Nowy ambasador Niemiec w Auschwitz: To trudne dla Niemca…  - zdjęcie
26.09.20, 09:44Fot. via: Twitter - Arndt Freytag von Loringhoven

Nowy ambasador Niemiec w Auschwitz: To trudne dla Niemca…

9

Nowy ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven złożył wizytę w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zamieszczając zdjęcie ze swojej wizyty w mediach społecznościowych podkreślił, że jest to dla każdego Niemca trudny, ale konieczny krok.

Niemiecki ambasador odwiedził wczoraj Auschwitz. Refleksjami z tej wizyty podzielił się w mediach społecznościowych:

- „Byłem dziś w #AuschwitzBirkenau. To był trudny, ale konieczny dla każdego Niemca krok. Nieludzkie barbarzyństwo, którego dokonali tu Niemcy, jest trudne do zniesienia. @AuschwitzMuseum wykonuje niezwykle ważną pracę, dbając o pamięć o Ofiarach. Dziękuję za to!” – napisał.

Wokół kandydatury Arndta Freytaga von Loringhovena na ambasadora Niemiec w Polsce pojawiło się wiele kontrowersji, a strona polska czekała z jej akceptacją aż 13 tygodni. Jego ojciec w czasie II wojny światowej był adiutantem w naradach w kwaterze głównej Adolfa Hitlera w Berlinie, a później inspektorem generalnym Bundeswehry. Wobec tego pojawiły się wątpliwości czy jest on dobrym kandydatem na dyplomatę akurat w kraju tak bardzo doświadczonym okrucieństwem nazizmu.

Kolejne kontrowersje pojawiły się już po objęciu przez von Loringhovena funkcji ambasadora w Polsce, kiedy misję dyplomatyczną rozpoczął umieszczeniem na Twitterze tekstów Jana Grabowskiego, historyka odpowiedzialnego za kłamstwo o „200 tys. Żydów zabitych przez Polaków”.

kak/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (9):

Agnieszka2020.09.26 22:20
Trudne dla Niemca? To co ma powiedzieć Polak, który od małego wzrastał w cieniu tych obozów, słuchając opowieści dziadków, co może byli ich więźniami, gdy ku waszemu zadowoleniu po krzyku zakłamanej żydowskiej gangsterki cały świat nas z wami myli, uważając Polaków nie za wasze, niemieckie ofiary w tych obozach, ale za sprawców tego wszystkiego?
BieS2020.09.26 18:50
Czy potomek Niemca nazisty powinien być ambasadorem tych Niemiec w Polsce, które wymordowały miliony Polaków i popełniły tak straszne okrucieństwa w naszym Kraju? Ja jestem zdecydowanie przeciwny, tym bardziej, że ten Polonofob od razu zaczął szkalować Polskę a teraz udaje nawróconego. To fałszywa z gruntu kreatura.
Portofino2020.09.26 14:48
Tatusiu, wybacz mi proszę ten cyrk, ale biznes to biznes.
Herr Botschafter,2020.09.26 14:07
proszę sobie pospacerować po Warszawie a zobaczysz ambasadorze tabliczki upamiętniające rozstrzelanych Polaków, pójdź na cmentarz wolski a zobaczysz wspólną mogiłę niemal 200 tyś. pomordowanych Polaków w Powstaniu!
Nie rozumiem2020.09.26 13:57
Wszyscy usmiechnieci. Z czego sie ciesza? Czy z tego, ze Niemcom teraz jest bogato, bo wlasnie z tego obozy plynely do Rzeszy tony zlota i inne dobra zrabowane wiezniom?
ryszard2020.09.26 11:08
"...jest trudne do zniesienia" Fałszywe (jak tego dowodzą jego dotychczasowe zachowania) służbowe krokodyle łzy, są jeszcze obrzydliwsze.
PYTANIE2020.09.26 10:28
Dlaczego nasz rząd zgodził się na takiego polonofoba?
Cool2020.09.26 10:13
NIech się ten ambasador zajmie odszkodowaniami i reparacjami wojennymi. ...A jeśli chce upamiętnić niemieckie ofiary, to niech zrobi objazdówkę po całej Polsce. W promieniu 10km od mojego domu znajduje się OSIEM! tablic upamiętniających zbiorowe egzekucje (mieszkam w centralnej Polsce)... ciekawe, czy starczyło by mu życia, żeby odwiedzić wszystkie takie miejsca?!
polonia2020.09.26 10:24
dokładnie jest tyle tablic tyle grobów bezimiennych za to wszystko odpowiedzialni są SZWABY którzy teraz próbują nauczać Naród wybrany do niszczenia świata hańba