Podatek cyfrowy. Wspólne stanowisko Polski i Francji  - zdjęcie
17.03.21, 20:38Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Facebook (Mateusz Morawiecki)

Podatek cyfrowy. Wspólne stanowisko Polski i Francji

13

Zakończyła się wizyta premiera Mateusz Morawieckiego we Francji. Szef polskiego rządu i prezydent Francji Emmanuel Macron wspólnie wzywają, aby wobec wzrostu zakażeń koronawirusem nie wywozić z Europy szczepionek przeciwko COVID-19. Podsumowując dzisiejszej spotkanie premier Morawiecki wskazał również, że wspólnie z prezydentem Macronem mówią „jednym głosem” o podatku cyfrowym.

Premier Mateusz Morawiecki wrócił z Francji, gdzie spotkał się dziś z prezydentem Emmanuelem Macronem. Podsumowując swoją wizytę na konferencji prasowej w Warszawie szef rządu wskazał, że jednym z głównych tematów spotkania była trzecia fala pandemii koronawirusa. Premier podkreślił, że walkę tę możemy wygrać dzięki programowi szczepień.

- „Dlatego też wezwaliśmy z panem prezydentem Macronem do tego, by nie wywozić szczepionek z Europy. Dziś mamy do czynienia z taką sytuacją, że Europa produkuje szczepionki, produkuje bardzo dużo szczepionek, znaczna część tych szczepionek jest poza Europę wywożona. My wzywamy KE do tego, by maksymalnie skutecznie egzekwować pozyskanie szczepionek w związku z umowami, które zostały zawarte kilka miesięcy temu”

- mówił.

Premier zaznaczył, że przyspieszenie programu szczepień ma dziś fundamentalne znaczenie.

Ważnymi tematami wizyty Mateusza Morawieckiego w Paryżu była współpraca w dziedzinie energetyki jądrowej oraz współpraca w ramach NATO.

- „Cieszę się, że pan prezydent podziela nasz pogląd, że NATO musi być - tak jak do tej pory było - główną platformą bezpieczeństwa, główną platformą obrony”

- podkreślił Morawiecki.

Kolejnym owocem wizyty jest decyzja o wspólnym wystąpieniu ws. rajów podatkowych na arenie międzynarodowej.

- „Jednym głosem mówiliśmy o podatku cyfrowym od dużych, wielkich korporacji cyfrowych, różnego rodzaju potężnych firm, które nie uiszczają odpowiedniej opłaty, które unikają opodatkowania”

- wskazał premier.

kak/PAP

Komentarze (13):

Polexit2021.03.18 7:15
Czy na spotkaniu była mowa o złodziejskim przejęciu Telekomunikacji Polskiej SA? Kiedy znów będzie to polska firma?
Juris2021.03.18 7:08
Poprzedni rząd PO-PSL siedem lat temu rozpoczął rozbiórkę OFE, zabierając połowę zgromadzonych tam pieniędzy. Teraz kolejne 150 mld zł zabierze przyszłym emerytom obecny rząd PiS. O ile jednak PO-PSL, zabierając pieniądze z OFE, jednak zapisał równowartość tej kwoty w ZUS i pozostawił przywilej dziedziczenia, o tyle PiS zmniejsza nasze oszczędności o 15 proc. albo zabiera możliwość dziedziczenia pieniędzy.
Lulek2021.03.18 8:36
Nie klam cwaniaczku
klik2021.03.18 6:47
Panie Morawiecki, a Australia zdaje się powoli i niegłośno odchodzi od programu masowego ludobójsctwa znaczy się od "szczepień". ... ... "Australijska marynarka wojenna wpadła w masowe skutki uboczne szczepionki koronawirusowej COVER-UP" ... ... https://xa24ryf7ivxohiwvtwglbeofxq--humansarefree-com.translate.goog/2021/03/australian-navy-caught-in-massive-coronavirus-vaccine-side-effects-cover-up.html
klik2021.03.18 7:09
„Tymczasem rząd australijski po cichu „odchodzi” od planów masowych szczepień mieszkańców tego kraju. Najwyraźniej wiedzą coś, czego nie mówią ludziom, głównie że masowe dźganie ludzi prawie na pewno doprowadziłoby do masowych obrażeń i śmierci.”
klik2021.03.18 7:12
Tłumaczenie automatyczne
azeby2021.03.18 5:39
2 masonów nareszcie razem
hehehe2021.03.18 5:33
Ja mam tylko jeden dylemat, czy w temacie energetyki jądrowej amerykanie wydymają nas w dupę a francuzi w paszczu czy odwrotnie ?
no i bardzo ładnie2021.03.17 23:30
a teraz przejdziemy od słów do czynów. i widzisz mateusz? jak chcesz to potrafisz (tylko nie słuchaj jarka niezdarka bo on ma talent do niszczenia a nie do budowania)
JANOSIK2021.03.17 22:16
To co teraz kwarantanna 10 dni,jak wszyscy to wszyscy .Pozdro
violencja2021.03.17 21:57
Morawiecki , a pamiętasz jak mogliśmy liczyć na Francuzików i Anglików w ubiegłym stuleciu? Hańba!Historii nie nauczon łon onegdaj?
Jakub2021.03.27 19:10
Violancjo ach Violancjo! Przy całej sympatii muszę jednak zawołać: do szkoły Babciu, do szkoły i przestudiować umowę polsko francuską, polsko brytyjską, przedtem pakt Ribbentrop-Mołotow i dowiedzieć się kto (które mocarstwo) miał decydujący głos pod koniec II WW. Myślę, że Twoja wiedza jest skażona komunistyczną propagandą i wychowaniem w PieeRdeLu, co pozwoliło Ci bezkrytycznie (bez zapoznania się ze źródłami innymi niż komunistyczne) zaangażować się w antypolski, pro kazapski ruch Targowica 2, mający polskość w gębach a kacapskość w sercach.
Anonim2021.03.17 21:32
Morawiecki ty uważaj na Francuza bo mają u siebie nową odmianę koronawirusa w technologii stealth niewykrywalnego przez testy pcr