Myślał, myślał i wymyślił... Fedorowicz zdiagnozował u siebie 'depresję patriotyczną' - zdjęcie
07.12.18, 17:19zdj. screen Youtube

Myślał, myślał i wymyślił... Fedorowicz zdiagnozował u siebie 'depresję patriotyczną'

Lekarze psychiatrzy go nienawidzą... Jacek Fedorowicz, legendarny prezenter  "Dziennika Telewizyjnego", obecnie zaciekły przeciwnik rządu PiS stworzył (i samodzielnie zdiagnozował u siebie) nową jednostkę chorobową: "depresję patriotyczną". 

W sumie nie ma się z czego śmiać, bo depresja jako taka jest bardzo poważną i niebezpieczną chorobą, jednak najlepiej samodzielnie jej nie diagnozować. Zwłaszcza w mediach. Bo wydaje nam się, że dziennikarz Onetu, Bartosz Węglarczyk, specjalistą w tym zakresie raczej nie jest, a to właśnie jemu Jacek Fedorowicz zwierzył się ze swoich cierpień. 

"Trzy lata temu zapadłem na chorobę, którą moja żona nazwała "depresją patriotyczną". Cierpieliśmy z żoną oboje na nią i po trzech latach organizm zapragnął jakiegoś bodźca pozytywnego. I mamy w tej chwili, nadzieja w nas wstąpiła. Jesteśmy pewni, że Prawo i Sprawiedliwość przegra za naszego życia"- stwierdził satyryk. 

Cóż, depresja w "ścisłym sensie" jest bezprzymiotnikowa, a zauważywszy u siebie objawy tej choroby najlepiej zasięgnąć porady lekarskiej, bo tutaj nie pomogą nawet Bartosz Węglarczyk i Jarosław Kuźniar razem wzięci. Opowiadając w mediach takie rzeczy, Fedorowicz bardziej szkodzi, niż pomaga osobom cierpiącym na tę chorobę. Swoją drogą, intelektualiści, a za takiego satyryk na pewno się uważa i jest tak postrzegany w środowisku przeciwników PiS, nie powinni używać słów, których znaczenia nie znają...

 

yenn/Twitter, Fronda.pl