Posłanka SLD: Wybory dla PO byłyby konstytucyjne, gdyby to oni wygrali  - zdjęcie
19.07.20, 12:21Fot. screenshot - YouTube (Rzeczpospolita TV)

Posłanka SLD: Wybory dla PO byłyby konstytucyjne, gdyby to oni wygrali

12

Na fakt, że Platforma Obywatelska wnosi zastrzeżenia co do konstytucyjności wyborów dopiero po ogłoszeniu ich wyników, zwraca uwagę rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska. Polityk stwierdza, że Platforma Obywatelska uznałaby wybory za zgodne z konstytucją, gdyby wygrał je Rafał Trzaskowski.

Nie milkną protesty polityków Platformy Obywatelskiej, którzy przekonują, że tegoroczne wybory prezydenckie odbyły się w sposób nieuczciwy. Protest wyborczy do Sądu Najwyższego złożył w ub. czwartek pełnomocnik wyborczy komitetu Rafała Trzaskowskiego, Grzegorz Wójtowicz. Jak mówił, w proteście wymieniono m.in. naruszenie konstytucji, wspieranie Andrzeja Dudy przez TVP i naruszenia ze strony administracji państwowej.

O tym, że wybory prezydenckie były nierówne, nieuczciwe i nie spełniały standardów demokratycznych mówił też lider PO Borys Budka, który na antenie TVN24 twardo stwierdził:

- „Żądamy stwierdzenia nieważności tych wyborów”.

Do tych działań Platformy Obywatelskiej odniosła się w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Lewicy, Anna Maria-Żukowska:

- „Kiedy nasza senator (Gabriela Morawska-Stanecka - PAP) składała poprawkę do ustawy o zmianach w Kodeksie wyborczym o przeniesieniu wyborów (by ustawa weszła w życie 6 sierpnia - PAP), to najpierw Platforma była za, a potem się gwałtownie z tego wycofała, bo zmieniła kandydata i zostaliśmy z tym sami” – przypomniała.

- „Wtedy Platforma nie była przekonana, że wybory nie są zgodne z konstytucją, a teraz, po tym jak przegrała, zmieniła zdanie” – dodała.

- „Pytanie, co się teraz stało, że zmieniła zdanie? Stało się to, że gdyby wygrał Trzaskowski, to wybory byłyby konstytucyjne, jak nie wygrał, nie są konstytucyjne” – stwierdza polityk.

kak/PAP

Komentarze (12):

hartmantocvel2020.07.19 21:28
A co na to Błaszczykowa, Ula i Iza? Jakoś brak komentarza. No baby do robotu, czekam na komentarz
Walter2020.07.19 21:08
Jarosław Kaczyński realizuje metodycznie scenariusz wprowadzenia dyktatury w Polsce na wzór Białorusi. Politycy z PiS-u po wygranych wyborach parlamentarnych zwolnili ponad 10 tys urzędników z pracy, jako zwolenników opozycji, bez względu na kompetencje. Przejęli Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Teraz zamierzają pod pretekstem "repolonizacji" przejąć niezależne media i samorządy. Przejęcie wszystkich mediów przez PiS będzie oznaczało masowe okłamywanie i manipulowanie informacjami. W latach 2015-2020, a więc w czasach rządów PiS-u, zadłużenie finansów publicznych naszego kraju wzrosło o ponad 290 mld zł, tak więc żyjemy na kredyt. Jarosław Kaczyński prowadzi kraj do przepaści. Przegrana Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich uniemożliwi kontrolę władzy i zapobieganie łamaniu przez nią praworządności. Jeśli Unia Europejska dotacje dla krajów członkowskich powiąże z przestrzeganiem praworządności, to Polska straci kilkaset miliardów euro i to z winy Jarosława Kaczyńskiego. Jak zwykle za swoje własne winy będą obwiniać opozycję. Pragnę przypomnieć, że w 2014 roku Andrzej Duda jako europoseł w Europarlamencie donosił na Polskę, oskarżając polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Obawiam się, że pozbycie się PiS-u, jako największego szkodnika naszego państwa, może być trudniejsze niż pozbycie się PZPR-u. Głosujący na Andrzeja Dudę pchają nas w objęcia dyktatury Jarosława Kaczyńskiego.
oficer LWP2020.07.19 18:10
Fronda = ukryta opcja NWO
Sex bez kamerki i BEZ niej!2020.07.19 17:21
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
oficer LWP2020.07.19 18:10
łajno dalej się sączy
polske trzeba w koncu oczyscic z komuchôw2020.07.19 15:18
stop po
Sex bez kamerek2020.07.19 14:23
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Szybka Randka2020.07.19 13:48
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
stan2020.07.19 12:47
A konkretnie, jakie mają dowody na te epitety? Czyż nie dopięli swego, nie zrezygnowano z pierwszego terminu? A o warunkowej nieważności wyborów mowiono
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.19 12:46
gdy to PiS było w opozycji to po każdych przegranych wyborach, zaznaczam po każdych! twierdzili że wybory zostały sfałszowane!
Pokręć2020.07.19 12:46
PO to popaprańcy, może potrafią oczarować gimbazę i absolwentów Wyższej Szkoły Humoru, Tańca i Gotowania Na Gazie (czyli wykształciuchów, co ze wsi przyjechali do miasta ze słoikami leczyć kompleks wieśniaka). Szkoda w ogóle z nimi rozmawiać, to nie są ani poważni ludzie, ani partnerzy do jakichkolwiek układów. Zmieniają zdanie szybciej niż je podejmują. Ktoś, kto ich jeszcze wspiera, to chyba jest osobą bez jakiegokolwiek poczucia własnej wartości. PO to ludzi o intelekcie Kidawy-Błońskiej, tylko nie wszyscy są takimi fajtłapami, jak ona. Ale pod czaszką - ta sama mentalność. Nie ma prawdy, nie ma reguł, nie ma zasad - jest tylko nasza korzyść. Powiemy cokolwiek, ustawimy się jakkolwiek, byle osiągnąć cel. Obrzydliwe - PO to hipokryzja, tylko robiona kompletnie bez polotu i finezji, bez jakiegokolwiek dbania o to, żeby się nie ośmieszyć. Z kompletnym lekceważeniem, ba z kompletną pogardą dla inteligencji przeciwnika.
Polak2020.07.19 12:40
Doktryna Giertycha i pomocnika Czuchnowskiego z GieWu - obrońców przestępcy instruktora, ktory okradł rzząd RP i Polaków na maseczkach - wchodzi w życie? Czy bycie papugą przestępcy to nie jest prostytucja? Czy może byc podlejszy zawód, niż z przestępcy kanciarza robienie człowieka uczciwego?