Nowy RPO prof. Wiącek: jestem bardzo sceptyczny wobec obowiązkowych szczepień - zdjęcie
27.07.21, 09:37fot. yt/press.warszawa

Nowy RPO prof. Wiącek: jestem bardzo sceptyczny wobec obowiązkowych szczepień

63

- Jestem bardzo sceptyczny wobec koncepcji obowiązkowych szczepień, natomiast jeśli już mielibyśmy o nich rozmawiać, to ta debata powinna się odbyć w parlamencie - stwierdził nowy Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek.

- Pewnym deficytem regulacji prawnych obowiązujących w czasie pandemii było to, że ich źródłem były rozporządzenia ministerialne, a więc akty prawne tworzone w zaciszu gabinetów, podczas gdy te kwestie są na tyle istotne, fundamentalne z punktu widzenia wolności i praw człowieka, że debata na temat tego zagadnienia powinna mieć miejsce w parlamencie i powinna przyjmować postać ustawy, a nie aktów wykonawczych - stwierdził Wiącek w rozmowie na antenie Polsat News.

Wiącek odniósł się także do ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

- Przede wszystkim jestem oczywiście zwolennikiem wolności wypowiedzi i wolności zgromadzeń i każdy, kto chce zamanifestować swój pogląd, a osoby będące przeciwnikami szczepień również mają do tego prawo, są oczywiście upoważnione do manifestowania swoich poglądów, jednak należy to czynić w sposób pokojowy - wskazał RPO.

Podkreślił, że prawo do demonstrowania swoich przekonań musi odbywać się w sposób pokojowy i nie może prowadzić do użycia przemocy.

- Mam wrażenie, że jest potrzebne jeszcze więcej edukacji, przekonywania, dyskusji i wymiany argumentów w sposób cywilizowany - zauważył Wiącek.

Jego zdaniem należy, uwzględniając całokształt sytuacji i opinie ekspertów, zdecydować, czy obowiązkowe szczepienia pracowników medycznych są "bezwzględnie konieczne".

- Kilka miesięcy temu zgromadzenie parlamentarne Rady Europy wydało rezolucję, w której wskazano, iż fakt bycia zaszczepionym nie może być wyłączną przesłanką zróżnicowania sytuacji prawnej obywateli. Jako że jesteśmy członkami Rady Europy powinniśmy podążać za tego typu standardem - ocenił RPO.

Jego zdaniem można dopuścić pewne zróżnicowanie sytuacji osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Przy rozróżnieniu tym trzeba jednak brać pod uwagę, czy dana osoba stwarza zagrożenie dla zdrowia publicznego.

- (...) powinny być tak samo traktowane osoby zaszczepione, jak też osoby, które są ozdrowieńcami i mają odporność na koronawirusa, jak również osoby, które mają aktualny test. Moim zdaniem te osoby należą do tej samej kategorii - ocenił RPO.

Wiącek skrytykował także decyzję władz Uniwersytetu Śląskiego, zgodnie z którą akademiki będą dostępne jedynie dla osób zaszczepionych.

W ocenie RPO mamy tu do czynienia z "bardzo wątpliwym zróżnicowaniem", ponieważ "nie każdy jest w stanie się zaszczepić".

jkg/pap

Komentarze (63):

Alojzy Cedzidło2021.07.28 6:52
Panie Rzeczniku naszych praw obywatelskich. Ma Pan rację, trzeba dyskusję o naszej niechęci do szczepienia przeprowadzić w parlamencie . Poszukać winnego naszej dla jednych pozytywnej dla innych negatywnej opinii o szczepionce. Tyle ,że nie z posłami . Spędzić te uczone głowy na sali obrad i zapytać ich , jak to jest ,że mając wiedzę naukową o wirusie , szczepionkach ograniczyli się jedni do straszenia inni do namawiania do szczepienia . A brakiem pędu do szczepienia obwiniają nas. zwykłych , nie uczonych obywateli .
POLAK2021.07.27 22:09
BRAWO TO MI SIE PODOBA
(dotychczasowy) wyborca PiS2021.07.27 18:22
Czy wreszcie cos do tych zakutych łbów w PiSie zaczyna docierać? Ile jeszcze Kaczyński będzie promował takie miernoty jak Morawiecki czy inny Niedzielski wraz z bandą łapówkarzy w kitlach żyjących na pasku Fajzera?
Japa2021.07.28 6:34
Racja , racja ... Tylko dlaczego zwalasz winę na Mazowieckiego , skoro sam PiS wybierałeś . Przez Ciebie lepsi i mądrzejsi z PO przegrali wybory . Zarzucając matolstwo Premierowi , osłaniasz swoje ,większe.
Kapa2021.07.28 6:50
PO to równie dobre syny jak i PiS. Wszyscy są do kasacji - kastę polityczną należy odsunąć na śmietnik historii, gdzie ich miejsce.
Japa2021.07.28 6:56
Panie " Kapa " Kogo Pan proponuje na ich miejsce . Panią Merkel ?A morze Millera ?
Kapa2021.07.28 8:10
Już było tak w historii i to nie tak dawnej, że nie było wyboru, nie było zastępstwa, a jednak się znalazło i niestety przepoczwarzyło. Historia lubi się powtarzać, choć w nieco innych formach i myślę, że też teraz tak będzie. Socjalizm istnieje dopóki są cudze pieniądze, a później przepoczwarza się w faszyzm, nazizm, komunizm, chiny ludowe i inne twory, które wprost dążą do wojny. Warto tak pokierować losem, aby najbliższa wojna usunęła socjalizm z umysłów - bo to pewna śmierć.
Japa2021.07.28 10:16
Jeśli to do " Japy" panie " Klapa " o przyznam szczerze , na taki ,jakże słuszny wywód naukowy , czekałem. Anim polityk ani uczony . Taki zwykły " obyw " .Stąd to moje prymitywne pytanie Powtórzę " KOGO BY PAN WIZIAŁ NA MIEJSCU OBECNEJ WŁADZY " Tuska , Kosiniaka , Czarzastego ,Biedronia , a może Gowina ? Jeden pieron kogo , bo tak wszyscy dbali by o swoją dolę a naszą biedę i wszelakie nieszczęścia na PIS by zalali .
matis892021.07.27 16:18
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Ant2021.07.27 16:15
Doskonałe wiadomości od Rady Europy (RE), wiodącej na świecie organizacji zajmującej się prawami człowieka. Jest organem zarządzającym Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jak wiemy, Rada Europy jest odrębna i oddzielona od UE. 47 krajów, w tym wszystkie państwa członkowskie UE, są umawiającymi się stronami Rady Europy i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC). To doskonała wiadomość dla osób zaniepokojonych obowiązkowymi lub przymusowymi szczepieniami lub dyskryminacją ze względu na status szczepień 27 stycznia przegłosowano rezolucję Rady Europy, która zakazuje państwom członkowskim wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi lub wykorzystywania szczepienia do dyskryminacji pracowników lub kogokolwiek, kto nie zostanie zaszczepiony. Oto tekst wyodrębniony w określonych punktach i pełna rozdzielczość w oryginalnym i oryginalnym linku. 7.3 dotyczące zapewnienia wysokiej akceptacji szczepionek: 7.3.1 zapewnienia, że ​​obywatele są poinformowani, że szczepienia NIE są obowiązkowe i że nikt nie jest naciskany politycznie, społecznie lub w inny sposób, aby się zaszczepić, jeśli nie chcą tego zrobić samodzielnie; 7.3.2 zadbać o to, aby nikt nie był dyskryminowany za brak szczepienia, z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub z powodu braku chęci szczepienia; 7.3 w odniesieniu do gwarancji wysokiej akceptacji szczepionki: 7.3.1 zagwarantować, że obywatele zostaną poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest naciskany politycznie, społecznie lub w żaden inny sposób, aby się zaszczepić, jeśli tego nie chcesz; 7.3.2 zadbać o to, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu braku szczepienia, z powodu możliwego zagrożenia zdrowia lub braku chęci szczepienia. Zachęcamy do sprawdzenia całości zapisu rezolucji nr Rezolucja 2361 (2021) Źródło: www.theirishsentinel.com
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.27 15:14
Tak to ja Lucyfer - sekciarz matis89, CH UJ nie katolik!!!! Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Ktoś2021.07.27 15:04
Biorąc pod uwagę liczbę zgonów po tych pseudopreparatach należy domagać się jak najszybszego ich wycofania z obrotu, ale widać, Rzecznik nie chce działać w interesie obywateli. Woli nie narażać się PO, PSL PIS, których głosami został wybrany i które dziwnym trafem zgodnie i za wszelka cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice dążą do tego samego celu - wyszczepienia całego narodu. Widocznie te same osoby pociągają ich za sznurki. https://www.bibula.com/?p=126715
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.27 14:53
30-ty( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
cris2021.07.27 14:49
wszystkie nieszczepione panie w biedronce powinny po 500 dniach wielkiej pandemii już nie żyć , jakoś żyją i nie chorują
York, harry, jenny, moly2021.07.27 14:17
A co będzie jak się zaszczepisz? . . . . Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Anonim2021.07.27 16:06
Ależ obrazowo opisujesz stan poszczepienny . Moje gratulacje .
Anonim2021.07.27 14:16
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Anonim2021.07.27 16:00
Jakbyś mnie opisał . Ja to wszystko mam co wymieniłeś i nadal żyję chociaż wokół mnie krążyła koronka . A może i ją miałam ? I nie zaszczepię się .
YORK2021.07.27 14:16
A ty sie tak nie napinaj, wiecej pokory , prawda cie wyzwoli.
Anonim2021.07.27 14:08
Prawdy na temat krytyki szczepien nie powiedza ludzie tylko statystyka. Chodzi o to jak ksztaltuja sie poglady ludzi w zaleznosci czy jszczepionka bedzie zastrzyk czy spray/tabletka bedaca tym samym. Takich statystyk nie znam ale kiedys moze sie pojawia.... Znam natomiast inne. Heroina uzaleznia 450 razy szybciej niz alkohol a kokaina 380. Nawet narkomani boja sie heroiny, nie dlatego ze uzaleznia po pierwszym razie, ale glownie dlatego ze kojarzy sie ze strzykawką. Jak szczepionka.
Anonim2021.07.27 16:04
Statystyka piszesz ? Coś bym Ci napisała na temat statystyk ale nie zrobię tego gdyż musiałabym zdradzić cudze tajemnice a dałam słowo .
mateuszjegliński2021.07.27 14:01
Nie wierzę zeteselowcom, ale facet mądrze gada, oby tak robił.
Focus2021.07.27 12:50
Najważniejsze panie Wiącek nie są żadne rezolucje jeszcze tym bardziej unijne nawet jak są logiczne i spójne co zdarza się coraz rzadziej.Najważniejsze są Powszechna deklaracja praw człowieka 1948 Traktaty wiążące dotyczące praw społecznych ,obywatelskich,kulturowych 1966 -czy zgromadzenie ONZ bodajże 1979.dotyczące równouprawnienia kobiet.To na tym masz się pan skupić a politycznych głąbów od których aż się roi edukować
Anonim2021.07.27 12:35
Sprawa jest oczywista . Rząd nie radzi sobie z pandemiczną wydolnością szpitali . Taka jest przynajmniej oficjalna wersja . Pod spódnicę mu nie zaglądam . Dlatego zmusza naród do szczepień niesprawdzonymi szczepionkami . Wniosek . Jeżeli rząd sobie nie radzi to musi z rządzenia narodem zrezygnować i oddać stery komu innemu . Logiczne rozumowanie . W przeciwnym wypadku okręt zatonie . Jeżeli dobrowolnie nie odda to trzeba mu stery odebrać siłą by okręt ocalić . Taka jest logika faktów . Chętnych do sterowania okrętem jest dość . Argument , że inne statki typu Francja , Włochy , Grecja idą na sztorm a więc okręt na którym płynę też ma tak iść do mnie nie trafia . Tamte okręty zabrały po drodze masę imigrantów i są przeciążone . A dlaczego PiS nie szedł ich przykładem jak przyjmowali imigrantów ? Wtedy byli głupi ? A teraz nagle stali się mądrzy i należy brać z nich przykład ? Co za diaboliczna przewrotność . Że Macron to polityczny i ludzki niedorostek to każdy wie . Teraz nagle stał się Salomonem ? Nie radzisz sobie PiS--ie to ODEJDŹ .
katolik2021.07.27 14:57
szpitale nie sa niewydolne, to tylko wmawianie głupiemu społeczeństwu i robienie zadymy. Zamknęli nam dostęp do doktora i celowo zrobili polską umieralnię. porawo nie działa, Abp Gądecki okazał się zdrajcą, ZOSTAŁ RÓŻANIEC !!!! ZOSTAŁA MATKA BOSKA< ale jak Polacy tego nie zrozumieją, to już nic nie zrozumieją, za to wierzą swoim oprawcom!!
Anonim2021.07.27 16:15
Ja to wszystko wiem o czym napisałeś . Wiem dużo więcej . Matkę Boską też otaczam czcią najwyższą . A chronię się przed złem pod Kopułę Bożej Opatrzności . Zawsze mnie ochroni . Ale nie jestem Katoliczką . Kiedyś byłam dawno temu . Nie należę do żadnej religii . Jestem Chrześcijanką , wróciłam do Źródła Chrześcijaństwa , do Drzewa Życia .
NEOS com pl2021.07.27 12:33
Jak podaje moja ulubione zrodlo informacji TASS, Korwin-Mikke spotkal sie z rabinem Moskwy. . . . https://www.youtube.com/watch?v=fd1ON0X7XKc
Agnieszka2021.07.27 12:27
Mięczak. Jako prawnik doskonale wie, że to pogwałcenie podstawowych praw człowieka i wszelkich praw polskich i międzynarodowych a nawet nie umie tego odważnie powiedzieć. Miernota moralna. Zaraz doda, że jest sceptyczny, ALE... a potem popłynie
442021.07.27 13:27
to nie sa szczepionki! to jest preparat genetyczny , bezprawnie objety patentem, tak jak i te testy genetyczne. Material genetyczny nie podlega patentowaniu, to lamanie prawa . A te nazywane szczepionkami preparaty sa dopuszczone warunkowo - nie moga wiec stanowic przymusu.Wszystkie partie niestety ,od prawa do lewa dziwnym sposobem trabia w jedna tube propagandowa. Robcie polityce tak dalej ,az w koncu milony ludzi wyjdzie na ulice, wszystkich ich bedzie Macron palowal? Macie ludzi za kretynow , zeby dobrowolnie szli na rzez!?
NEOS com pl2021.07.27 12:14
... bokobrodzi holokaustnicy ... oplkacani przez rothschildowych z city NY ... i Auschwitz sie dymi !!! https://www.youtube.com/watch?v=ehaLlhDa4xI
Anonim2021.07.27 11:38
Koronawirus ma gdzieś wasz sceptycyzm!
itd2021.07.27 12:09
Dokładnie. Bo go nie ma. To wymysł medialno polityczny dla baranów szczepowych.
Jacek i Placek2021.07.27 12:32
Jak go nie ma, to czy ci moi znajomi co strasznie przechorowali covid i mówili, że tak chorzy jeszcze nie byli, faktycznie mięli jakąś halucynację?
alko2021.07.27 12:55
Nie, ale sprowadzenie całego leczenia tylko do respiratora i "szczepionek" jest zbrodnią, świadomym i zaplanowanym ludobójstwem. Obecnie mamy 4 mld potencjalnych trupów które jeszcze o tym nie wiedzą, że ich już nie ma.
alko2021.07.27 12:57
4 miliardy bo tylu jest już "wyszczepionych". Circa połowa ludzkości przyjęła przynajmniej jedną dawkę. Wyobraź sobie, że np. połowy Warszawy już nie ma. Albo innej większej lub mniejszej miejscowości, regionu, państwa, kontynentu.
Anonim2021.07.27 13:43
"alko" to tobie łeb spalił, weź sie lecz...
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.27 11:20
30-ty( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
katolik2021.07.27 11:11
pseudopandemia jest zaplanowanym Holocaustem ludzkości świata i twoim obowiązkiem RPO jest stać po stronie prawdy , praw człowieka, obywatela i pacjenta, nie nazistów i morderców, którzy uknuli spisek przeciwko ludzkości!!
Referendum a nie sprzedajna trzoda z parlamentu.2021.07.27 11:09
Wiemy jak potrafią być zgodni w kwestiach gnębienia Narodu.
NEOS com pl2021.07.27 12:18
Bo to nie nasz narod ... to gorale ze wgorz Golan i hazarowie ...!!!! Kneset polin won za Don !!! https://www.youtube.com/watch?v=a8KfteiG5RM
Apel2021.07.27 11:03
Nie w Sejmie, tylko na ulicy z ludźmi, bo dotyczy to NAS Społeczeństwo. Co to mamy Koreę Północną, czy co?
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.07.27 12:20
Wypraszam sobie ... to jest kibuc polin !!! szalom
Panie Wiącek2021.07.27 11:01
Nie daj Pan się przekupić, za żądną cenę
Test2021.07.27 10:58
A co z osobami zdrowymi, ktore nie chca sie szczepic. Po tym artykule rozumiem ze sa gorsze i moga byc dyskryminowane ?
Anonim2021.07.27 10:50
/stp/ Jeśli się nie mylę, to po II wojnie szczepienia przeciw chorobom zakaźnym były obowiązkowe, przynajmniej dzieci i młodzieży. Byłem wtedy kilka razy szczepiony. Nie słyszałem, żeby były jakiekolwiek sprzeciwy.
Apel2021.07.27 11:04
Tamte szczepionki były inne. Poza tym panował ciężki komunizm.
renata2021.07.27 11:23
owszem i to był błąd, a właściwie nadmierne zaufanie do władzy. nikt nie pytał o skład szczepionek ani w jaki sposób były tworzone, a nawet czy nie ma skutecznych naturalnych metod budowania odporności. Wszyscy kupowali narrację władzy "w ciemno". Wierzyli również, że DDT to wspaniały środek na owady, że margaryna jest super tłuszczem, a jedzenie masła i jajek - zabija. Dzisiaj żaden tzw. ekspert nie zająknie się o zdrowej diecie, aktywności fizycznej, przebywaniu na świeżym powietrzu itp. jako potężnym działaniu prozdrowotnym - tylko szczepionki, szczepionki , szczepionki z szczyptą strachu przed śmiercią. Matrix się głęboko kłania.
Anonim2021.07.27 12:14
Szczepiono nas na bakterie a nie na wirusy . Jak nie znasz różnicy to się naucz.
POdPIS2021.07.27 10:37
Prawem Obywatelskim jest przypomnieć że na Olimpiadzie w Tokio w 1964 roku zajeliśmy w klasyfikacji medalowej siódme miejsce . Czekam jak zaprezentujemy się teraz . Skoro jesteśmy tacy dobrzy jak wieści nam to propaganda pisowska to zapewne poprawimy tą pozycje -nieprawdaż?
AAAtomek2021.07.27 10:19
Tak panie profesorze Więcek. A przy okazji: nie powinno się ratować ludzi, którzy sobie tego nie życzą np w wypadku samochodowym, straż pożarna nie powinna gasić pożarów bez pozwolenia zainteresowanego właściciela, etc
Anonim2021.07.27 10:38
Nie myl pojęć . Ingerencja w Twoje ciało pomimo Twojego sprzeciwu jest gwałtem dokonanym na Twoim ciele . Gwałt to czyn kryminalny . Retoryka rządu jest taka sama jak retoryka gwałciciela gwałcącego kobietę : robię to dla dobra kraju gdyż jest zbyt niski przyrost naturalny .
Anonim2021.07.27 10:18
Z OSTATNIEJ CHWILI! Dzięki mądremu przywództwu Jarosława Kaczyńskiego, wzorowej pracy rządu z Mateuszem Morawieckim, a także wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy Polska ma na Olimpiadzie w Tokio Ziobro medali olimpijskich!
Foster2021.07.27 10:18
Ja też, zaszczepiłem się, ale lepiej się nie czuję.
NEOS com pl2021.07.27 12:26
To ci zyczymy bys sie nie czul gorzej , jak mowi kyler jaGut..."tylko w niektorych wyjatkach" !!!
UWAGA! TYLKO U NAS!! PILNE!!!2021.07.27 10:05
Sklep Internetowy portalu Fronda.pl posiada w swojej ofercie czapki z folii aluminiowej chroniące przed szkodliwym promieniowaniem wysyłanym w celu unicestwienia części społeczeństwa. Zakup czapkę dla siebie i swojej rodziny! NIE DAMY SIĘ!!!
Anonim2021.07.27 10:00
To co chcecie zrobić na moim ciele to gwałt . A gwałt to czyn kryminalny . A więc mogę was nazwać kryminalistami , tak potraktować i rozliczyć zgodnie z obowiązującym prawem .
katolik2021.07.27 10:12
Również to zmuszanie do samobójstwa-- karalne!!
Lucyfer2021.07.27 9:57
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
ks. Luc i. Pherr2021.07.27 10:02
Czytanie z listu św. Jana Pawła do pedofilian: "Zaprawdę powiadam wam, nie lękajcie się, gdy bowiem z ręką w dziecięcych majtkach złapani będziecie, to co najwyżej przeniesienie do innej parafii grozić wam będzie, gdzie czynić będziecie dalej to co czyniliście. Amen"
Sceptyczny2021.07.27 9:54
Od dwóch lat polski rząd panie RPO jest również wstrzemięźliwy aby wprowadzić obowiązkowe szczepienia. Mógł pan więc krócej wyrazić swoją wstrzemięźliwość.
katolik2021.07.27 9:53
parlament to wszyscy naziści i tak opowiedza sie za holocaustem! Trzeba po prostu przestać panikowac, nie ma śmiertelnego wirusa, jest grypa, przeziębienie. Ale naziści SSPIS chca dalej kłamać i działać na psychikę głupich ludzi !!
Jacuś2021.07.27 9:52
Jaka dyskusja panie rzeczniku, a prawo do wolności w/g Konstytucji?
Anonim2021.07.27 9:51
Dokładnie, odniesie się skutek odwrotny od zmierzonego.