Policja rozbiła sutenerski gang, który wysyłał kobiety do Danii - zdjęcie
28.05.21, 06:48fot. via policja.pl

Policja rozbiła sutenerski gang, który wysyłał kobiety do Danii

9

Policjanci CBŚP zatrzymali 6 osób, w tym Jolantę K. oraz Izabelę Ł., w związku z podejrzeniem udziału w grupie czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej werbowali Polki, które następnie były wysyłane do Danii na tzw. tournee. Śledztwo nadzoruje Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Policjanci szacują, że podejrzane o kierowanie grupą na nielegalnym procederze mogły zarobić ok. 6 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i Danii. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu werbowali i nakłaniali do uprawiania prostytucji kobiety, czerpiąc przy tym korzyści. Kobiety będące najczęściej w trudnej sytuacji materialnej były wysyłane do Danii, gdzie świadczyły usługi seksualne w wynajętych apartamentach lub domach należących do członków grupy. Taki wyjazd trwał około 4 – 6 tygodni, a kobiety mogły zarobić ok. 60 tys. zł, z czego część trafiała do członków gangu. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że podejrzane o kierowanie grupą na przestrzeni kilku lat mogły uzyskać z tego procederu około 6 mln zł.

Policjanci CBŚP z Lublina przeprowadzili akcję na terenie województwa zachodniopomorskiego, podczas której zatrzymali 6 osób, w tym 3 kobiety. Wówczas to, przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych i zabezpieczono m.in. nośniki danych, komputery czy telefony komórkowe, które są teraz poddawane analizie. Przejęto również 5 tys. euro w gotówce. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości należące do podejrzanych warte ponad 2 mln zł.

W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Dodatkowo dwie kobiety, tj. Jolanta K. oraz Izabela Ł. usłyszały zarzuty kierowania tą grupą.

Śledztwo jest w toku i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

jkg/policja

Komentarze (9):

Antychryst 6602021.05.28 10:14
trzeba przyznać że sutenerzy zachowują się dość moralnie - taka nastolatka jak wsiada ze starszym na dyskotece do samochodu bo chce zrobić na złość chłopakowi czy kobieta głodna wyjazdu za granicę na pół roku - ona już jest czynną dziwką tylko nie bezpośrednio płatną. I później propaganda feministyczna trąbi jak psy w kominiarkach uratowały niewinne dziewczyny. Ale takie ścierwo i tak założy burdel nawet jednoosobowy - bo co ma robić gdy jeszcze zajdzie w ciąże? Miłosierdzie Jezu ogarnia nas wszystkich.
rebeliant2021.05.28 15:01
uuu Jeżu !!!
AAAtomek2021.05.28 8:16
Pewnie katolik, jak to w Polsce?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.28 8:13
ile zarabiają polityczne prostytutki typu szydło, jaki czy kempa które PiS wysłał do Brukseli?
JM2021.05.28 8:43
Że jesteś idiotą to było wiadomo, ale żeby się posuwać do takich chamskich wyrażeń to już trzeba zatracić instynkt człowieka.
6969692021.05.28 17:18
Przecież nie jest człowiekiem - to wiemy od dawna. Żadne zwierzę nigdy niżej od niego nie upadło
Eustachy2021.05.28 9:07
Wracaj do Soku z Buraka .Tam twoje miejsce .W rynsztoku.
Po 11 ...2021.05.28 7:11
Ostatnio frendzel pisał, że w Danii obserwuje się masowy powrót do wiary, do kościoła. Na niedzielne msze zaczęły przychodzić rzesze młodych kobiet. Autor artykułu (chyba Bodakowski) zastanawiał się nad przyczyną tego fenomenu. No cóż. Sprawa się wyjaśniła.
Po 11 ...2021.05.28 6:59
60 tyś w miesiąc? Myślę, że fronda właśnie zainteresowała wiele młodych kobiet wyjazdem do Danii. Takich ślicznych, młodych, mieszkających w małych miejscowościach, pracujących w Żabce za kilkanaście tysięcy na rękę. Dziękujemy ci frendzlu.