Płonąca tęcza jako symbol ognia płonącego w duszach postępaków - zdjęcie
07.08.14, 09:24Fot. Marcin Miśkiewicz/Flickr

Płonąca tęcza jako symbol ognia płonącego w duszach postępaków

23

Tak wiem, że to skandal, że żartuje z okropnego przestępstwa (ciekawe, że jak Nergal darł Pismo Święte, które jest sacrum to oburzenia nie było, a jak trzech pijaczków podpala bohomaza, na który wydajemy grube publiczne pieniądze to oburzenie jest), że to zamach na tolerancję, otwartość i inne tego rodzaju „wartości”. Ale trudno się nie śmiać, gdy kontrolowana całą dobę, niepalna i samozraszająca się tęcza znowu płonie. I tylko idiota czy intelektualny bubek, który nie zna Polaków mógł sądzić, że będzie inaczej. To coś nie podoba się niemałej części Warszawiaków i żeby nie wiem, ilu policjantów tam postawić zawsze znajdzie się ktoś, to – prędzej czy później – to tatałajstwo podpali.

Ale żeby nie koncentrować się na krytyce, to mam rozwiązanie praktyczne dla zwolenników tęczy. Otóż zamiast robić tęczę niepalną, która się pali, powinni oni skonstruować wiecznie płonącą tęczę. Byłaby ona symbolem ognia zmian, który rozpala dusze postępowców... A do tego, jak coś się pali, to trudno to spalić... Jest tylko jeden problem. Prawdopodobnie wówczas niemała część Warszawiaków zapisałaby się na kursy do Ochotniczych Straży Pożarnych i zajęłaby się gaszeniem wiecznie płonącej tęczy.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (23):

anonim2014.08.7 9:32
To prawicowcy zaczęli łączyć tę tęczę z LGBT, pomysłodawczyni tej instalacji nigdy nie deklarowała takich skojarzeń. Oczywiście środowiska LGBT bardzo chętnie podchwyciły tę narrację. To nie ich wina, że prawicowcom wszystko się z d... kojarzy.
anonim2014.08.7 9:37
PS. Nergal zniszczył przedmiot, który należał do niego. Ja też mam prawo rozbić swojego laptopa młotkiem. Niszczenie tęczy to zwykły wandalizm, i to jest karalne, tak samo jak niszczenie przystanków autobusowych. Nie mówiąc już o paleniu samochodów przez "prawdziwych polskich patriotów".
anonim2014.08.7 9:38
strażnicy miejscy dewastacji nie powstrzymali bo widocznie im klauzula sumienia na to nie pozwoliła, a pijaczkowie podpalili bo im się symbol pokoju i tolerancji z czymś innym skojarzył. Pomysl z płonącą na stałę tęczą wcale nie nowy
anonim2014.08.7 9:52
Arbiter: Warszawiacy (zapewne) podpalili paskudztwo postawione z podatków, które oni sami zapłacili. Paskudztwo poniekąd należy więc do nich i mogą je sobie spalić. Ja wspaniałomyślnie daruję podpalaczom ten kawałek tęczy, za który zapłaciłem ja i myślę, że w mym geście nie będę odosobniony. Jako przymusowy fundator tęczy zmuszony do jej oglądania nie mam nic przeciwko jej zniszczeniu. Co innego, gdyby tęczę podpalił jakiś Krakowiak...
anonim2014.08.7 9:58
Znowu te arbitery i pozostałe dyżurne lewactwo z Czerskiej rzuciło się za miskę ryżu do klawiatur.
anonim2014.08.7 10:00
@grzechol Kłamiesz ponieważ autorka przyznała że tęcza jest symbolem homoterrorki
anonim2014.08.7 10:09
gratulacje i brawoooooooo !!!!
anonim2014.08.7 10:14
naciągana i słaba próba bycia zabawnym i inteligentnym. Panie Tomaszu nic na siłę
anonim2014.08.7 10:15
@Wojciech_Polak Jedna z pierwszych wypowiedzi pomysłodawczyni tęczy: >>„Tęcza” pojawiła się w momencie organizacji wielu wydarzeń: 2 czerwca odbyła się Parada Równości, za chwilę będziemy mieć Boże Ciało, a zaraz potem – otwarcie Euro 2012.[...] Ona pasuje niejako do wszystkich tych wydarzeń, co sprawia, że tym samym podkreśla moje główne założenie: żeby „Tęcza” nie była zaangażowana społecznie czy politycznie, aby była całkowicie wolna od jakichkolwiek narzuconych znaczeń. Po prostu – aby była piękna<< Następnie: "symbolizuje ona wiele rzeczy, jednak najlepiej jest gdy nie symbolizuje nic, a pojawia się po deszczu wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taką tęczą miała być moja instalacja na placu Zbawiciela w Warszawie. Nikt nie złości się na tęczę na niebie" Potem różnej maści narodowcy i prawicowcy, którym wszystko się z d... kojarzy, zaczęli krzyczeć, że to jest symbol LGBT. Spalili tęczę. Wtedy rzeczywiście autorka powiedziała: "Wspólną pracą przy odbudowie Tęczy pokażmy, że jesteśmy przeciw nienawiści i nietolerancji. Że jesteśmy za zapewnieniem równości wobec prawa osobom LGBT" Niestety dała sobie narzucić narrację marginesu społecznego.
anonim2014.08.7 10:35
Panie Tomaszu, w epoce dronów to nie jest technicznie dużym problemem podlecieć na ranem, spryskać napalmem czy benzyną i podpalić. Żadne kamery i patrole na to nie pomogą, zwłaszcza, że w tym wypadku patrol był sercem po stronie podpalaczy ... A w wolnej Polsce urzędnicy, którzy wydali publiczny grosz na tą prowokację staną przed sądem.
anonim2014.08.7 11:10
Zastanawiam się co musi się stać człowiekowi aby dostąpić takiego skretynienia. Szanowny Panie Terlikowski. Fanatyzm którego jak sądzę KRK będzie się wkrótce wstydził, a który Pan teprezentuje nie pozwala Panu racjonalnie myśleć. Uważa Pan że ma prawo nazywać "tałatajstwem" tęcze, a nie widzi Pan artystycznego gniota z wiekszości figurek "Bozi" zaśmiecających cała publiczną przestrzeń. Aby było jasne nie chodzi o fakt religijnego symbolu ale o jego artystyczną wartość. Nie wiem też dlaczego wyznawcy teorii że Świat Powstał jakieś 5000 lat temu i to w ciągu 6 dni uważają że mają prawo nauczać tych którzy uważają to za bzdurę. Jeżeli nie rozróżnia Pan aktu zniszczenia jednego z milionów egzemplarzy książki zawietającej mało wiarygodne teorie o powstaniu Świata od palenia jedynego egzemplarza symbolu innego myślenia niż to które uznaje Pan za jedynie słuszne, to pozostaje mi tylko ubolewać nad stanem Pana umysłu.
anonim2014.08.7 11:38
No cóż niepalność gwarantowana przez wykonanie z celuloidu ,a zraszacze zasilanie z baku . Niestety trudno odeprzeć hipotezę ,że władzy zależy by tęcza nie płonęła . Tylko co się im tak spieszy ,że nawet do 11 listopada nie poczekali . Może firma zajmująca się renowacją musi zarobić na kolejnej słomianej inwestycji .
anonim2014.08.7 11:51
To może wytłumaczyć władzy , tak jak krowie na rowie . Celuloid ,papier , polietylen , polipropylen itd. - tworzywa palne . PCV , blaszki metalowe -praktycznie niepalne . Kto stwarza zagrożenie pożarem notorycznie , w centrum miasta ,chyba podlega pod jakiś paragraf .
anonim2014.08.7 11:58
Czy tęcza przypadkiem nie jest symbolem przymierza Boga z ludźmi? To chyba jest wiedza powszechna wśród wierzących i niewierzących. A Pan Terlikowski; który niestety, poza tradycyjną kpiną, szyderstwem i pogardą dla "postępaków" (takie określenie od dorosłego, zdawac by się mogło - poważnego mężczyzny, katolika, publicysty?) więcej do swego artykułu nie wniósł, chyba o tym zapomniał.
anonim2014.08.7 12:33
@Shiroxxin Tylko to jest manipulowanie symbolami . Może pałac im Józefa Wisarionowicza Dżugaszwilego obrazuje jedność nauki i kultury ?
anonim2014.08.7 12:49
A okrągły budynek przy Wiejskiej przypomina ogładę głowy państwa .
anonim2014.08.7 12:55
Bo ta tęcza pewnie może być tylko symbolem ,że władza dobrze zarabia na słomianych inwestycjach ,a problemy przykrywa słomianymi pożarami .
anonim2014.08.7 13:07
@Lumiel Jeśli lewacy wierzą ,że tęcza jest symbolem przymierza Boga z ludźmi ,to raczej katolikom taki symbol pewnie nie przeszkadza . Natomiast jeśli lewacy podkładają pod to ideologię gender-LGBT ,to zupełnie inna sprawa .
anonim2014.08.7 13:40
Może na placu Zbawiciela powinna stanąć tęcza ,ale wykonana z różnokolorowego kamienia , co symbolizowałoby trwałość .
anonim2014.08.7 14:19
@Gurb Może odpowiem zamiast . Tego typu piromańskie pomysły niestety przypominają czasy Nerona i "rozrywki" w Colloseum .
anonim2014.08.7 15:00
@Gurb Ależ nie i raczej wątpię ,by redaktor Terlikowski dał tym pijaczkom na flaszkę ,by podpalili tę tęczę . Natomiast trudno nie zadawać pytań ,czy nie wpisuje się to w medialno-przykrywkowy sposób sprawowania władzy .
anonim2014.08.7 15:08
A próby odpowiedzi na pytanie "cui bono?" ,niestety kierują w jedną stronę .
anonim2014.08.7 15:35
A także jest coś w tym z rozumienia demokracji jako "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy" , "wycofując się zostawimy spaloną ziemię" .