Owsiak dziękuje Brudzińskiemu i... atakuje PiS i TVP! - zdjęcie
14.01.19, 07:40

Owsiak dziękuje Brudzińskiemu i... atakuje PiS i TVP!

30

"Ktoś wpada na scenę i dźga nożem człowieka, który na tej scenie jest z nami, pracuje. Nie umiem na to zareagować inaczej, jak tym, o czym teraz mówię. Mogę tylko podziękować tym wszystkim, którzy jednoznacznie (zareagowali), wszystkim politykom z każdej strony sceny politycznej – pierwszy zrobił to pan minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który się temu przeciwstawia" - mówi Jerzy Owsiak, komentując tragedię do jakiej doszło w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, około godziny 20:00 w trakcie tzw. "światełka do nieba", uzbrojony w nóż mężczyzna wbiegł na scenę i dźgnął prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"Życie pisze różne scenariusze i taki napisało dzisiaj. Nie wahamy się, aby zmienić nastrój, aby o tym mówić, aby sprzeciwić się temu zdecydowanie" - mówił Owsiak.

Jeśli jednak ktoś spodziewał się u szefa WOŚP braku politycznych odniesień w związku z tragedią, to zdecydowanie się mylił. Owsiak pomimo, że kilka chwil wcześniej dziękował ministrowi Brudzińskiemu, zaatakował Telewizję Publiczną i prawą stronę sceny politycznej.

"Plastelinowy świat stworzony przez Telewizję Polską i przez panią Barbarę Pielę, to jest właśnie świat, który budzi tę nienawiść. Ten plastelinowy świat prowadzi do nienawiści. Musimy się wszyscy temu przeciwstawić" - mówił Jerzy Owsiak, odnosząc się do krótkiego filmu prezentowanego na antenie TVP.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (30):

tadeusz-1d2019.01.16 14:56
PAJAC i nic więcej. Co można się od PAJACA spodziewać. Zwalił sprawę ochrony, nie uszanował powagi sytuacji. A dalej pajacuje. Dziwie się tym co go w tym wspierają. Są takimi samymi pajacami jak on. Dobrze że zrezygnował. Dziękuję mu za to, Nie będę musiał oglądać jego pajacowanie w przyszłości, bo jest ono żenujące.
Urszula Lipska2019.01.14 13:52
Owsiak ma rację mówiąc o TVP to co powiedział. Przy okazji ataku na WOŚP, TVP zaatakowała również nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego. Pani Piecha zrobiła, a Rachoń upublicznił i rozreklamował banknot 200-zlotowy z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Na banknocie była gwiazda Dawida, napis "Lech Niewielki" i nominał " 200 Europisów". Czy cos w tym stylu. Opozycja jest słaba jak dziadek na kacu, ale żeby z braku przeciwnika atakować swoich to juz lekkie przegięcie. Druga sprawa to wyśmiewanie osoby niezyjącej. Wstyd!
kosa2019.01.14 19:54
Urban dzika lepiej ubrał i cisza ??? POdwójne standardy?? ale co się dziwić dzbanom z KODu... wpatrzonym w TVNazi i zaczytanym w GWnie
Krzysztof2019.01.14 9:13
Jak może mężczyzna z nożem tak ot sobie wejść na scenę i dźgnąć kogoś nożem. Kto zabezpieczał tą imprezę. Masowe imprezy jak sie organizuje to wg przepisów powinna być odpowiednia ochrona. Organizator powinien również ponieść konsekwencję, a nie zganiać winę na TVP.
rowaniemi2019.01.14 10:24
Na TVP zgania winę w innym kontekście a zabezpieczenie imprezy to druga sprawa.
Urszula Lipska2019.01.14 13:44
Wpuszczono nożownika bo miał na szyi zawieszona plakietkę, że jest z prasy. Kto sie spodziewał, ze taki "dziennikarz" może zaatakować, a plakietka to blef.
Uważny2019.01.15 10:47
Jaka ochrona? Przecież Sekretarz Stanu w MSWiA, poseł Jarosław Zieliński nie tak dawno (za kadencji tego rządu) mówił tak: "Otóż ja Panie pośle chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd Pani Premier Beaty Szydło. Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje."
zenio2019.01.14 8:49
Trzeba być skończonym debilem,zeby tu winić Owsiaka. Tak, tak, kurka, jesteś debilem, tak jak przyklaskująca ci niedorozwinięta umysłowo Pawłowicz. Jedynymi winnymi w tej sytuacji są politycy PIS, którzy "nie pochwalają, ale rozumią" zamiast rozprawiać się z prawicową patologią.
Pytacz2019.01.14 8:54
A z lewicową patologią kto się rozprawi?
Jaromir2019.01.14 8:49
TVPis to polityczna szczujnia! Tyle wylewa się tam jadu i nienawiści do przeciwników politycznych, że musiał)o kiedyś dojść do tragedii! Pamiętajcie PiSSowcy, że kij ma dwa końce!
Wojtek2019.01.14 8:53
Trol to trol. Pomyś zanim napiszesz. W końcu myślenie nie boli.
psyt2019.01.14 8:56
gwoli pamięci nie tylko Jaromira - czyj to komentaż cyt. dorżnąć watahy, wyginiecie jak dinozaury...więcej przykładów
Skorpion2019.01.14 8:57
A ty to jesteś aniołek. Szczujesz teraz i nakręcasz spiralę nienawiści. Ten bandzior to drugi Cyba wyprodukowany przez was . To efekt tych waszych zgromadzeń i napaści na demokratyczne wybranych władz Polski. Wsza lewacka nienawiść zaczęła zabijać was samych.
klaus2019.01.14 8:30
od lat Owsiak sieje nienawiść tak samo czynią polskojęzyczne portale , psedodziennikarze, na tej tragedii najwięcej hejtu będzie przeciwko pisowi i katolikom tzw. moherom, tak zajadłego jakiego nie było , a wynka to ze słabości partii rządzącej, mówi dużo o rozliczeniach patologi, a nic nie robi, to drugą stronę tę lewacką utwierdza o bezkarnośści ,i to w przekonaniu o bezkarności, będą dalej śiać nienawiść , wmajając ,że to pis, już to się robi, wybierając takie wiadomości które uderzają w katolików, a jak ma się zachować katolik nadstawić drugi policzek, jak długo pytam ma to znosić skoro jego porpuraći, nie robią nic, aby się za tymi z których czerpią pełnymi garściami się ująć, muszą wybrać albo będą walczyć i pójdą w jednym szeregu za swoimi wyznacami, albo tak jak chce gazeta wyborcza będą małczać, i pleść głupoty o rozdziale kościoła od państwa, czyli nam katolikom pozostaje milczeć, i nadstawiać kufer bo naszym Purpuratom stojących na czele społeczności, parafi czy biskupstwa nic nie wolno, nich dalej tak robią , a będą mieli kościoły pełne wyznawców.
Skorpion2019.01.14 8:43
Przykre to co pan napisał. Ale jak pan pisze ci purpuraci to są ludzie niezwykle uwikłani w politykę i draństwa dawnych lat. Podejrzewam , że wielu z nich nie może się odezwać. Nie będę pisał więcej bo już parę razy zlikwidowano moje wpisy. Nie jestem pewien czy ten też pozostanie. Myślę , że pan się domyśla. W pana wpisie jest niezwykle dużo racji i prawdy.
Skorpion2019.01.14 7:53
Od lat POwsiak sieje nienawiść. Od lat można obserwować jego lewactwo i zaangażowanie w działalność przeciw demokratycznie wybranym władzom. Zabezpieczenie wszystkich imprez POwsiaka jest żadne. To zwykły badziew. On sam nakręcał nienawiść i ma spory udział w obronie jedynie słusznej kasty. Takie działania pchają ludzi do bandytyzmu. Napady na posłów PiS były bagatelizowane i wyśmiewane. To są efekty takiej działalności.
Perzko2019.01.14 10:22
Jesteś chory.
Stachu2019.01.14 10:24
Da! Da! Toczna! https://imgur.com/a/IUVmJPb
Urszula Lipska2019.01.14 13:40
W jaki sposób Owsiak sieje tę nienawiść? Co robi?
Jerzy2019.01.15 14:42
Bardzo proszę Pani Urszulo, przykład z pierwszej ręki-mój własny. Podchodzi mężczyzna (nieco młodszy ode mnie) z puszką WOŚP, oklejony serduszkami WOŚP, na identyfikatorze ma napisane coś jak "koordynator" (był częściowo schowany pod kurtką, więc nie jestem pewien co tam było dalej) i żąda (nie prosi!) datku, grzecznie odpowiadam, że nie wspieram WOŚP i wtedy słyszę wiązankę, której nie będę cytował dosłownie, ale podam tzw. skrótami sadowymi - cyt. "ty ch... je.., sk... pie..." i dalej już cenzuralnie "żebyś zachorował, żeby ci dziecko pod samochód wpadło, albo miało raka" i dalej znów wulgaryzmy Takie doświadczenie nie jest tylko moim udziałem... Zapewne Pani Urszulo uważa to za "mowę miłości" - jak nie, dla mnie to jest nienawiść i agresja (na szczęście w tym przypadku tylko werbalna). Proszę do tego dodać to czego nie można opisać - niebywały, grymas na twarzy wyrażający te emocje co słowa... Zachowanie takie jest dość powszechne wśród żebraków i nie tylko wysyłanych przez Owsiaka. Sam Owsiak w podobny wulgarny i agresywny sposób niejednokrotnie publicznie wyrażał się o tych, którzy nie dają datków ja jego cele - proszę przejrzeć nagrania z jego wystąpieniami, w internecie nic nie ginie... Mam nadzieję, że ten przykład spowoduje u Pani choć odrobinę refleksji
Aga Dziedzic2019.01.14 7:50
On zaatakował tylko TVP i Pielę, jeszcze Wielguckiego powinien w to włączyć. Ma rację Owsiak.
Skorpion2019.01.14 7:57
A co Wielgucki za dużo prawdy o tym w czerwonych majtkach pisze ? Prawda boli i zaskakuje. Psuje wizerunek ,,wielkiego człowieka " .
Aga Dziedzic2019.01.14 8:01
Proszę zobaczyć co wczoraj Wielgucki wypisywał na twitterze. Mnie przeraża taki ogrom nienawiści, Pana nie?
lookacz2019.01.14 10:16
A cyrk, chamstwo i bezkarność Owsiaka Cię nie przeraża?!
lookacz2019.01.14 8:29
Aga jak zwykle na posterunku i zawsze gotowa do sączenia jadu! ... ŻAŁOSNE!!!
Aga Dziedzic2019.01.14 8:40
Życzę Ci tylko tyle jadu w życiu. Żałosne...
lookacz2019.01.14 9:49
Nie życz drugiemu, co Tobie nie miłe! Świętoszku.
Wojtek2019.01.14 8:51
Panie Owsiak. Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi. Skoro jest taka histeryczna reakcja na plastusie Pani Barbary Pieli, to znaczy że prawda w oczy kole. Prawdy pan nie zakrzyczy.
Maria2019.01.14 9:38
Czyli jak próbują Cię unurzać w antysemickim ścieku, to będąc człowiekiem cnotliwym, nie masz się bronić? Ciekawa logika. Bo kiedyś zdarzyło się tak, że antysemityzm doprowadził do śmierci blisko 6 milionów ludzi, jednych cnotliwych, innych nie, w każdym razie - 2 milionow dzieci, które możemy apriorycznie uznać za "cnotliwe". Otóż jednak chyba jest inaczej. Jak widzisz antysemityzm (rasizm, mizoginię, homofobię) - reaguj.
lookacz2019.01.14 9:58
Nazywanie agresją prawdy o sobie, to dość pospolita przypadłość. .... P.s A na mizoandrie nie trzeba reagować?!