Papież prosi o modlitwę za chorą dziewczynkę - zdjęcie
07.11.13, 08:55Fot. Casa Rosada, Wikipedia

Papież prosi o modlitwę za chorą dziewczynkę

3

Chciałbym was poprosić o akt miłosierdzia. Bądźcie spokojni, nie będzie zbiórki. Akt miłosierdzia. Zanim przyszedłem na plac, spotkałem się z półtoraroczną dziewczynką, która jest bardzo ciężko chora. Jej tato i jej mama modlą się i proszą Pana o zdrowie dla tej dziewczynki. Ma na imię Noemi. Uśmiechała się do mnie – mówił Papież. - Okażmy gest miłości. My jej nie znamy, ale to jest dziewczynka ochrzczona, jest jedną z nas, jest chrześcijanką. Zróbmy ten gest miłości dla niej i najpierw w ciszy prośmy Pana, by ją wspomógł w tym momencie i by jej dał zdrowie. W ciszy, przez chwilę, a potem odmówimy Zdrowaś Maryjo. A teraz wszyscy razem prośmy Madonnę o zdrowie dla Noemi: Zdrowaś Maryjo…”.

Noemi jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice o jej sytuacji napisali do Papieża. Ten najpierw do nich zadzwonił, a następnie wysłał swego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Teraz zaprosił do Watykanu Noemi wraz z rodzicami.

„To było bardzo emocjonujące spotkanie, ponieważ Papież Franciszek cały czas był blisko Noemi. Mogliśmy z nim porozmawiać i wspólnie modlić się za Noemi. To był wspaniały, emocjonujący dar tym bardziej, że jesteśmy gośćmi Ojca Świętego w Watykanie. Będziemy nocować w Watykanie, zjemy z nim obiad i kolację - mówi ojciec dziewczynki Andrea Sciarretta. - Modlitwa podczas audiencji była bardzo wzruszająca. Papież, będąc blisko Noemi i goszcząc ją, chciał pokazać, że on przyjmuje wszystkie chore dzieci przeżywające taki sam dramat jak nasz. Papież jest blisko nas i nas nie opuści. Nasza córka nie jest w stanie przełykać. Jest karmiona przez sondę. Potrzebuje natychmiast specjalistycznego leczenia. To, co mnie naprawdę zadziwia, to fakt, że dziecko zostało przyjęte przez Papieża, wspaniałego, świętego człowieka. Niestety włoskie władze zawsze nas ignorowały. Natomiast ten wspaniały człowiek nie tylko wysłuchał jej wołania o pomoc, zaprosił do siebie, otworzył przed nią swój dom, ale i podjął konkretne wysiłki, by jej naprawdę pomóc. To nam pokazuje ogromną miłość Papieża do chorych dzieci. Mamy nadzieję, że ten piękny gest Papieża Franciszka przemówi do sumień i wszystkim pozwoli zrozumieć, że nikogo nie można okradać z nadziei”.

TPT/Radiovataca.va

Komentarze (3):

anonim2013.11.7 9:11
Połączmy się w modlitwie. Będziemy wysłuchani.
anonim2013.11.7 13:36
Tak, pomódlmy się za wszystkie chore i cierpiące dzieci, również za te do których papież nie zadzwoni...
anonim2013.11.7 15:47
@tomtom +++