równości. Nie wiem, czy ktokolwiek chciałby być nazywany gwałcicielem, obleśną babą, etc., i to w dodatku przez nauczyciela akademickiego. Taki człowiek powinien świecić przykładem, a nie zachowywać się jak menel spod budki z piwem. To samo Ziemkiewicz, nie dostał 100k kary za poglądy, a za personalne ataki na konkretną osobę. PS. Zanim pojawią się argumenty "A bo Hartman...", informuję, że jest on dla mnie takim samym chamem jak Nalaskowski, oraz uważam że powinien upaść i sobie ten głupi ryj rozwalić.
zdumiony lewacką głupotą2019.09.13 8:28
a rozumiesz lewacki przygłupie co to jest felieton i co w nim się zamieszcza?
Beno2019.09.13 8:49
Nie przejmuj się tym przygłupem, nie warto. On widzi gó..... i myśli, że to klejnot Nilu, a siedzi w szambie po uszy.
Klejnot Nilu2019.09.13 9:03
Prawaki i to wasze wzajemne lizanie się po fiutkach.
Beno2019.09.13 9:41
Zboku, nie przypisuje tego, co robisz z twoimi kolesiami, innym.
max2019.09.13 19:38
Głodnemu chleb na myśli. Spadaj zboku!
Brexit2019.09.14 9:26
Bluzgi?
Darek2019.09.14 12:49
Rozumiem że felietony Hartmana, Senyszyn i Urbana też uznajesz za ok i będziesz bronić każdego prostactwa, chamstwa i słownej agresji, czy tylko bronisz jak świnstwo robią tzw swoi?
qwerty2019.09.13 9:22
Nie zrozumieją. Oni mają swoich ksieży którzy co by nie powiedzieli to mówią dobrze. Z niego natomiast zrobią męczennika i bohatera.
ZERR02019.09.13 10:14
Zawieszenie za 'styl' - czysty nazizm. Poza tym styl ma doskonały, aż miło czytać.
Klejnot Nilu2019.09.13 10:21
Widać dostosowany do czytelników.
Maria Blaszczyk2019.09.13 20:16
Chyba nie zrozumiałeś, o co chodziło z tym nazizmem. To ja będę tak miła i Ci to wyjaśnię. Własnie o to, co prezentuje pan profesor. O władzę mianowicie. A po to wprowadzono poszczególne elementy, które znajdziemy w tym nienawistnym rzygu: Prymitywną propagandę oparta na kłamstwach. Obronę "narodu" przed wyimaginowanym zagrożeniem. Dehumanizację innych. Przemoc.
wujek dobra rada2019.09.13 19:21
Przepraszam, ale Hartman przynajmniej podaje jakies sensowne argumenty. Nie klamie, by osiagnac efekt propagandowy.
Janka2019.09.13 8:09
Bardzo dobrze że się czuje jak zbrodniarz, bo to co zrobił kwalifikuje się jako zbrodnia intelektualna. A jeszcze teraz nawet post factum to zestawienie zbrodniarza z dzieckiem chorym na AIDS szczególnie perfidne.
taro2019.09.13 9:56
zbrodnia glupcze to wciskanie prawym ludziom, ze zboczenia to cos normalne, ze parazyt bez mozgu z piorkiem w odbycie to normalne- to jest wlasnie zbradnia na umyslach ludzkosci, wynaturzony pawianie.
Oświecony w wierze Mega Węża 92019.09.13 11:56
Sieg heil taro
Maria Blaszczyk2019.09.13 13:24
Wygrywasz z Goebbelsem, mój drogi - Twoja dehumanizacja przeciwnika jest głębsza, Twoje kłamstwa bardziej żałosne, Twoje obelgi - ujawniające całkowity brak argumentów. Gratulacje.
Wierny ojczyźnie2019.09.14 9:01
W języku polskim jest słowo "pasożyt", "паразит" to w języku rosyjskim. Ruskim prowokatorom dziękujemy, idź przepić zarobione ruble.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.13 8:05
Niech się czuje jak chce, jest po prostu obleśnym śmierdzącym homofobem, czyli rasistą na tle tożsamości psychoseksualnej.
JS2019.09.13 8:15
Nie obraź się na mnie ale brakuje ci rozumu i wiedzy. Niestety nie można go kupić, trzeba na niego zapracować. Są róże źródła, szkoły rozumu i wiedzy a prawda jest tylko JEDNA. Szukaj jej krytycznym ale trzeźwym umysłem. Pozdr.
qwerty2019.09.13 9:21
Jest takim jest, ale fronda zrobi z niego bohatera i męczennika za wiarę
taro2019.09.13 9:54
a ty za to jestes filociulem, im wiecej zboczen,wszelkiej dewiacji,tym lepiej czujesz sie w tym go-wnie.
alex2019.09.13 17:06
Nie ma fomofobow to jest wasz wyumysl,wasze gendr to pedaly i lesbijki, to moda a przede wszystki bardzo ciezka choroba zaburzenia osobowosci, ktora wedlug naszej konstytucji to powinno sie leczyc .A jak sie nieda uleczyc to trzymac w odosobnieniu jak Trynkiewicza lub kogos tam
RHQQ22019.09.13 7:56
Z tekstu oryginalnego tego biednego pokrzywdzonego profesora: ● obca kulturowo i historycznie tęczowa zaraza, objazdowa tyrania chronionych przez policję gwałcicieli ● obleśne, grube, wytatuowane baby, jak na wyuzdanych filmach ● grzesznicy, tęczowe zło, tyfus, dżuma, ospa ● sodomici, zniewieściałe gogusie. ● gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka. Jest gwałt, jest fun. ● Już dawno zgwałcili Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Niedawno brutalnie zdeflorowali Białystok. Wzmacniani przez zaciężną armię policyjną pojawią się zapewne znów pod Jasną Górą. Przyjdą ponownie zgwałcić dziewicę. ● Dajmy upust swojej wściekłości. Dosyć negocjacji. Tak to zdecydowanie język i postawa godna wykładowcy i wychowawcy młodzieży, pełen poetyckich metafor i w ogóle poezja sama w sobie.
Urszula2019.09.13 8:00
Nie chodź, człowieku, na te marsze, nie oglądaj, nie wypatruj, a nie będziesz się czuł.
W\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202odek2019.09.13 10:02
To jest własnie twoja tolerancja? Bardzo ciekawe podejście. Kiedy za inne poglądy będziecie wsadzać do więzienia? On nie poszedł "kibicować" ani dla taniej rozrywki. Był Białymstoku bo miał tam sprawę, fatalnie bo tego dnia.
Urszula2019.09.13 11:52
Nie wiem gdzie był i co robił, ale póki co nie ma innego wyjścia. Nie jestem miłośnikiem tęczowych i wszystkiego wokół, ale nie staram sie nakręcać przeciwko nim. Odwrócę sie i pójdę w drugą stronę jeśli zdarzy mi sie ich napotkać. I to jest tolerancja, a nie wyzywanie i opluwanie wzorem tego profesora. To do niczego nie doprowadzi. Ktoś kto wykłada i wychowuje młode pokolenie nie ma prawa tak sie zachowywać i upowszechniać podobne treści. Pawłowicz pozwała Owsiaka za stwierdzenie: "niech pani spróbuje seksu". O ile bardziej chamskie i złośliwe są słowa tego, pożal sie Boże, profesora. Nie wymagam od Pisdzielców obiektywizmu. To jest sprawa dla nich nieosiągalna, ale nie pisz o tolerancji skoro nie wiesz na czym ona polega.
eRKa2019.09.13 19:38
Tolerować, to nie znaczy pozwalać na zaczepki "sodomitów", a jeszcze bardziej jak ktoś na siłę "włazi Ci do łózka" i potajemnie naucza dzieci seksu, mimo sprzeciwu rodziców. To Ci przypomnę, że to rodzice tego dziecka są od tego, a nie tęczowi baletnicy. Więc jeśli chcesz kogoś pouczać, to najpierw poucz, lub jak wolisz - naucz kultury zachowania, norm panujących w społeczności i poszanowania prawa, bo tego nie uświadczysz od wyznawców społeczności "tęczowych", a dowodem tego jest choćby wypowiedź młodej kobiety przed kamerą TV o życzeniu śmierci wszystkim przeciwnikom ich obyczajności. Nie interesuje mnie jak oni - jednopłciowi ludzie ze sobą żyją i zaspokajają się seksualnie, ale należy reagować, kiedy jest to obsesyjne okazywane na ulicy i do tego z wulgarnym zachowaniem, które nie przystoi do homo sapiens, a które wyewoluowało do roli naczelnych. Więc jeszcze raz przypomnę, że szanujmy się, to będziemy szanowani. Tak na marginesie, to wspomnę CI, że w krajach arabskich jest zakaz całowania się nie tylko kobiety i mężczyzny w miejscach publicznych jak na ulicy, bo za złamanie tego prawa można trafić do więzienia i tam muzułmanów nie obchodzi nasz zwyczaj okazywania uczuć i całowania się. Tam nikt nie robi rabanu że homoseksualiści tego na ulicy nie mogą robić, a tu raptem wrzask, bo katolik powiedział i napisał to co na własne oczy zobaczył. Czy "naga" prawda co niektórych aż tak bardzo zabolała, może jeszcze mamy pozwolić, aby dewianci w kraju katolickim uprawiali na ulicy seks ze zwierzętami /? jeśli chcą, to niech robią to tylko w swoich alkowach. Czy to jasne teraz jest, czy za nadto trudne, bo 8 lat prania mózgi ludziom przez sprzedane media-czasopisma Niemcom do ogłupiania Polaków, doprowadziło do wtórnego kretynizmu i jest im obojętne, czy są obok gówna, czy też są upaprani w nim aż po uszy. Przemyśl to i połóż się spać, a jutro rozwidni się Twój umysł. pa
Cool2019.09.14 4:59
Garstka wędrownych świrów może paradować po ulicach, a normalni mają siedzieć w domu. Kiedy "brunatne koszule" maszerowały. normalni ludzie też chowali się w domach!
PePe2019.09.13 8:31
I co? Sama prawda. Tylko się pod tym podpisać
qwerty2019.09.13 9:20
No ale fronda tego nie zacytuje tylko zrobi z niego męczennika za wiarę.
Hanys672019.09.13 9:47
Pan Profesor w każdym słowie MA RACJĘ. Mam do was przesłanie, zboczency: im bardziej zmuszacie normalnych, zdrowych ludzi do afirmacji zboczenia, tym bardziej wymiotujemy na wasz widok i tym większy będziemy stawiać opór. Gówno nie zmieni sie w torcik, bo tak postanowi prawodawca. Gówno zawsze będzie gównem.
qwerty2019.09.13 10:39
z tym gównem to mówisz o sobie oczywiście ? Tak masz absolutną rację. Nie zmienisz się w torcik.
Maria Blaszczyk2019.09.13 13:03
Pan profesor leci kubek w kubek nazistowską propagandą. Te "zarazy", to bronienie "narodu", wzywanie do pozaprawnych rozwiązań. Do tego - kłamstwa, od kiedy to Tajlandia jest jakimś seksturystycznym kierunkiem dla osób nieheteronormatywnych, obrzydzanie - jakie znaczenie dla oceny postulatów marszy równości ma czyjaś tusza czy ewentulane tatuaże? Rozumiem, że uznajesz, że Goebbels et consortes też MIELI RACJĘ w każdym słowie? Rzeczone gówno pozostaje gównem, czy robi to Goebbels czy polski profesor. Szkoda tylko ludzi, bitych i opluwanych na ulicach...
ZERR02019.09.13 10:16
Lewacka tłuszcza bulwersuje sie gdy nazwać ja po imieniu XD Czas powiedziec Tęczowym Koszulom - NO PASARAN! Dość negocjacji!
Marek2019.09.13 10:18
Adekwatny opis kloaki nie może być patetyczny, bo wyszłaby groteska.
sam2019.09.13 11:33
Porównaj to sobie to do wypowiedzi tsw prof marksistowskich Hartmana, Senyszyn
anonim2019.09.14 15:31
Nie wiem po co porównywać, wszystkie równo należy potępić a nie porównać. Ale słusznie zauważyłeś że poziomem schamienia i bezczelności Nalaskowski przebił Senyszyn i Hartmana razem wziętych i już tylko z Urbanem może konkurować, ale Urban nie jest profesorem.
Marzena BG2019.09.13 14:36
Święte słowa! Profesor ma rację. Niestety srodowisko LGBT samo sobie na takie postrzeganie zapracowało.