NIK bierze pod lupę 3 placówki i oddział NFZ. Chodzi o ,,dodatki covidowe'' - zdjęcie
11.06.21, 11:30Screenshot Youtube - program7 nti

NIK bierze pod lupę 3 placówki i oddział NFZ. Chodzi o ,,dodatki covidowe''

8

Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała doraźną kontrolę w trzech placówkach leczniczych z województwa zachodniopomorskiego. Pod lupę zostanie wzięty także tamtejszy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ocenie podlegać będą przede wszystkim dwie kwestie: prawidłowość ustalenia grupy uprawnionych do otrzymania dodatkowego świadczenia oraz ustalenia wysokości przyznanego świadczenia”

- informuje NIK na swojej stronie internetowej.

Chodzi o świadczenia dodatkowe, jakie otrzymywał personel medyczny uczestniczący w diagnozowaniu i udzielaniu świadczeń zdrowotnych pacjentom z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Do przekazania podmiotom leczniczym środków finansowych na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia zobowiązał Prezesa NFZ Minister Zdrowia Adma Niedzielski. Miało to miejsce 4 września ubiegłego roku – przypomina NIK.

Analiza przedkontrolna NIK wykazała, że dyrektorzy niektórych podmiotów leczniczych wskazują do rozliczenia dodatkowego świadczenia większość zatrudnionego personelu medycznego, nawet w sytuacji niewielkiej liczby pacjentów przyjętych z podejrzeniem lub z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Z kolei w innych podmiotach leczniczych personel medyczny podnosi, iż dodatkowe środki finansowe otrzymuje z opóźnieniem lub też, że nie otrzymał ich wcale”

- czytamy na stronie.

NIK poinformował, że sprawdzi, czy:

[…] czy przekazywane przez kierowników podmiotów leczniczych informacje dot. personelu medycznego, uczestniczącego w diagnozowaniu i udzielaniu świadczeń zdrowotnych pacjentom z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, na podstawie których Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie przekazywał środki finansowe z przeznaczeniem na wypłatę dodatkowego świadczenia, zostały przygotowane prawidłowo - zgodnie z warunkami określonymi przez Ministra Zdrowia”.

dam/PAP,NIK.gov.pl

Komentarze (8):

Anonim2021.06.12 6:55
Nareszcie? Jak mówią, wierzę, ale sprawdzam? Czas sprawdzać? Aby Polska nie była prywatnym folwarkiem kilku gości? i aby Polaków nie mieli za frajerów?
Toże banasko2021.06.11 21:07
Dobrze , że ruski trol agencji towarzyskich nie rusza A CZARNY POTOK KACAPSKI ŁBIE --
katolik2021.06.11 19:05
Banaś wez wszystko pod kontrole, bo wszystko jest megakasiastym przekrętem, aby tylko dokonać depopulacji!! Nie bój się !
mr.on2021.06.11 18:53
Bardzo dobrze. Trzeba się dokładnie przyjrzeć tym praktykom, które drenują nasz budżet i w dodatku przyczyniają się do śmierci ludzi. W pełni popieram działania NIK i pana Banasia. Choć szanse są małe - pisowska sitwa tak oplątała te sprawy , że liczenie na jakieś wyniki prawne są marzeniem ściętej głowy.
Anonim2021.06.11 14:43
Prywatna wojenka Banasia z PIS . Szuka ratunku u PO tak jak Gawłowski i Kwiatkowski .!!!!!!!!!!!!!!!Może się przeliczyć .!!!!!!!!!!!
Monika2021.06.11 14:14
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
mateuszjegliński2021.06.11 13:54
Brawo p prezesie NIK, tak trzymać, może ten miłośnik futerek zrozumie, że ludzi, którzy coś potrafią i dobrze służą Polsce, jak Pan, się zostawia w spokoju, a zajmuje się prawdziwymi problemami, jak np przywrócenie ministerstwa p Ardanowskiemu, bo ten wasz pisi komsomolec robiący za min rolnictwa, to nawet na wieś boi się pojechać, żeby kłonicą po plecach nie zebrać, poza tym Czesi, Duńczycy i Niemcy rozrabiają i w ogóle junia ze swoim lgtbdodać. Dlatego małemu kaczorowi czas pokazać miejsce w szeregu, a bangsterowi odebrać fuchę premiera.
fdf2021.06.11 12:02
w NIKU trzeba odwołać uzurpatora prezesa i powołać Polaka np. Pawłowicz.