Otrucie Nawalnego. Niemiecki polityk: Putin rozumie tylko język siły! Musi być odpowiedź UE ws. Nord Stream 2 - zdjęcie
03.09.20, 09:10Fot. Kremlin.ru via Wikipedia, CC BY 4.0 / Piotr Mahhonin via Wikipedia, CC 4.0

Otrucie Nawalnego. Niemiecki polityk: Putin rozumie tylko język siły! Musi być odpowiedź UE ws. Nord Stream 2

14

Czy Niemcy po próbie otrucia lidera antykremlowskiej opozycji w końcu nieco przejrzą na oczy i zaczną oceniać działa Rosji tak, jak na to zasługuje? Wątpliwe. Niemniej jednak wskutek ostatnich wydarzeń szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen apelował o unijną odpowiedź dotyczącą Nord Stream 2.

Na antenie radia Deutschlandfunk niemiecki polityk stwierdził, że europejska reakcja na próbę otrucia Rosjanina musi się pojawić i zapytany o to, czy należy wstrzymać prace nad NS2, odparł:

Musimy prowadzić twardą politykę, musimy odpowiedzieć w jedynym języku, jaki (prezydent Rosji Władimir) Putin rozumie - czyli handlu gazem”.

Stwierdził, że Putin rozumie jedynie język siły. Jednocześnie stwierdził, że całkowity bojkot Nord Stream 2… nie byłby dobrym posunięciem, ponieważ:

Nie możemy postawić muru między Zachodem a Rosją, to byłby krok za daleko, ale istnieje stanowisko kompromisowe, coś między gestami dyplomatycznymi a całkowitym bojkotem”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (14):

Anonim2020.09.3 14:55
Nord Stream 2 - to nie tylko gaz dla Niemiec, ale i tajemnicze zgony?
Anonim2020.09.3 14:28
A gdzie jest nazwisko tego patriota niemieckiego
Anonim2020.09.3 14:33
Przepraszam, znalazłem nazwisko tego PAJACA, to Norbert Roettgen. Polityk, który wchodzi Amerykanom nawet bez wazeliny do du.py.
ebz - Łagodny , toże durak2020.09.3 14:27
Ruso-Mongoły to nie białe , niesprawdzone genetycznie " coś " . Ruso-Mongoły zawsze göwno mieli i tym razem też mają göwno , ale kosztowne . Ruso-Mongoły były silne jak m. in. Polskie Pany na nich pracowali a raczej polskojęzyczne janczarstwo . A Ruso-Mongoła miłość do bimbru to miłość do ojczyzny . Bimber to ojczyzna . Nie da się zastąpić bimbru pod ogórek i chlebkiem pod nos jakąś tam łyski , tych białych , genetyczne niesprawdzonych . Wystarczy jena solidniejsza plaga egipska albo meteoryt i świat białych , niesprawdzonych genetycznie może nam dorówna w " technologii pędzenia bimbru " . A USA i Europa , pełna żydów z Etiopii będzie musiała pić jakąś ich tam pejsachówkę . O kürwa jaka ja głupia...?! Co bym zrobiła bez tego ich białego , niesprawdzonego genetycznie internetu ? No idę juz idę , wycierać Polskim Panom düpy .
Łagodny2020.09.3 13:05
Ten Niemiaszków Polityk ,to Większy dureń niż Polscy Zaprzańcy. Dla Rosji Priorytetem są CHINY ,i wystarczy PRETEKST ,by wstrzymać Nord 2. Już tranzyt przez Polskę i Ukrainę gazu na tzw. Zachód zmniejszony minimum. Bez gazu i ropy z Rosji NIEMIASZKI KAPUT.
ebz2020.09.3 10:19
Nie dodałam . A Europejczycy się w ogóle w obecnej sytuacji międzynarodowej nie liczą . Chiny owszem .
ebz2020.09.3 10:15
Rosjanie to nie Amerykanie . Zawsze sobie radzili i tym razem też sobie poradzą . Rosja jest silna siłą swego narodu i jej miłością do swej ziemi . Tego nie da się zastąpić wysoko rozwiniętymi technologiami Amerykanów . Wystarczy jena solidniejsza burza magnetyczna i ich świat runie .
Zygfryd2020.09.3 9:32
Tylko Rosji zależało żeby go zabić nikomu innemu to w Rosji normalka przykładów jest wiele a nowiczok tylko w Rosji istnieje bandycki Putin morderca musi wiedziec o wszystkim i wie wydając polecenia a że łże jak pies we wszystkim to przeciez tez wiadome Niemcy tylko sciemniaja przyjaciół dla interesów i tyle.
Łagodny2020.09.3 13:16
@Zygfryd Pomyśl BO NIE boli. Wywiad ,kontrwywiad I ODZIAŁY specjalne Rosji SĄ zaliczane DO 6 NAJLEPSZYCH:Izrael ,Chiny ,USA ,Rosja,Anglia,Niemcy.Jak myślisz ,gdyby W.Putin Chciał ZLIKWIDOWAĆ Nawalnego to WYSTARCZY by poprosił Czeczenów Ramzana Kadyrowa ,lub odziały Wagnera.A to co jest teraz to GRA ,by Niemiaszki wstrzymały budowę Nord 2. Tylko wtedy Rosja ODCINA całkowita dostawę gazu ,ropy DO Niemiec ,Itd.pomyśl CALE TZW Niemcy Wschodnie w 100% BIORĄ GAZ Z Rosji.Nie ZAPOMINAJ ŻE TRANZYT PRZEZ Polskę ,Ukraina JEST minimalny. a WYSTARCZY SROGA ZIMA
prosty2020.09.3 9:29
Projekt NS II to układ "win-win" dla Niemiec i Rosji, tak było od początku. Uderzenie w NS II to także uderzenie w interesy Niemiec i niemieckiego biznesu. Niemcy będą bronić NS II, także przez budowanie nieformalnego poparcia w UE, dobrowolnie z niego nie zrezygnują, niezależnie od słów ich polityków. Nawalny i nowiczok nie jest dla nich żadnym argumentem, to państwo tak już ma.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.3 9:19
pierw trzeba udowodnić że to Putin "otruł" nawalnego, tępaki!
Jarosław Karłowaty2020.09.3 9:38
pisiorstwu i judesejom nie są potrzebne żadne dowody, tylko tępy pisior nie łapie, że to ustawka, Putin go otruł i Putin go wypuścił z Rosji aby świat się dowiedział, ze go otruł, to jest ta sama ustawka co ze Skripalami, do tępego pisiorstwa będącego na smyczy judeseja i tak to nie dotrze
CIA truje2020.09.3 9:40
I zwala na KGB, stary zimnowojenny numer imperialistów.
któś2020.09.3 12:48
No co to się porobiło. Putinowski trol musi sam ze sobą dyskutować. To bardzo dobra wiadomość, że tam niewielu was zostało ...