Niebywały homoterror w USA. Atak na chrześcijan - zdjęcie
20.10.14, 21:28Niebywały homoterror w USA. Atak na chrześcijan (fot. sxc hu)

Niebywały homoterror w USA. Atak na chrześcijan

10

Władze Coeur d’Alene w amerykańskim stanie Idaho wprowadzają w życie niespotykany jak dotąd homoideologiczny terror. Otóż mają zamiar zmusić dwoje protestanckich duchownych do udzielenia homoseksualistom „ślubu”. Grożą, że w przypadku odmowy protestantów czeka więzienie oraz/lub wysoka grzywna.

Dlaczego? Władze powołują się na prawo, które zabrania dyskryminacji. A jako, że w stanie Idaho można już zawierać związki z osobą tej samej płci, to władza uznała, że pastor oraz jego żona, też duchowna, nie mogą się od tego uchylić.

W obronie Donalda i Evelyn Knapp stanęła już znana amerykańska organizacja broniąca praw chrześcijan, Alliance Defending Freedom.

Wydawałoby się, że władze nie mają żadnych szans na realizację swoich gróźb. Ale czy na pewno? Przecież w wielu amerykańskich stanach zapadły już sądowe wyroki, które zmuszały chrześcijan do postępowania wbrew sumieniu. Nie można było odmówić upieczenia homoseksualistom ciasta na „wesele”, odmówić zrobienia bukietu czy wykonania usług fotograficznych. Oczywiście – zawsze można było zapłacić grzywnę za „dyskryminację” i zrezygnować z zawodu.

Jeżeli takie postępowanie obejmie teraz także duchownych, to amerykańskich chrześcijan czeka po prostu prześladowanie. Kiedy w końcu tamtejsze społeczeństwo się zbuntuje przeciwko relatywistycznemu totalitaryzmowi?

pac/charisma news

Komentarze (10):

anonim2014.10.20 22:11
Cała Ameryka. Na pocieszenie dla frondzi można przypomnieć, że w niektórych stanach wciąż (przynajmniej teoretycznie) obowiązuje zakaz współżycia z łosiami i prawo bicia żony kijem cieńszym niż kciuk, a w całym kraju swobodny dostęp do broni, w tym dla tych, którym ze względu na wiek jeszcze nie wolno kupić piwa.
anonim2014.10.20 22:13
Trudne to zadanie nie będzie w końcu protestanci są heretykami i chętnie przyjmują diabelskie praktyki.
anonim2014.10.20 22:35
Szkoda mi tych homoseksualnych ludzi. Do czego to doszło, żeby żyć razem trzeba się pytać księdza a w razie jego niezgody trzeba księdza zmusić. Nikt im nie powiedział, że jest wolność????????Cóż za upośledzenie
anonim2014.10.20 23:03
Tomek pisząc:Cóż za upośledzenie kogo masz na myśli ? Dla praktykującego katolika wolność jest wtedy i tylko wtedy gdy jest się wolnym od grzechu, z całego serca życzę Ci tego .
anonim2014.10.20 23:25
@ AnitaF Nie jest szczególnie ważne, że Ci pastorzy prowadzą regularny biznes udzielania ślubów. Istotne jest to, że posiadają od władz swojego stanu stanu licencję na udzielanie prawnie uznawanych związków, czyli de facto robią za filię stanowego USC. Oczywiście w ramach tej licencji mogą i jak się okazuje, również muszą udzielać tylko i wyłącznie ślubów zgodnych z prawodawstwem Idaho. A najzabawniejsze, że choć dla protestantów ślub nie jest sakramentem, to ceremonia zawarcia takiego małżeństwa w obecności pastora ma charakter stricte religijny Są wiec czytania z Biblii, są błogosławieństwa. Zwykle uroczystość odbywa się w kościele, choć w niektórych stanach da się to załatwić listownie lub telefonicznie. Jest to z grubsza amerykański odpowiednik naszego ślubu konkordatowego. Ku przestrodze tych, którzy chcą pod swoją wiarę zawłaszczać życie publiczne - takie są pułapki włażenia w buty organów państwa.
anonim2014.10.21 7:15
" Władze powołują się na prawo, które zabrania dyskryminacji" Dyskryminacja to bardzo brzydka rzecz, ale oczywiście nie dotyczy chrześcijan. Nas można obrażać, prześladować, mordować, wyśmiewać, wyszydzać. No przecież mamy nastawiać "drugi policzek" więc wszystko gra... @oszczednicki - a dlaczego i za co homoseksualistów należy szanować? Za ich sodomię, zboczone zachowanie, wyuzdanie? Szanować kolego, należy człowieka a nie jego grzechy czy choroby.
anonim2014.10.21 8:45
Dziwne bo Idaho to konserwatywny stan w którym rządzą Republikanie. Południowa jego część jest mormońska.
anonim2014.10.21 13:22
Fronda jak zwykle manipuluje :) Wszak nie idzie tu o żadne zmuszanie do udzielenia sakramentu, tylko dostęp do usług na rynku.
anonim2014.10.21 15:21
Majestic- zeby glupota mogla fruwac, to bys sie wzbił do nieba niczym gołębica
anonim2014.10.21 20:14
Powrót do prześladowań chrześcijan, jak w starożytnym Rzymie. Pederaści wprowadzają totalitaryzm, upadną jak totalitarny komunizm. Pewno jeszcze dożyje, jak pederastom islamiści będą obcinać członki i głowy, bo ich chrześcijanie nie będą mogli obronić.