Odkryto tożsamość mężczyzny z całkowitą amnezją - zdjęcie
10.04.14, 19:10fot. norweska policja

Odkryto tożsamość mężczyzny z całkowitą amnezją

2

„Wieczorem otrzymaliśmy przez Interpol informację z Czech” – powiedział Oyvind Torgersen z norweskiej policji. Dodał, że mężczyzna pochodzi właśnie z tego kraju. Już wcześniej podkreślał, że najlepiej rozumie język czeski.

Mężczyzna został odnaleziony w złym stanie w grudniu. Norweska policja znalazła go leżącego w zaspie w jednej z dzielnic Oslo. Na ciele miał siniaki i rany. Do szpitala trafił nieprzytomny. Lekarze orzekli zupełną amnezję. Nie wiedział nawet jak się nazywa. Rozumiał jednak cztery języki, w tym polski. Po angielsku mówił ze wschodnioeuropejskim akcentem.

Dzięki akcji w mediach człowiek ten został rozpoznany przez własnych rodziców. „Jestem podniecony i podekscytowany. To jak uciec z piekła” – powiedział mężczyzna, który nagle zyskał nową tożsamość. Wyznał jednak, że nadal nie pamięta niczego ze swojego życia.

Ustalanie jego tożsamości trwało cztery miesiące. Norweska policja współpracowała z Interpolem, do policji w państwach Europy Wschodniej przesłano jego fotografie i odciski palców. Nic jednak nie pomagało. Dopiero dzięki udostępnieniu zdjęcia opinii publicznej w mediach udało się ustalić jego pochodzenie.

Pac/gazeta.pl

Komentarze (2):

anonim2014.04.10 20:36
Zawsze mnie ciekawiło (nie wiem, czy tak jest zawsze, dziękuję więc z góry za odpowiedź), dlaczego ludzie z amnezją zapominają o wszystkim, tylko nie o języku czy zasadach zachowania się.
anonim2014.04.10 23:42
Mnie ciekawi jak medycznie stwierdza się amnezję... zadaje się pytania? :) Np. jak wykluczyć symulowanie ?