Na złość Kaczyńskiemu... zgub swoją duszę. Hołownia szokuje!!! - zdjęcie
10.09.19, 11:40zdj. screen Youtube/Onet Rano

Na złość Kaczyńskiemu... zgub swoją duszę. Hołownia szokuje!!!

83

Pół biedy, gdy chcesz odmrozić sobie uszy na złość babci. Gorzej, gdy "na złość Jarosławowi Kaczyńskiemu" nawołujesz pewną liczbę ludzi do tego, aby zgubili swoje dusze. Tak jak zrobił to ostatnio Szymon Hołownia na łamach "Tygodnika Powszechnego". 

„Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego (i finansowego) wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa”- napisał "katolicki" publicysta w swoim komentarzu. 

W ten sposób Hołownia odniósł się do komunikatu po zebraniu Rady Biskupów Diecezjalnych. Hierarchowie wyrazili w oświadczeniu solidarność z abp. Markiem Jędraszewskim. Duchowni podkreślili ponadto, że modlili się za pierwsze ofiary ideologii LGBT. 

 „Jeśli komuś wydawało się, że byliśmy już na dnie niemądrych wypowiedzi polskich biskupów – parę dni temu mógł usłyszeć pukanie od spodu w to dno (...) Każdy z nas z pewnością widział te hordy osób homoseksualnych i transpłciowych atakujących piesze pielgrzymki, upuszczających krew pochwyconym niecnie ministrantom i rozbijających zebrania Kół Żywego Różańca”-drwił, najwyraźniej nie pamiętając o serii profanacji na "Paradach Równości", o "tęczowej Matce Boskiej", "procesjach" z macicą czy bluźnierczej "mszy świętej". 

„Jak będzie można po tym, na Bożym sądzie, spojrzeć w twarz 170 tysiącom chrześcijan, którzy każdego roku na świecie tracą życie ze względu na Chrystusa, podczas gdy w Polsce jedynym prześladowaniem, jakie może dotknąć katolika, jest ukłucie w sercu, gdy ktoś pomaże coś po świętej ikonie?"-relatywizował dziennikarz. Zdaniem Szymona Hołowni, polski Episkopat doprowadzi do upadku Kościoła instytucjonalnego. Następnie podzielił się dość ciekawą refleksją. Publicysta wspomniał, że wielu jego znajomych postanowiło zaprzestać składania ofiar na tacę, w proteście przeciwko postawie biskupów. W ocenie dziennikarza, to nie wystarczy. 

 „Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego (i finansowego) wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa”-napisał. 

Pytanie, czy redaktor Hołownia zdaje sobie sprawę, że bojkot Kościoła nie zaszkodzi Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale duszom osób, które podejmą taką decyzję, najprawdopodobniej tak. 

Po ostatnich wypowiedziach Szymona Hołowni warto pomodlić się w jego intencji. 

yenn/Tygodnik Powszechny, Fronda.pl

Komentarze (83):

Hanna2019.09.11 22:26
Hołownia nawiedzony przez "Lucka" bredzi. Egzorcysta natychmiast potrzebny. A jednak "to" jest zaraza. Boże ratuj!
Roman2019.09.11 21:28
Hołwonia to zapatrzony w swoje ego dureń. Z Kościołem katolickim niewiele ma on wspólnego. Wymyśla jakieś bzdety, które w żaden sposób nie są oparte na nauce Chrystusa, i próbuje robić z siebie wielkiego znawcę. Taki mały diabełek, próbujący dopiąć sobie anielskie skrzydełka. Tylko ogonka nie ma gdzie schować.
Sonia2019.09.11 21:24
Hołownia już dawno odleciał z Kościoła katolickiego. Teraz należy do kościoła Hołowni wielkiego.
Mejer2019.09.11 20:45
Hołownia to pierwsza ofiara LGBT... albo zawsze taki odklejony był.
Jan Radziszewski2019.09.11 11:44
Dzień 9 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę Cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na nas samych, o usunięcie wszelkiej ukrytej przed naszymi oczami niesprawiedliwości oraz wszelkiego złego, brutalnego nas traktowania. Ukochany Sprawiedliwy Ojcze z Nieba, dziś przedstawiamy Ci nasze prośby i błagania. Panie spraw, by nade wszystko wypełniła się Twoja Święta Wola względem nas. Wysłuchaj wszystkiego, co w naszym imieniu przedstawi Ci Matka Twojego Świętego Syna. Mój Ojcze, usłysz moją prośbę, moje pokorne wołania, o ile jest to zgodne z Twoją Świętą Wolą. Nie dopuść, Wszechpotężny Panie, abym kiedykolwiek swoim postępowaniem wykroczył przeciw Twojej Świętej Woli. Pomóż odkryć mi, wszelkie ukryte, podstępne pułapki, usuń je, usuń wszelkie niesprawiedliwe traktowanie nas, spraw, aby nasi prześladowcy się nawrócili i ujawnili. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, postępowania albo by ona postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu... ..
Jan Radziszewski2019.09.11 11:42
Dzień 8 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę Cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na tych, którzy nas kiedykolwiek niesprawiedliwie potraktowali. Nieśmiertelny Sprawiedliwy Boże, proszę Cię o pogromienie sił zła - szatana i jego zwolenników. Najlepszy Tatusiu, daj nam moc i pragnienie do przezwyciężania naszych słabości i złych skłonności. Broń nas od wpadania w matnię pułapek sprytnie zastawionych przez złego ducha. Naucz nas dobrej, skutecznej modlitwy, która ujarzmia siły nieczyste. Spraw, byśmy za wszelką cenę wybierali tylko dobro. Ojcze Sprawiedliwy, udziel nam łaski, abyśmy przy Tobie wytrwali do końca na naszych Bożych posterunkach. Prosimy cię również, aby nawrócili się ci, którzy nas atakują i mszczą się pełni buty i niesprawiedliwości. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, postępowania albo by ona postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
Jan Radziszewski2019.09.11 11:39
Dzień 7 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na wrogów naszych rodzin. Boże Miłosierny, proszę Cię o pomoc w celującym wypełnianiu Twoich doskonałych, świętych planów. Bowiem w ich realizacji zawsze będzie przeszkadzał diabeł. Pomóż go nam pokonać. Mój uwielbiony Boże spraw, abym zachowywał każde Słowo, które wypowiadasz. Spraw też, aby każdy człowiek na każdym miejscu mógł realizować Twoją Świętą Wiekuistą Wolę. Boże Sprawiedliwy, udziel mi takiej łaski, bym mógł zawsze i dokładnie wypełnić Twoją Wolę. Proszę Cię również o nawrócenie wrogów naszych rodzin, tych, którzy chcą je rozbić, zniweczyć i zniszczyć. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, postępowania albo by ona postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
Jan Radziszewski2019.09.11 11:37
Dzień 6 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na wrogów naszego Narodu. Boże Sprawiedliwy, pomóż nam zawsze w życiu wypełniać Twoją Świętą Wolę. Wielokroć wskazywałeś całej ludzkości, jak rozpoznać Twoje Drogi, lecz oporny, grzeszny człowiek z powodu swej głupoty pogardził Twoimi Słowami i Twoją zbawienną radą. Jednak Twoje Kochające Serce, o mój Boże Sprawiedliwy, nadal bije dla nas współczuciem, pomimo Twojej odwiecznej Sprawiedliwości. Z pokorą prosimy Cię, Najczulszy Tatusiu z Nieba, o udzielenie nam silnych natchnień Twojego Ducha, poprzez nasze myśli, abyśmy się nauczyli doskonale rozpoznawać to, czego od nas pragniesz. Ocal nas, byśmy nigdy nie sprzeciwiali się Twojej Świętej Woli. Prosimy Cię i błagamy o nawrócenie się i opamiętanie wszystkich wrogów naszego umęczonego przez wrogów Narodu. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, postępowania albo by ona postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
Jan Radziszewski2019.09.11 11:14
Dzień 5 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę Cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na muzułmanów całego świata. Odwieczny Boże pełen Miłosierdzia, proszę Cię o wywarcie Bożej Sprawiedliwości na atakujących nas muzułmanach całego świata. Najlepszy Tatusiu, Ty Sam nam dałeś wiele sposobów i środków do wybawienia dusz z ich opresji. Prosimy Cię o bezmiar łask dla tych nieszczęsnych błądzących dusz, aby nawrócili się i jak najprędzej mogli oglądać Twoje Święte Oblicze i wysławiać Twój Majestat. One wiele zawiniły swoim grzesznym życiem, ale było i jest to głównie wynikiem ich duchowej ułomności i ociężałości serca i nieznajomości prawdziwego Boga. Proszę Cię o Sprawiedliwy Boże o opamiętanie muzułmanów, by nas nie mordowali, nie krzywdzili. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, postępowania, albo by Ona postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
aaa_kotki_dwa2019.09.11 11:11
Czyli wg Frądelka zbawia nie Bóg, a Mamona brzęcząca na tacce. Ciekawe.
Jan Radziszewski2019.09.11 11:09
Dzień 4 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę Cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na tych, co są z narodu żydowskiego i chazarskiego. Odwieczny Boże, Stwórco Nieba i Ziemi dziś prosimy Cię o ratunek dla dusz ludzi z narodu żydowskiego i chazarskiego. Błagam Cię o takie łaski, aby ani jedna dusza nie poszła na potępienie wieczne. O Abba, Najdroższy Tatusiu, który przyjąłeś ofiarę z Krwi Swojego Syna, spraw, abyśmy otrzymali łaskę pomocy dla tych biednych dusz. Wiekuisty Boże, udziel swoich łask tym duszom, zwłaszcza tym, które są już blisko bram Wieczności. Pomóż nieść ich własny Krzyż na wzór Twojego Ukrzyżowanego Syna. Ukochana Sprawiedliwa Trójco Święta, powstrzymaj złe, złowrogie działanie ludzi z narodu żydowskiego i chazarskiego, aby nie działali źle, zwodniczo i niesprawiedliwie. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia albo postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
Jan Radziszewski2019.09.11 11:07
Dzień 3 O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę cię o przegnanie szatana działającego niszcząco oraz niesprawiedliwie na kapłanów i hierarchię Świętego Kościoła Katolickiego. Najczulszy Boże w Trójcy Świętej Jedyny, składam Ci gorące podziękowania za wszystkie cuda, którymi nas darzysz, głównie zaś za zbawienie naszych dusz. Ty, który zechciałeś ofiarować za nasze winy na haniebną śmierć Twojego Syna, ocal na wieczność wszystkie zagrożone dusze, a zwłaszcza dusze teraz umierających i mających wkrótce umrzeć. Najświętszy Boże, pomóż nam w ratowaniu dusz ciężkich grzeszników, zwłaszcza z grona kapłanów i hierarchii naszego Świętego Kościoła Katolickiego, uwalniając ich na zawsze od jadu piekielnej żmii. Wszystkich doprowadź do szczęśliwej wieczności. Pełen dobroci i miłości Sprawiedliwy Boże, zadziałaj na kapłanów, biskupów, kardynałów oraz papieża, którzy podejmuję niejednokrotnie i tendencyjnie pod wpływem diabła złe, krzywdzące innych decyzje, nawróć ich, opamiętaj. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, albo postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
ja2019.09.11 0:39
Ale my wierzący katolicy mamy dowód jak bardzo bezbożny i heretycki jest Tygodnik Powszechny, nie różni się od szczujni michnika Gazety Wyborczej
he he2019.09.11 0:22
bojkot kościoła nie zaszkodzi ciamkającemu gomułce z nowogrodzkej dlatego że on traktuje czarnych instrumentalnie i jest za sprytny. osobiście podziwiam go i jego talent polityczny i życzę mu wszystkiego najlepszego (wybaczam mu nawet brednie o nihilizmie poza kościołem bo wiem że to zagranie taktyczne przed wyborami)
poPO=kurw..i z\\305\\202odzieje2019.09.10 23:21
holownia odprysku gówniany z Gówna Wybiorczego zadzwoń do Wojtaka Cejrowskiego wszystko Ci wyjaśni scieku z Czajki
violencja2019.09.10 22:56
Co się z Hołownią porobiło?
Spoko2019.09.10 21:48
Ale debile wypowiadają się na tym forum wszystko co zrobił PIS jest złe a co zrobiła PO jest dobre. Czego wy durnie tak zazdrościcie J. Kaczyńskiemu ?! Dlaczego zionie z was tyle jadu i nienawiści do kogoś, kto jest mądrym w przeciwieństwie do was, skończonych durniów ?! Przecież mieliście w wyszym życiu takie same możliwości, aby się uczyć. Wybraliście lenistwo, nieuctwo i debilostwo ! No to pozamykajcie już te wasze mordy, bo głowy służą wam już tylko do jedzenia !
Agnieszka2019.09.10 20:48
Ciekawe, co z "chrześcijaństwa" tej "gwiazdeczki" zostanie jak "jego-swoi", którym wskakuje w tylna część ciała, nie oklaszczą go za to a oplują. Oj przydałoby się mu otrzeźwienie
Sonia2019.09.10 20:33
"Kończ waść wstydu oszczędź" nie wierzę że jest katolikiem, całkiem przesiąknięty propagandą TVN
Jan Radziszewski2019.09.10 20:24
dzień 2. Nowenny do Bożej Sprawiedliwości. O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę Cię o przegnanie szatana działającego na organizacje demoniczne iluminatów i masonerię oraz mędrców Syjonu, działających na szkodę ludzi zwłaszcza w naszym kraju. Najlepszy, Sprawiedliwy Boże, dziękujemy Ci za wszystkie dobra i łaski, które otrzymujemy z Twojej Ręki. Dziękujemy za odkupieńczą Ofiarę Syna Bożego, która wykupiła nas z rąk Bożej Sprawiedliwości, a która nieustannie nas uświęca. Boże Sprawiedliwy pełen litości, Ty Jesteś naszym ocaleniem, porusz ostygłe nasze serca i zbałamucone umysły. Niech Twój Święty Duch rozproszy panujące ciemności, a Twoje Święte Łaski, które są naszym udziałem w życiu Bożym, rozkwitną błogosławieństwem w naszych udręczonych sercach. Proszę Cię Sprawiedliwy Boże, o nawrócenie ludzi będących w masonerii, iluminatach i pośród mędrców Syjonu, zwłaszcza pracujących na naszą zgubę w naszym kraju. Proszę też o zablokowanie pracy szatana w tych organizacjach, przegnanie go, wrzucenie z powrotem do piekła. Proszę Cię o Sprawiedliwy Boże, powstrzymaj wszelkie złowrogie działanie ludzi z tych organizacji, nie pozwól im bezczelnie niszczyć ludzi i ich mienia. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę Cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich nastawienia, albo postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
Jan Radziszewski2019.09.10 20:20
dzień 1. Nowenny do Bożej Sprawiedliwości. O Święta Boża Sprawiedliwości, proszę Cię o przegnanie szatana działającego niesprawiedliwie na Kościół Święty. Wiekuisty, Sprawiedliwy Boże w Trójcy Świętej Jedyny, składamy Ci stokrotne, dzięki, że nas stworzyłeś i cały Wszechświat. Wszechpotężny Władco, nikt nigdy nie zdoła Ci podziękować za ogromne dobra - łaski, które nam zsyłasz Mocą Swej bezgranicznej Miłości. Czuwasz też wciąż nad nami Swą Miłosierną Opatrznością, mimo naszych wad i nędzy. Podnosisz nas z upadków i uczysz Swoich Dróg. Przepraszamy Cię za naszą niedoskonałość i obiecujemy szczerą poprawę w każdej dziedzinie duchowego oraz cielesnego życia. Najukochańszy Boże Ojcze, bądź uwielbiony i błogosławiony! Proszę cię o Wszechpotężny Władco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, abyś przegnał szatana działającego na nasz Kościół Święty, pomógł wymóc na wszystkich rządzących w nim przełożonych wszystkich szczebli, zewszechmiar sprawiedliwe traktowanie, by opamiętali się z zajadliwości swoich grzechów, odstąpili od demonów, a te by ich opuściły na dobre. Gdyby jednak nie chcieli tego uczynić, proszę cię o Stwórco Nieba i Ziemi oraz całego Wszechświata, aby zadziałała Twoja Święta, Boża Sprawiedliwość i wymogła na nich zmianę ich osób, albo postąpiła z nimi tak, jak Ty sam Boże chcesz, pragniesz i musisz uczynić. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...
dumny Polak2019.09.10 20:04
Czy ten koleś nie ma coś wspólnego z LGBTQ+? Czy większość gorliwych obrońców zboczeńców ma coś z nimi wspólnego?
izydor2019.09.10 18:37
A po co piszecie o tym Hołowni ani to mądre ani żaden autorytet.
Matylda2019.09.10 18:26
Szymon, co z Tobą ?? Nastąpiła zmiana, i to nie dobra.....
onufry2019.09.10 17:46
Słuchajcie tow. Hołownia miało być łagodnie. Oj czas złożyć samokrytykę.
Max Fiend2019.09.10 16:12
To nie jest bojkot Kościoła tylko bojkot obecności PiS'u w polskich kościołach.
Ron2019.09.10 16:03
Każdy ma takie autorytety na jakie zasłużył. Tygodnik Powszechny już dawno przeszedł na druga stronę "barykady" i od dawna też promuje ludzi mieszającym maluczkim w głowach. Co oczywiście nie znaczy , że nie znajdziemy tam niczego dobrego. Ale do każdego ich słowa i lansowanego guru proszę podchodzić z dużą rezerwą.
jou2019.09.10 16:00
Kato - Kretynów nie brakuje. Tworzą obraz Boga na swoje podobieństwo...
Durczykiewicz2019.09.10 15:55
Pan Hołownia o ile dobrze pamiętam był w seminarium. Szanuję go za jego wszechstronne działania, ale ma problem, moim zdaniem, że szybko ocenia, i szybko rozgrzesza. Jako chrześcijanie powinnismy być bardziej powściągliwi w wydawaniu sądów, samej sobie to mówię. Myślę, że w tych poruszonych kwestiach przez p.Hołownie jednak nie ma do końca racji. Kościół ma obowiązek głosić prawdę.
Wojtek Polak 2019.09.10 14:44
to jest ten jasno oświetlony przez TVNy i środowiska lgbtq+ reszta zboczeńców ''katolik'' z nowej synagogi reformowanej którego na sądzie ostatecznym będą sądzić zjedzone przez niego świnki i zabite komary. kolejny reformator pożal się boże.
Tak 2019.09.10 15:28
to wyjątkowo zyebany czerep!
killpedryll2019.09.10 14:21
Ciekawe, za czyje srebrniki Szimek tak peerdoli.
Coco2019.09.10 14:18
Opętaniec!
antypoko2019.09.10 14:16
Czy ten śmieszny karzełek, Hołownia, czy Hołota?, zrozumie kiedy : - gdzie jego miejsce w szeregu?
Agnieszka2019.09.10 14:11
A co ma chodzenie do kościoła do bycia dobrym człowiekiem? Do dobroć i szlachetność zbawi duszę a nie klepanie formułek, których nawet się nie rozumie myśląc w tym czasie o tym co zrobić na obiad.
Jahu2019.09.10 14:10
Hołownia a do kogo to mówisz, do ludzi czy do zwierząt? Po twoich ostatnich "mądrościach" jakoby na sądzie ostatecznym miały cię sądzić szczury i świnie, mam poważne wątpliwości.. ty chyba należysz do animal Church a nie do KK?
hm2019.09.10 13:45
Biskup nazwał grzech zarazą to nie jest powód do bojkotu, przeciwnie, należy niepokoić się bardziej o tych biskupów którzy na grzech milczą, o co im chodzi?, boją się ? Myślę że ksiądz może i powinien przypominać wiernym że głosowanie na partie które chcą wprowadzać rzeczy niezgodne z Bożą nauką jest grzechem, bo wiele osób chyba tego nie wie, np. wszechwiedzący Szymonek . Tak zaszczuli tych księży że ci boją się mówić co myślą, gorzej jak za komuny
athos2019.09.10 13:20
Jestem za tym, by kościoły opustoszały z takich jak Hołownia. Niech sobie Hołownie założą swoją sektę, najlepiej przy ul. Wiślnej 12 w Krakowie i tam niech samych siebie nawzajem adorują. Wymyślcie sobie swój dekalog, swoją moralność, swoją liturgię. Nam dajcie spokój. A wtedy wreszcie odetchniemy od Hołowniowych mądrości a wy nie będziecie się musieli dla nas poświęcać.
dz2019.09.10 12:56
Szacunek dla tych, którzy wyrzucili go z seminarium w poczuciu odpowiedzialności za Kościół. Nie chcę sobie wyobrażać co by było, gdyby zabrakło im odwagi.
AS2019.09.10 12:50
Hołownia szczuje na kościół, zachowuje się jak gdyby zjadł wszystkie rozumy, niby katolik a walczy o to aby biskup KK uznał że grzech sodomii jest ok i jeszcze popierał polityków którzy ten grzech propagują i prowadzą otwartą walkę z kościołem. No nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko, być z Bogiem i popierać grzech. LGBT ma na sztandarach sodomię, aborcję na życzenie, eutanazję, in-vitro, seks edukację od przedszkola,likwidację lekcji religii.. biskup ma udawać że nic to?
Grzegorz z Domaradza2019.09.10 12:48
Każdy pismak sobie Jezusem gębę wyciera. A ja powiem tak jako ojciec nie życzę sobie żeby nawet moje dzieci widziały tę całą chorą sodomicką bandę zboków. Może sobie taki Hołownia pisać o mnie że jestem homofobem to jego problem będzie jak się gdzieś spotkamy sam na sam. Nie chcę żeby nawet jakiś chory tęczowy zbok swoim widokiem zgorszył moje dzieci i tyle czy to się komuś podoba czy nie. Dlatego popieram arcybiskupa Jędraszewskiego nareszcie jakiś biskup miał odwagę powiedzieć prawdę. I jeszcze jedno wara od Matki Bożej w cudownym obrazie Jasnogórskim. Niech sobie zboki dają tęczowe aureolki nad zdjęciami swoich nieszczęsnych matek. I to tyle na ten temat.
Konfederata2019.09.10 12:45
Ja chodzę do kościoła, a na sk...synów i złodziei z PiS nie głosuję. Można? Naprawdę można!
wlodek2019.09.10 12:50
co ci zrobił złego zrobił PIS.....po co ty chodzisz do kosciola aby sprofanować eucharystie bo nie wierze ze chodzisz na eucharystię
violencja2019.09.10 22:53
PIS zrobił to , że nie chroni życia poczętego!Chodzę do kościoła , przyjmuję Pana w Komunii i nie głosuję na Herodów . Jasne!? Włodziu nie pisz dyrdymałów.Uwielbienie pisu /Herodów/ nie ma nic wspólnego z wiarą . NIE ZABIJAJ-pis zabija nienarodzone dzieci!
antypoko2019.09.10 14:10
Nie wiesz, ty, wytrzebiony z mózgu, co piszesz.
???2019.09.10 14:42
Rozumiem sk...urw,że 500+ jeśli ci przysługuje nie bierzesz. Czy jak każda kanalia nie głosujesz ale po forse swe cuchnące łapska wyciągasz.
Konfederata2019.09.10 14:57
500+ nie ma nic do rzeczy. Za PRL również były rozmaite zasiłki rodzinne itd. i przecież każdy kto mógł je brał. Nawet dobrze jest brac ile tylko można, wtedy przyspieszy się upadek tego socjalistycznego molocha. 500+ nie biorę, ale gdybym mógł to spokojnie bym brał, to są również moje pieniądze, mnie zabrane i w części zwracane.
???2019.09.10 15:23
Na szczęście takich jak ty jest poniżej progu wyborczego więc możesz sobie jedynie pisać w necie. Nie będzie was w sejmie więc pa pa!
violencja2019.09.10 22:49
500+ nie biorę, ale gdybym mógł to spokojnie bym brał, to są również moje pieniądze, mnie zabrane i w części zwracane-większość tego rozdawnictwa nie rozumie.Niestety. Każdy powinien sam na siebie i swoją rodzinę zarobić godnie . Plusy =ochłapy
Konfederata2019.09.10 14:56
przepraszam was normalni Polacy ja debil cham idiota i do tego po pierd....ny na umyśle tak muszę pisać ,bo ci z PełO dają kase do kościoła nie chodze wole party z innymi pedałami ,Jeszcze raz przepraszam za mój idiotyczny wpis .jestem tylko baranem
wlodek2019.09.10 12:43
dlaczego są ludzie korzy nienawidzą Kaczyńskiego, dlaczego, bo nakarmił polskie dzieci Polak ma prace w Polsce ma normalna emeryturę nie musi do smierci pracować na niemieckim zmywaku,
artek2019.09.10 12:46
hołownia nienawidzi emerytów polskich bo musi na nich ,,pracować''. Swoją drogą :on pracuje ?
Spoko2019.09.10 21:54
Włodek, powiem ci coś, oni tak nienawidzą Kaczyńskiego bo to prezes PIS-u. U nich wszystko co dobre jest złem i odwrotnie - byleby inaczej niż PIS. Gdyby np. PIS uchwalił ustawę, że wycieranie tyłka papierem toaletowym jest obowięzkowe, to członkowie PO, SLD, PSL, Now., Raz., Ziel., zboczki i ich zwolennicy chodziliby osrani po pachy !
Gość2019.09.10 12:39
Nic z jego wypowiedzi nie zrozumieliście. A później płacz, że nazywają was betonem.
Berdo2019.09.10 13:06
To może łaskawie wyjaśnisz? Jak inaczej mamy zrozumieć?
Hanys672019.09.10 12:30
Przerażające jest to, że wielu księży zaprasza tego pajaca na spotkania do swoich parafii uważając go za "specjalistę" od duchowości. A to tylko klasyczny tvn-owski palant.
Pyjter2019.09.10 13:34
Tyś je hanys polski
poPO=kurw..i z\\\\305\\\\202odzieje2019.09.10 23:23
niestety wielu ksieży jest zwykłymi debilami którzy uwierzyli w "by zyło sie lepiej" hasło złodzieji i antychrzescijan z poPO
Jurek2019.09.10 12:29
Niby ten Hołownia taki inteligent, a nie wie, że w USA i krajach Europy Zachodniej LGBT+ zaczynało tak samo - w miarę delikatnie, a później całe te GayPride to jeden wielki pokaz wulgarności, profanacji i agresji.. Każdy zamordyzm zaczyna tak samo - od głoszenia pięknych haseł z miłą minką, a później maski opadają..
Maria Blaszczyk2019.09.10 12:45
Jest jeszcze gorzej. Zanim w ogóle ktokolwiek usłyszał o LGBT, w katolickiej części świata odbywały się pokazy "wulgarności, profanacji i agresji". Już w średniowieczu. Nazywały się karnawałami, a Gay Pride w porównaniu do nich to rodzinny piknik w parku. Działały widać wstecz.
katolik2019.09.10 12:26
NIECH HOŁOWNIA SIĘ,KTÓRY TAK UPOMINA SIĘ ZA WYNATURZENIEM LUDZKIEJ PSYCHIKI I CIAŁA, WYPOWIE,CZY DOPUSZCZA GRZECH NIECZYSTOŚCI I SODOMII WŚRÓD HOMONIEWIADOMO. NIECH POKAŻE ODWAGĘ,ALE WTEDY NIECH ODCZEPI SIĘ OD KOŚCIOŁA,NIECH Z HOMONIEWIADOMO STWORZY WŁASNY REZERWAT PRZYRODY
wlodek2019.09.10 12:48
Jezus mówi nam katolikom, nie bójcie sie tych co zabijają ciało ale tych co zabijają dusze, na naszych oczach odbywa sie wojna o dusze Polaka, czerwona lewacka LGBT zmieniła wygląd z komunisty na pederastę
Maria Blaszczyk2019.09.10 17:22
Chyba nie odróżniasz osoby wierzącej od fanatyka. Więc Ci wyjaśnię różnicę. Osoba wierząca w coś wierzy. Jest to jej osobiste przekonanie, jej osobiste poglady na kwestie ontologiczne, etyczne, eschatologiczne itd. Fanatyk to ktoś, kto te osobiste przekonania rozciąga na całą resztę. Ludzie w ogóle nie zachowują tej czystości w ujęciu katolickim i popełniają grzech sodomii. W swej zdecydowanej większości. Bo etyka seksualna w katolicyzmie jest tak sformułowana, że właściwie nie da się żyć zgodnie z nią. Zajmij się więc własną czystością i własnymi grzechami. Czemu akurat czepiliście się tych homoseksualistów? Przecież wśród Was ludzie też łamią zasady dotyczące czystości. A także - pychy - pychą jest np. osądzanie innych, chciwości - czy nikt z Was nigdy nie zapragnął mieć więcej niż mu się słusznie należało?łakomstwa - serio, co w Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet, zazdrości - ja osobiście znam takie przypadki, oraz gniewu czy lenistwa - nie sugeruję, że kiedykolwiek wykazałeś się którymś z tych grzechów, ale moze pan Hołownia - tak. I dlatego nie mu zajmować się cudzymi grzechami.
Malgozata2019.09.10 17:42
Da sie zyc w czystosci,jestem tego zywym przykladem!Otrzymalam laske czystosci i jest niesamowicie.
Maria Blaszczyk2019.09.10 12:22
No więc umiejętność czytania ze zrozumieniem to trudna sztuka, ale większość z nas to opanowuje. Ale nie pan/i redaktor/ka yenn. Więc jeszcze raz: „Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego (i finansowego) wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa” Czy udanie się do dominikanów czy jezuitów czy - po prostu - do kościoła, gdzie ksiądz nie jest propagandystą politycznym, grozi czymś duszy katolika? Nie jestem specjalistką od dusz, nie sądzę nawet, by istniały, ale czy warunkiem sine qua non zbawienia jest wdychanie trujących oparów nienawiści, używanej zupełnie instrumantalnie, dla doraźnych celów politycznych? Czy jak katolik usłyszy zamiast szczucia rozważania teologiczne, analizę Biblii czy kazanie dotyczące etyki, to przepadło?
artek2019.09.10 12:35
Proszę to powiedzić ks Sowie ulubieńcowi hołowni gdzie na fb lobbuje za swoim braciszkiem w poko
Maria Blaszczyk2019.09.10 12:43
Nie znam go, ale co to ma do rzeczy? Chyba ksiądz ma prawo mieć facebooka i tam wyrażać swoje poglądy? Nie chcesz - nie wchodzisz. Tu chodzi o to, by również nie wchodzić do kościołów, które dla wyborczych słupków zajmują się mówieniem fałszywego świadectwa przeciwko bliźnim swoim. Jak dla mnie - możesz ks. Sowę bojkotować i nie dać mu ani grosika. Tak jak pan Hołownia sugeruje czynić z propisowskimi lobbystami.
Lidia2019.09.10 14:48
Ty suko lewacka zamilcz!!!
Jarek2019.09.10 12:49
Maria, czego Ty wymagasz od frądelków? Czytania ze zrozumieniem. Przecież ONI tego nie potrafią. Fronda IM zawsze WYJAŚNIA (po swojemu)
***2019.09.10 14:42
Piszesz też o sobie, bo wszędzie cię pełno na Frondzie?
Berdo2019.09.10 13:01
Jakich propagandzistów politycznych. W kościołach? Albo chodzisz nie do tego kościoła co trzeba, albo w ogóle nie chodzisz. Nie ma w polskich kościołach agitacji politycznej. To jest kłamstwo, pomówienie, oszczerstwo!
Em2019.09.10 13:08
Przykładowo: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/puszczykowo-ksiadz-zacheca-do-glosowania-na-pis/kbz8kwj Takich przypadków jest wiele i żaden z nich nie ma nic wspólnego z wiarą. A ty przeproś za swoje kłamstwo.
Maria Blaszczyk2019.09.10 16:26
No właśnie o tym mowa. Pan Hołownia mówi, żeby nie chodzić do nie tych kościołów, gdzie prowadzona jest propaganda na polityczne zamówienie, tylko do tych innych. Czyli wszyscy się zgadzają To, że ja do kościoła nie chadzam, to ogólnie znany fakt. Natomiast nie muszę pójść do kościoła, by dowiedzieć się, jak w politycznej grze bierze udział abp Jędraszewski czy bo Kamiński. To wystarczy Frondę poczytać. Strategia PiS jest przejrzysta, rzekłabym klasyczna. Nastraszyć jakąś grupą, zdehumanizować ją, zrównac z najgorszymi zbrodniarzami. A następnie obiecać walkę z tą grupą. Kościół w zamian za pieniądze i władzę postanowił stać się tubą propagandową dla PiS. Ale nie cały, i o tym pisze pan Hołownia.
Durczykiewicz2019.09.10 15:57
Mario, ale wg autora artykułu Hołownia tymi słowami nawiązuje właśnie do ks Jędraszewskiego.
Maria Blaszczyk2019.09.10 16:27
Z całą pewnością również do niego.
anonim2019.09.10 19:48
Niestety czytanie ze zrozumieniem też nie jest mocną stroną p. Hołowni, bo jak widać, nie zrozumiał on, że ofiarami ideologii LGBT są (wg biskupów) głównie osoby LGBT, ale oczywiście najlepiej podrwić z hierarchów i lansować się podlizując przy tym pracodawcom z TVNu. Ja oczywiście nie jestem wyborcą PISu, ale widzę ogólnie, że p. Hołownia ma duży problem z właściwym odróżnianiem tego co ważne, od tego co marginalne w Kościele. O ile irytują mnie nadmiernie "politykujący" księża (niezależnie w którą stronę), to jednak czym innym jest obrona przed nachalnymi atakami tęczowego marksizmu. Aby dostrzec, do jakich to prowadzi zmian - wystarczy spojrzeć na zachód.
***2019.09.10 20:01
Stuknijcie się w te puste wasze makówki. Niewierzący będą decydować co będzie się robić i mówić w kościele. O Hołowni nie ma co nawet wspominać. I tyle.
Anna2019.09.11 16:29
Znów się babo/ zgodnie z ksywką/ pojawiłaś? Byłaś na szkoleniu w sowietskim sojuzie? Nie są tu potrzebne wasze wywody towarzyszko...
anonim2019.09.10 12:21
.....mam nadzieję, że waszmości nie sPOtkam.........
anonim2019.09.10 12:20
Hołownia do Hollywood
wlodek2019.09.10 12:45
za co oni nienawidzą Kaczyńskiego, za to ze Polacy podniesli sie z kolan, dzieci nakarmione Polska nie jest niemieckim landem w islamskim smrodzie
Pierz2019.09.10 19:20
Księża na Księżyc
***2019.09.10 19:55
Filozof, co?