P. Duda o nominacji Gowina: ,,To jak naplucie w twarz’’  - zdjęcie
01.10.20, 16:22Fot. screenshot - YouTube (Tysol PL, Platforma Obywatelska)

P. Duda o nominacji Gowina: ,,To jak naplucie w twarz’’

31

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił skład zrekonstruowanego rządu. Do Rady Ministrów ma wrócić szef Porozumienia Jarosław Gowin, który jako wicepremier pokieruje Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii. Nominacja ta bardzo oburzyła przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, który stwierdził, że jest ona jak „naplucie w twarz”.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda odniósł się na dzisiejszej konferencji prasowej w Płocku do nominacji Jarosława Gowina na wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii:

- „To jest tak, jakby napluto komuś w twarz, i PiS zrobiło to Solidarności” – stwierdził ostro związkowiec.

- „Jestem zszokowany, że PiS przygotowało nam, Solidarności, polskim pracownikom taki, można powiedzieć w cudzysłowie, wspaniały prezent na czterdziestolecie związku, czyli oddano pracę skrajnemu liberałowi, panu Gowinowi, który głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego, którego działania, jak był w Platformie Obywatelskiej, szły w tym kierunku, żeby jeszcze bardziej uelastycznić pracę” – mówił.

Piotr Duda przypomniał, że wszystkie dotychczasowe wybory Prawo i Sprawiedliwość wygrało dzięki prawicowym postulatom. Jego zdaniem wybór na ministra odpowiedzialnego za kwestie pracy byłego członka Platformy Obywatelskiej, który dołożył rękę do podwyższenia wieku emerytalnego i umów śmieciowych, jest „napluciem w twarz” i wielkim krokiem w kierunku konfliktu z „Solidarnością”.

kak/Twitter, Tysol.pl

Komentarze (31):

Piotruś, mordo!2020.10.2 10:46
ZOMO rządzi! Na zawsze!
ciekawy2020.10.2 8:36
Ci, którzy chcą zrobić z PiS partie liberalną z Morawieckim na czele/ bez przyzwolenia Kaczyńskiego na pewno tego nie robi/,postanowili pozbyć się konserwatywnej większości i rządzić razem z PSL. Głównymi wrogami liberalnego PiS stali się rolnicy, członkowie Solidarności i konserwatywna większość. O tym, że to nie są żadne pomysły z księżyca rodem a prawdziwe zamiary świadczy historia z podziałem woj. mazowieckiego wymyślona tylko i wyłącznie jako element nacisku na PSL aby wszedł z Morawieckim w koalicję.
Zagadka2020.10.2 7:42
W ten sposób elita dziękuje elektoratowi za oddanie na nich głosów i zaopatrzenie ich w wysokie apanaże pochodzące z naszych podatków.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.10.2 7:25
kazdy wie że Pan Gowin to Pan Gówno czego sie ta miernota nie chwwyci to spierdo.....a od czego mlaskacz jęczek juz nie był ministrem???!!!
Rjens2020.10.2 5:16
Ktoś, kto nazywa się Duda,jest chyba przyzwyczajony do oplutej twarzy. Czy to deszcz pada?
Andy Semicki Rabin2020.10.1 23:09
Wygląda na to, że żyjący w wysokim zamku pan z pisu zaczyna z wiekiem tracić wyczucie sytuacji i zaczyna brakować mu taktu. A takimi decyzjami okazuje także pogardę dla ludzi.
Alojzy Cedzidło2020.10.1 21:26
Bał bym się opiniować kroków pana Kaczyńskiego i tej reorganizacji Rządu Większość komentujących sytuację , opiera swoje opinie na swoich odczuciach , obserwacjach a nie prawdziwej wiedzy o sytuacji w Polsce .Pan przewodniczący Duda ma prawo do takich opinii . Pan Gowin nie jest dziewicą polityczną . A nam trzeba poczekać . Nie czas na wytyki . Wybory to obraz naszej wartości jako Polaków . A jak do tej pory , nie widzę powodów do radochy . Prezydent ledwo ledwo wygrał ta podróbą Polaka . W miastach radzi stara gwardia . Bruksela ma więcej w Polsce kapusiów niż dawna Milicja ORMOW ców . Jak jest poza tym , kapitalnie widać na tych forach. I to by było na tyle.
zuzia2020.10.1 20:43
Od jakiegoś czasu PiS ma w kloace swoich wyborców, rolników a teraz się okazuje że i związkowców z Solidarnosci. Chyba stracili instynkt samozachowawczy!
Japa2020.10.1 21:55
No właśnie , pani "zuziu " PiS ma rolników ..." Słuchałem wywiadu z byłym już ministrem rolnictwa panem Ardanowskim (?) i przyznam szczerze , słuchając tego pisowskiego byłego ministra , odniosłem wrażenie ,że przeszedł do totalnych I nie chodzi o to ,ze nie miał racji , tylko ta jego " racja " nie była poparta faktami. Szkoda dla rolników ta " piątka zwierzęca " Może . Ale co ma wspólnego z rolnictwem " hodowla futer ", Co ma wspólnego z rolnictwem '' produkcja smacznej kurzyny , jajek, materiału na kiełbasy itp. Pewno głupstwa plotę ,ale tylko rolnik produkuje paszę , nie futra czy jaja . Jest i druga strona medalu . Europa poszła za " zielonymi . Po co z nimi zadzierać . Jakiś tam Sorosz ich podpiera ... Zostawmy te futra i kłopoty Polakom . O kłopotach z ubojem rytualnym nie wspomnę . Niech sobie i z tym Polacy radzą . I to by bylo na tyle , Sznowna Pani .......
Dam2020.10.2 6:16
Po prostu następne wybory za 3 lata, wyborcy mają pamięć złotej rybki, a opozycja jest kiepska i nie uda się jej za te 3 lata im o tym przypomnieć. Akurat PIS w szczuciu ludzi na innych jest bardzo dobry, Sikorskiego wciąż ludzi pamiętają za to, że przeklinał w prywatnej rozmowie i jadł ośmiorniczki (co przy obecnym zachowaniu i wałkach PISu jest niczym).
dam albo i nie dam2020.10.2 7:25
Przekleństwa Sikorskiego i ośmiorniczki na koszt państwa są tym samym czym były w momencie ujawnienia taśm, bo niczego nie nauczyły tego "bohatera". I dla oceny "działalności" nie ma zaczyniania to czy PIS robi większe wałki czy mniejsze. Świństwo jest zwyczajnie świństwem i świństwem pozostaje ...
Dam2020.10.2 7:34
Przekleństwa w prywatnej rozmowie w knajpie są czymś karygodnym? Naprawdę? Krystyna "zamknij mordę" Pawłowicz (która nota bene ukradła pieniądze z budżetu na kilometrówki) została sędzią TK. Porównaj sobie wypowiedzi Sikorskiego kiedy był MSZ z ludźmi, których potem PIS wsadził i zobaczysz przepaść intelektualną. Za to, że na takim stanowisku będzie siedział fachowiec jestem w stanie jak najbardziej przeboleć ośmiorniczki, zwłaszcza jeżeli alternatywą są bezczelni, nieudolni złodzieje z PISu (to że PIS nie wsadza na stanowiska żadnych ekspertów przyznał ostatnio wicerzecznik PIS, a wcześniej Kaczyński).
ryszard2020.10.1 19:58
Jedynym pewnym weryfikatorem autentyczności pobudek ludzkich działań, jest ścisła logika (choć pomylić się zawsze można - chodzi jednak o minimalizowanie prawdopodobieństwa tych pomyłek). Patrząc na wiele politycznych decyzji myślimy sobie - "to przecież nie możliwe, żeby on tego chciał". Wtedy istnieje jedyne logiczne wyjaśnienie - "on nie chciał, ale musiał chcieć'. Pierwszy musiał Wałęsa (słynne powiedzenie "nie chcem ale muszem"), a dzisiaj większość aktywnych polityków została postawiona właśnie w takiej sytuacji (odwagą odejścia zostali obdarzeni tylko bardzo, bardzo nieliczni.) Dziś obowiązkiem każdego uczciwego Polaka (w obliczu destrukcji państwa i całej cywilizacji) jest wysiłek rozpoznawania tych nielicznych, którzy jeszcze nie muszą.
Anonim2020.10.1 19:58
Taktyka geniusza? Najpierw odwołać, a po kilku miesiącach powołać, bo się sprawdził w ministerstwie, którym kierował i był lojalny? Odwołać ministra Ardanowskiego, za to, że bronił polskiego rolnictwa i powołać twórcę ustawy, która po przegłosowaniu potrzebuje poprawek i ten "cudotwórca" od ustawy zwierzęcej ma kierować rolnictwem? Prezes Kaczyński zapowiadał, że będzie dbał o interesy jakiejś "społeczności". Nie powiedział Polaków czy Polski, ale "społeczności". Czy to ta społeczność, którą pokazano w telewizji (bynajmniej nie w TVP - tam ani słowa o tym), która być może lobbowała za tą niedorzeczną ustawą? Na sali był rabin Schudrich i hołubiony w swoim czasie przez TVP były (?) wywiadowca Daniels, także w mycce. Czy ktos to także widział?
fasolka2020.10.2 7:45
Gawin jest potrzebny, żeby zniszczył polski rynek pracy. Ardanowski był dobrym ministrem, to do wymiany. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości o co tu chodzi?
JacekK2020.10.1 19:54
Gowin powinien zniknąć z polskiej polityki. Wybitny przerost ambicji nad możliwościami. Czego się nie dotknie zamienia się w g. Poza tym zawsze w krytycznym momencie wbija nóż w plecy. Tak już ma. Jak skorpion wbijający kolec jadowy w grzbiet krokodyla przenoszącego go na drugą stronę rzeki.
Anonim2020.10.1 20:04
To naczelnik żoliborski z Poczty Polskiej chciał zrobić PKW a Gowin mu jedynie wytłumaczył ,że tak się nie da.
Anonim2020.10.1 19:47
Duda ma rację. Zomowiec nigdy się nie dogada z inteligentem i to na dodatek z Krakowa a nie z jakiej wsi spod Warszawy.
Anonim2020.10.1 19:20
A czy ktoś dopuszcza myśl ,że naczelnik żoliborski zbzikował lub co gorsze , świadomie niszczy prawicę z nienawiści do Polaków za urojone krzywdy.
Total Mayhem2020.10.1 18:58
Żale P. Dudy nagłośnione przez frondelka, słowem, Gowin chyba może spać spokojnie.
Andrzej2020.10.1 18:38
Duda naprawdę sądzi, że socjalizm jest prawicowym postulatem? Nie jest zbyt mądry.
katolicka deratyzacja Polski.2020.10.2 12:02
Konfederacja naprawde sadzi ,ze milosc do Rosji jest na prawicy obowiazkowa ???
Czarek2020.10.1 18:28
Chyba musimy zrozumieć że to koalicja przeciw zagrożeniu PO i lewactwa a nie większościowy rząd PiS. Jeśli ktoś tego nie rozumie to raczej niech nie angażuje się w rozważania polityczne. Wolelibyśmy żeby pan Gowin nadal miał w ręku szkolnictwo? To był najgorszy problem bo związki w szkolnictwie praktycznie nie działają pozostały tylko jakieś pokomunistyczne przybudówki. Może Jarosław Kaczyński dobrze wiedział co robi wiedząc że pracowników reprezentuje Piotr Duda i że on nie pozwoli na zbyt wiele Jarosławowi Gowinowi. W obecnym sejmie przegłosowanie antypracowniczych ustaw jest niemożliwe.
Anonim2020.10.1 18:41
Czaruś w obronie norek i świnek morskich została prawie zdemolowana polska prawica a ty mówisz o jakiejś racji stanu emanującej od naczelnika z Żoliborza .Zapytaj polską wieś co sądzi o geniuszu żoliborskim i czy odda głos na PiS gdy on będzie naczelnikiem.
Afront to mało2020.10.1 19:04
To moze sport by pasował Gowinowi, zamiast dokładać go ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego (hahaha!). Bo ministerstwo rozwoju Gowinowi, to sygnał dla społeczeństwa i wyborców PiS-u, że rozwój w Polsce mają w d****! Wyrzucenie ministra rolnictwa Ardanowskiego (do którego nikt nie przyszedł z tą ustawą, żeby podyskutować), bo nie okazał mentalności niewolnika, której oczekiwał od niego Morawiecki i Kaczyński to wyraz głębokiej pogardy dla rolników.
Anonim2020.10.1 18:24
Przykro mi ale nasz żoliborski naczelnik stracił głowę przy podmiance z norką.
Dziadyga2020.10.2 7:50
On tam głowy nie stracił. Dobrze wie co robi.
Beno2020.10.1 18:04
Panie Piotrze szacun. Niestety Gowin, zwolennik gender i nieudacznik w rządzie, to plucie nam w twarz. Nie rozumię tych gierek, ale Gowin już nigdy nie powinien się znaleźć w rządzie. Uczciwość wobec wyborców tego wymaga.
Elektor2020.10.1 17:56
Gowin pasuje do Dudy, a nawet do obu Dudów. Cała trójki towarzysze komuniści.
droma2020.10.1 17:38
swieta prawda olc dziada nie gadac z nim to ciamajda i koryciarz -won ...
prawda boli2020.10.1 17:22
Na tym etapie konieczne i strategicznie było sobie pozwolić napluć w twarz dla dobra i przyszłości Polaków ,Solidarności i Rzeczypospolitej.