Pożar polskiego Katolickiego Kościoła Narodowego w USA ma związek z protestami dot. procesu Chauvina? - zdjęcie
21.04.21, 11:15Fot. via Pixabay

Pożar polskiego Katolickiego Kościoła Narodowego w USA ma związek z protestami dot. procesu Chauvina?

43

Czy pożar polskiego budynku Katolickiego Kościoła Narodowego w Minneapolis ma związek z procesem Dereka Chauvina, policjanta, który został uznany winnym zabójstwa George’a Floyda? Niektórzy sądzą, że tak. Budynek spalonej świątyni pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się w odległości ok. 11 minut jazdy autem od budynku sądu, przed którym trwały protesty w trakcie procesu Chauvina.

Budynek kościoła zajął się ogniem tuż przed godziną 19.00 w poniedziałek, kiedy wewnątrz byli ludzie. Na szczęście zostali oni w porę ewakuowani. Przybyłym strażakom nie udało się uratować stuletniego kościoła. Zawaliły się wieża i dach, a wnętrze zostało mocno zniszczone. Niektóre wiadomości podawały, że część zabytkowych witraży jest możliwa do uratowania, jednak Bryan Tyner, komendant straży pożarnej w Minneapolis, uznał budynek za „całkowicie stracony”. Powodem miała być konstrukcja, która uniemożliwiła szybkie zapobieżenie szerzeniu się pożaru.

Michael Kutek, syn pastora Johna Kutka, zainicjował zbiórkę pieniędzy na odbudowę świątyni. Potwierdził on, że budynek zajął się ogniem „nieoczekiwanie”, a pożar był niemożliwy do opanowania. Choć przyczyn pożaru jeszcze nie ustalono, niektórzy komentatorzy, zwłaszcza w mediach społecznościowych, sądzą, że może on mieć związek z demonstracjami, jakie wybuchły ponownie w Minneapolis w czasie procesu Dereka Chauvina. Protesty odbywały się przed budynkiem sądu zarówno w dzień, jak i w noc.

W ostatnim czasie mocne kontrowersje wywołała swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami zwłaszcza Maxine Waters, która jest kongresmenką Partii Demokratycznej i którą obwinia się o podsycanie napięć w Minneapolis. Waters przemawiając do grupy demonstrantów z Black Lives Matter stwierdziła, że przypadek George’a Floyda nie jest nieumyślnym spowodowaniem zabójstwa, ale morderstwem pierwszego stopnia. Waters dodała także, że jeśli Chauvin nie zostanie skazany: „Musimy pozostać na ulicy i musimy stać się bardziej aktywni i bardziej konfrontacyjni. Muszą wiedzieć, że nie żartujemy”.

Adwokat Chauvina złożył wniosek o uznanie procesu sądowego za nieważny z powodu wypowiedzi Waters, które mogły wpływać na decyzję ławy przysięgłych. W Minneapolis, zwłaszcza po przemówieniu Waters, narastały obawy o wybuch zamieszek i podpaleń, gdyby uniewinniono Chauvina. Sądzia Peter Cahill nie uznał wniosku adwokata oskarżonego policjanta, ale powiedział, że wypowiedzi Waters mogą posłużyć za argument do unieważnienia całego procesu po złożeniu apelacji.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (43):

Anonim2021.04.21 19:18
Mam nadzieję, że unieważnią. Policjant działał zgodnie z procedurami.
Yo ... j.n. & j.w. jew cocksucker2021.04.21 17:14
Do you speak English? Prove it!
j.n.2021.04.21 15:57
do @"GdzieSięNieRuszyćTamPustosanKatokloca" - Re: W najnowszym filmie dokumentalnym produkcji firmy "Vice" pt. “The Child – Rape Assembly Line” (“Linia produkcji gwałtów na dzieciach”, tł: BR) dzieci są systematycznie molestowane w rytualnych saunach/ pokojach kąpielowych. W dokumencie tym Rabin Nuchem Resenberg, tłumaczy zjawisko, które określił jako "linia produkcji gwałtów na dzieciach" wśród religijnych sekt fundamentalistów ŻYDOWSKICH . – Rabin Rosenberg ZWRACA UWAGĘ, że około połowa chłopców w chasydzkim środowisku na Brooklynie, największym w USA i jednym z największych w Stanach Zjednoczonych - była ofiarami molestowania seksualnego dokonanego przez starszyznę. ----------------
--------------- j.w.2021.04.21 16:07
BEN HIRSCH , dyrektor Organizacji Na Rzecz Ofiar Znęcania Się Seksualnego wśród ortodoksyjnych Żydów "Survivors for Justice" wierzy, że ta liczba jest większa – pisze Barbara Rode : Podczas wizyty do Jeruzalem, w 2005 roku, RABIN ROSENBERG poszedł do "mikvah" - rytualny pokój kąpielowy -  w jednej z najświętszych dzielnic miasta, Mea She"arim. :  “Otworzyłem drzwi”, mówił rabin “opary wszędzie, ledwo mogę coś zobaczyć. Kiedy moje oczy już się przystosowały, widzę, starszego mężczyznę, w moim wieku, z długą białą brodą, wyglądającego na świątobliwego, siedzącego w tych oparach. Na jego kolanach, siedząc w przeciwnym do niego kierunku jest chłopiec, może siedmiolatek, a ten starszy mężczyzna uprawia stosunek analny z tym chłopcem.”
"The Child - Rape Assembly Line"2021.04.21 16:41
Dlaczego problem pedofilii o tak wielkich rozmiarach wśród wyznawców judaizmu, nie jest nagłośniony, a niespełna 1,5% przypadków molestowania wśród kleryków Kościoła Katolickiego, to od lat niekończąca się, dobrze zabarwiona i wciąż odgrzewana historia? Dlaczego Kościół Katolicki musi nieustannie publicznie przepraszać za chore jednostki w swojej Wspólnocie, a inne środowiska tak religijne jak i świeckie, które mają z tym PROCEDEREM o wiele większy problem,  nie tylko nie przepraszają, ale w ogóle się o nich nie mówi, choć proceder jest BEZKARNIE  kontynuowany? Gdzie TE "NIEZALEŻNE" MEDIA? Kto rządzi TYMI MEDIAMI  nie tylko w USA ale i w Europie?
Yo ... j.n. & j.w.2021.04.21 16:21
Do you speak English? Prove it!
to sekta jak jehowi2021.04.21 15:50
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
rt12021.04.23 0:07
Mylisz sie. Ten Kosciol (o ile to ten sam co w pt. "Kochaj albno rzuc") odstapil od zwiazkow z Kosciolem Katolickim a konkretnie z Watykanem tylko i wylacznie z powodu nadawaniu przez Biskupa ksiezy niemieckich , irlandzkich nie mowiacych po polsku. Wyraznym zyczeniem Poloni, ktora budowala te Koscioly Katolickie w stanach bylo mianowanie ksiedza polskiego na proboszcza. Niestety robiono na zlosc wiernym emigrantom polskim ze ze slabym angielskim tak ze nie rozumieli ksiedza . Ktos kiedys uzyl stwierdzenuia ze Niemieccy emigranci budowali na obczyznie browary i fabryki a Polacy Koscioly. W koncu Polacy mieli dosyc i odcieli wiezy z kk i Watykanem . Pisali wiele petycji i walczyli o polskosc tych kosciolow. Po odzieleniu wszystko zostalo po staremu ale nie mieli juz zwierzchnosci Biskupow i Watykanu. Proboszcz mogl tez juz oficjalnie miec zone. Najciekawsze ze podobne zwyczaje obserwuje sie i dzis. Juz dwoje polskich kisezy polecialo na parafiach na Florydzie. Zawsze jakis pretekst sie znajdzie. Historia wiecznie zywa.katolik
???2021.04.21 14:52
Jest Rzymsko-Katolicki Kościół Powszechny, ale co to jest ten "polski katolicki kościół narodowy"? czy to kolejna sekta założona przez żydostwo, które z katolicyzmem nie na NIC wspólnego? i czy ten "kościół" jest też zarejestrowany w Polsce??
­2021.04.21 14:56
W Polsce działa jako Kościół Polskokatolicki w RP. Był stworzony w odpowiedzi na niemieckich i irlandzkich biskupów, którzy mieli Polaków w dudzie.
­2021.04.21 14:26
Ale to nie kościół rzymskokatolicki. Polskokatolicki. Narodowy.
Ksiądz Grizzly2021.04.21 14:35
A co to ma do rzeczy? Módl się synu bo koniec bliski.
­2021.04.21 14:42
Schizmatycy.
Ksiądz Grizzly2021.04.21 18:38
Tak ale wierzą w Pana Naszego i kto wie czy nie maja racje z tym Watykanem. Siedlisko węży i szatanów. Ale Bóg ich rozliczy. A ich szczególnie. Z Bogiem drogie dziecko.
Grizzly2021.04.22 6:43
Won trollu!
Tajny2021.04.21 12:43
Pożar kościoła?! I to polskiego?! No, to Anonim dostanie orgazzmu...
Anonim2021.04.21 12:51
A tam, zaraz orgazmu. Zwyczajnie miło, ale żeby zaraz orgazm?
Anonim2021.04.21 14:03
Co się podszywasz, tylko ja jestem prawdziwym Anonimem, i mam prawo napisać to co ty napisałeś, tobie nie wolno!
Anonim2021.04.21 14:33
Won bezczelna mendo złodziejska! Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won parchu i tęczowy ....!
Normalny czyli nie katolik2021.04.21 12:13
W czasie wielkiej migracji ludności europejskiej do Ameryki przybyło miliony ludzi. Nacje zachodnie skupiły się na budowaniu nowych zakładów, otwieraniu biznesów i korzystali z możliwości jakie dawał nowy kontynent. Dzieki temu Stany stały się najpotężniejsza gospodarka świata i wiedzie prym w odkryciach naukowych, innowacjach i nowej technologii. Oczywiście Polacy tez wówczas migrowali do Ameryki, ale wiecie na co wówczas skupili swoje siły? Na budowaniu kościołów!!! Hahaha. Zamiast inwestować swój czas i sili w rozwój to inwestowali w ciemnote! Wstyd!!! Swoją droga bardzo dobrze, ze ten kościół spłonął! Szkoda, ze w Polsce tak często się nie palą.
Gówno o tym wiesz co robili Polacy w USA!2021.04.21 12:16
Nie znasz USA, nie znasz historii, języka polskiego się nie nauczyłeś. Innymi słowy, jesteś brudasem zza Buga.
Anonim2021.04.21 14:13
Widzisz polski idioto pewną pararele odnoszącą się do narodów na nowym kontynencie? Otóż, gdy inne narody potrafiły wygospodarować sobie całkiem ładny kawałek tortu w nowej rzeczywistości, doprowadzić że ich głos był słyszalny w kongresie, tak same polaczki mając dziś ponad 10 milionów ludzi przyznających się do polskości, nie stanowi żadnej znaczacej siły, nie przeforsuje żadnych zmian w prawie amerykańskim, bo z natury są podzieleni, i najzwyczajniej w świecie, głupi ;) To naród idiotów... byle azjata, koreańczyk, niemiec, nie mówiąc już o żydzie, ma bardzo silną reprezentację lobbystyczną w każdym ośrodku władzy w usa... a polaczki mają tylko, no co? Odpowiedz sobie sam, przykre ale prawdziwe
Anonim2021.04.21 14:34
Won bezczelna mendo złodziejska! Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won parchu tęczowy ....!
Gówno wiesz o sile politycznej Polaków w USA!2021.04.21 15:49
W USA ciebie nie ma, języka nie znasz a na domiar jesteś cuchnącym gudłajem.
Randka już teraz, teraz ...2021.04.21 11:50
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Anonim2021.04.21 14:18
Choroba się pogłębia... nie martwisz się że zdechniesz w jakiejś dziurze zapomniany przez świat? Obudz się i wyjdz na słońce, brakuje ci witami ;D
AAAtomek2021.04.21 14:39
Zostaw w spokoju rabina.
chachacha... z takimi "atutami".....2021.04.21 16:46
...... zgłoś się do tw Bolka, on się ostatnio ogłasza, że jest do wynajęcia! :)
GdzieSięNieRuszyćTamPustostanKatoKloca2021.04.21 11:49
W Polsce, po 11 minutach spaceru piechotą w dowolną stronę, na pewno napotka się pustostan kato-kloca. Ważne, żeby reagować wtargnięciem, kiedy słyszy się odgłosy płaczu i krzyku wydawanego wyraźnie dziecięcym głosem. To proboszcz czy wikary gwałcą akurat ministranta. Warto nie tylko przerwać gehennę małoletniej osoby, ale też solidnie obić mordę sprawcy i nie żałować laczka. Wiadomo bowiem, że będą to jedyne uciążliwe 'konsekwencje" podłego czynu zboczonego sprawcy. Ciemnota parafialna będzie wygrażać rodzinie zgwałconego dziecka, żeby cofnęli oskarżenia wobec miejscowego klero-pedofila, a biskup przeniesie go trzy powiaty dalej. Do prowadzenia Przyparafialnego Centrum Edukacji Dzieci Przez Seksualizację Ewangelizacyjną.
Anonim2021.04.21 11:38
Mania prześladowcza PiSdzielców - wszyscy przeciwko nam.
AAAtomek2021.04.21 12:46
To prawda, ale z małą poprawką. Raczej: mania prześladowcza żydów - wszyscy przeciwko nim. Tacy odwieczni narzekacze - byle tylko coś na tym ugrać. Najlepiej phinansowo.
katolicka deratyzacjka Polski2021.04.21 11:33
To jest kosciol pseudonarodowy,ktory wspolpracowal z Komuna.
Ksiądz Grizzly2021.04.21 14:38
Nieprawda, po prostu nie podlega pod Watykan.
Skrzypek na dachu2021.04.21 11:26
Derek Chauvin jest niewinny a George Floyd przedawkowal .
Gówno o tym wiesz!2021.04.21 11:29
W USA ciebie nie ma, języka nie znasz.
N.2021.04.21 11:30
A klęczenie całym ciężarem ciała na karku osoby skutej kajdankami i powalonej na ziemię przez niemal 10 minut jest normalną procedurę.
Gówno o "procedurach" wiesz!2021.04.21 11:51
Kaszanka ci stygnie!
N.2021.04.21 12:25
Nie wiem, o co ci chodzi, ale mój komentarz to jawny sarkazm (miał to być komentarz do komentarza Skrzypka, nie wiem, dlaczego się wkleiło pod twój).
internauta2021.04.21 14:15
bo choojowo kliknąłeś
AAAtomek2021.04.21 14:41
A dla mnie coś masz? Bo z nudów wale kapucyna.
N.2021.04.21 14:42
Patrzysz na zdjęcie Grodzkiej? Czy Senyszyn?
Anonim2021.04.21 14:27
Na filmikach jest pokazane z jaką miłością się przytulał do czarnucha... po prostu tamta małpa leżąc na asfalcie nomen omen;), jej po prostu było zimno ;D Ty też pewnie lubisz się tulić do naprutych narkotykami bandytów, ale to pewnie rodzinne... moze jakaś terapia w ośrodku zamknietym? ;P
King Kong jak na filmowym fotosie2021.04.21 16:52
"przytulił" King Konga, a przed sądem odpowiada jak za człowieka.