Papież powinien otworzyć się na gejów. Tako rzecze red. Turnau - zdjęcie
15.03.13, 09:13

Papież powinien otworzyć się na gejów. Tako rzecze red. Turnau

18

Przyznam, że gdy zobaczyłem zdjęcie pana redaktora, a pod spodem tytuł "O Franciszku" już spodziewałem się prokuratorskiego tonu, że reżim w Argentynie, że prześladowania lewicy, że junta, etc., etc...

Tymczasem czołowy ekspert "Gazety Wyborczej" pogodnie deklaruje: "Cieszę się, że nowy papież przyjął imię Franciszek", po czym opisuje postać wielkiego patrona Ojca Świętego z Asyżu rodem, nadmieniając, że święty "jest też symbolem odważnych reform".

Zdaniem Turnaua papież o imieniu Franciszek będzie dążył do odnowy moralnej całego Kościoła. Na czym polega wspomniana "odnowa moralna całego Kościoła"? I tu zaczynają się schodki... 

"Czy otworzy się tak szeroko na świat bez wiary religijnej jak na świat bez pieniędzy? Będę się modlił, by tak się stało. By papież Franciszek otworzył się bardziej na ludzi innej orientacji seksualnej, których ocenie niesprawiedliwie. Im też jest na świecie ciężko z winy chrześcijan" - przekonuje publicysta "Gazety Wyborczej".

Pytanie, jak owo "otwarce" na homoseksualistów ma wyglądać? Na czym polega "niesprawiedliwość", jaką z oskarżycielską swadą przypisuje Ojcu Świętemu red. Turnau? O ile dobrze kojarzę, to właśnie kard. Jorge Bergoglio, czyli obecny papież Franciszek, odwiedził hospicjum dla umierających na AIDS - również homoseksualistów. 

Oczywiście kard. Jorge Bergoglio nie jest kard. Christophem Schoenbornem. Ale, Panie Redaktorze, czy jest o co kruszyć kopię? Ja też życzyłem sobie innego kandydata (moimi cichymi faworytami byli kardynałowie: Burke, Ranjith i Turkson), ale po wyborze napisałem dwa proste słowa "Deo gratias!".

I w tym miejscu, buńczucznie (z racji młodego wieku i małego doświadczenia), poradzę Panu Reaktorowi to samo.

Aleksander Majewski

Komentarze (18):

anonim2013.03.15 9:42
Papiez jest otwarty na grzech homoseksualny,ale jeszcze nie słyszałem by wspomniał cos o /Tfu/ gejach!!.
anonim2013.03.15 10:09
Ja nie rozumię jednego po co ludziom który i tak nie wierzą w Boga nie chodzą do jego domu jakieś otwarcie na nich.Przecież powinno być im to obojetne ale nie im cały czas kosciół przeszkadza bo oni są mniejszością i zawsze nią będą a kościoła i tak nie zdominują więc o co ta cała piana?
anonim2013.03.15 10:17
@Mysterion: Si.
anonim2013.03.15 10:28
A może pan Turnau najpierw otworzyłby się na Boga, zamiast pouczać Papieża?
anonim2013.03.15 10:50
Gejom proponuję częstsze wizyty u lekarzy a nie psychoterapie realizowane w gazetach.
anonim2013.03.15 10:57
W piekle powiało chłodem :::)))
anonim2013.03.15 11:02
kolejna machina medialna rozpoczyna swoje show! Niedawno co wszyscy spekulowali, kto powinien zostac Papiezem, kogo przepowiednia sie wypełni:) a teraz zaczyna sie mowic co ma Papiez robic, mowic!!! Co smieszniejsze red. T wytyka, ze ciezki los gejow to wina chrzescijan!? Panie red.T pan poslucha Papieza co mowi... " mozna byc ksiedzem kard papiezem.. ale jesli nie bierze sie krzyza nie jest sie uczniem Jezusa..jesli sie nie modli do Boga to modli sie do demona!!!" pytanie: czy te ciezkie zycie gejow to wina chrzescijan??? czy tych ktorzy sie tak nazywaja a nie maja nic wspolnego z chrzescijanstwem!!!!
anonim2013.03.15 11:04
turnau to homoseksualista, więc będzie grabił w swoją stronę!
anonim2013.03.15 11:38
Odpowiedź Pana Jezusa jest zawsze taka sama i dla hetero i dla homo: Twoje grzechy są odpuszczone, idź i więcej nie grzesz!
anonim2013.03.15 11:42
Moze to nie papiez ma sie otworzyc, tylko GEJE maja sie ZAMKNAC!!!
anonim2013.03.15 13:11
Może niech Jasio Turnau znajdzie sobie faceta, pożyje z nim w tzw. związku, a dopiero potem pisze o homoseksualistach i ich prawach, bo na razie to pozuje na eksperta, a z przeproszeniem gówno wie.
anonim2013.03.15 13:12
====>Schikaneder "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył.Ja jestem Pan, Bóg Twój..." to nie jest zakaz wielbienia jedynego Boga a jedynie zakaz modłów to bóżków ,także nie manipuluj faktami bo watpie w twoja inteligencje jesli czytajac przykazanie tak je interpretujesz po drugie gdzie jest napisane czlowiek nieobrzezany do krolestwa niebieskiego nie wejdzie?
anonim2013.03.15 13:59
Wypowiedzi papieża dotyczą wierzących . Skąd ta tęsknota za akceptacją? Tzw. kościołów przecież bez liku.
anonim2013.03.15 13:59
Wypowiedzi papieża dotyczą wierzących . Skąd ta tęsknota za akceptacją? Tzw. kościołów przecież bez liku.
anonim2013.03.15 14:04
Koledzy, jeszcze jedna uwaga, nie homoseksualizm tylko GEIZM, nie obrażajcie homoseksualistów ...
anonim2013.03.15 14:21
Papież powinien otworzyć się na chorobę umysłową (gejów). Tako rzecze red. Turnau
anonim2013.03.15 15:09
" I ciekawe co zrobi red. Terlikowski jeśli kiedyś papiestwo poprze antykoncepcję, czy dopuści homoseksualizm." Być może w szczególnych przypadkach Stolica Apostolska zezwoli na antykoncepcję, np. ciężka choroba kobiety, ale jest na 100% pewne, iż nigdy Kk nie zezwoli na aborcję, ani na "małżeństwa" gejowskie.
anonim2013.03.15 19:41
Rzygać mi się chce jak słyszę o pedałach i lesbach. Tak samo jak widzę Biedronia. To są zboczeńcy, którzy w normalnym społeczeństwie powinni znajdować się na marginesie jeśli obnoszą się ze swoimi skłonnościami. Manifestowanie wszelkich zboczeń powinno być zakazane tak samo jak bieganie na golasa, szczanie, uprawianie seksu czy onanizowanie się w miejscach publicznych. Ja szczam sobie w domu do kibla i nie latam po Nowym Mieście szczając i żądając prawa do szczania w miejscach publicznych bo tak mi się chce. Nie sram też gdzie popadnie i nie żądam prawa do srania na środku Nowego Świata dlatego że tak mi się chce. I tak samo pedały i lesby mają traktować swoje zboczenie jak moje sranie czy szczanie. Manifestowanie jawnego zboczenia jest wykroczeniem takim samym jak onanizowanie się pośrodku Starego Miasta w Warszawie. I tak należy to tłumaczyć, w szczególności pederastom, homoseksualistom i homoseksualistkom.