Niemiecki biskup przeciwko rewolucji seksualnej w Kościele - zdjęcie
03.06.20, 11:40Screenshot Youtube - WBSVideoblog

Niemiecki biskup przeciwko rewolucji seksualnej w Kościele

7

Niemiecki biskup Dominikus Schwaderlapp opuścił „Forum synodalne” zajmujące się kwestiami seksualności, broniąc w ten sposób nauki Kościoła katolickiego. „Forum synodalne” jest częścią tzw. „Drogi synodalnej” w Niemczech, która jest programem podejmującym takie tematy, jak święcenia kobiet, homoseksualizm i rola świeckich w Kościele.

Biskup Schwaderlapp zauważył w wywiadzie udzielonym „Die Tagespost”, że „forum usiłuje poddać w wątpliwość fundamentalne nauczanie Kościoła katolickiego na temat moralności seksualnej, mówiąc o seksualności jako poliwalentnej [wielowartościowej]. Podobnie do pojęcia płynności seksualnej, seksualność poliwalentna jest stwierdzeniem, że nie ma jednego sposobu wyrażania męskiej lub żeńskiej seksualności”.

Niemiecki hierarcha odwołał się zarówno do encyklik papieskich, jak i dokumentów Kongregacji Nauki Wiary, by wykazać, że „w ciągu szczególnie ostatnich 50 lat Magisterium Kościoła przedstawiło precyzyjne stwierdzenia w kwestiach moralności seksualnej. W ten sposób pogłębiono i rozwinięto naukę Kościoła”. Oznacza to jego zdaniem, że nauczanie Kościoła nie wymaga „dalszego rozwoju”, jak sugeruje końcowy dokument roboczy forum.

Bp Schwaderlapp powiedział, że „święci papieże Paweł VI i Jan Paweł II wydali obowiązujące oświadczenia mówiące o tym, że seksualność – z punktu widzenia stworzenia – obejmuje dwa znaczenia, które są nierozerwalnie powiązane: przekazywanie życia i wyrażanie miłości”. Duchowny podkreślił także, że encyklika Humanae vitae oraz adhortacja Familiaris consortio są dokumentami, które obowiązują jako Magisterium Kościoła.

Tymczasem wygląda na to, że członkowie Forum synodalnego dążą do podważenia nauki Kościoła i jej zmiany. Jak powiedział bp Schwaderlapp, nie dopuszczono do dyskusji na temat dokumentu, który zawierał myśl o „poliwalentnej seksualności”, co doprowadziło do jego rezygnacji z dalszego uczestnictwa w forum.

Biskup Schwaderlapp podważył także opinię, że „trzymanie się tradycji” jest przyczyną odchodzenia z Kościoła. Jego zdaniem to brak odpowiedzi na „egzystencjalne pytania ludzkości” stanowi tutaj problem i to „musi się zmienić i to pilnie”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (7):

goo2020.06.3 21:57
precz z patriarchatem! który poniża nas do statusu zwierząt!
espada2020.06.3 18:23
"Grzech śmiertelny — jeżeli nie jest odpokutowany — zaprowadzi was do piekła. Jeżeli jesteście w stanie grzechu śmiertelnego i swój czas poświęcacie na wspieranie wielkich dzieł charytatywnych i akcji humanitarnych — ale nie pokutujecie — to wasza dusza będzie zgubiona."
horror 2020.06.3 15:02
Wygląda na to, że przez prawie 2 tysiące lat tylko 2 czy 3 papieży wydało obowiązujące oświadczenia a reszta to nie wiadomo po co była. Zresztą ci przez pierwsze tysiąclecie mieli żony, dzieci i kochanki a więc wyznawali inne wartości i inne tradycje. Jakoś nikt nie chce o tym pamiętać ani mówić-tabu. Kościół zawsze zmieniał to co przynosiło najwięcej mu korzyści a, że się jeden biskup obraził, jego problem.
żydek Kremla Leszek Radziszewski-Keller-Krawczyk2020.06.3 14:47
żydek "Leszek" Radziszewski-Keller-Krawczyk to typowy komisarz bolszewicki jakiego prototyp można "poznać" w książkach Izaaka Babla. Raz jest "konfederatą", innym razem "zatroskanym katolikiem", teologiem, technologiem, ekonomistą ....blah, blah, blah ... Chory, ledwie dychający żydek, którego jedyną przyjemnością, w jego podłym życiu, jest plucie nienawiścią.
matis892020.06.3 12:48
Dostanie ochrzan od Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika, który wspiera te seksualne nowości jak LZPKNBT.
A2020.06.3 12:16
Bramy piekielne naszego Kościoła nie przemogą. Chwała temu biskupowi co broni jedynej wiary.
joanna2020.06.3 12:04
Brawo, Księże Biskupie! Taka postawa w Kościele katolickim w Niemczech to wyraz wielkiej odwagi. Niech Pan Bóg błogosławi Księdzu biskupowi1