Premier w Muzeum PW: było to powstanie, które miało przywrócić wolność - zdjęcie
01.08.20, 10:38screenshot youtube- Kancelaria Premiera

Premier w Muzeum PW: było to powstanie, które miało przywrócić wolność

15

Mateusz Morawiecki wziął dziś udział w uroczystościach rocznicowych w Muzeum Powstania Warszawskiego. Premier złożył między innymi kwiaty pod dzwonem poświęconym gen. bryg. Antonimu Chruścielowi „Monter”. Dziś mija 76 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Dzień dzisiejszy to czas szczególny. Dziś mija 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ważne słowa padły z usta premiera w Muzeum Powstania Warszawskiego:

,,1 sierpnia, (..), było to powstanie, które miało przywrócić wolność nie tylko stolicy umęczonej pięcioma latami okupacji, ale całej Polsce— powiedział Mateusz Morawiecki

Premier mówił także o tym, że decyzja o Powstaniu wynikała z nastrojów w ówczesnej Warszawie zwłaszcza wśród cywilów i młodzieży.

Premier zwrócił również uwagę na okrutne zachowanie Niemców w czasie walk powstańczych. Okupacja niemiecka była straszna i okrutna. A zachowanie Niemców w Warszawie było barbarzyńskie.

Dzień 1 sierpnia zwłaszcza winień być to czas, w którym powinien dominować spokój, ciszy oraz zaduma. Czas refleksji zdaniem Premiera jest nam dziś szczególnie zwłaszcza myśląc o  o wszystkich prowokacjach, profanacjach, których doświadcza dzisiejsza Warszawa”.

,,I prosimy o namysł, o spokój, o ciszę, o to, aby nie dochodziło do tak niedobrych aktów, jakie miały miejsce ostatnio” — zaapelował premier.

Rr, wpolityce.pl

Komentarze (15):

gość2020.08.1 14:09
Tusk, który chwalił się 300 mld zł w roku 2013 i mówił wówczas, że "nie wyobraża sobie, aby ktokolwiek w przyszłości tak wielkie pieniądze mógł wynegocjować. Morawiecki pobił Tuska na głowę, negocjując tak potężny zastrzyk w ramach wieloletnich ram finansowych, jakie Polska otrzyma. Gigantyczne pieniądze dla Polski z UE. Michel i Von der Leyen zamknęli usta Tuskowi innym krytykom: porozumienie ze szczytu to przełom. „Donaldzie Tusku, proszę spieszyć z gratulacjami dla premiera Morawieckiego”. Pan premier Morawiecki odważnie i mądrze broni spraw Polski!
Wasza ofiara nie była na marne!2020.08.1 12:37
"Powstanie 44" - autor Norman Davies. Geneza Powstania Warszawskiego, fakty, przebieg walk i późniejszy wpływ na historię powojennej Europy. W. Churchill, jak późniejszy historycy widzą w Powstaniu Warszwskim początek "zimnej wojny". Aliantom otworzyły się oczy. Rezultatem był załosny koniec bolszewickiego "Kraju Rad".
Żydostwo na całym świecie i na Księżycu2020.08.1 12:34
świętuje strzelanine na rogu Nalewek. Wybudowali sobie z funduszy NKWD i UB pomnik "bohaterów w ghetta" na ponad 40 lat wcześniej od pomnika Powstania Warszawskiego
Szybka Randka2020.08.1 12:32
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Wasza ofiara nie była na marne!2020.08.1 12:27
"Powstanie 44" - autor Norman Davies. Geneza Powstania Warszawskiego, fakty, przebieg walk i późniejszy wpływ na historię powojennej Europy. W. Churchill, jak późniejszy historycy widzą w Powstaniu Warszwskim początek "zimnej wojny". Aliantom otworzyły się oczy. Rezultatem był załosny koniec bolszewickiego "Kraju Rad".
As w rękawie Boga2020.08.1 12:19
Powstanie nie robili tęczowi bo oni są folksdojczami.
Joker w pipie Pani Malinowskiej2020.08.1 12:27
Nie, tęczowi nie. Tęczowi nie odpowiadają za zrobienie z 250 tys ludzi mielonki i rozyebanie miasta.
Michał2020.08.1 12:13
Geniusz Morawiecki. Skąd ty bierzesz takie mądrości? Każde powstanie temu służy, Einsteinie. Przeczytałeś te mądrości w jakiejś przedwojennej książce pożyczonej od Pani Witek?
Talleyrand2020.08.1 11:57
Miało przywrócić, lecz nie przywróciło. Było więc błędem. A w polityce, jak mówił ponoć mądry książę Perigord, błąd jest gorszy niż zbrodnia.
harry2020.08.1 11:19
Śmiało można powiedzieć,że ma prawym brzegu Wisły, wraz z armią czerwonej zarazy Stalina stali polsko-języczni renegaci będący jego sługusami. Stali tam i czekali aż Warszawa wykrwawi się całkowicie przyszli szefowie UB a potem SB, LWP, towarzysze z PPR, działacze mający zainstalować w Polsce zniewolonej przez Moskwę całą machinę represji i komunistycznego terroru. Byli to dziadkowie i tatusiowie znanych i już dzisiejszych aparatczyków późniejszego PZPR, LWP, SB, WSI i innych moskiewskich agend, które dziś w szeregach PO i innego tęczowego lewactwa nadal "dzielnie" walczą, tym razem z komuną, którą przywieźli na sowieckich czołgach ich tatusiowie. Dziś dzieci tych wtedy "dzielnych" tatusiów są europosłami PO, parlamentarzystami krajowymi, dyplomatami, sędziami i doradcami tęczowego lewactwa. I znowu usiłują nas wszystkich pouczać jaka ma być Polska. To dowodzi tylko jak silnego kopa należy im dać by wylądowali w końcu na śmietniku..
Cela+2020.08.1 11:19
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie na trzy miesiące Piotra M., byłego posła SLD i rektora prywatnej uczelni. Zarzuty wobec niego dotyczą m.in. przywłaszczenia środków uczelni i wyłudzenia. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów. Piotr M. prywatnie jest mężem prowadzącej programy TVP Magdaleny Ogórek.
PiS to potęga2020.08.1 11:28
Pani Ogórek jest funcjonariuszem PiS, dlatego takich wiadomości nie powinno się mówić publicznie powinieneś być za to ukarany
👀👀👀2020.08.1 11:17
Nawigator: 400 metrów. Inny głos: Ktoś tu zawinił. Drugi pilot: Mówisz do widzenia Dowódca: Nie, ktoś za to beknie. Dowódca sił powietrznych: Pomysły! Następnie słychać ostatnie, szybkie odliczanie wysokości. Drugi pilot: Dochodź wolniej. Dowódca: Ku..a mać!
Topek2020.08.1 10:58
To nie było powstanie które miało przywrócić wolność, to było powstanie na rekę komunistą i Rosjanom by wymordować jak najwięcej polaków i AKowców
MT(*)2020.08.1 10:49
Józef Szczepański pa. ZIUTEK - Powstaniec Warszawski, żołnierz AK. Dzień po napisaniu wiersza został śmiertelnie ranny, zmarł 10 września 1944 roku. "Czerwona zaraza" Czekamy ciebie, czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci, byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci, była zbawieniem witanym z odrazą. Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu zbydlęciałego pod twych rządów knutem czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem swego zalewu i haseł poszumu. Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. Żebyś ty wiedział dziadów naszych kacie, sybirskich więzień ponura legendo, jak twoją dobroć wszyscy kląć tu będą, wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej skuwać w kajdany łaski twej przeklętej, cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli. Legła twa armia zwycięska, czerwona u stóp łun jasnych płonącej Warszawy i scierwią duszę syci bólem krwawym garstki szaleńców, co na gruzach kona. Miesiąc już mija od Powstania chwili, łudzisz nas dział swoich łomotem, wiedząc, jak znowu będzie strasznie potem powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili. Czekamy ciebie, nie dla nas, żołnierzy, dla naszych rannych - mamy ich tysiące, i dzieci są tu i matki karmiące, i po piwnicach zaraza się szerzy. Czekamy ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz, ty się nas boisz, i my wiemy o tym. Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem, naszej zagłady pod Warszawą czekasz. Nic nam nie robisz - masz prawo wybierać, możesz nam pomóc, możesz nas wybawić lub czekać dalej i śmierci zostawić... śmierć nie jest straszna, umiemy umierać. Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły Nowa się Polska - zwycięska narodzi. I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić czerwony władco rozbestwionej siły.